Jump to content

Moto Zajednica

Izbor guma, Pirelli Diablo Rosso ili nesto drugo

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: GSX-R 750 L1

Pozdrav svima, nameracio sam se da kupim nove gume pa me zanima vase misljenje. Da li je neko vozio na Diablo Rosso IV i kakve su? I da li mi mozda preporucujete nesto drugo? :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Nisam probao cetvorku, ali Rosso III je moj jedini izbor za svaki sportski motor koji sam imao ili imam - brzo se zagreje, odlicno drzi i po suvom i po mokrom do same ivice, profil gume je takav da se motor izuzetno lako obara i daje odlican osecaj kontrole i sigurnosti pod nagibom. Dunlop licno ne volim, kao ni Bridgestone - jednostavno se iz nekog samo meni znanog razloga ne osecam prijatno na njima ( vozio sam i njih, da ne bude zabune ). Michelin sam vozio jedne sezone na ZX-14 ( Pilot road, sport touring model ), super su, ali mi se ipak Rosso III pokazala kao najbolja. Cak i na ostalim motorima koji "trose" touring gume idem na opciju Pirelli Angel GT ( uz duzno postovanje kolegi Biker-Boy, Angel ST se nisu pokazale tako dobro kao GT, pogotovu GT II ).

Samo nemoj da napravis "gresku" koju mnogi prave, pa da krenes putem zvanim "Pirelli Diablo Supercorsa", muke ces videti sa njima za svakodnevnu upotrebu...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pre 1 sat, talicni007 je napisao:

Pozdrav svima, nameracio sam se da kupim nove gume pa me zanima vase misljenje. Da li je neko vozio na Diablo Rosso IV i kakve su? I da li mi mozda preporucujete nesto drugo? :care:

Да почнемо обрнуто, које си гуме до сад имао и какав ти је осећај био? Шта си волео, шта ниси волео на њима?

 

Гуме су врло лична ствар, ко шта воли, шта му треба, шта може да купи и колико често.

 

Шта тражиш од гуме?

 

Грип по сваку цену?

 

Брзо обарање?

 

Прогресивно обарање?

 

Да ти што дуже траје?

 

Да ти што дуже траје за што мање пара?

 

Да буде што поливалентија гума суво/мокро?

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: GSX-R 750 L1
Nisam probao cetvorku, ali Rosso III je moj jedini izbor za svaki sportski motor koji sam imao ili imam - brzo se zagreje, odlicno drzi i po suvom i po mokrom do same ivice, profil gume je takav da se motor izuzetno lako obara i daje odlican osecaj kontrole i sigurnosti pod nagibom. Dunlop licno ne volim, kao ni Bridgestone - jednostavno se iz nekog samo meni znanog razloga ne osecam prijatno na njima ( vozio sam i njih, da ne bude zabune ). Michelin sam vozio jedne sezone na ZX-14 ( Pilot road, sport touring model ), super su, ali mi se ipak Rosso III pokazala kao najbolja. Cak i na ostalim motorima koji "trose" touring gume idem na opciju Pirelli Angel GT ( uz duzno postovanje kolegi Biker-Boy, Angel ST se nisu pokazale tako dobro kao GT, pogotovu GT II ).
Samo nemoj da napravis "gresku" koju mnogi prave, pa da krenes putem zvanim "Pirelli Diablo Supercorsa", muke ces videti sa njima za svakodnevnu upotrebu...
Gledao sam malo i navodno je Rosso IV je samo poboljsana verzija III. Da li znas najpouzdanije mesto za kupovinu istih?

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: GSX-R 750 L1
Да почнемо обрнуто, које си гуме до сад имао и какав ти је осећај био? Шта си волео, шта ниси волео на њима?
 
Гуме су врло лична ствар, ко шта воли, шта му треба, шта може да купи и колико често.
 
Шта тражиш од гуме?
 
Грип по сваку цену?
 
Брзо обарање?
 
Прогресивно обарање?
 
Да ти што дуже траје?
 
Да ти што дуже траје за што мање пара?
 
Да буде што поливалентија гума суво/мокро?
 
Pa trebaju mi za sportsku voznju, ne po svaku cenu obaranje do panja na ulici, ali da ima pristojan grip sto pri obaranju sto pri kocenju. Oprobao bih se i na stazi sa istima

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Које гуме сад имаш и какав ти је осећај са њима? Колико си прешао са њима?

 

Колико дуго имаш тај мотор? Који мотор си пре возио? Са којим гумама?

 

Promenio član СајберГастарбајтер
профил возача

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Motocikl: GSX-R 750 L1
Које гуме сад имаш и какав ти је осећај са њима? Колико си прешао са њима?
 
Колико дуго имаш тај мотор? Који мотор си пре возио? Са којим гумама?
 
Dunlop Sportmax D222, dosle su sa motorom. Presao sam oko 2000km sa njima, ali ne svidja mi se osecaj na njima. Kao da nemam dovoljno gripa. Motor je GSXR 750, kod mene je od maja. Ranije sam vozio Z750 isto sa Dunlop gumama i isti osecaj sam imao, dok recimo vozio sam CBR od drugara (nekih 50km) sa Diablo Rosso III i imao sam osecaj kao da sam zelpljen za asfalt

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • .., 1740 postova

Ако су ти се свиделе после 50 километара, што да сад тражиш ’леба преко погаче?

 

Купиш их, одвозаш, па онда гледаш даље да ли ћеш да мењаш или наставиш са истим.

Promenio član СајберГастарбајтер
неписмен

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: s1000xr

dunlop sportsmart mk3 na s1000xr, kao sto kolega gore reče- vrhunska guma, drzi ludački ali se nekako ne osećam sigurno na njima. Po kiši vozio ( korektno drže-koliko je to moguće u tim uslovima proveriti), brzo se greju ( mrze toplo vreme i pregrevanje-žvaću kad se pretera), otimalan rad im je spoljna temp od 15 do 30c. isključivo moje zapažanje posle drugog seta i nekih 15000. Meni na xr traju 7000-9000 km, napred 2,3 nazad 2,5 kad sam sam na motoru. Jedva čekam da ih potrošim pa bih pokušao diablo rosso 3

23C6E09A-DE32-48C3-B1BA-B1AA795D853D.jpeg

5F23FF36-EB1E-4314-BA06-34E096DF0028.jpeg

99B618B8-FE0F-413B-8822-64CE36DEAAA4.jpeg

Promenio član jocaa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'
On 12.9.2021. at 1:06, jocaa je napisao:

dunlop sportsmart mk3 na s1000xr, kao sto kolega gore reče- vrhunska guma, drzi ludački ali se nekako ne osećam sigurno na njima. Po kiši vozio ( korektno drže-koliko je to moguće u tim uslovima proveriti), brzo se greju ( mrze toplo vreme i pregrevanje-žvaću kad se pretera), otimalan rad im je spoljna temp od 15 do 30c. isključivo moje zapažanje posle drugog seta i nekih 15000. Meni na xr traju 7000-9000 km, napred 2,3 nazad 2,5 kad sam sam na motoru. Jedva čekam da ih potrošim pa bih pokušao diablo rosso 3

23C6E09A-DE32-48C3-B1BA-B1AA795D853D.jpeg

5F23FF36-EB1E-4314-BA06-34E096DF0028.jpeg

99B618B8-FE0F-413B-8822-64CE36DEAAA4.jpeg

Na drugoj slici jel kriva felna? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja