Jump to content

Moto Zajednica

Krađa goriva

Recommended Posts

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre 7 sati, Andrej_Hotstepper je napisao:

Bez da se neko uvredi, ali radnik koji dozvoli da se njemu skine sa plate jer je neko drugi ukrao je budala. 

Veruj mi da nije. U nekom postupku (sud, policija) bi imao toliko izjava, saslušanja, svedočenja, veštaka, prepoznavanja i suđenja da bi mu pozlilo. Ovako par hiljada iz džepa da plati školu i više neće ponoviti grešku. Sve ostalo bi bilo mnogo skuplje u smislu izostanaka sa posla i pokidanih živaca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Bila je prica i da benzin ima  neke razlike kad je hladan ili vruc,nije ista kolicina

Ne mogu da se setim tacno kako se racuna. 

Postoji univerzalna tabela sa koeficijentima pri odredjenoj temperaturi, pa se to racuna sa odredjenom formulom.

Znam samo da pristojna kolicina moze da se izvadi iz rezervoara cisterne u odredjenom periodu :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 20 sati, Bigor je napisao:

Ja vala u ovoj prici ne mogu zauzeti stranu, ne volim nikog. Pumpadzije rade za sitnu lovu jer nece ili ne znaju nista drugo, pumpe sure sa cijenama i stede na svemu, a ponajvise na tom istom radniku, lopove opet jer nisam od te fele, pa mi se gade sem ako bas stvarno covjek nije prinudjen da u nuzdi ukrade nesto

Uf uf uf... Sta si po struci, presveti covece? Cime se bavi Vase Visocanstvo?

 

Malo sam na forumu, ne znam te iz postova, i ne znam je li sala, ne znam kako da shvatim napisano?

 

Vidis, neko nema varijantu i ne moze naci posao. Ja sam Dipl ekomista, radio na pumpi neko vreme i sada kao trgovac. Jbg, nisu se slozile kocke. Ne potcenjuj.

 

Sa druge strane, ne razumes "klosare" pumpere, a razumes kad iz nuzde neko ukrade nesto?! Mooooozda mogu samo kradju hleba da razumem. Ostalo ne.

 

Radio sam na NIS-u, na auto putu. Doooobro znam koliko ljudi pobegne a ne plati...

Naravno da se vadi iz dzepova pumpera, i naravno da niko nece da pokrene postupak, a kasa mora biti na nuli na kraju smene. 

 

Da ne tvrdim, ali posao pumpera, u Evropi, postoji samo kod nas i u jos par zemalja. Niko nece da udise isparenja. Cak je negde i benificiran radni staz. Zato, ako sami natocite gorivo, takodje i ako ga tocioc natoci, auto se ne pomera dok se ne plati. Niti ko moze da natoci dok se naplati, niti ko ima da zuri. Zato ima i vise tocionih mesta.

 

Jos jednom, izvinjavam se ako je post bio sarkastican.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Vidi nisam ni procitao, niti cu sta si pisao, s pajserima kao sto si ti se ne moze izaci na kraj, tako da nisi vrijedan mog vremena.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 23 sati, N.F.S. je napisao:

Mrzim sugave lopovcine, rado im slomim neki deo tela... Nego, zamisljam sebe, samousluzim se i platim a pojure me dusebriznici... Da poludis!

Pisao sam vec, dezintegrisao sam lopovcinu na parkingu, nisam se dobro proveo...

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

 

 

Drago mi je za lopova, zao za tebe, mada ne znam sta se desilo (mogu da pretpostavim-plavci itd  :maloljut:)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Za NIS sam cuo da placaju uvek. 

Ja sam neko vreme radio na pumpi (Eko), nijednom nisam platio. Placas samo ako ladis jaja. Ako si zauzet tocenjem na drugom mestu nisi u nikakvoj mogucnosti da sprecis ovog sto utekne.

Cak su jednom mene i kolegu kritikovali (proslo isto bez kazne) sto smo gadjali ovog sto bezi, tj ja izleteo iz radnje i gadjao ga sa staklenom flasom amstela od 0.5l i razbio mu zadnje staklo, a tocilac pre toga stao ispred auta, da ne moze da krene, a ovaj ipak na njega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Veruj mi da nije. U nekom postupku (sud, policija) bi imao toliko izjava, saslušanja, svedočenja, veštaka, prepoznavanja i suđenja da bi mu pozlilo. Ovako par hiljada iz džepa da plati školu i više neće ponoviti grešku. Sve ostalo bi bilo mnogo skuplje u smislu izostanaka sa posla i pokidanih živaca.
Ima svuda po 2 kamere po svakom točionom mestu, pa neka gleda obezbeđenje, neka tuži pravna služba itd. Svakako, retko gde ima više od 2 zaposlena na pumpi, bez obzira na veći broj točionih mesta i to je samo jedan napolju i to možda napolju. To je sa razlogom, a imaš sve češće na zapadu automatske pumpe bez zaposlenih. Po toj logici, koga će da terete ako ne onoga ko je ukrao??
Glavni problem je što je kod nas ljudski život najjeftiniji i najjeftinije je postaviti nekoga pod točak.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
Pre 2 sati, Bigor je napisao:

Vidi nisam ni procitao, niti cu sta si pisao, s pajserima kao sto si ti se ne moze izaci na kraj, tako da nisi vrijedan mog vremena.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

A šta to je to čovek toliko loše napisao da tako reagujes ? Možda ipak da procitas post ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650
Pre 3 sati, Bigor je napisao:

Vidi nisam ni procitao, niti cu sta si pisao, s pajserima kao sto si ti se ne moze izaci na kraj, tako da nisi vrijedan mog vremena.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Vidim koliko nisi procitao, da me nazivas pajserom. Tvoje reci govore o tebi ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 2 sati, Due je napisao:

Glavni problem je što logike nema...

Sve mora na teži način.

 

 

Cak nije samo ni do logike. Jednostavno je. Zove se kurcobolja za drustvo i ljude.

Platis nekog 40.000 i ocekujes da radi savrseno 12 sati dnevno 24 dana u nedelji!?

Pri tom nije osiguran od odstete u ovakvim situacijama...

I onda decko skace pred haubu da ovaj sto je natocio ne pobegne, rizikuje glavu i buducnost porodice, da ne bi morao iz dzepa da plati! Pa bre!!! 

Da je uredjen sistem, samo bi se nasmeio i rekao "teraj prika", pozvao policiju, dao snimak i zavrsio pricu! I jos mozda dobio obestecenje ako je lopurda dobacivala i pretila.

Uh bre, jesam emotivac i boleciv na sve i svasta, ali za lopove nemam tolerancije ni mrvice! Jos da ugrozavas nekog!

U Brazilu te pljasnu ako pokusas kradju, pa nek roditelji/staraoci/najblizi, vide sta ce sa kaznom nakon sto ovog stisne 3 kubika zemlje.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Vidim dosta pominjete automatske pumpe u evropi. Tamo ne mozes da krades, tamo prvo platis pa sipas. I sipaju samo svi vozaci i zene i muskarci u stari i mladi. Ovde sam x puta video da lik stoji pored auta i ne pada mu napamet da mozda da sipa sam, jednom je cak i devojka iz auta iza izasla i sipala jednom liku tako gorivo da ga ne ceka, cela pumpa mu se smejala.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Rezervoar je duboko u zemlji pa je mala razlika u temperaturi leti i zimi.

Cisterne koje prevoze gorivo imaju količinu za leto manju jer se benzin proširi dog stigne do pumpe.

Kod prijema goriva kontrola primljene količine je metalnom šipkom koja se uvlači u rezervoar kroz poseban otvor. Meri se pre istovara i posle istovara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Inače kod svih rezervoara ima prelivno crevo da bi gorivo isteklo ukoliko je pun rezervoar pa ga još zagreje visoka spoljna temperatura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Beograd - Žarkovo
  • Motocikl: Suzuki DL 650 V-Strom

Leti kada se puni rezervoar ne treba dopunjavati nakon prekida pištolja.

što znaši ne do čepa jer će višak iscureti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 852 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja mislio tema o kradji goriva od strane pumpi. Negde zimus sam sipao gorivo na nekoj crvenoj pumpi sa desne strane kad se izlazi iz Obrenovca u pravcu Bg-a. Uhvatim se za pistolj za gorivo i krenem da sipam. Nisam drzao ma ni sek ono litar,drzim opet kratko otprilike 2-3 sek ono otprilike 3l. Nemam dokaze ali stvarno nikad nisam sipao za tako kratko vremena toliko goriva. Mislio sam da kradu i sipao sam nesto malo mozda za 1000 din, a bio sam prazan.

 

A sto se tice sipanja u inostranstvu, nemojte da placate automatu karticom jer rezervise novac na nekoliko dana. Otprilike kao da ste sipali pun rezervoar,posle vam se vrati.  Zato u te automate samo eure.

Promenio član punisa 16

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ali je recimo problem ako bi sipao malo u motor da dopuniš jer ne znaš gde je sledeća pumpa, pa ti izdaju vaučer za razliku koju nisi sipao ako ne sipaš 20e ili koliko si ubacio ali je vaučer samo za tu pumpu gde ćeš se vratiti nikada...

Često ima da se izabere koliko da rezervišu na kartici i toliko puste da sipaš, a ne pun rezervoar tipa 100 ili 120e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Gledao sam neka videa iz Amerike.

Na pumpi prvo platis pa onda sipas.

Mislim da ce se i ovde uskoro tako raditi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 269 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Burgman 400, Transalp 600
Ja mislio tema o kradji goriva od strane pumpi. Negde zimus sam sipao gorivo na nekoj crvenoj pumpi sa desne strane kad se izlazi iz Obrenovca u pravcu Bg-a. Uhvatim se za pistolj za gorivo i krenem da sipam. Nisam drzao ma ni sek ono litar,drzim opet kratko otprilike 2-3 sek ono otprilike 3l. Nemam dokaze ali stvarno nikad nisam sipao za tako kratko vremena toliko goriva. Mislio sam da kradu i sipao sam nesto malo mozda za 1000 din, a bio sam prazan.
 
A sto se tice sipanja u inostranstvu, nemojte da placate automatu karticom jer rezervise novac na nekoliko dana. Otprilike kao da ste sipali pun rezervoar,posle vam se vrati.  Zato u te automate samo eure.
Da nisi nabasao na tocilicu za kamione? Znam da na nekim pumpama gdje ima vise tocilica obicno jedna bude "brza" tj sa dosta vecim protokom nego ostale. Te tocilice najcesce koriste za teretni program gdje su rezervoari visestruko veci nego na autima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja