Jump to content

Moto Zajednica

Blokiran skuter

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova

Posle reparacije startera gde sam menjao cetkice na istom,motor je radio normalno..Posle prve voznje od opravke sa distancom oko 10 kilometra hteo sam da ga startujem u tom momentu sam izgubio kontakt i svaku struju i motor je ostao blokiran.Na preklopniku odnosno start bravi  nista ne funkcionira.Tako ni do akumulatora nemogu da stignem buduci se sediste otvara sa dugmetom koje daje otvara bravu sedista.Kako da stignem do akumulatora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kaze se dobar dan, zdravo svima i tome slicno.... nije tesko procitati pravilnik foruma, predstaviti se, ispostovati clanove kako bi i oni tebe.....nije tesko biti fin :)

 

Dobro si ga opravio, prespoji ti je + i - pa ti je zveknuo glavni osigurac.

Posto nisi napisao o kom modelu je rec (kako bi ti bolje pomogli), ako imas uticnicu 12V preko nje mozes dati napajanje i otvoriti sediste.

 

Dalje, kad otvoris sediste, skini - klemu, zameni osigurac, skini anlaser i ponovo ces ga morati uraditi ili kupiti drugi nov/polovan.

Repariran, polovan ili nov anlaser, pre ugradnje ces probati na stolu (spremi kablove za paljenje i aku mozes od automobila da ne bi arcio mali od bajka) pa ako je sve Ok ide montaza i proba paljenja (bar 10x).

Srecno ti bilo!

 

 

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja