Jump to content

Moto Zajednica

Bell kacige

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield HIMALAYAN

Zanima me da li postoji prodavnica u Srbiji koja u ponudi ima Bell kacige, za sada sam jedino nasao u Xmoto ali oni rade samo online.  

Konkretno model MX-9 MIPS Adventure, recenzije izgledaju dobro i nije preterano skupa. Planiram uglavnom medjugradsku voznju i povremeno blagi off-road (kombinovao bih sa trekingom i kampovanjem) ovo ce mi biti prva kaciga i voleo bih da je probam zbog velicine. Ako imate neki bolji predlog ili savet otvoren sam za svaku sugestiju.

 

Unapred hvala. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: xtx660,xjr 1200

Savet je nikako ne kupuj online.Kaciga se mora probati.

Ja imam mds kacigu L veličine.Nedavno sam probao nove mds kacige.Mala mi je i xl.

Vidi kacige LS2.Od jeftinijih brendova njih najviše hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

Bas i nije konkretan odgovor na tvoje pitanje ali….

Bell ima dosta modela vintage kaciga i cene nisu nimalo niske

Video sam ovu kacigu

Tezina  oko 1700g 

D kopca

Garancija  5 god.

Polikarbon i ABS

Crveno /bela/crna

Cena extra - sa 250 na 115E (samo u gore pomenutoj kombinaciji boja)

Meni se nije svidela jer je bez vizira/potrebne su djozle

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
On 7/7/2021 at 8:17 PM, Cvele89 said:

Zanima me da li postoji prodavnica u Srbiji koja u ponudi ima Bell kacige, za sada sam jedino nasao u Xmoto ali oni rade samo online.  

Konkretno model MX-9 MIPS Adventure, recenzije izgledaju dobro i nije preterano skupa. Planiram uglavnom medjugradsku voznju i povremeno blagi off-road (kombinovao bih sa trekingom i kampovanjem) ovo ce mi biti prva kaciga i voleo bih da je probam zbog velicine. Ako imate neki bolji predlog ili savet otvoren sam za svaku sugestiju.

 

Unapred hvala. 

Probaj sa LS2 pioneer,iznenadjujuce dobra kaciga za malo para.Konkretno Bell ne znam da iko ima kod nas sem pomenuti Xmoto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r

Vec godinama slinim nad Bell kacigama (konkretno na model Bullitt) medjutim jednostavno su mi preskupe, a i njihov okrugli oblik kalupa mi ne odgovara na moju glavu - pa mi je malo lakse, vise ih ni ne gledam :)

 

Trenutno nisam u potrazi za integralnom kacigom, ali u tom djiru (i dosta pristupacnije) su Biltwell kacige (model Gringo S) a nedavno mi je privukla paznju i Origin Stormer, cijenom pristupacna, super mi izgleda i ima srednje ovalan (duguljast) kalup.

 

 

 

Promenio član overtone

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Vucje
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600 N
On 13.11.2021. at 14:10, Disko Nindža je napisao:

Zasto samo od 98 godista pa na gore??  Pa taj model se pravio od 95 do 99 godista, u tih 5 godina je 90% sve isto, isti model.

 

On 22.1.2022. at 10:26, overtone je napisao:

Vec godinama slinim nad Bell kacigama (konkretno na model Bullitt) medjutim jednostavno su mi preskupe, a i njihov okrugli oblik kalupa mi ne odgovara na moju glavu - pa mi je malo lakse, vise ih ni ne gledam :)

 

Trenutno nisam u potrazi za integralnom kacigom, ali u tom djiru (i dosta pristupacnije) su Biltwell kacige (model Gringo S) a nedavno mi je privukla paznju i Origin Stormer, cijenom pristupacna, super mi izgleda i ima srednje ovalan (duguljast) kalup.

 

 

 

A gde se mogu naci biltwellove kacige na nasem prostoru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 238 postova
  • Lokacija: 50,000 miles beneath my brain
  • Motocikl: Yamaha xv950r
Pre 19 sati, Nikolicicak je napisao:

 

A gde se mogu naci biltwellove kacige na nasem prostoru?

Ukucaš "biltwell srbija", izbaciće ti samo Moto Platz u Beogradu (+381 63 353993) , što znači da bi oni mogli imat koju na lageru, a vjerujem da se preko njih može i naručit. 

 

U HR  Biltwellice drži Tomić u Zg, a online u tom điru ima dosta na

 

SHOP.THUNDERBIKE.DE

Order original Harley-Davidson Helmets and other great brands online at Thunderbike Shop. Official Harley-Davidson dealer with fast global shipping & largest selection.

 

Sad vidim da je totalna suša u ponudi, vjerojatno zbog svega u zadnje dvije godine.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
On 12.6.2022. at 14:09, Andrej_Hotstepper je napisao:

 

 

On 22.1.2022. at 10:26, overtone je napisao:

Vec godinama slinim nad Bell kacigama (konkretno na model Bullitt) medjutim jednostavno su mi preskupe, a i njihov okrugli oblik kalupa mi ne odgovara na moju glavu - pa mi je malo lakse, vise ih ni ne gledam :)

 

Trenutno nisam u potrazi za integralnom kacigom, ali u tom djiru (i dosta pristupacnije) su Biltwell kacige (model Gringo S) a nedavno mi je privukla paznju i Origin Stormer, cijenom pristupacna, super mi izgleda i ima srednje ovalan (duguljast) kalup.

 

 

 

Ovaj Stormer Origin je kopija Bell Bullitt-a. Ako nije napravljen u dogovoru sa Bellom (a najverovatnije nije sudeći po trostruko nižoj ceni) gotovo sam siguran da ih čeka sudski spor u nekom trenutku :) Što se tiče Bell Bullitt-a, prema onome što sam pročitao, modeli napravljeni nakon 2018 imaju modifikovanu unutrašnju školjku koja više odgovara ovalnijem obliku glave, pa ako nekada budeš u prilici, probaj je, možda će ti odgovarati.

Promenio član Lone rider

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European

Bellova kaciga mi je 1988 godina bukvalno spasila život. Pad je bio sa 130 km/h usled pucanja šrafa na gornjem trouglu. Posle nekih 80 metara kotrljanja po Brankovom mostu, skidam kacigu i u sebi mislim, hvala Bogu nisam udario glavom. Desna strana kacige je bila odrana dobar milimetar, nisam osetio udar. Ako su zadržali kvalitet, odičan izbor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650

Bell Bullitt konkretno ima 3 zvezde na Sharp testu, a što se tiče kvaliteta, mislim da je on diskutabilan, kao i, uostalom, kod svega što se proizvodi u poslednje dve-tri decenije. Tvoja Bell kaciga iz osamdesetih sigurno nije bila proizvedena u Kini. Sve nove jesu :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pozdrav momci, interesuje me gde mogu naci vizir za Bell M5X daytona ili MX5, nalazio sam ta dva naziva za istu kacigu, potreban mi je zatamljen vizir posto se bavim kartingom dok mi ne dodje Bell RS7, ali to je tek za godinu dana, pa jel neko ima neki savet? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Royal Enfield Interceptor 650
On 23.9.2022. at 8:39, aleksa.zagorac je napisao:

Pozdrav momci, interesuje me gde mogu naci vizir za Bell M5X daytona ili MX5, nalazio sam ta dva naziva za istu kacigu, potreban mi je zatamljen vizir posto se bavim kartingom dok mi ne dodje Bell RS7, ali to je tek za godinu dana, pa jel neko ima neki savet? :)

Kod nas teško. Pogledaj u nekom online shopu (FC Moto, Louis npr.)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja