Jump to content

Moto Zajednica

Prelepa voznja do Negotina

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Petak 10. oktobar, dan prelep, kao stvoren za voznju. Posto sam zavrsio svoje jutarnje obaveze, i privatne i poslovne resio sam da se malo provozam, ali gde? Uletim na nas sajt i vidim da su na njemu samo Zoki ribolovac i Srle69 sa spiska mojih prijatelja. I eto ti odmah ideje, sa Srletom do Negotina u posetu Ribolovcu i Smithu. Cimnem Srleta i posle ubedjivanja od skoro 20 sekundi resimo da krecemo. Naravno, pre toga se javim Zokiju koji se opet pokazao kao veliki drugar, i rece mi da jedva ceka da nas vidi. Oko 12h stizem do Srleta u Petrovac i bez predaha krecemo na put. Posto Srle odlicno poznaje ove deonice on je isao prvi, iako me je usporavao ;D. E sad, posto me net bas zeza poslednjih dana, slike ce kaciti nas drug i domacin Smith, profi fotograf  ;).  Sve u svemu divan dan za voznju, predivna voznja, predeli kao iz bajke, domacini kao i uvek na najvisem nivou. Ovcetina iz salamure, pa jos na zaru, a servirana sa sampinjonima na zaru. Salatica od crevca na zaru, takodje, i naravno cuvena belolucena paprika.  :P. Nasi domacini, su nas odveli do extra sredjenog restorana, narucili klopu da bude vruca u dogovoreno vreme i zatim nas odveli na voznju do hidroelektrane Djerdap 2. A tamo, lepota Bozija. Cim mi se popravi protok postavljam slike, mada nisu profi jer su slikane sa telefonom niske rezolucije ali dovoljno dobre da vidite i nesto novo. U medjuvremenu, valjda ce Vlada Smith da se pokaze ( ne u klopi nego u postavljanju slicica). Jos jednom im se zahvaljujem na divnom danu, koji su odvojili za nas.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Pa da krenemo, posle prelepih krivina stizemo u Majdanpek, pogled fantazija... Da li ste ovako zamisljali rudnik zlata?

 

BciYv_10102008iw1.th.jpgthpix.gif

 

uPucy_10102008001hh5.th.jpgthpix.gif

 

eTdLQ_10102008002pr0.th.jpgthpix.gif

 

404.jpgthpix.gif

 

Ovo su cuvene cumurane u Klokocevcu, pravi dozivljaj videti ih uzivo...

 

eKPqw_10102008006df1.th.jpgthpix.gif

 

EE2Oi_10102008008wu2.th.jpgthpix.gif

 

Srle proverava znanje iz biologije, jestiva ili ne...

 

m3NGB_10102008009oz3.th.jpgthpix.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Negotin

 

  Evo Gorane  stizu slike,kasno videh temu( zena,deca,posao... ;D ;D ;D)

 

Posto je vremena bilo malo(momci su zurili nazad ),na brzinu napravismo malu turu

do Dunava i Djerdapa 2.

 

03u2P_picture173800x600lx7.jpg

 

Tu se Ribolovac pokazao kao odlican vodic i poznavaoc istorije i otkrio malo poznate cinjenice

o tome da je pocetak drugog svetskog rata na ovim prostorima poceo ne 6-tog aprila vec 5-tog

bas na ovom mestu kod luke Prahovo .Tada su nemacki komadosi upali sa rumunske strane

i zauzeli luku Prahovo tada veoma vaznu stratesku poziciju.

 

C6WsR_picture174800x600xg3.jpg

 

Par godina kasnije na kraju rata,bezeci od Crvene armije ,Nemacka komanda donosi odluku

o potapanju Crnomorske flote i broda bolnice sa sve ranjenicima.Brod se zvao Srbija i bio je

ratni plen.Ostaci brodova jos uvek se mogu videti kada je vodostaj nizak.

 

4C9H2_picture175800x600gu4.jpg

 

aYrub_picture177800x600yw1.jpg

 

  Silazimo do broda-restorana Bela Ladja koji na zalost ne radi - prosla sezona  >:(

 

4V5bD_picture179800x600kd9.jpg

 

MMSkf_picture180800x600da4.jpg

 

A onda NIRVANA!!!

 

uX8pJ_picture181800x600ia4.jpg

 

mMqeK_picture182800x600ss8.jpg

 

lAznq_picture183800x600nq8.jpg

 

  Posto smo primetili da je vreme za polazak,zurimo nazad na klopu

 

Gt79m_picture185800x600ut7.jpg

 

zTO8m_picture186800x600ld4.jpg

 

wwGXL_picture188800x600ri1.jpg

 

T7X1G_picture189800x600cv9.jpg

 

  Teska srca prekidamo ugodnu vece i rastajemo se do sledeceg susreta u okolini

Rajackih pimnica ;D ;D ;D

 

xUOEn_picture191800x600ww3.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 453 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: imao Kawasaki KLE 500

Lele kakva voznja, kakav dan, kakvi predeli, kakvi domacini, kakva zimoca u povratku...

 

Ma najlepse su ture kada se dese ovako spontano, bez neke najave i velikog planiranja

"Jel idemo ?

- Idemo !

 

Istocna Srbija, jedan od zaostalijih krajeva nase zemlje,ali zbog toga pun neotkrivenih i nedirnutih predela, sto za nas endurase zlata vredi.Jos jednom se potvrdjuje da su ovo najlepsi krajevi za uzivanje i beg od svakodnevne guzve i jednolikosti, beg i povratak ka ljudskim korenima gde se covek nekada sjedinjavao sa prirodom. Najveca kruna ovakvih izleta su ljudi iz tih krajeva koji su nas zdusno pozdravljali iz dvorista,vozila,sa njiva,ispred seoskih prodavnica...I konacno nasi domacini Ribolovac i Smith, koji su nam pruzili toliko srdacnu i domacinsku dobrodoslicu,mali obilazak okoline uz pricu i objasnjenje o svemu sto su nam  pokazali i bez kojih bi ovaj izlet bio totalno nedorecen.

Ovo je za mene dan za pamcenje iako smo se vratili kasno uvece po magli i zimi i nije mi zao sto sam se "malo" zrtvovao, vredelo je...

Pravo je blago imati prijatelje svuda, u svakom delu Srbije , a narocito u ovakvim predivnim krajevima u kojima i ja delimicno zivim.Bez pravih domacina i vodica, ovakvi izleti bi bili samo proputovanje i prolazak pored mnogih zanimljivih mesta za koje i ne znamo da postoje.

Urbani zivot cesto odaljava i kvari ljude, postaju pohlepni,sebicni i zatvoreni. Prava je milina osetiti mir i spontanost zivota u ovakvim mestima kao sto je Negotin, verujte mi,sve vam onada izgleda lepse ( i zima na motoru onda nije vise tako hladna) za razliku od "mravinjaka" malo severnije, gde vam svako pokusava da oduzime prednost i gura se da makar za 1 metar bude ispred vas na semaforu, u prevozu, u prodavnici, pozoristu, pijaci,WC-u.

Svima nama treba povremeno da osetimo ovakav mir, slobodu, prirodu, neopterecenost i srdacnost koju smo dobili od ljudi i predela Negotinskog kraja. Ovo je svojevrstan melem za dusu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: @ UBER ALLES

Cini mi se da je sve ispalo spontano kako je inace i najlepse .

Drago mi je da su nas posetili dragi prijatelji .Lepo se vozili ,proveli nekoliko sati

u druzenju ,videli gde zivimo ,sta radimo i ko sto im rekoh ovo im je generalna proba

za prolece za jedno visednevno druzenje sa bogatijim sadrzajem.

Hvala im sto su bili nasi gosti i vidimo se opet u Negotinu koji nece zaboraviti . ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ove godine sam posetio Negotin i osetio tu atmosferu o kojoj prica Srle, kao i srdacnost domacina Ribolovca i Smith-a. Svakako cemo se videti i sledece godine u vasim krajevima, ako sve bude kako treba mozda i na vise dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 282 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Kawasaki KLE500

Bravo momci!

Lepo i spontano!

Poznajem Gorana i Zorana licno i mogu potvrditi da je drustvo vaznije i lepse od svakog putovanja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

Gorane, prijatelju , mogli ste i da svratite do Zajecara, usput ,cisto onako na casicu razgovora...Pozdrav celoj ekipi posto vas sve znam i u prolece ,nadam se da cu i ja gaziti drum nekim morocicem ;D uh, zaboravih da pomenem da je putopis extra i znam da ste se proveli super...osecam ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Uh, samo sam molio Boga da ne vidis ovu temu znao sam da ces me prozvati. E sad moram da ti priznam, mi smo prosli kroz Zajecar u povratku, ali posto je vec bilo kasno nisam smeo da ti se javim jer znajuci tebe zaginuli bi u kafani do jutra a to nismo mogli da uklopimo u planove nikako. Inace, pitao sam Zokija za tebe i bas mu rekoh da nema sanse da ti se javim a da ne svratimo i zato smo odlucili da sibamo na autoput. Ne brini se bice dana... Pozdrav druze moj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Zajecar
  • Motocikl: Y-A-M-A-H-A TDM 850 4tx Fazer fz6s

u svakom slucaju bilo bi mi jako,jako drago da ste svratili do mene u Zajecar , moze i casica razgovora ne mora uvek kafanica...,ali ajd da ti oprostim posto si priznao da ste prosli kroz Zajecar....Videcemo se mi jos,napravicu sacekusu sa mojim endurasima ,sledeci put kada prolazite ;) Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja