Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem prvi motor...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Moj se komentar (bandit ispred horneta) odnosio na 650 verziju. 

Da pojasnim cisto :D 

Inace rad/zvuk agregata Honde ni jedan proizvodjac ne moze da kopira, poznao bih mu zvuk sa povezom na ocima....

Ali u konkretnom slucaju smatram da je bandit 650 bolji izbor za coveka (i staz vozacki).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
1 hour ago, N.F.S. said:

Moj se komentar (bandit ispred horneta) odnosio na 650 verziju. 

Da pojasnim cisto :D 

Inace rad/zvuk agregata Honde ni jedan proizvodjac ne moze da kopira, poznao bih mu zvuk sa povezom na ocima....

Ali u konkretnom slucaju smatram da je bandit 650 bolji izbor za coveka (i staz vozacki).

Nešo jel mislis na 650 uljaru ili vodenjaru? Zato sto uljara ima 600/650. Vodenjara samo 650

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, drmilan_ je napisao:

Drugar bi prodao bandita sto je @abarth_maniacodrzavao..

Samo ako je Naked varijanta. One sa maskom ne dolaze u obzir

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki GSF 650 Bandit, 2006. godište, Naked, vozilo prešlo 45000 km, Obrenovac. Cena 2.690 € - Motori - Polovni Automobili

 

Ovakav neki smo mislili. Ovaj je 650, uljno hladjen.

 

 

Mada i ovaj Gladius dolazi u obzir. Lep je, noviji, vodeno hladjen

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Gladius SFV 650, 2009. godište, Naked, vozilo prešlo 25000 km, Gruža. Cena 3.300 € - Motori - Polovni Automobili

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 3 minuta, shoyyka je napisao:

@Yanco Ne znam da li ste razmišljali o SV 650?Kolega @Marek1987 ima dobrog, pominjao je da bi ga možda prodao... okrugli far... lagan, povozan, idealan za prvi motor. Isto mu je održavao @abarth_maniac, ako se ne varam! 

Nek kolega @Marek1987 postavi slike ovde, sve se uzima u razmatranje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
25 minutes ago, Biker-Boy said:

Nema uljara 650, uljare su 600, i onda kad su porasli na 650ccm dobili su vodeno hlađenje.

Gresis. Ako nesto znam, suzuki znam :)

 

Imas uljare i 600 i 650. Zavisi od godista i raznih sitnih poboljsanja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Jeste u pravu si, taj 650 je bio zadnji trzaj za uljare, a onaj prvi vodeni 650 je izgledom skroz isti, plastike šasija... to me zbunilo :neznam:

Promenio član Biker-Boy
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Biker-Boy said:

Jeste u pravu si, taj 650 je bio zadnji trzaj za uljare, a onaj prvi vodeni 650 je izgledom skroz isti, plastike šasija... to me zbunilo :neznam:

Ima mnogo dobrih izmena kad se preslo na vodenjaru. Bolje vile, bolji ram, bolje kocnice, vise konja, malo je laksi motor... najbitnija stvar od svega je sto su kocnice mnogo bolje na vodenjari nego na uljari.

 

Ja da biram, ja bih pre uzeo uljaru 650. Malo struje, pouzdana masina, samo zamena ulja jednom u par godina i to je to :D

Promenio član Markone88

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
@Yanco Ne znam da li ste razmišljali o SV 650?Kolega @Marek1987 ima dobrog, pominjao je da bi ga možda prodao... okrugli far... lagan, povozan, idealan za prvi motor. Isto mu je održavao @abarth_maniac, ako se ne varam! 
Gladius je zamena za sv650, noviji injekšn nov dizajn što bi razmatrao stariji motor ako cena nije presudjući faktor. Onaj gladius beli sa plavim ramom je ko lutka.
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Gladius, 2009. godište, Naked, vozilo prešlo 39654 km, Valjevo. Cena 3.650 € - Motori - Polovni Automobili


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3076 postova
  • Lokacija: Arandjelovac-Darosava
  • Motocikl: Suzuki GSF 1250 SA
pre 1 minut, stilgar je napisao:
Pre 1 sat, shoyyka je napisao:
@Yanco Ne znam da li ste razmišljali o SV 650?Kolega @Marek1987 ima dobrog, pominjao je da bi ga možda prodao... okrugli far... lagan, povozan, idealan za prvi motor. Isto mu je održavao @abarth_maniac, ako se ne varam! 

Gladius je zamena za sv650, noviji injekšn nov dizajn što bi razmatrao stariji motor ako cena nije presudjući faktor. Onaj gladius beli sa plavim ramom je ko lutka.

Da... nego kapiram da prvi motor ne mora biti "skuplji"... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 385 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 1250s, Honda SH150i
pre 40 minuta, stilgar je napisao:

Gladius je zamena za sv650, noviji injekšn nov dizajn što bi razmatrao stariji motor ako cena nije presudjući faktor. Onaj gladius beli sa plavim ramom je ko lutka.

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Suzuki Gladius, 2009. godište, Naked, vozilo prešlo 39654 km, Valjevo. Cena 3.650 € - Motori -...

 

 

 

Taj Gladius je dve godine I jače na oglasima... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
Taj Gladius je dve godine I jače na oglasima... 
Ma neznam ni čoveka ni motor, okačio sam ga samo zbog kolor sheme, meni najlepša kombinacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2401 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Početnik uvek kupi nejked.

Aj u pivo i ćevape da će sledeći biti "mora da ima oklope" ;)

Sa druge strane prvi motor je uvek pogrešan. Početnik ne zna ni šta voli kod motora pa je presudan izgled. Ko kad žena kupuje auto - baš je leeep plav.

Himalijan ima retro izgled, okrugli far, za sve je osim za jurcanje. Eto i to da predložim.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

To si u pravu, i moj prvi motor je bio naked. Ali drugaru sigurno sledeći neće biti sa oklopima, ako misliš na R. Totalno nije u tom fazonu. Može samo neki Touring/enduro.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 20 sati, Markone88 je napisao:

samo zamena ulja jednom u par godina i to je to

To se valjda doliva, ne menja? :neznam:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
22 hours ago, Yanco said:

Nek kolega @Marek1987 postavi slike ovde, sve se uzima u razmatranje

Zdravo ljudi, video sam juče prepisku al sam u nekoj baš turbo gužvi pa nisam stigao da odgovrim. Razmišljao sam sinoć, a nemam srca nešto da ga prodajem, jeste, lomim se ali nisam još prelomio... Velika je to ljubav, mnogo volim taj motor majke mi. Čak se nekad razmišljam TDM da prodam a SV da ostane :lol:

 

22 hours ago, shoyyka said:

Isto mu je održavao @abarth_maniac, ako se ne varam! 

Ne, Ranko ga je skoro samo pregledao, konstatovao zdravu kompresiju i sinhronizovane karburatore. A vozio sam ga kod njega jer me je brinulo troškarenje ulja. Jebiga, ja volim fino SVa da zavrćem na otvorenom i onda troši šta ćeš. :neznam: Ako se vozi po gradu, najnormalnije, ne troši ništa.

 

Ako prelomim da se odvajam od njega, oglasiću ovde. Svakako bi mi bilo drago da to bude neko od nas. Samo će potencijalni kupac morati i da me ubedi da će da ga čuva i da neće tera u crveno i da točkari. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ovako sam i ja, pa eno SVa 11 punih godina kod mene! :jee:
Nisam mu nasao adekvatnu zamenu, jbg. Ne kazem da nema, ali zadovoljava sve moje potrebe. Licno, ne bih vozio nakeda nijednog, jer mi nikako ne pase na otvorenom borba protiv vetrustine!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N
On 22.7.2021. at 19:32, Andrej_Hotstepper je napisao:

Početnik uvek kupi nejked.

Aj u pivo i ćevape da će sledeći biti "mora da ima oklope" ;)

Sa druge strane prvi motor je uvek pogrešan. Početnik ne zna ni šta voli kod motora pa je presudan izgled. Ko kad žena kupuje auto - baš je leeep plav.

kad se samo setim moje potrage za prvi motor...imao sam identicne prohteve: okrugli far, ili nista! prvi motor nejked (GSF600), sledeci takodje (VMAX1200), i onda rekao - ili oklop - ili cu da batalim, "mator" sam ja za borbu sa vetrom...sad na Shiver GT, nisam mu jos nasao zamerke, savrsheno smo se skapirali, ali ce na uskoro u oglase, odlucih da sam zasluzio motor sa 00000 na satu, da mu JA prvi prdnem na sediste...NC750X 2021...pa mi je sve vreme cudno Yanko da pored tolikog tvog druzenja sa NCom i svim njegovim verzijama, da ga nisi isterao na taj put...jer meni to deluje kao super bajk i za pocetnike...pa makar bio i NC700

i da, Andrej, ako sumiram sve, definitivno sam se najlepse navozao sa prvim motoro.....ovaj trenutni bi ga doduse pobedio zilion posto pod uslovom da ga imam manje-vise isti vremenski period, ali mislim da se to nece desiti...na srecu ili zalost, videcemo kad sednem na novog NCa

Promenio član zlig0r
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nejked je univerzalan motocikl koji nije posebno specijalizovan. To je sama osnova i definicija motocikla.

 

Sasvim je normalno i nekako najprirodnije da se osnove vožnje započnu od klasičnog nejkeda gde će budući motociklista, skontati u kojem pravcu želi da ide. Da li na sport i stazu, adventure, touring, etc.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja se licno ne bih potpuno slozio slozio, nekako delim to na trecine, coperi - nejkedi - sportaci...ali se slazem da  nekako jedino iz te nejked kategorije mozes da zavsis i u ove druge dve...dok recimo kontam da je mali broj ljudi koji ce da proda R1 i predje na virago 535... :)

te nekako stvarno ispada da je okrugli far polazna tacka za trazenje sebe ako te prva i treca kategorija ne lozi od samog starta... 

sorry za off....

Promenio član zlig0r

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, zlig0r je napisao:

kad se samo setim moje potrage za prvi motor...imao sam identicne prohteve: okrugli far, ili nista! prvi motor nejked (GSF600), sledeci takodje (VMAX1200), i onda rekao - ili oklop - ili cu da batalim, "mator" sam ja za borbu sa vetrom...sad na Shiver GT, nisam mu jos nasao zamerke, savrsheno smo se skapirali, ali ce na uskoro u oglase, odlucih da sam zasluzio motor sa 00000 na satu, da mu JA prvi prdnem na sediste...NC750X 2021...pa mi je sve vreme cudno Yanko da pored tolikog tvog druzenja sa NCom i svim njegovim verzijama, da ga nisi isterao na taj put...jer meni to deluje kao super bajk i za pocetnike...pa makar bio i NC700

i da, Andrej, ako sumiram sve, definitivno sam se najlepse navozao sa prvim motoro.....ovaj trenutni bi ga doduse pobedio zilion posto pod uslovom da ga imam manje-vise isti vremenski period, ali mislim da se to nece desiti...na srecu ili zalost, videcemo kad sednem na novog NCa

Polovni NC su skupi, a ne bih da ga forsiram da kupuje nov NC. Drugar je esteta, hoće šmekerski bajk da mu bude prvi, kao u filmu "dva metra iznad neba" :)

Nek vidi gde će se pronadje, dal će samo da se provoza ponekad il će sa mnom na ture. Prvi bajk se u vodu baca :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja