Jump to content

Moto Zajednica

Kornjača i protektori za kolena

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Pozdrav kolege,

 

nemam dovoljno postova a treba mi pre polaska na more da kupim kornjaču i protektore za kolena, pa ako neko od vas ima nešto kod sebe ili da preporuči stvarno bi mi puno pomogao.

 

Nov sam u moto svetu još uvek, Nćna motoru sam od septembra prošle godine, i do sada sam vozio bez tih dodataka. Ali ipak ne želim na dalek put bez tih dodataka. Malo sam češljao po netu ali zaista ništa posebno nisam našao. može svakako i preporuka gde da gledam itd. Ma šta god, samo pomagajte jer ja baš predstavu nemam šta treba da uzmem

Inače, 190 cm i 100kg, sam, ako su bitni gabariti za tu opremu

 

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 1000

Ma da... sve ljude koji su kupili kornjaču i pzk a da ih ja poznajem to su posle 2 oblačenja stavili u oglase
Rekao bih da je kolega "odozgore" u pravu
Jakna, pantale i pojas obavezno i ceraj mile

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Nije u redu da odgovaraš početnika od nošenja zaštite ako se tebi i tvojim drugarima nesto ne svidja.
Ja npr. skoro uvek nosim kornjaču i preporučujem drugima.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Imam jaknu, imam bukvalno sve od opreme osim kornjače i protektora za koleno. Mada, što se pantalona tiče, nisam uzeo sa protekorima već one na foru Horus ili predator pantalona, sa kordurom i prostorom gde mogu da se stave protektori za kolena.
A jakna ima protektore na laktovima i ramenima, neku Daineseovu sam uzeo u Platneru a prodavac mi je nudio uz nju i leđni prorektor ali mi je bio jako skup nov pa ga nisam hteo uzimati.



Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)
Nije u redu da odgovaraš početnika od nošenja zaštite ako se tebi i tvojim drugarima nesto ne svidja.
Ja npr. skoro uvek nosim kornjaču i preporučujem drugima.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Kakvu imaš kornjaču? Gde si je uzeo?

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 1000
Nije u redu da odgovaraš početnika od nošenja zaštite ako se tebi i tvojim drugarima nesto ne svidja.
Ja npr. skoro uvek nosim kornjaču i preporučujem drugima.


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Niko momka ne odgovara od zaštite...
Jakna sa protektorima,pantale sa protektorima,dobre čizme cipele,pojas,kaciga,rukavice...
Mislim da je to ok...
Čovek pitao za mišljenje i dobio
A ako želi što se mene tiče može i kod kovača da ode da mu iskuje oklop od prohroma, nemam niŠ protiv


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Meni je svojevremeno drug kupio ovu u Maxmomentu i skroz je o.k
Mada u inostranstvu moze da se nadje povoljnije

IMAGES.APP.GOO.GL


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 894 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
Niko momka ne odgovara od zaštite...
Jakna sa protektorima,pantale sa protektorima,dobre čizme cipele,pojas,kaciga,rukavice...
Mislim da je to ok...
Čovek pitao za mišljenje i dobio
A ako želi što se mene tiče može i kod kovača da ode da mu iskuje oklop od prohroma, nemam niŠ protiv


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Nije pitao za savet nego gde može da kupi kornjaču

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)
Meni je svojevremeno drug kupio ovu u Maxmomentu i skroz je o.k
Mada u inostranstvu moze da se nadje povoljnije


IMAGES.APP.GOO.GL

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Koja je cena otprilike? Ta mi se baš sviđa, ako ima negde u oglasima ili da znaš nekog da prodaje da mi javiš obavezno

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1648 postova
  • Motocikl: /

Ja sam uzeo ovu, jos pre 8-9 godina... 

Najvise zbog preloma kicme kojeg sam imao pre toga. Pa ce ona kao da me sacuva ako se slucajno skrljam negde. A ustvari je bio vise psiholoski efekat...

 

A stitnike za kolena imam neke Fox koje sam uzeo kod @LuckyVladano, ne znam kakvi su, nisam ih testirao, al mi nisu udobni za duzu voznju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit GSF 650; BMW F800 GT

Pre mesec dana sam video da Maxmoment ima u radnji štitnike za kolena. Proveri da li ih imaju još uvek. Zaboravio sam cenu, čini mi se nešto oko tri, četiri hiljade..

Ali kod štitnika za kolena obavezno proveri da li su ti udobni za položaj u kojem si na motoru. Dakle, treba da ih staviš, vežeš i na neko vreme zauzmeš taj položaj da bi proverio da li ti odgovaraju. Meni se desilo da sam onako usput kupio grejače-protektore ali sam posle deset kilometara video da me žuljaju sa zadnje strane i prekidaju mi krvotok tako da su gotovo neupotrebljivi. Bolji bi bili za skuteraše.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)

Ok ljudi, znači provalio sam da je maxmoment najsnadbevenija radnja. Moraću do Bg-a onda, jer kod mene u Novom Sadu baš slab izbor ima.
U svakom slučaju, ako čujete da neko prodaje obavezno ga uputite na moj post

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000
Pre 8 sati, BorisJ je napisao:

Ok ljudi, znači provalio sam da je maxmoment najsnadbevenija radnja. Moraću do Bg-a onda, jer kod mene u Novom Sadu baš slab izbor ima.
U svakom slučaju, ako čujete da neko prodaje obavezno ga uputite na moj post

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

Samo su ti odgovorile kolege koje pazare tamo, ipak pogledaj i u drugim radnjama. A licno volim uvek da pregledam i ponudu na kupujem prodajem sajtu.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1557 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
M.KUPUJEMPRODAJEM.COM

Preko 3 miliona oglasa, na jednom mestu!

 

WWW.MOTOLAND.RS

 

 

YAMAHABAREL.COM

Veliki izbor CE sertifikovanih protektora za off-road i on-road vožnju. Barel doo Vam nudi protektore za kolena i laktove, kornjače i štitnike za vrat.

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova

Sve do ove godine sam leti koristio konjaču/gladijator.Ispod tanji aktivni veš,posle kornjača i preko nje majica kratkih rukava ili duks.

Nikad mi nije bilo vrućina u toj kombinaciji+što kornjača ima i zaštitu na grudima koje moto jakne (uglavnom) nemaju.

 

Ovo je po meni veoma bitno,jer sam imao pad gde sam pao napred prema betonu i da nisam imao protektor na grudima i full face kacugu-sradala bi i brada,a pitanje kako bi prošao grudni koš.

Apsolutno podržavam kupovinu iste.

 

Prodao sam je isključivo iz razloga što sam je naručio preko neta i nisam je probao pre kupovine.Visok sam i mršav i nikako nisam mogao da namestim protektor na ramenima da stoji kako treba.

 

Za par nedelja idem na odmor i ponovo ću je kupiti,a jakna će biti u koferu samo u slučaju da zahladni.

 

Pantalone možeš uzeti "Enter" ili "Dig" i staviti protektor za kolena,a ima da se za 4-5000 din kupe "šorcevi" koji štite kukove,tako da si zaštićen maksimalno,a ne kuvaš se u klasičnoj moto opremi (jakna+moto pantalone).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)
Sve do ove godine sam leti koristio konjaču/gladijator.Ispod tanji aktivni veš,posle kornjača i preko nje majica kratkih rukava ili duks.
Nikad mi nije bilo vrućina u toj kombinaciji+što kornjača ima i zaštitu na grudima koje moto jakne (uglavnom) nemaju.
 
Ovo je po meni veoma bitno,jer sam imao pad gde sam pao napred prema betonu i da nisam imao protektor na grudima i full face kacugu-sradala bi i brada,a pitanje kako bi prošao grudni koš.
Apsolutno podržavam kupovinu iste.
 
Prodao sam je isključivo iz razloga što sam je naručio preko neta i nisam je probao pre kupovine.Visok sam i mršav i nikako nisam mogao da namestim protektor na ramenima da stoji kako treba.
 
Za par nedelja idem na odmor i ponovo ću je kupiti,a jakna će biti u koferu samo u slučaju da zahladni.
 
Pantalone možeš uzeti "Enter" ili "Dig" i staviti protektor za kolena,a ima da se za 4-5000 din kupe "šorcevi" koji štite kukove,tako da si zaštićen maksimalno,a ne kuvaš se u klasičnoj moto opremi (jakna+moto pantalone).
Pa da, upravo to. Ja sam kupio pantalone na taj fazon kao što su Enter ili Dig, samo druga marka(ima jedna firma koja pravi takve pantalone kod mene u Novom Sadu - Predator) . Čuo sam se preko foruma sa@LuckyVladano i trebalo bi uskoro da se vidimo da probam uloške za moje pantalone i kornjaču. Jer zato sam inače i objavio post, da bi došao do nekoga sa foruma da mi proda, jer imam najveće poverenje u vas odavde

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
9 minutes ago, BorisJ said:

Pa da, upravo to. Ja sam kupio pantalone na taj fazon kao što su Enter ili Dig, samo druga marka(ima jedna firma koja pravi takve pantalone kod mene u Novom Sadu - Predator) . Čuo sam se preko foruma sa@LuckyVladano i trebalo bi uskoro da se vidimo da probam uloške za moje pantalone i kornjaču. Jer zato sam inače i objavio post, da bi došao do nekoga sa foruma da mi proda, jer imam najveće poverenje u vas odavde emoji3589.pngemoji4.png

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 

 Imao sam ovaj Thor i bio sam zadoboljan (uz navedene nedostatke koji su bili samo zbog moje građe).

 

Sad gledam ovaj Acerbis,jedino što on nema pojas kao što ima Thor,ali vidim da je dosta uzak,pa možda i nije neophodan.

 

p.sPogledaj ponudu i u "X-Moto".Imam njihovu VIP karticu i možeš kupiti nešto što ti odgovara po najnižim cenama na sajtu.

 

U komšiluku smo,pa mogu da naručim na moje ime,a tebi da stigne.

 

Thor-Sentry-XP-27010737.jpg

X-Air_Body_Armour_1.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki zr-7s (2003)
 Imao sam ovaj Thor i bio sam zadoboljan (uz navedene nedostatke koji su bili samo zbog moje građe).
 
Sad gledam ovaj Acerbis,jedino što on nema pojas kao što ima Thor,ali vidim da je dosta uzak,pa možda i nije neophodan.
 
p.sPogledaj ponudu i u "X-Moto".Imam njihovu VIP karticu i možeš kupiti nešto što ti odgovara po najnižim cenama na sajtu.
 
U komšiluku smo,pa mogu da naručim na moje ime,a tebi da stigne.
 
Thor-Sentry-XP-27010737.thumb.jpg.92c8b53e6ed5eb16a205f209133106a3.jpg
X-Air_Body_Armour_1.thumb.jpg.b97f6113a868d410f6727c9ef224229f.jpg
Sagmajsterov X moto mi je super, naručio sam kacigu za devojku odatle prošle godine, top kvalitet. Puno ti hvala na ponudi, ako nađem nešto javiću ti se

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja