Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem prvi motor...

Recommended Posts

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

...ne ja, nego moj drug koji inače nije član foruma, ali uskoro ulazi u bajkerske vode, pa me je zamolio oko kupovine. Ono što je on želeo je nov Benelli Leoncino 250, ali mu rekoše da nema za sad ništa na stanju i da ne znaju kada će biti. Pošto je želeo za sada da da 4000e, polovan planira manje od toga da plati. Prve vožnje će mu biti gradske i kratke ture, tako da mu za sada Touring ne treba. Izgled motora mu je bitan, čovek esteta. Sve preko 250ccm može (one priče tipa početnik itd su sada nebitne, čovek ima 36 godina i motor će ići brzo koliko mu on da gas). Prednost Naked motori. Moja preporuka mu je neki lep Hornet, Bandit S, MT 03, E6R. Ali bi mu još bolje bilo neki noviji CFMOTO, Benelli itd... neko ko je skoro kupio, ali već želi da predje na nešto ozbiljnije, pa je rad da proda. Svakako mu treba motor da se vozika, pa da se pronadje dal voli putovanja ili kratke vožnjice. Ili ako shvati da ga motor ne ispunjava, da može da ga proda. PA pratimo, tako da ovde tražimo motor od članova foruma. Ko šta ima neka postavlja ovde, a ja ću mu prenositi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 1 minut, WoodyRider je napisao:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Royal Enfield Meteor, 2021. godište, Chopper / Cruiser, Novi Sad. Cena 4.290 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

:takoje:

I to je jedna od opcija što sam mu predložio...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Upravo sada, Yanco je napisao:

:takoje:

I to je jedna od opcija što sam mu predložio...

Od onih nabrojanih, ja bih išao na ER6. Mada je meni prvi motocikl, posle maxi skutera, bio Bandit. Ipak smatram da je za početnika bolja opcija ER6. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Meni se svidja Bandit sa okruglim farom, ali lep mi je i Er6. Na obuci je vozio Hornet, vozio i moj NC, kaže sve mu to isto, motor ko motor :jee:. Vozio skuter dugo, pa mu nije nepoznata vožnja motora.

Kaže, ako ne nadje ništa, kupiće Pedu TEK 250, ali moraću da ga odvratim od toga. Ne ide prvo, pa u pedu :jee:

Promenio član Yanco
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

ER6 je dosta manji od Bandita, niži, uži, lakši.... Ako ti je drugar neka ljudeskara, izgledaće mu motor kao govance. Inače se super vozi, kao BMX bicikla. I jako je kvalitetan motor, ne troši ulje, pouzdan, bolje koči od Bandita mnogo..... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Za oko 4000-4500e može da se nađe polovan Honda NC700s ili NC 700x.

 

Vidim da si napisao da ako kupuje plovan-išao bih na jeftiniji motor,ali navedeni motori nisu stari,sasvim ok su za početnike (spadaju u "A2") kategoriju i brzo i lako se prodaju kao polovnjaci.Za 4000-4500e bh uvek uzeo polovnu Hondu staru 5 godina,nego novog Kineza i definitivno će mnogo brže "prerasti" Kineza od 250cc,nego gore pomenute Honde.

 

Prednosti su što su Honda,a ne Beneli,što ih je jedan populartni moto magazin otvarao na 50000 km i nikakve znakove "zamora" nije pokazivao,troše oko 3.5I na 100km (Hornet 600 troši skoro duplo više).

 

Sličnih sam godina kao tvoj prijatelj,uvek vozim po propisima, i da imam 4000e za prvi motor-ja bih se definitivno odlučio za neku od pomenute dve Honde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Prvi motor se ne kupuje nov i skup, 

Već se kupuje neki stariji, jeftin, za učenje, za ispadanje, klizanje, sitne popravke, upoznavanje sa materijom... osim ako imaš gomilu para onda opušteno, kupiš šta ti srce ište...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Janko,

apeluj, moli, naredjuj, iskljuciv budi...

... da preskoci kupovinu tih kineza koji ce mu ogaditi voznju. Kakav Peda covece. FZ6S je lagano a izdrzljivo magare takodje, ali i on ode cenom gore za 1000e, nije prgav, do vozaca je...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Ако не нађе ништа, ја ћу вероватно Фрезу продавати на крају сезоне.
Додуше, све зависи од понуде.
И ја пратим огласе редовно, али ништа мени занимљиво нема.
Има до тад доста али ето, нека буде као нека последња опција.
Иначе, бољи избор од @N.F.S.-е Сузане, за ту неку лову (+/- која стотина) сигурно неће наћи. Мотор без мане, више пута сам се лично уверио.:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Nisam nudio posto Janko napisa jeftinije, nabrojao je starije motore, mahom atmosverce (karburator).

Hvala Marko, nemam vise emotikona :D 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Imam diverziju 900s za prodaju. Jeste starija ali je motor u odličnom stanju (osim par kozmetičkih detalja) i jako lepo radi. Ide sa tri kofera, novim mišelin pr4, registrovan, određeni servisi. Za cenu bi se dogovorili.

Mislim da je dobar za početnike jer je jako pitom na nižim obrtajima a opet ima dovoljno snage kad se zavrne. I veoma je udoban.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 2 sati, Biker-Boy je napisao:

Prvi motor se ne kupuje nov i skup, 

Već se kupuje neki stariji, jeftin, za učenje, za ispadanje, klizanje, sitne popravke, upoznavanje sa materijom... osim ako imaš gomilu para onda opušteno, kupiš šta ti srce ište...

Nisu mu problem pare, ali svakako ne želi da puca neki veliki keš za prvi motor. Tražio je nov je ne želi, ne ume i nema uslova i vremena da se bavi popravkama. Hoće da sedne i vozi motor, kad završi vožnju parkira u garažu.

 

Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Janko,

apeluj, moli, naredjuj, iskljuciv budi...

... da preskoci kupovinu tih kineza koji ce mu ogaditi voznju. Kakav Peda covece.

Sve sam mu rekao u vezi Pede. To mu je bila poslednja opcija, baš ako ništa ne nadje, a hoće da se provoza malo.

 

Pre 2 sati, Marko05 je napisao:

Ако не нађе ништа, ја ћу вероватно Фрезу продавати на крају сезоне.
Додуше, све зависи од понуде.
И ја пратим огласе редовно, али ништа мени занимљиво нема.
Има до тад доста али ето, нека буде као нека последња опција.
Иначе, бољи избор од @N.F.S.-е Сузане, за ту неку лову (+/- која стотина) сигурно неће наћи. Мотор без мане, више пута сам се лично уверио

Postavi sliku motora ovde. Inace, znam i kakav je Nešin Suzuki, to je top motor. Prosledio sam mu i to.

 

Pre 2 sati, dragan_alumiroi je napisao:

Imam diverziju 900s za prodaju. Jeste starija ali je motor u odličnom stanju (osim par kozmetičkih detalja) i jako lepo radi. Ide sa tri kofera, novim mišelin pr4, registrovan, određeni servisi. Za cenu bi se dogovorili.

Mislim da je dobar za početnike jer je jako pitom na nižim obrtajima a opet ima dovoljno snage kad se zavrne. I veoma je udoban.

Daj sliku i neku okvirnu cenu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 8 minuta, Yanco je napisao:

Postavi sliku motora ovde. Inace, znam i kakav je Nešin Suzuki, to je top motor. Prosledio sam mu i to.

Ево слика од скоро, пред Требиње.
Детаље ћемо уколико баш ништа не нађе пре краја сезоне.
Углавном, мотор је тренутно без улагања.

Promenio član Marko05

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x
4 hours ago, Yanco said:

 

Daj sliku i neku okvirnu cenu

Slike (nemam), trenutno nisam u zemlji. Može motor da se pogleda u servisu Makmoto u Višnjičkoj 112. Čuj se sa Markom +381691294007 oko detalja a cena je 1800. 

 

Evo taze slika

o38uiH03_o.jpg is8OL5Rs_o.jpg DEwN5CeE_o.jpg C47L991b_o.jpg vM7sBZcb_o.jpg srr1kDUn_o.jpg EEOQPU0M_o.jpg h5Z6JItp_o.jpg SSwRyFhM_o.jpg

Promenio član dragan_alumiroi
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 15 sati, WoodyRider je napisao:
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Royal Enfield Meteor, 2021. godište, Chopper / Cruiser, Novi Sad. Cena 4.290 € - Motori - Polovni Automobili

 

 

Za celu Srbiju je stigao jedan primerak u crvenoj boji, koji je prodat unapred. U Avgustu ili Septembu stuže još jedan braon boje koji za sada nije rezervisan. I to je to ako neko želi da kupi nov ovakav primerak :lud:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre sat vremena, Forsberg je napisao:

4k evra za 20 konja... Nikad neću razumeti...

Neko ne razume to, neko ne razume 4k evra za 20 godina star motor. Mišljenja su razna. Ali definitvno, da nemo ko da kupi, ne bi se ni pravili.

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Malopre diskutovasmo uz pivce, i došli do zaključka da mu se svidja Hornet, ili neki drugi sličan, al da ima okrugli far :) Čovek deli motore na one sa okruglim farom i ostale :)

Par kolega mi je već poslalo neke ponude, pa smo sad u razmatranju. Definitivno Fazer, GSXF i slični sa maskama otpadaju. Treba nam neki sa klasičnim retro izgledom. Na obuci je vozio Horneta, pa kaže da mu je lepo legao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ukljucite i cbf600n u potragu, taaaako pitomo i povozno... Za pocetnika i pozeljnije od horneta.


Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
pre 2 minuta, N.F.S. je napisao:

Ukljucite i cbf600n u potragu, taaaako pitomo i povozno... Za pocetnika i pozeljnije od horneta.


Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

Ne nadjosmo nijedan na prodaju

 

Pitanje za tebe Nešo, a i za ostale: Hornet vs GSF650 vs Ducati Monster 600

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8240 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Monster ni na poklon, menjace brzine kao na bt50, bandita650, licno, stavio bih ispred horneta.
Ugladjeniji, vise snage nisko.
Hornet potentniji, bolja ciklistika...

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
2 hours ago, Yanco said:

Ne nadjosmo nijedan na prodaju

 

Pitanje za tebe Nešo, a i za ostale: Hornet vs GSF650 vs Ducati Monster 600

Bandit, uljara, 600 ili 650. Milina, nema sta da crkne. Lepa ponuda trenutno za nakede. Ako nadjete vami neki, javi da idem da gledam i ubijam cenu :)

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja