Jump to content

Moto Zajednica

Autoput kod Laste

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Sreća u nesreći je što je kolega savestan kada je oprema u pitanju. Gledam ovih dana kako voze u šortsevima i nekim majčicama, bez rukavica, samo kaciga. Nadam se da nema neke teške unutrašnje povrede i da će se izvući. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Koliko primecujem kolega u opremi lezi kao podrska povredjenom. Brz oporavak zelim!

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZ-1 2013

Nisam to ja sto lezi pored povredjenog...nazalost sto se sve ovo tako glupo izdesavalo... samo da momak bude dobro...jos uvek je frka... nadam se da ce sve biti kako treba....a onda cu napisati vise...ako vec neko drugi to ne uradi....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 60 postova
  • Lokacija: Leskovac
WWW.GOFUNDME.COM

Nas Mane Lukic je doziveo tesku saobracajnu nesrecu sa nazalost povredama koje su… Blagoje Grabovac needs your support for Please help Mane Lukic’s recovery

 

 

Link za pomoc, pomozite ko koliko moze... Nadam se da ce biti dobro 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 10 sati, C.h.a.r.u.g.a je napisao:

Nisam to ja sto lezi pored povredjenog...nazalost sto se sve ovo tako glupo izdesavalo... samo da momak bude dobro...jos uvek je frka... nadam se da ce sve biti kako treba....a onda cu napisati vise...ako vec neko drugi to ne uradi....

Tek sada vidim temu....zivim blizu mesta nesrece, iz dvorista vidim b. pumpe.

Pisah ranije da je taj deo od pocetka uzbrdice (ka Nisu) i ceo spust dok se ne izadje iz poslednje krivine (desne) bas bas opasan. 

Malo malo pa dodje do sranja jer svi navrcu gas zbog uzbrdice i ne znas ko koga u kojoj traci pretice. 

Ono sta je zanimljivo, taj scenario ludila, moze se videti samo na tom parcetu 2-3km.

Brz i potpun oporavak kolegi zelim!

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500
On 7/13/2021 at 10:05 AM, bajker71 said:

Sreća u nesreći je što je kolega savestan kada je oprema u pitanju. Gledam ovih dana kako voze u šortsevima i nekim majčicama, bez rukavica, samo kaciga. Nadam se da nema neke teške unutrašnje povrede i da će se izvući. 

Joj, evo, ja sam jedan od tih genija.. Smajli koji se stidi.

Realno, druze, ti si sve u pravu.. al' stvarno ne mogu na 35 stepeni da idem u jakni, opremi..

Neki dan sam se spustao kanjonom Morace do Podgorice.. ono je pakao. Ja u sortsu, kratkim rukavima.. +43. P.A.K.A.O.

Jedino sto mogu da kazem u svoju odbranu je da gledam da vozim sporije i dodatno opreznije.. Jer ja se toliko znojim da bih sa opremom samo povecao mogucnost za udes, pa bi jedino resenje bilo da ne vozim, a to mi se bas ne radi..

:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 988 postova
  • Lokacija: Požarevac
  • Motocikl: Yamaha xtz 660 tenere

Na tezi nacin sam naucio da na velikim temperaturama ne izlazim iz grada bez jakne. Mnogo se lepse osecam zato sto sunce ne bije direktno na kozu i ne gori me, a i jakna mi sluzi na neki nacin kao izolacija, jeste vrucina ali manje nego bez nje. Uz to ne udaraju me kamencici i insekti, zolje i ostalo. Isto vazi i za pantalone. Moto patike ili cizme isto nosim van grada bez obzira na sta od kad se mom caletu pri padu smakla obicna patika i sljustio je dobar deo pete. Rukavice isto nosim od kad sam video kako je je jedan moj poznanik dobro izljustio ruke pri padu, a i isto me stite od kamencica, insekata, zolja.
Na obuci u autoskolama bi pustao kandidatima snimke koji pokazuju uzroke ne nosenja opreme i uzroke majmunisanja motorom kao i situacije gde su ljudi dobro prosli zbog opreme i normalne voznje.
Ovo sve sto sam napisao nema veze sa povredjenim kolegom, njemu zelim brz oporavak i da se sto pre vrati na motor.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 27 minuta, x-man je napisao:

Na tezi nacin sam naucio da na velikim temperaturama ne izlazim iz grada bez jakne. Mnogo se lepse osecam zato sto sunce ne bije direktno na kozu i ne gori me, a i jakna mi sluzi na neki nacin kao izolacija, jeste vrucina ali manje nego bez nje. Uz to ne udaraju me kamencici i insekti, zolje i ostalo. Isto vazi i za pantalone. Moto patike ili cizme isto nosim van grada bez obzira na sta od kad se mom caletu pri padu smakla obicna patika i sljustio je dobar deo pete. Rukavice isto nosim od kad sam video kako je je jedan moj poznanik dobro izljustio ruke pri padu, a i isto me stite od kamencica, insekata, zolja.
Na obuci u autoskolama bi pustao kandidatima snimke koji pokazuju uzroke ne nosenja opreme i uzroke majmunisanja motorom kao i situacije gde su ljudi dobro prosli zbog opreme i normalne voznje.
Ovo sve sto sam napisao nema veze sa povredjenim kolegom, njemu zelim brz oporavak i da se sto pre vrati na motor.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 

Slazem se sa kolegom u potpunosti. Jeste da se znojim u jakni, jeste da majica bude mokra kad se skinem, ali mnogo se sigurnije osecam kad sam u opremi. Istina po gradu cesce vozim bez jakne (rukavice, pojas uvek), ali van grada obavezno.

Ali sto se kaze kad bismo znali gde cemo da padnemo, mi bi seli.

Nadam se da ce se kolega koji je doziveo nezgodu brzo oporaviti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 10 sati, ParadajzTurista je napisao:

Joj, evo, ja sam jedan od tih genija.. Smajli koji se stidi.

Realno, druze, ti si sve u pravu.. al' stvarno ne mogu na 35 stepeni da idem u jakni, opremi..

Neki dan sam se spustao kanjonom Morace do Podgorice.. ono je pakao. Ja u sortsu, kratkim rukavima.. +43. P.A.K.A.O.

Jedino sto mogu da kazem u svoju odbranu je da gledam da vozim sporije i dodatno opreznije.. Jer ja se toliko znojim da bih sa opremom samo povecao mogucnost za udes, pa bi jedino resenje bilo da ne vozim, a to mi se bas ne radi..

Kolega, ja sam pre dve nedelje imao udes na motociklu pri temperaturi od preko 30 C. Da nisam na sebi imao kompletnu opremu, mislim da bi mi kosti progledale na svakom zglobu, imao bih i prelome leve podlaktice i kolena verovatno.Dvoslojne kožne rukavice sa protektorima za svaki zglob su bukvalno potrošene a na mestu gde su se pocepale, na palcu, otkinut mi je komadić mesa. Ne smem ni da zamislim na šta bih ličio da sam vozio u nekim gaćama i majčici ali sa kacigom na glavi kao pojedinci. Klizao sam po asfaltu  na boku, leđima, kacigom strugao po podlozi...Skinuta bi mi bila komplet koža a te takozvane "oguljotine" su jako nezgodne i bolne rane koje dugo cure, krvare i sklone su infekciji.

Odgovarajuća oprema ( zimska-letnja ) u vožnji čak i nije višak pri visokim temperaturama jer te čuva od udara ili ujeda insekata koji mogu biti neprijatni. A dok se krećeš brzinom većom od 50-tak km/h ne može ti biti pretoplo.

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: YAMAHA FZ-1 2013
SERBIANTIMES.INFO

Mane Lukić, Srbin iz Čikaga, pre izvesnog vremena doživeo je tešku saobraćajnu nesreću sa povredama koje su mu ugrozile život! Povrede su takve prirode da će

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Mesh jakna ako je dobra, pa vrv iako nije neka marka, ima svoju funkciju. Ja je nisam skidao na preko 40 ali nisam primecivao da mi je previse toplo. Veci problem mi je bio uzaren vazduh u lice pa sam zbog insekata ipak vizir drzao zatvoren posebno van grada. Tu i pored ventilacije kacige nema nekog leka osim odmora da se mozak ne skuha ili izbegavanja voznje u podne. Za pantalone sa lufterima sam siguran da u jednom sloju i sa ventilacijom ipak rade posao i da nece biti pregrevanja. Kozne rukavice sam uzeo naj heavy duty izbusio za vent sa burgijom i namazao malo lepka po rubovima.

Posto radim taj posao kao adv puno puta sam u Urgentnom bio sa kolegama i osim povreda gledao rascvetane Moto patike i oguljene kacige do stiropora o jet kacigama da ne pricamo. Neki drugari sa povredama noznih zglobova gde su izvrtani bocno su posle jurili cross cizme.

Ortaci s kojima vozam osim kaciga vidim trose majice i cak cuvene fila papuce i jebe im se. Svakom svoje...

Svi ovo sve znamo, osim da se podsetimo da se telefon drzi uz sebe, a kljucevi, nozevi alat, olovke i ostalo u torbi il koferu a ne u opremi da ne bi zavrsili u telu.

Eto mali podsetnik od mene za mlade kolege ako citaju pa i za mene samog, jer se mnogo nezgoda dogodi na malim brzinama dok ‘samo časkom’ trkneš tu 1 km od kuće. Jer intenzitet povreda ne zavisi samo od naseg ponasanja u saobracaju i naše brzine, vec od saobracajne situacije i brzine kretanja drugog ucesnika ukoliko ga ima.

Dainese d axial, d axial pro.

9402e20bc67f8d12bcd5de5afe5c722e.jpg

Sprecava izvrtanje zgloba.



Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 124 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Bmw f850 gs adventure

Mane se i dalje nalazi na intezivnoj nezi(sok soba). Skinut je sa respiratora ali i dalje se nalazi u teskom stanju. Zadobio je visestruke frakture vrata, grudnog kosa, gornjeg i donjeg dela ledja. Takodje je pretrpeo visestruke prelome rebara zbog cega ima problema sa plucima (pneumotoraks). Podvrgnut je operaciji kicme i sledi jos jedna operacija kicme kada se stanje stabilizuje.
Hvala svima koji su donirali. Vasa pomoc je od velikog znacaja. Takodje hvala svima na podrsci i lepim recima u ovim teskim trenutcima.

  • Tužan 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Iskreno,
Zao mi je sto ovo cujem, ali mi nista nije jasno.

Momak je imao nezgodu na autoputu, kod Laste, a pojavljuje se ime i prezime drugog momka koji je imao nezgodu u usa.

Zao mi je i zbog jednog i zbog drugog kolege i nadam se da ce se brzo oporaviti!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW f650gs / Suzuki gs500e
pre 10 minuta, m.milivojevic je napisao:

Iskreno,
Zao mi je sto ovo cujem, ali mi nista nije jasno.

Momak je imao nezgodu na autoputu, kod Laste, a pojavljuje se ime i prezime drugog momka koji je imao nezgodu u usa.

Zao mi je i zbog jednog i zbog drugog kolege i nadam se da ce se brzo oporaviti!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam shvatio da je ovaj momak imao nezgodu kod nas, kod Laste. Inace decko zivi u Americi. Neka me neko ispravi ako gresim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 65 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha MT-07 Ice Fluo (2020) / Yamaha Ténéré 700 - Ceramic Blue (2021)

Da, dečko živi u Čikagu. Između ostalog je moto vloger (KTMPoC). I imao je udes kod Laste, radi se o jednom momku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja