Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1833 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
pre 40 minuta, cezarpa je napisao:

Sta li ce tek meni da kazu kad dodjem na tehnicki autom iz 2003 euro3?

Jbga, moj još stariji...:grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Izlaz nije u natezanju loših propisa. Kad se nezadovoljni podignu, da vidite kako će izvršna vlast, što reče jedan loš političar, da se privede poznaniju prava, na brzinu tada izmenjenom. Kao bele lale. 

 

Pa mi vidimo šta ćemo i kako ćemo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 48 minuta, cezarpa je napisao:

Sta li ce tek meni da kazu kad dodjem na tehnicki autom iz 2003 euro3?

Imate rok tri dana! :D

 

 

Salim se :takoje:

Jos nam to ostalo ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 6 minuta, severian je napisao:

Izlaz nije u natezanju loših propisa. Kad se nezadovoljni podignu, da vidite kako će izvršna vlast, što reče jedan loš političar, da se privede poznaniju prava, na brzinu tada izmenjenom. Kao bele lale. 

 

Pa mi vidimo šta ćemo i kako ćemo. 

Tesko ce biti dizanja, zbog nekih njihovih Principa. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
43 minutes ago, severian said:

Izlaz nije u natezanju loših propisa. Kad se nezadovoljni podignu, da vidite kako će izvršna vlast, što reče jedan loš političar, da se privede poznaniju prava, na brzinu tada izmenjenom. Kao bele lale. 

 

Pa mi vidimo šta ćemo i kako ćemo. 

 

U nekom trenutku nezadovoljni će da se pokrenu, samo bojim se, iz pogrešnih motiva i sa pogrešnim premisama. Rezultat će biti isto ćorak, samo u malo drugačijem pakovanju. Nešto kao nove verzije Zastavinih vozila krajem osamdesetih.

Nego, kako stoje stvari u Keniji; ima li nekog relativno poštenog a masno plaćenog posla za nas Mohikance.  :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pana, 414 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Yamaha XV535

 Другу су рекли да мора да скине налепницу  "ВИДИМО СЕ"  са  задње стране крова комбија.  

Потенцијално ометање других учесника у саобраћају и одвлачења пажње.    :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 2 sati, Jašim je napisao:

 Другу су рекли да мора да скине налепницу  "ВИДИМО СЕ"  са  задње стране крова комбија.  

Потенцијално ометање других учесника у саобраћају и одвлачења пажње.    :grr:

Odmah napisi i koji je to TP da tamo niko vise ne ode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
On 7/10/2021 at 9:11 AM, Bojssa said:

Totalna je nebuloza da me neko zbog prskalice vraća sa tehničkog jer trećina auta i nema ugrađenu niti prskalicu niti brisač pa se voze uredno putevima.

 

On 7/9/2021 at 12:02 PM, Bojssa said:

Ali ovo za zadnju prskalicu mi je totalna nebuloza. Trećina auta i nema zadnji brisač ili prskalicu za tečnost pa ne vidim da su nebezbedna kao takva ali ajd, 

Niste u pravu za prskalicu.

 

Zadnji brisač (i prskalica) zavise od aerodinamike vozila. 

-Ako pozadi ima gepek (izbočeno dupe) ne ugrađuje se brisač.

-Ako je auto zasečen (koso staklo pa vertikala) onda se staklo prlja i mora da ima brisač.

 

Ako ti ne radi prskalica, ni brisač nije funkcionalan. Slabije ćeš da vidiš pa je tvoje vozilo opasnije po učesnike pozadi.

 

Zato i postoji tehnički, pripišu inžinjeri šta je potrebno jer vozači nisu merodavni da odlučuju. Eto dvojca već misle da je ok da voze bez prskalice.

 

Šta je još višak na vašem automobilu po vašem mišljenju?

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1003 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Sabac
  • Motocikl: Suzuki DR-Z400, Yamaha TMax 500, Qingqi qm 200

Realno, kod dosta vozaca ni migavac nije must have :)

Promenio član lemy
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 50 minuta, rast je napisao:

Šta je još višak na vašem automobilu po vašem mišljenju?

Е, знаш шта, када би исти модели аутомобила имали све исте ствари, то се онда не би звало додатна опрема. Имаш моделе аутомобила са тим брисачем и без.

Капирам логику, капирам и потребу, али без претеривања молим. На крају крајева, зато су измишљени спољни ретровизори.

И није ствар у томе да ли има вишкова, него може ли се (безбедно) без њих.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000
pre 51 minuta, rast je napisao:

Ako ti ne radi prskalica, ni brisač nije funkcionalan. Slabije ćeš da vidiš pa je tvoje vozilo opasnije po učesnike pozadi.

Znaci vozaci kombi i dostavnih vozila su ubice na putu,takodje autobusi ,kamioni i ko jos nema ni staklo nazad...

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Mene zanima samo jedna stvar koliko su rigorizni ispod auta dakle kontrolisuci sistem za upravljanje i oslanjanje koliko je prihvatljiv i da li ga sme biti zazor u rcm kraju spone, da li su sposobni da vide pukotinu u silen bloku,najvaznije sta ako je nesto menjano a drugacije od originalnog resenja?
Prost primer stavljene rcm drugacije matice od predvidjenih?...Da li ce vratiti vozilo ako nema sigurnosne navrtke jer su stavljene druge koje nisu samoosiguravajuce?A sta ako na senzoru nivoa ulja malo kaplje, znaju li uopste da prepoznaju luft u letvi volana?...Ili su strucnjaci samo gde snima kamera fali parce plastike i sl?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, boki.64 je napisao:

Е, знаш шта, када би исти модели аутомобила имали све исте ствари, то се онда не би звало додатна опрема. Имаш моделе аутомобила са тим брисачем и без.

Капирам логику, капирам и потребу, али без претеривања молим. На крају крајева, зато су измишљени спољни ретровизори.

И није ствар у томе да ли има вишкова, него може ли се (безбедно) без њих.

Preterivanje je kada zadnji brisac nazoves dodatnom opremom, dodatna oprema zavisi od ukusa (i novcanika) kupca a brisac je konstrukcijsko resenje.

Zamisli situaciju, konstruktor/inzenjer je osmislio svrhu zadnjeg brisaca, onda mehanicar motornih vozila odlucuje da li je bezbedno ako nisu u funkciji!

Zakon je po tom pitanju vrlo jasan, ako je vozilo homologovano kao takvo (sa zadnjim brisacem) onda on treba da radi, tacka.

Nisu kontrolori dovoljno obrazovani (a ni u poziciji) da odlucuju sta je bezbedno ili manje bezbedno, njihov posao je da kontrolisu ispravnost sklopova vozila.

 

Pre sat vremena, milos-v je napisao:

Znaci vozaci kombi i dostavnih vozila su ubice na putu,takodje autobusi ,kamioni i ko jos nema ni staklo nazad...

Kombi i dostavna vozila nemaju obavezu da poseduju srednje (unutrasnje) ogledalo ali zato spoljnja moraju imati povrsinu naj manje 150cm2 dok za putnicka to iznosi 60cm2, tu je razlika.

 

@Ivanrsvb to zavisi od moralnih nacela kontrolora, neki su "rusili" i bez kamera, neki i pod kamerama "pustaju" (narocito donji postroj). :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
1 hour ago, milos-v said:

Znaci vozaci kombi i dostavnih vozila su ubice na putu,takodje autobusi ,kamioni i ko jos nema ni staklo nazad...

Po to je logici (kombi nema zadnji brisač), ne treba ti ni prednji na autu jer ga nema ni motocikl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

@bdada kako se tretira neispravnost pojedinih komponenti koje po svim kriterijumima spadaju u dodatnu opremu, konkretno meni se nedavno pokvario sistem za sklapanje jednog retrovizora (treba da se sklapa se pri zaključavanju), to bi se svakako videlo na snimku, samo štelovanje je u funkciji? I ne radi mi grejanje suvozačkog sedišta?

 

 

Promenio član Nimmin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
2 hours ago, boki.64 said:

Имаш моделе аутомобила са тим брисачем и без.

Kriterijum nije "dodatna oprema" već čista fizika (aerodinamika).

Pogledaj automobile i videćeš dve tipske grupe po zadnjem delu automobila:

- Z101/ispupčen , nema brisač

- Yugo/zasečen, ima brisač

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
pre 16 minuta, rast je napisao:

Kriterijum nije "dodatna oprema" već čista fizika (aerodinamika).

Pogledaj automobile i videćeš dve tipske grupe po zadnjem delu automobila:

- Z101/ispupčen , nema brisač

- Yugo/zasečen, ima brisač

Југо и З 101 нису исти ауто (знам да знаш). Међутим, имао си Југо (кад си га већ споменуо), са брисачем и без. Радило се о моделу "Јуниор". 

У том смислу било је и код других произвођача, не сећам се баш, не пратим те ствари, али радило се о аутомобилима са петим вратима. Сетиће се већ неко. А то, шта су инжењери „израчунали", то може да буде, али и не мора...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Nimminiskljuci sklapanje retrovizora pre tehnickog, nece ni znati da imas to. A sto se tice grejanja sedista za to sam 100% siguran da ih ne interesuje da li radi ili ne.

 

Sto se tice zadnjeg brisaca, svi “hecbek” automobili i dzipovi ih imaju, limuzine ih nemaju.

A to samodlucivanje sta nam treba a sta ne na vozilu to zaboravite.

Prosecan srbin kad mu kazes da mu ne radi zadnja pozicija odgovara sa: “Sta ce mi imam napred svetla, vozim napred i gledam napred” i tako izadje nocu na auto put i ubije par ljudi zajedno sa sobom.

Promenio član Sharky - Alex
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@Nimmin retrovizor je deo koji je i pojedinacno homologovan i moze se proglasiti za neispravnost to sto se ne sklapa jedan (iskljuciti opciju sklapanja pred teh.) da ne budem kontradiktoran sa svojim postom iznad pa cu pojasniti, sklapanje retrovizora cuva iste kada se vozilo ne koristi tj parkirano je za razliku od brisaca (ili drugog dela) koji se koristi u voznji, stoga ne verujem da ce neko praviti problem ako se ne sklope oba, zakonski bi morao ako se sklopi samo jedan.

Grejaci sedista, ko je lud da uznemirava hemoroide testirajuci :D

 

@boki.64 Citroen C5 je primer, postoji sa i bez ali to ti ne daje za pravo da kazes "na ovom ne radi, nema veze postoje i bez njega" tom logikom mozemo reci i "ovom ne radi, e to je problem jer onom drugom radi" zar ne?

IMG_20210817_182640.jpg.b3336828d248851c20e00f11c88b2cf6.jpg

IMG_20210817_182616.jpg.a1e048d95aa30119803644f8b53a82b5.jpg

 

Jos nesto bih pojasnio, vecini zabunu unose izjave zvanicnika MUP-a, sitnice, ne sitnice ... i ostale baljezgarije, cak su se usudili da posalju dopis svim teh. pregledima sta su sitna ostecenja, kojih se onda neki drze a ovi iznose u javnost.

Kada se uoci nepravilnost u radu na teh. pregledu inspektor koji vrsi nadzor pise prijavu i salje vas na sud, sudija sankcionise, zanimljiva je stvar da za sud dopisi ne postoje, sud presudjuje na osnovu ZOBS-a, pravilnika o podeli vozila ... dopisi ih apsolutno ne zanimaju niti imaju kakvu pravnu tezinu a nas MUP zatrpava dopisima, okaci kamere, posalje dopis jos daju intervju "za dnevnik" da brisac ne mora da radi i udri. :grr:

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja