Jump to content

Moto Zajednica

NS-Zabljak-Pluzine-Bijela-Dubrovnik-Orebic-Lumbarda

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Vespa 300 gts

pozdrav svima,

prijatelj i ja smo resili da odemo na turu do mora, seli i dogovorili se za pola sata, a nekoliko dana kasnije za mozda malo vise dogovorili rutu.

Osnovni razlog zasto pisem ovo je da skrenem paznju ostalim forumasima koji mozda ne znaju za neke od puteva koje smo prosli, mi smo zaista bili odusevljeni. 

Isli smo Vespama, dve Vespe 300GTS, tri zemlje, dve budale, nesto stvari i mnogo dobre volje. Meni je ovo bila prva tura da je duza od 250ak KM.

Krenuli smo u cetvrtak ujutru preko FG, S Mitrovice pa dole prema Zlatiboru, Pljevlja, Mojkovac pa Zabljak, mogli smo i krace ali se tako namestilo, a u povratku smo isli drugim putem.

Zabljkak je stvarno lep, tu smo prespavali, a zatim po mom misljenju smo tu imali i najlepsu deonicu puta. Zabljak - Pluzine, na kraju uz Pivu, stvarno posebno iskustvo, bar nama. 

Dalje smo se spustili do mesta Bijela, pa uz more krenuli ka Dubrovniku, preko Peljesca do mesta Orebic i tu uhvatili trajekt za Korculu. Odseli smo u mestu Lumbarda i tu se zadrzali 3 noci.

Na Korculi smo presli oko 400km.

Vracali smo se istim pute do Bijele, pa onda gore, do Zabjaka, tu opet prespavali pa ujutru krenuli za NS, ovaj put preko Jabuke, pa preko Tare do Zlatibora i onda gore ka NS.

Presli smo oko 2500km sve zajedno, od toga sigurno 150km vise zbog par pogresnih skretanja, ali se ni najmanje nismo uzbudjivali zbog toga, sta vise na kraju je ispalo i bolje.

Nismo imali nijedan problem, doduse ja sam zamenio zadnju gumu u Dubrovniku, ali ni to nije uticalo na sjajan celokupni utisak.

Sto se vremena tice zaista nas je posluzilo, imali smo prilicno srece, doduse pokisli smo par puta (jednom je bio i pravi monsun), prosli kroz jednu oluju, uspesno izbegavali Mordor oblake pukom srecom.

Fotografije ni blizu ne pokazuju lepotu koju smo videli.

 

 

DSC_0493.JPG

DSC_0505.JPG

DSC_0510.JPG

DSC_0517.JPG

DSC_0532.JPG

DSC_0534.JPG

DSC_0541.JPG

DSC_0543.JPG

DSC_0630.JPG

DSC_0636.JPG

  • Sviđa mi se 22
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 480 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: CF MOTO 150NK

ovo je mozda najljepse mjesto u Crnoj Gori, jednom sam ga posjetio i od tada svake godine moram poci, cak se ove godine razmisljam i da kampujem. cak stavise mislio i danas, ali se kasno sjetih lokacije koju bih mogao da posjetim dok svi trce na more, ja izbjegavam isto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
1 hour ago, Staman said:

ovo je mozda najljepse mjesto u Crnoj Gori

I meni isto! Jednom prosao sasvim slucajno pre 10 godina i od tad kad god mogu idem tuda. Ono sto ga cini jos lepsim je sto je na Sedlu pocetak uspona na Bobotov Kuk koji preporucujem svakome (kad je lepo vreme)! Nije potrebna posebna sprema i kondicija iako je opasno na par deonica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09
30 minutes ago, DjordjeMijailovic said:

I meni isto! Jednom prosao sasvim slucajno pre 10 godina i od tad kad god mogu idem tuda. Ono sto ga cini jos lepsim je sto je na Sedlu pocetak uspona na Bobotov Kuk koji preporucujem svakome (kad je lepo vreme)! Nije potrebna posebna sprema i kondicija iako je opasno na par deonica.

Da potvrdim i ja tvoju tvrdnju, jednom fotografijom sa vrha :) (Septembar 2020 Bobotov Kuk)

 

IMG_20200908_114205.jpg.b592ded8e18692d68ffdc77542d3ffe9.jpg

 

Što se tiče par tih "opasnih" deonica, taman dovoljno za one koje se prvi put hvataju za uže...

 

IMG-89b4fd0b0691484f7db5f3afe939319b-V.thumb.jpg.5340dd3c3ad5adecdf7632acb4fc3916.jpg

 

Veliki pozdrav @DjordjeMijailovic

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 189 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Tracer9 GT '23

Puno puta sam prolazio tim putevima, ali svaki put se odusevim kao da mi je prvi put.

 

Jednako je lep put od Bijele preko Kotora pa na Lovcen, 50 do 60 km. prelepog pejaza i odlicnog puta !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Ma nema šta, Durmitor direktor. Mogao si da napišeš ispod slika gde su slikane. Ona fotka u tunelu-pećinici je neverovtna, kao i izlaz iz tunela. 

 

@davidloki kakav je Bobotov kuk za penjanje u to vreme? Nema snega, ne treba nikakvo kačenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Tracer MT09

@Forsberg Ne treba ništa, vreme je dosta promenljivo.

Kada smo krenuli gore bila je magla da smo jedva videli gde idemo, a na vrhu potpuno druga priča.

 

IMG-55bce143664591c27e685d0995bbcf71-V.thumb.jpg.6090fd83b9742b62c723e55172bb0ff2.jpg

 

Samo dobra odeća jer vetar zna da bude dosta jak.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja