Jump to content

Moto Zajednica

Svrckao bih po Srbiji

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Posto idem za par dana na godisnji , planiram svojim Voragom malo da se vozikam jedno 7 + dana. Plan mi je da obidjem Rtanj i da svratim kod drugara koji je negde na Vlaskim planinama. Planiram uglavnom da spavam u satoru i idem sam. Krecem od kuce iz Panceva pa bi mi dobro dosli saveti kuda da idem na sta da obratim paznju kao i sta mi je sve potrebno od opreme i rekvizita jer nikad do sad nisam isao na putovanje motorom. Motor mi je do sada sluzio da idem na posao i na po koji skup.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ovako je izgledalo moje prvo pitanje na ovom forumu pre mnogo godina. Identicno! Iz tog ugla probacu da ti dam par kratkih opstih saveta, mozda pomalo filozofskih ali iz mog iskustva najboljih.

 

Otvori google maps sa satelitskom slikom. Pogledaj koji ti se put ucini interesantnim vizuelno. Obrati paznju na zanimljivosti. Nemoj ici najkracom putanjom, eksperimentisi. Ovo je samo tvoje putovanje i samo ti znas sta ti prija.

 

Zastani pored svakog coska koji ti se svidi. Svaka recica, hladovina ili sta ti se vec svidja. Upij energiju gde god mozes. Skreni sa glavnog puta da bi video vidikovac, vodopad...

 

Racunaj na do 50kmh prosecne brzine kako bi uklopio pauze i odmore kao i zanimljivosti usput. Ako nemas vremena za njih, nisi ni putovao. Ne zuri.

 

Ponesi neku zgodnu klopu, termos sa kafom i slicno da upotpunis dozivljaj na pauzama. Kamp opremu imas, lezi na pauzama odmori kicmu.

 

Pij vodu cesto i kad nisi zedan. Utice mnogo na kondiciju i opste stanje organizma, posebno u moto opremi.

 

Pricaj sa lokalcima, pitaj za put, zanimljivosti, gde ima klopa, gde moze kamp. Ljudi su jaaako dobri prema "avanturistima". Uvek se nasao neko da mi pomogne na putu. Nekad dobijes i rucak za dz na sred njive :-)

 

Nemoj nositi alat koji ne znas da koristis. Samo dzabe smeta. Ako se nesto desi, pisi na forumu ili zovi slep sluzbu. Nije lose imati uplacenu pomoc na putu za motocikle.

 

U svakom trenutku neka neko zna gde si okvirno.

 

Planiraj dan za ad hoc stvari. Dozvoli vremenaki prostora u planovima za nesto nepredvidivo tj nesto sto ce ti se svideti tek kad na to naidjes usput. Npr neki uspon na Rtanj ili jednostavno odmor u nekom mestu sa bazenom i slicno.

 

Sve ostalo pusti da se desi samo od sebe. Ne planiraj previse.

Promenio član DjordjeMijailovic
  • Sviđa mi se 9
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Bilo vec ovakvih tema i pitanja .. sa odgovorima. Pronjuskaj po forumu.

 

1) Pare, dokumenta

2) Budi u dometu, puna baterija

3) Vozzi aplikacija mi je jednom valjala

4) Motor bi trebalo da je pripremljen, sto je vrlo siroka stvar

5) Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru.

 

Ne rece vozis li off road, istocna Srbija je svakako prelepa (ako mene neko pita).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

5) Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru.
 
Ne rece vozis li off road, istocna Srbija je svakako prelepa (ako mene neko pita).


Kolega vozi Viraga, lepo pise, a aj’ pliz, pojasni mi ovu tačku 5.
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

@ParadajzTurista Virago svakako nije za off road. Sto se tice fona imam upaljac uticnicu tako da cu gledati da mi fon bude na punjacu dok vozim. Sto se tice pripreme motora jedino sto mogu da uradim je da stavim novo ulje i filter ovo ostalo je ispravno, aku je ovogodisnji gume od prosle god. Nov alternator i lamele od ove god. Takodje i ulje u kocnici je promenjeno na prolece ove god tako da nema sta drugo da se menja.

 

@DjordjeMijailovic pa sto se tice pocetka puta planiram preko Smedereva pa mozda malo djerdapskom magistralom .... Svakako planiram da se popnem na Rtanj ali ne znam sa koje strane i gde bi ostavio motor i opremu.

Ima li ko iskustva sa tim tamo?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Ako ides djerdapskom, mozda nije lose da je izvozis celu, ili npr do tekije, a u tekiji mozes za 10e da odradis panoramsku voznju brodom od preko sat vremena. Mora da se najavi unapred ali uglavnom se nadje neki termin.

 

Za ostavljanje motora kod Rtnja i uspon na isti nemam konkretan predlog sem da se snadjes na licu mesta sa lokalcima. Takve stvari se relativno lako resavaju u hodu. Mozda ce neko dati konkretan savet, ali nemoj da te sputa to sto nemas resenje unapred. Uvek se nesto nadje. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1560 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
9 minutes ago, aca bre said:

Svakako planiram da se popnem na Rtanj ali ne znam sa koje strane i gde bi ostavio motor i opremu.

Ima li ko iskustva sa tim tamo?

Samo treba malo "pronjuškati" po forumu :)

 

 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
9 hours ago, m.milivojevic said:

 


Kolega vozi Viraga, lepo pise, a aj’ pliz, pojasni mi ovu tačku 5.
Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Pojma nemam sta je virago.

Drugo, i meni pise da vozim skuter, pa sam se navozao po makadamu a kojegde i po blatu svud redom.

 

Ne razumem sta ti nije jasno u vezi tacke 5?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 838 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ne znam što se toliko tripujete oko parkiranja motora bez nadzora. Mislim da je mnogo veća šansa da mu se nešto desi u bilo kom gradu nego u nekoj zabiti pod Rtnjem. Pa čak i u gradu u koji svratim se ne tripujem da će mu nešto biti. Nije da svi samo čekaju da se pojavi novi motor da ga ukradu. 

 

U gradu, preko noći, skidam ,naravno, prtljag, ali preko dana se uopšte time ne opterećujem. Ono najvrednije ili nosim sa sobom (dokumenta) ili stavim u topcase (gopro) i do sad mi ništa nije zafalilo. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Apsolutno se slazem sa ovim iznad... u malim mestima se ljudi poznaju pa je i veca sramota da se ukrade. A sa druge strane nema ni gde da ode... u gradovima je to vise organizovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1074 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

+ imaju frku od motociklista (neosnovan strah zbog holivudske produkcije)

Ne bih da ofujem dalje.@aca bre lep provod i samo polako i pun gas.

Uzivaces…

P.S. Motor mora da ti je uvek spreman, kocioni sistem, kvalitetne gume… Ostalo je nebitno…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja