Jump to content

Moto Zajednica

Bolovi tokom voznji i resavanje istih

Recommended Posts

  • Drug član, 1547 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Isti problem imam....posle par sati počne da prži guzica k'o da sedim na žeravici. Što kaže Rajko: mrdaj napred, nazad , levo, desno... Ustani, sedi...:dupe2: Olakšanje koje osetim, kako vožnja odmiče i vreme prolazi, sve kraće traje. Inače, nosim sintetičke bokserice kad duže vozim. Ne znam, možda bi pomogla memo ispuna za sedište, možda krzno, možda ova mrežica sa Alija ali bojim se da je, na kraju, BaneVuk58 u pravu. :/

Promenio član DraganNS

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

@drmilan_  evo kako sam ja rešio problem, kupio sam kod kineza za 500din obične kupaće gaće, imaju kroj kao bokserice, i uzeo sam broj veće da ne budu utegnute previše, ali da se i dalje drže na mestu. 

Epilog, mnoogo manje se znojiš, brže se sušiš, mnogo prijatniji osećaj u toku vožnje, o ojedu ni govora.

A što se tiče trtice, moraš da rasteretiš leđa pomeranjem torzoa u napred i tako prebaciš deo tereta sa leđa na ruke, a to se postiže ko što neko već reče promenom volana, uzmeš neki koji je dalji od tebe ili niži, tu dobijaš par stepeni nagiba, dovoljno da se rasterete leđa.

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 hours ago, Marek1987 said:

Evo preporučio bih ja jedno jako jeftino a funkcionalno rešenje što se tiče znojenja i ojeda. 

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

 

Ovu mrežicu navučete na sedište, i ja bukvalno imam osećaj da mi duva ispod dupeta. Ružno mi izgleda ali za vrućine milina!

 

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

nadjoh i jeftinije, jel postoji razlika?

 

@DraganNS ja cu uzeti i mrezicu a i gace one sa louisa. Vec sam iscimao jagera da mi donese iz nemacku kad bude stizao

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

SveCki putnici sa trafikama uglavnom koriste jagnjece koze, razmisljam se isto da uzmem da probam na ktmu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Znaci moracemo ordanizovati jedno jagnje na raznju, druge nema

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Nigde nisam video da iko prica o ovome pa otvorih temu za sve. Generalno ne samo za guzicu, za koji god deo tela ljudi imaju problem mozemo da razmenjujemo iskustva ovde. Evo vec koliko resenja ima a da nisam imao pojma. Mislio sam da je ljude sramota da pricaju o tome pa reko da probijem led. "Nasi smo" sto bi se reklo, svako neku muku muci
Bilo je ovo i ranije i zaključeno je da se nosi ta biciklistička oprema sa gelovima ili čime već...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1448 postova
  • Lokacija: subotica
  • Motocikl: Honda ness 150

dao bih glas stiku,jer sam i ja dok sam danima vozio kombi po ceo dan to praktikovao em se ne zalepe jaja em ne pece!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Vojvodina - Kula
  • Motocikl: BMW R 850 R

22god za volanom , ramena pognuta ka napred i naravno donji i sredisnji deo kicme  i to me kolje na 2 tocka jer zahteva usprvno sedenje a ja se pogrbim, no to je druga prica ali me kolena posle 100-150km kako kad -  ubise.  Kada treba da stanem tipa semafor i sl.  kontam da necu moci da spustim noge dole. Tokom voznje povremeno mlatim nogama al slabe vajde, cak i kratke pauze cigara tipa bas nemaju efekat, brzo bocne opet ebg

Sa buljom nemam problema sto se tice ojeda i sl. kad utrne ,pauza je ok.

Promenio član sixi
dopuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

Ja sam menjao motore dok nisam shvatio da se prijatno osećam samo na visokim motorima, tipa enduro, dual sport, ADV touring, i sl..... 

Iako su oni po pravilu rezervisani za visoke vozače, ja sa svojih nategnutih 180 to ignorišem! Skoro ni na jednom ne mogu punim stopalom da se oslonim, ali se vozim kao čovek i ništa me ne boli. Definitivno sam rekao zbogom nakedima, sport-tourerima, čoperima, ma svima! 

Bolovi u leđima, rukama, nogama su nestali kad sam prešao na visoke motore sa uspravnim položajem sedenja. 

 

E sad, ima ljudi kojima odgovara potpuno suprotno: traže napadački položaj sedenja, zbog bola u trtici, zbog manjeg udara vetra i tako dalje.... Mislim da je definitivno najbitnija stvar u motociklizmu pronaći idealan motor po svojoj meri. Zato uvek mladim bajkerima preporučujem da menjaju motore što više, i da se ne zakucavaju sa novim i skupim, jer može da im se smuči. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000
Pre 12 sati, WoodyRider je napisao:

ima ljudi kojima odgovara potpuno suprotno: traže napadački položaj sedenja, zbog bola u trtici, zbog manjeg udara vetra i tako dalje....

Zar se u tom polozaju ne vrsi pritisak na prostatu:stabre:ili prosmamu.

Sve gore navedeno se resava aktivnim vesom, letnjim pantalonama sa lufterima i raznim jastucima tipa AIRHAWK ali bolovi u ledjima su hebeni....mada se i to resava diklofenakom duo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2402 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
17 minutes ago, misko.p said:

Zar se u tom polozaju ne vrsi pritisak na prostatu:stabre:ili prosmamu.

Sve gore navedeno se resava aktivnim vesom, letnjim pantalonama sa lufterima i raznim jastucima tipa AIRHAWK ali bolovi u ledjima su hebeni....mada se i to resava diklofenakom duo.

E a ja bas nosio letnje pantalone mesh sa aktivnim vesom ispod pa se ojedem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1884 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Prva duža tura za mene je bila pre mesec dana, od Bgd do Trebinja, na skuteru (iz naslova). Sedište odlično, ko fotelja, ja obične farmerke i klasika gaće, ništa, nikakav problem. Ali, posle nekih 250-300 km počeo je bol u leđima, i to gornji deo leđa, iza ramena. I to baš žešći bol...probao napred, nazad, mrdao se, malo prođe pa opet... 

U povratku isto. Možda sam trebao neki diklofen preventivno, ne znam...

Moraću bolje da se pripremim za Banja Luku. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD
13 hours ago, WoodyRider said:

Ja sam menjao motore dok nisam shvatio da se prijatno osećam samo na visokim motorima, tipa enduro, dual sport, ADV touring, i sl..... 

Iako su oni po pravilu rezervisani za visoke vozače, ja sa svojih nategnutih 180 to ignorišem! Skoro ni na jednom ne mogu punim stopalom da se oslonim, ali se vozim kao čovek i ništa me ne boli. Definitivno sam rekao zbogom nakedima, sport-tourerima, čoperima, ma svima! 

Bolovi u leđima, rukama, nogama su nestali kad sam prešao na visoke motore sa uspravnim položajem sedenja. 

 

E sad, ima ljudi kojima odgovara potpuno suprotno: traže napadački položaj sedenja, zbog bola u trtici, zbog manjeg udara vetra i tako dalje.... Mislim da je definitivno najbitnija stvar u motociklizmu pronaći idealan motor po svojoj meri. Zato uvek mladim bajkerima preporučujem da menjaju motore što više, i da se ne zakucavaju sa novim i skupim, jer može da im se smuči. 

Ovde ima istine, u autoskoli vozio gsxf750 i ako zanemarimo prvih par dana kad dobio upalu misica od njega (bolele me lopatice), mislim da mi vise odgovara polozaj sedenja nego na tdmu. Cini mi se da za nas koji ne drzimo ledja pravo zgodnije kad polegnemo malo prema napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braveheart, 657 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bmw K1300s, Piaggio Madley 150.
1 hour ago, N.F.S. said:

Mene ovo leti spasava, cirkulise vazduh, nema znoja...

IMG_20210602_133844.jpg

Gde ima ovo da se kupi ?

Svi kukaju na bol u guzici i leđima posle duge vožnje pa i na GS.u od 20k + evra

U povratku iz Cg. bukvalno sam došao do tačke da sam morao da stanem i napravim pauzu jer bol u guzici je postao neizdržljiv... ali moraću da probam mazanje stika po  mudima i milky way-u :lol3: to još nisam probao... 

Promenio član Biker Boy
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8407 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Samo je laznjak ovo da se pumpa, stiglo je napunjeno necim, prodadoh na forumu jedno za 1000din... Supruzi nije odgovaralo, meni super, ne skidam ga.

 

https://www.aliexpress.com/item/4001160132084.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.2907670aijTXXH&algo_pvid=677ddaf2-2f3c-475e-aba3-d0e9e6f1f18b&algo_exp_id=677ddaf2-2f3c-475e-aba3-d0e9e6f1f18b-5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja