Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@slave74 msm da sam vec opisivao ulogu prskalica na ksenon farovima ali nije zgoreg ponoviti, one postoje da speru prljavstinu dok je vlazna jer ksenon proizvodi mnogo vecu temperaturu od halogene sijalice, kada se osusi onda bez brisanja nema ciscenja.

@boki.64

 davno sam spominjao da bi uvodjenje video nadzora na tehnicke preglede uvelo reda ALI mislio sam na jednu kameru koja bi snimila da je vozilo fizicki prisutno na liniji i kontrolore da se "motaju" oko vozila, medjutim ovim sistemom su pokrivene sve pozicije (linija tehnickog je podeljena na par mesta gde se vrse razlicite operacije) , slazemo se svi da vozila moraju biti ispravna ali kada se uzme u obzir prosecna starost voznog parka, ekonomska moc i stanje infrastrukture tesko je izbalansirati da svako vozilo bude ispravno procentualno isto kao kada je napustilo proizvodnu traku a ovom video pokrivenoscu kontrolor nema prostora da "zazmuri na jedno oko" tako da se ili ce se postupati "svaki sklop ugradjen na vozilo mora biti ispravan i u funkciji", sto kamera vidi, a prskalice su u gro planu, jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Pa to je ono o čemu svi ovde pričamo, sve je samo je*ena forma i strah i nedovoljna obučenost ... osobe koja radi na teh pregledu i ništa više.

Kakvo insistiranje na glupostima, ... ok zakon propisuje prskalice na farovima, kada se imaju ksenoni, a šta kada u farovima nisu ksenoni? Prskalice utiču na bezbednost saobraćaja, ma idi bre!

 

Rećiću vam sledeće, ja u Beogradu više neću registrovati kola, a registrujem četiri automobila i motocikl.  Nađite po unutrašnjosti ljude kod kojih može da se prođe tehnički bez nepotrebnog detaljisanja. 

I NE PRIČAJTE NIKOME gde ste prošli tehnički bez cimanja!! Jer ta priča nas je dovela dovde.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ne bih se slozio da je u pitanju nedovoljna obucenost (mada ima teletabisa) ovako funkcionisu stvari u odnosu inspektor-kontrolor : inspektori proveravaju da li kontrolori znaju da nadju resenja iz knjiga (pravilnik o podeli, zbornik propisa ...) apsolutno nema prostora za slobodnu procenu, znaci vozilo-knjiga i tacka.

Nebi ni stigli do toga da objasnjavamo da sijalica nije ksenon nego halogena, prskalica nema funkc... A kao sto rekoh sve sto kamera zabelezi, bez razgovora otvori knjigu i pokaze clan ili ti kaze da ga nadjes i procitas.

Kada se polaze, ako nije prepisano iz knjige, tacka, zarez ... pao si, jednostavno nema prostora za slobodno tumacenje.

Ne pricam o slucajevoma "ima nekog" a i takvih je sve manje bas zbog detaljnog snimanja, za ovo zadnje receno se slazem, u prevodu "cuti i uzivaj dok mozes". 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

bdada, kao što ima teletabisa među tvojim kolegama koji su glupi, bezobrazni, uplašeni, ograničeni i sl. pa drkaju za gluposti i za koje ne bi trebalo, a ima vas mnogo više tehnički pismenih kod kojih je jasno i osnovano šta je ispravno a šta neispravno, živo me interesuje među tim inspektorima koji vas drkaju da li ima ljudi ili su sve nadobuda stoka čiji je posao samo da zatvara TP...?

 

Jasno je da je napravljena kombinacija propisa i tih inspektora da se mali TP pogase, da ostanu samo veliki, i da u nekom trenutku dođe neko ko će imati monopol na tržištu a sve to ide preko grbače napaćenog naroda koji ima kontakt samo sa vama kontrolorima pa mu vi ponajviše smetate i najviše ste krivi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Meni nije jasno da je napravljena "kombinacija" i da je baš jasna podela na male i velike. Možda je u drugoj temi kolega pisao da se svakako razbijaju od para...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Ja govorim na osnovu svog iskustva da prskalica fara sluzi nicemu.

Ako sve to utice na bezbednost u saobracaju i sve bude cakum pakum, od polovnog nov auto, koliko utice na bezbednost to da su vozaci hronicni bolesnici.

Evo ko preko 40 u ovoj drzavi nema neku boljku tipa povisen ili snizen pritisak, masnoce u krvi, suk. Koga bole ledja, ko je psihicki labilan?

Kako ce sve nas dovesti da budemo potpuno novi tj zdravi?

 

Ja mislim da ovakve i blaze boljke vise uticu na bezbednost u voznji nego prskalice zadnjeg stakla ili farova.

 

Polovan auto je polovan i nas standard ne dozvoljava da svi kupe novija vozila ili da starija budu 100% ispravna u smislu opreme, koja je vise komfor nego bezbednost. Cak se tako i vodi u katalozima proizvodjaca vozila. Dakle j..u ne vade, a mi cemo da cutimo i placamo jos skuplje i jos lakse...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Bahatost iz nehata. Gospođa iz MUP-a me podseća na šalterske službenice u PU. Nema pojma šta priča, važno je da se drži propisa.

I uputi ljude na drugu adresu, samo da nju ništa ne pitaju. Ali je iskusno delegirana da gostuje u gledanoj emisiji.

A Audi pojma nema šta pravi?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
Ne bih se slozio da je u pitanju nedovoljna obucenost (mada ima teletabisa) ovako funkcionisu stvari u odnosu inspektor-kontrolor : inspektori proveravaju da li kontrolori znaju da nadju resenja iz knjiga (pravilnik o podeli, zbornik propisa ...) apsolutno nema prostora za slobodnu procenu, znaci vozilo-knjiga i tacka.
Nebi ni stigli do toga da objasnjavamo da sijalica nije ksenon nego halogena, prskalica nema funkc... A kao sto rekoh sve sto kamera zabelezi, bez razgovora otvori knjigu i pokaze clan ili ti kaze da ga nadjes i procitas.
Kada se polaze, ako nije prepisano iz knjige, tacka, zarez ... pao si, jednostavno nema prostora za slobodno tumacenje.
Ne pricam o slucajevoma "ima nekog" a i takvih je sve manje bas zbog detaljnog snimanja, za ovo zadnje receno se slazem, u prevodu "cuti i uzivaj dok mozes". 

Jedno pitanje za tebe, kolega, jer si stručno lice za ovu oblast.

Moja auto ima automatsko sklapanja retrovizora, medjutim jedan retrovizor se ne sklapa, crklo nesto u njemu. Sve ostalo radi, podesavanje stakla, grejači u njemu. Ali prilikom zaključavanja, zaklapa se samo jedan retrovizor. Da li će me vratiti sa tehničkog, sta kaze Pravilnik? Da li vi prilikom tehničkog pregleda zaključavate auto?


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Slao danas jedan kombi na tehnicki. 

Majstori koji ga odrzavaju razbusili dpf da se ne bi gusio i vukao slabo, sto nam je cest problem zbog konstantne voznje po gradu.

Rezultat, nije prosao tehnicki :D

Gasovi 3 i nesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@tomamega zakljucava se (trebalo bi) ako mozes iskljuci preklapanje, ako ne cisto napomeni pa ako su radi za saradnju namestice se ispred u tom trenutku jer su kamere u dijagonalu, to je bas truba za srusiti, zaklanjanje svetlosne grupe je vec providno a ovo ... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Znam, vozio ga ovaj 15km cetvrtom u 3500-4000... Al dzabe, dimi samo u leru, ja mu reko pravi se lud, kazi mozda se upravo upalila regeneracija :D

Naknadno smo saznali da je dpf razbusen i da su rascupani senzori, a da je naplaceno ciscenje dpf-a

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
@tomamega zakljucava se (trebalo bi) ako mozes iskljuci preklapanje, ako ne cisto napomeni pa ako su radi za saradnju namestice se ispred u tom trenutku jer su kamere u dijagonalu, to je bas truba za srusiti, zaklanjanje svetlosne grupe je vec providno a ovo ... :neznam:

Hvala. Može se isključiti sklapanje retrovizira preko dijagnostike. Nisma znao da li i to gledaju jer baš nikako ne utiče na bezbednost auta.


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Bezbednost hm, vidis kako se zavrsava susret sa "strucnjacima" sa snimka iznad, eto ti cist primer njihovog razmisljanja, sad oni vide na snimku da se jedan ret. nije sklopio a pravilnik kaze drugacije, kraj price, osumnjicen si za pokusaj ubistva, nekog.

A pazi odgovora: pa, pa, pa ... obratite se ABS. :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Stvarno, onaj snimak raskinkava trulež čitavog sistema. Zaista je teško i kontrolorima sa ovakvim "stručnjacima", a sve se lomi preko ledja naroda


Sent from my iPad using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1816 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ne znam da li sam u ovoj tami pisao ili ne ,ali snimak sve kaže,ljudi koji odlučuju o nečemu ili prave pravilnik samo prepisuju neke odredbe od ko zna gde,i kada dođe do ovakvih situacija oni se drže toga i ne zanima ih da je fabrika tako napravila,bez obzira koji papir donesete.Samo stručni da naprave konkretan pravilnik sa svim tačkama vrlo bitnim za ispravnost vozila ovo može u nedogled.A isto sam rekao i za inspetore,oni samo vide odredbe a realna potreba i uticaj na bezbednost,tjah ne zanima ih,samo čista mehanička odluka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

ne znam neka me neko ispravi ako gresim ali koliko sam upucen toplo svetlo ne mora da ima prskalice a hladno mora. jel je tako tacno ili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Strasno gde ja svoju starost procerdavam,mladost je bila kako tako,davno je to bilo,a sad veoma zrele godine provodim u ovom haosu ,prepisivanja zakona.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1849 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli
3 hours ago, Overpressure said:

Evo primera kako njihovi pravilnici nemaju veze sa mozgom... https://streamable.com/tgc9nk

Strasno gde ja svoju starost procerdavam,mladost je bila kako tako,davno je to bilo,a sad veoma zrele godine provodim u ovom haosu ,prepisivanja zakona.i opsteg ludila.

Sta li ce tek meni da kazu kad dodjem na tehnicki autom iz 2003 euro3?

Promenio član cezarpa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Vampa Toplo i hladno je oznaceno u lumenima a na vozilu sme najjace 180 luxa a lux je lumen po m2, jacina na vozilima se meri na regloskopu (hela narodski).

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja