Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1359 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@bdada Hvala.

 

U načelu ni ne brinem preterano, do juna, kada mi predstoji registracija, moraće mnogo nedoumica  da bude razjašnjeno.

 

Još jedno pitanje: ako za tehnički motora treba da skidamo nosače kofera, crash bar ili dodatne maglenke da li to znači da preterano revnosni pandur može da nas pošalje na vanredni t.p. ili isključi iz saobraćaja kada se takvi dodatci vrate na motor? Analogija sa automobilima - krovni nosači sa npr. Thule koferom ili skijama znači da si neispravan u saobraćaju a vide se sa kilometraske udaljenosti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Nimmin msm da sam vec spominjao ali nije zgoreg ponoviti, treba da polazemo za otvaranje linije "po novom" pred inspektorima ali ne lokalnim niti ovim karijeristima sto vidjamo na tv-u nego ozbiljna, strucna ekipa pa imam sansu da vidim sa njima sta se kako tretira, sve nabrojano imam okaceno na motor koji stoji na teh., pa planiram posle polaganja da ih zamolim za objasnjenje sta moze, sta ne i zasto.

Npr kres barovi i nosaci su delovi koji ne spadaju pod homologovane, gabaritno ne prelaze naj istureniju tacku itd ... Javljam cim saznam jer i to je krajnje nedoreceno, do sada je odgovor uglavnom bio "skidaj" bez konkretnog objasnjenja zasto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Sharky - Alex to nije losa opcija, kod nas je teh. za putnicko 6000 rsd majstor (ako ga ne znas, u drugom gradu si) bi uzeo verovatno pribliznu cifru i ne bi tako detaljno pregledao, tehnicki se moze raditi na zahtev klijenta i taman uz dogovor- ako prodje placam teh. i kupujem vozilo (ako ne prodje placa prodavac) sam bi rekao sve verovatno ili odbio a to znaci da nije vozilo za tebe.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

 
Kada se uoci nepravilnost u radu na teh. pregledu inspektor koji vrsi nadzor pise prijavu i salje vas na sud, sudija sankcionise, zanimljiva je stvar da za sud dopisi ne postoje, sud presudjuje na osnovu ZOBS-a, pravilnika o podeli vozila ... dopisi ih apsolutno ne zanimaju niti imaju kakvu pravnu tezinu a nas MUP zatrpava dopisima, okaci kamere, posalje dopis jos daju intervju "za dnevnik" da brisac ne mora da radi i udri. :grr:


Ovo je prosto neverovatno. Da sud ne uzima u obzir zvaničan dopis organa koji je zaduzen za sprovodjenje propisa, u ovom slučaju ZOBS-a i Pravilnika, da mi je čudno čak i u Srbiji.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nisam pravnik ali mi ima logike, MUP treba da sprovodi zakon a ne izmislja, postoje institucije i lica zaduzena za to.

Kada naprave izmenu pravilnika neka daju skupstini na usvajanje, objave u sluzbenom glasniku i po pravosnaznosti primenjivati.

Neretko je bilo da nekim teh. ne bude dostavljen dopis ili bude dostavljen kasnije, znaci rade pogresno ali nece biti sankcionisani jer je dopis kasnio, onda imas na jednom kraju drzave one propise na drugom ove, na sta to lici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 2 minuta, bdada je napisao:

Nisam pravnik ali mi ima logike

Nisam ni ja pravnik al logike ni na vidiku.Kad kazes "MUP salje dopis",jel taj dopis pisu,salju isti oni koji ce da vam dodju u kontrolu?Ako to pisu kontrolori onda oni direktno krse pravilnik i traze da se radi po njihovom nahodjenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Postoji nesto što se zove tumačenje propisa, a ko je pozvaniji dantumačk te propise od MUP-a!? Što reče kolega, jel vam sudije dolaze u kontrolu ili insoekcija MUP-a? A propisi su nam toliko nejasni da zaista treba tumacenje. Sve je haotično, utud i ovoliko nedoumica


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@tomamega

Pazi sad situaciju od pre par godina, inspektor kaze da ne radimo vise izduvne za motocikle, prestanemo, posle par meseci u kontroli njegov sef, srecom i on tu, sef izdvaja zapisnike u stranu, sve motocikli i zove nas, pita definiciju motocikla, mi pocnemo: motorno vozilo - kaze on dosta, gde su izduvni?

Vidim vrag odneo salu, sta cu, kazem pogledajte datum zadnje kontrole (uvek se sacini zapisnik sa id brojem do kog je kontrolisano i datumom) vas kolega je rekao da ne radimo i od tada smo prestali, izadjemo napolje a njih dvojica ostanu pola sata unutra razgovarajuci. 

Jedan je bio u pravu po pravilniku drugi po dopisu, obojica drze nasu sudbinu u svojim rukama.

Bio jednom jedan Hugo i govorio - izaberi jedan broj, sigurno ces pogresiti. :neznam:

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 419 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535
Pre 13 sati, bdada je napisao:

Jedan je bio u pravu po pravilniku drugi po dopisu, obojica drze nasu sudbinu u svojim rukama.

Uh...  To je kao kada  imaš izbor , dal da te zmija ujede za oko ili da te jebe magarac ...      :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja