Jump to content

Moto Zajednica

Dolomitski stranputevi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Kakvo osvezenje u ova tmurna  vremena  kad se slabije putuje ,hvala sto ste podelili ovo putovanje  sa nama bas  ste nam podigli  raspolozenje  bar meni a verujem i ostalima.

:sampion::jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Hvala na izveštaju. Skroz drugi prevoji nego što sam prolazio prošlog leta (pa i ranije). Izgleda da sam išao baš na te poznatije, iako sam nabadao prilično nasumično po mapama koje su nekad bile na https://www.alpineroads.com/  (usput, zna li neko da li je negde sačuvan stari sadržaj tog sajta?).

 

Lepo je videti koliko puno toga Alpi mogu da pruže i da se može stalno vraćati na nove ture i vrhove. Posebno je interesantno videti te uske puteve. Kako tu ide sa mimoilaženjem?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Izgleda puno uže nego što stvarno jeste. Bez problema se mimoilazi. Uglavnom na manjim prevojima (manje poznatim) nema nekog prometa. Tu i tamo po neki auto i motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

Biciklisti su najbrojniji, po mom iskustvu, u prvih nekoliko nedelja posle velikih biciklističkih trka (Tur i Điro). Još dok ima poruka trkačima kredom po asfaltu.

 

Ima ih jasno stalno, ali mi je bivši kolega, pasionirani holandski bicklista, pričao da baš voli da ode na odmor neposredno posle Grand Tura i napadne iste vrhove gde je i peloton prolazio.

Mislim da sam se na Col du Galibier (valjda 2011-e) pentrao sasvim slučajno svega nekoliko dana posle Tura. Put je bio sav išaran, a biciklista bilo kao na biciklističkoj stazi.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
9 hours ago, AMomcil said:

Hvala na izveštaju. Skroz drugi prevoji nego što sam prolazio prošlog leta (pa i ranije). Izgleda da sam išao baš na te poznatije, iako sam nabadao prilično nasumično po mapama koje su nekad bile na https://www.alpineroads.com/  (usput, zna li neko da li je negde sačuvan stari sadržaj tog sajta?).

 

Lepo je videti koliko puno toga Alpi mogu da pruže i da se može stalno vraćati na nove ture i vrhove. Posebno je interesantno videti te uske puteve. Kako tu ide sa mimoilaženjem?

 

 

Probaj ovde:

 

WEB.ARCHIVE.ORG

 

 

vratio sam se na 2013-u i vidim mape:

 

WEB.ARCHIVE.ORG

The Best Motorcycling Roads in the Alps

 

 

mape.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Oslo, Norveška
  • Motocikl: BMW R1150RT

@m.milivojevic Hvala puno, to je to! Pokušavao sam i sam preko archive.org, ali nisam uspeo da pogodim dobar datum i pravi link. Ovaj tvoj drigi link na alpmap.php iz 2013 je pun pogodak!

Ako neko planira turu bilo gde kroz Alpe, mislim da je ovo i dalje najbolji izvor informacija.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Ovaj sajt ima puno podataka o prevojima. Problem je što se plaća i talijanski jezik

WWW.LESTRADEITALIANEPIUBELLE.IT

I passi italiani, i Valichi e i colli piu belli da percorrere in moto. Una delle Mappe piu complete sui punti di interesse tanto amati per i tour moto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Dok cekam gospodara slova da dopise nastavak pregledacu snimke :)

 

@e-mayldrago mi je da te ponovo vidim pa makar i na fotografijama :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 886 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure
Hvala na izveštaju. Skroz drugi prevoji nego što sam prolazio prošlog leta (pa i ranije). Izgleda da sam išao baš na te poznatije, iako sam nabadao prilično nasumično po mapama koje su nekad bile na https://www.alpineroads.com/  (usput, zna li neko da li je negde sačuvan stari sadržaj tog sajta?).
 
Lepo je videti koliko puno toga Alpi mogu da pruže i da se može stalno vraćati na nove ture i vrhove. Posebno je interesantno videti te uske puteve. Kako tu ide sa mimoilaženjem?
 
 
Ovo je link na sajt sa puno korisnih informacija

ALPENROUTEN.DE

Tagesaktuelle Infos über Wintersperre und Verkehrslage für 281 Alpenpässe und -tunnel.


  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Steta sto nas jos iz Srbije ne pustaju u Italiju, Dolomiti su mi neostvarena zelja!

Ja se madam da ce se promeniti odluka do leta


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 238 postova
  • Lokacija: Bled, SLO
  • Motocikl: Stelvio. Još u proizvodnji.
Pre 4 sati, DraganNS je napisao:

Jel ima snega na Dolomitima? :) Da li je realno krajem Maja očekivati da je prohodno? 

Za one glavne pasove iznad 2200 metara, ne bi znao tačno. Ja sam bio zapravo u Karnijskim alpama, to je oko grada Tolmezzo prema severo zapadu i ovo na slici je bila najviša tačka.

Pasove u Dolomitima bih proverio putem web camera.

Promenio član Tedybear
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja