Jump to content

Moto Zajednica

Bolovi tokom voznji i resavanje istih

Recommended Posts

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nisam nasao da postoji tema koja objedinjuje sve probleme sa nasim telom tokom voznje pa reko da otvorim ovako.
Postoje teme sa problemima visokih vozaca ali ne i ove, mada sta se pravdam, ljudi ulaze na forum samo da pitam. :D 

 

Dok sam vozio transalpa stalno sam kuburio sa problemima udara vetra u kacigu i pored duzeg vizira opet nista, znale su tu malo i noge da bole a o trtici i bolu u njoj da ne pricam. Promenio sam sedlo al nisam stigao da ga probam na duze staze da vidim jel problem bio do toga.

 

Kako sam sad presao na malo veci motor sve mi je extra sem dupeta opet. Probleme sa vetrom i bolovima u nogama nemam, ali dupe se ucrveni da se ne moze sedeti. Znaci ne bol trtice nego mi se samo dupe "ojede" toliko da posle dva cela dana na motoru nemam vise zelju da sedim na njemu, samo zbog toga. Nosim pamucne gace i mesh pantalone.

 

Da li jos neko ima slican problem i kako ga resavate?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1142 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: BMW K1200 RS ;YAMAHA Nouvo

Povremeno ustani sa sedišta pa k'o Nadal izvući gaće, a možeš i da pokušaš da promeniš položaj, t. j. da ne sediš uspravno već malo pognut unapred, tako relaksiraš i kičmu i trticu:rolleyes:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Isti problem imam i ja sada po ovoj vrucini, bukvalno kao da se ojedem je osjecaj ali nisam se ojeo vec se izgleda stvara temperatura i snoj pomalo nagriza kozu. Mislim se da su mozda i materijali od sjedista krivi za to jer je u pitanju nekakav obican skaj. Kada je hladnije opet sve ok.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Probaj jagnjecu kožu. Možda deluje ludo ali radi. Motore menjam ali kozu uvek ostavljam sebi. Kosta 2-3.000 dinara

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
13 minutes ago, Komsa said:

Povremeno ustani sa sedišta pa k'o Nadal izvući gaće, a možeš i da pokušaš da promeniš položaj, t. j. da ne sediš uspravno već malo pognut unapred, tako relaksiraš i kičmu i trticu:rolleyes:

Ustanem stalno kad udjem u naseljeno mesto, trtica vise nije problem. Tesko na enduru da budem pognut napred :D 

 

9 minutes ago, Bigor said:

Isti problem imam i ja sada po ovoj vrucini, bukvalno kao da se ojedem je osjecaj ali nisam se ojeo vec se izgleda stvara temperatura i snoj pomalo nagriza kozu. Mislim se da su mozda i materijali od sjedista krivi za to jer je u pitanju nekakav obican skaj. Kada je hladnije opet sve ok.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Bukvalno ko bubuljice da mi izadju. Ne znam da li da probam sa pavlovicevom pre nego sto krenem da namazem, ili bebi puder

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Zbog svega gore navedenog tookom vremena sa preduzimao sve moguće mere kako da rešim probleme i naravno bacao pare na sedišta, jastuke i ostala sranja. Na kraju sam došao do najednostavnijeg rešenja, a to je staneš, pauza, stoličica, kafica, sokić. Ne forsiram se više kao nekad, ne hvalim se nekog kilometražom.....jedostavno uživam i to uglavnom sa suprugom. Mislim da je najveći problem limitirano vreme. Želja za vožnjom, peglanje, što više u ograničenom vremenu i na kraju krajeva faktor "novac" Jedan pametan čovek mi je jednom rekao kad sam ga pitao koliko mu treba do mora u CG sa suprugom.....on mi reče " Pa vidi, kad žurimo treba nam tri dana, inaće oko pet dana". Pomislim pa ne ide peške, posle sam vvideo koliko je bio u pravu. 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
50 minutes ago, drmilan_ said:

 Nosim pamucne gace 

Zaboravi pamuk, druze. Te su ti zabranjene na motoru :) .

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma problem je sto sam ja juce izvozao oko 100km i par puta odmorio. Da sam stvarno morao na neki put ja ne znam kako bih izdrzao.
Deki isto sa Teneromali preradjeno sjediste nije ni pomenuo da ima problem s tim.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
11 minutes ago, Petre said:

Zaboravi pamuk, druze. Te su ti zabranjene na motoru :) .

 

Zato sam i naglasio, sta preporucujete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
7 minutes ago, Marko81 said:

Kupi ovo i taman da nam javis utiske:

https://motoskiveez.com/product/adventure-skiveez/

Malo mi je mnogo. Al posto imam brdo biciklisticke opreme, mozda da probam donji deo ili kako mi biciklisti kazemo gace, da nosim ispod moto opreme. Jer se biciklisticka oprema nosi bez gaca, na golo telo

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
WWW.LOUIS.EU

Buy Fastway Seamless Boxer Shorts Pack of 2 at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

Pre nego sto das novac za preradu, probaj ovo. Ja sam izuzetno zadovoljan. Odavno vec samo ovaj tip gaca. Bas skoro sam bio do Italije i zbog onih ogranicenja i testova, morao sam da povecam dnevnu kilometrazu na vise od 500 km po danu. Bez problema.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
5 minutes ago, drmilan_ said:

Malo mi je mnogo. Al posto imam brdo biciklisticke opreme, mozda da probam donji deo ili kako mi biciklisti kazemo gace, da nosim ispod moto opreme. Jer se biciklisticka oprema nosi bez gaca, na golo telo

Probao i to, ali smeta mi onaj sungjer. Ako imas one za triatlon (tanji sungjer), mislim da bi to bio pravi izbor.

PS

mada i te su bolje nego pamucne.

Promenio član Petre
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 minute ago, Petre said:
WWW.LOUIS.EU

Buy Fastway Seamless Boxer Shorts Pack of 2 at Louis Moto for a great price. Top brands ✓ Great selection ✓ No risk ✓ Free returns ✓

Pre nego sto das novac za preradu, probaj ovo. Ja sam izuzetno zadovoljan. Odavno vec samo ovaj tip gaca. Bas skoro sam bio do Italije i zbog onih ogranicenja i testova, morao sam da povecam dnevnu kilometrazu na vise od 500 km po danu. Bez problema.

Ovo mi ne bi nikad ni palo na pamet da probam. Moracu da porucim, u septembru cu biti 7 dana na motoru i to 5 dana minimum po 7h, sto znaci da moram na vreme da se pripremim

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Meni je draga kupila boksecire od bambusa (ovo zvuci gresno :na_glavi:). Materijal je vrhunski i nikakvih problema nemam sa njima.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Materijal se i meni dopada, ali nisam siguran da su klasicne bokserice  dobar izbor za motor. Mislim da one "kompresione" su ipak bolje. Carape od tog materijala su isto top.

Promenio član Petre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Biciklisticke bokserice sa postavom i gurni guvernal koji cm dalje od sebe da sto manje sedis verikalno! To je smrt za trticu ;).

Ja sam kupio onaj "Egg Siter", povecava broj km na motoru skoro duplo ali posle toga mora duza pauza i odmor. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A
1 minute ago, Arakis said:

 i gurni guvernal koji cm dalje od sebe da sto manje sedis verikalno! To je smrt za trticu ;).

 

Dobar predlog, jedino nemoj da preteras, ruka mora ostati blago savijena u laktu i da se ne "podupires" na guvernal.  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne moze on tako krakat da se podupre na guvernal ;)

A problem je i u ovim nasim "fensi" sedistima koje imaju ivicnjak na sredini tako da kada sednes - seo si, nema vise mrdanja. Lakse bi bilo da mozemo aksijalno bar malo da se pomerimo po sedistu, trtice radi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900

Evo preporučio bih ja jedno jako jeftino a funkcionalno rešenje što se tiče znojenja i ojeda. 

 

WWW.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

 

Ovu mrežicu navučete na sedište, i ja bukvalno imam osećaj da mi duva ispod dupeta. Ružno mi izgleda ali za vrućine milina!

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Bol u dupetu zbog duge voznje ne moze se izbeci samo ublaziti ,pricam o voznji od 7-8 sati i vise.Ja sam odradio sedista na svim motorima i ubacio  meksa ,meni se memo(sundjer) pena pokazala najudobnijom.Ono kad ti na kraju dana ostane jos 100 km voznje  do kuce a bulja boli da ti se ne seda na motor sa memo penom sednes mrdnes dupetom levo desno  ,ko kvocka na jaja, namestis se i zakljucis da mozes dalje lakse nego sto si ocekivao. 

Ojedanje sa pamucnim gacama  sam resio  stikom protiv znojenja  kad krenem na voznju dok stavljam stik ispod miske  namazem se i dole oko jaja i dupeta i nemam nikakavih problema.Kad se vratim sa voznje pri tusiranju operem taj deo sapunom da moze koza da dise i da eventualno stik ne zatvori neke pore na kozi.Stik sa talkom iskljucivo beli (ja koristim reksonu zelenu).

Meni pomaze  ko hoce nek proba pa nek javi kakvi su mu utisci.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

  " Bolovi tokom vožnje  i rešavanje istih ... "

Ja odmah pomislim : Kad vozim motor boli me Q za sve ( a taj bol  ne treba lečiti  ;)  )  

 

Vidim da je problem ozbiljan pa po preporuci iskusnijih i onom što sam čuo/video  preporučujem već  gore spomenutu  jagnjeću kožu.  

Žika 56 :  "   ... pričvršćivanje sam rešio onom gumenom mrežicom koja se kupuje da prekrije stvari na rezervoaru ili prtljažniku. Jednostavno krzno stavim preko sedišta a mrežicu stavim preko, a kukice zakačim za neki deo rama ili za samu ivicu sedišta. "     -   davne 2015 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

Za bol treba par dana konstante voznje, i utrnete kako treba :D
Prosle godine isao na turu od 3 dana sa po 7-8 sati voznje dnevno.
Tek treceg dana samo mogao da vozim kolio hocu bez problema. Prva dva ne znam sta mi je bilo gore, kad sedim i ne mrdam ili kad se podignem malo pa tek tad shvatim koliko me boli sve zivo.
A za ojed, probaj da nabavis vunen donji ves, moguce da ce resiti problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nigde nisam video da iko prica o ovome pa otvorih temu za sve. Generalno ne samo za guzicu, za koji god deo tela ljudi imaju problem mozemo da razmenjujemo iskustva ovde. Evo vec koliko resenja ima a da nisam imao pojma. Mislio sam da je ljude sramota da pricaju o tome pa reko da probijem led. "Nasi smo" sto bi se reklo, svako neku muku muci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja