Jump to content

Moto Zajednica

Bolovi tokom voznji i resavanje istih

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125

Da li je imao neko bolove u desnom ramenu, predeo zvani majmuni? Mene to ubi na srednje-duzim relacijama. Ne znam da l je zbog toga sto mi je desno rame spusteno, ne odgovara mi polozaj na motoru ili nesto trece?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
8 minutes ago, brka21 said:

Da li je imao neko bolove u desnom ramenu, predeo zvani majmuni? Mene to ubi na srednje-duzim relacijama. Ne znam da l je zbog toga sto mi je desno rame spusteno, ne odgovara mi polozaj na motoru ili nesto trece?emoji52.png

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Ako ti je rame spusteno onda moguce da je zbog toga. Kontam da bi ti mozda odgovarao i kriv korman. Smesno zvuci ali moguce da se desno rame vise napreze da "dohvati" volan od levog samim tim sto je nize pa dolazi do bolova.
To pricam iz iskustva biciklizma jer imam drugara sa kojim sam bio u reprezentaciji i muku je mucio zbog spustenog ramena. Na kraju su mu pravili kriv volan i tad vise nije imao nikakvih problema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Mene bole ledja malo dok se telo ne uhda u vožnju, a primetio sam da zabole kada pogrbljeno vozim nekoliko sati. Trudim se da pravim pauze na svakih sat do sat ipo i tada nemam nekih većih problema što tiče bola.

Nadam se da kolegi neće smetati da postavim ovde pitanje. Šta predlažete što se tiče klizanja po sedištu, konstantno klizim ka napred i plašim se za "porodične dragulje".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
13 minutes ago, Rašica said:

i plašim se za "porodične dragulje".

@N.F.S. je skoro prezentovao vrlo zanimljiv projekat na tu temu! :lol:

 

Promenio član Marek1987
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Hahaha, jastuce sa rupom za genitalije! :jee:

Vecina nas (na kocenju) pomisli na to, nije mi jasno ni zasto rezervoar nema udubljenje do sedista?!? 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600

Ovo sa klizanjem napred i meni smeta na Fazeru a  i noge kao da su mi mnogo savijene u kolenima dok vozim pa me kolena bas bole ...ispravljam noge u toku voznje i sl.ali dzabe pa sam cak pitao @N.F.S. koliko podize ovo jastuce posto mi se cini da bi mi vise prijalo da sedim malo vise(Nisam preterano visok 185).Sada dok vozim pomerim se max u nazad ali sediste je takvo da klizam ka rezervoaru.Razmisljam da preradim sediste da bude malo vise i ravnije.Na TDM nisam imao bolove u kolenima tako da je sve do tipa motora tj.svakome drugaciji polozaj sedenja odgovara.

Promenio član Eol

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 27 minuta, Eol je napisao:

Ovo sa klizanjem napred i meni smeta na Fazeru a  i noge kao da su mi mnogo savijene u kolenima dok vozim pa me kolena bas bole ...ispravljam noge u toku voznje i sl.ali dzabe pa sam cak pitao @N.F.S. koliko podize ovo jastuce posto mi se cini da bi mi vise prijalo da sedim malo vise(Nisam preterano visok 185).Sada dok vozim pomerim se max u nazad ali sediste je takvo da klizam ka rezervoaru.Razmisljam da preradim sediste da bude malo vise i ravnije.Na TDM nisam imao bolove u kolenima tako da je sve do tipa motora tj.svakome drugaciji polozaj sedenja odgovara.

Ne prerađuj ništa. Menjaj motor. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A
On 15.7.2021. at 11:25, Arakis je napisao:

Biciklisticke bokserice sa postavom i gurni guvernal koji cm dalje od sebe da sto manje sedis verikalno! To je smrt za trticu ;).

Ja sam kupio onaj "Egg Siter", povecava broj km na motoru skoro duplo ali posle toga mora duza pauza i odmor. 

Aj da poslušam starom asa....gurnuo volan napred pa će da vidimo:popovanje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 4 sati, N.F.S. je napisao:

nije mi jasno ni zasto rezervoar nema udubljenje do sedista?!? 

Zato što vozite "ženske" motore !:P

Njima udubljenje ne treba ...

:jee3:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1837 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Ma naravno da se šalim, nisam mogao da odolim...:)

Ali stvarno, posle nekoliko godina vožnje (par) skutera, skoro sednem na Hondu Hornet. Prvo mi ne odgovara položaj kolena, puno savijena, desnim udaram u cev hladnjaka, a zatim "nabijanje" na rezervoar ! Bar da su mi noge/stopala negde napred, kao na čoperima, pa da se oduprem...

A, ne, neka hvala, ovo nije za mene...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: NC750x

Čučnjevi bi trebalo da reše bol u kolenima a stisak rezervoara pri kočenju bi trebalo da bude standard a i čuva porodične dragulje :)

Generalno, vežbe puno pomažu. Čak i pod stare dane :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Upravo sada, dragan_alumiroi je napisao:

stisak rezervoara pri kočenju

Aha :D , evo bas sam ga pre par trenutaka usijao voskom i zalio silikonom, slete musica, okliznu se i slomi krilo!

Nema tih misica koji se za ovo mogu uhvatiti :D 

 

Jedino da lepim one gume...

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke 2022

Posle čitanja iskustava gore mogu reći da smo mi žene ipak po tom pitanju u prednosti... :)

Moje lično iskustvo je da nije bitno toliko sedište koliko je bitno u kojoj poziciji sediš na motoru, kako stoje ruke, vrat, leđa...

Takođe na dugim putovanjima gde nema previše pauza, jako je važno da se menja položaj na motoru, zbog cirkulacije, ustaneš, ispružiš noge, pustiš ruke...itd itd..u vožnji razgibavaš ramena i vrat koji umeju da se ukoče i "odrvene"..bar je tako kod mene, cenjena pozadina nije imala problema čak ni na jako dugim putovanjima, al zato ramena i vrat :gaa:

Kad kolena počnu boleti...mora pauza od min pola sata...

Par drugara su mi rekli da im je savetovano od strane urologa da nabave nešto tipa eggsittera ili tako nečeg gde će em biti ventilacije em se smanjiti pritisak na tu regiju....

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Isto, problem sa bolom u trtici i krstima otkad vozim nakeda. Sa sportskim motorom tih problema nisam imala. Izgleda da mi ne gine opet suzica, da uziva...bluzica :lol2:

 

Nikakvu gelovi ne pomazu, jer se zadnjica na njima jos vise znoji. Mrezica je em jeftina em odradjuje dobar deo posla protiv klizanja i za bolju ventilaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Porucena i mrezica. Pise da stize od 7-15 dana i to dhlom. Interesantno a free shipping. 
 

€ 2,97  51% Off | Universal Motorcycle Protecting Cushion Seat Cover Net 3D Mesh Saddle Seat Cover Electric Bike Scooter Insulation Cushion Cover

 

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1208 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R
On 16.7.2021. at 15:39, Rašica je napisao:

Mene bole ledja malo dok se telo ne uhda u vožnju, a primetio sam da zabole kada pogrbljeno vozim nekoliko sati. Trudim se da pravim pauze na svakih sat do sat ipo i tada nemam nekih većih problema što tiče bola.

Nadam se da kolegi neće smetati da postavim ovde pitanje. Šta predlažete što se tiče klizanja po sedištu, konstantno klizim ka napred i plašim se za "porodične dragulje".

Za porodicne dragulje imas da kupis nakurnjak (kozni, strikani, vezeni) pa sta ti vise odgovara.:jee1:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Pored svih procitanih resenja za bolove od gore do dole nadovezao bih se sa jos jednim predlogom za resavanje istih, ne kosta nista, oduzima malo vremena a verujem da moze da pomogne.

Neko od kolega je gore pomenuo da za bol u kolenima pomazu cucnjevi i u potpunosti se slazem. 

Generalno malo vezbanja i bolje fizicko stanje ce dosta pomoci. 

Ja sam vozio naked, pa R i sad sport touring i jedino sam na pocetku imao problema sa bolom u zglobovima i sakama zbog krutog drzanja kormana.

Do pre koju godinu sam polu profi radio MMA i redovno trenirao, kada su mi stradali meniskusi polako sam batalio ali nastavio rekreativno i cim napravim pauzu sa treninzima misici se opuste i s vremena na vreme na motoru osetim pomenute bolove kolena, ledja trtica itd.. moja preporuka barem dva puta nedeljno, po pola sata, sat, cucnjevi sa stapom iza glave ili nekom tezinom za otklanjanje bolova u kolenima i pravilno mrtvo dizanje da se ojaca donji deo ledja i gotovo sam siguran da ce problemi nestati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 652 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
On 7/18/2021 at 1:20 AM, drmilan_ said:

Porucena i mrezica. Pise da stize od 7-15 dana i to dhlom. Interesantno a free shipping. 
 

€ 2,97  51% Off | Universal Motorcycle Protecting Cushion Seat Cover Net 3D Mesh Saddle Seat Cover Electric Bike Scooter Insulation Cushion Cover

 

 

 

Na moto skupu u grockoj sam zapazio da dosta motora ima ovu mrežicu na sedištu.

Moram da poručim samo da još imam int. karticu ...

Daj nek neko poruči više komada, siguran sam da će ih brzo sve rasprodati. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja