Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
1 hour ago, Biker-Boy said:

A kakav je to tehnički u Francuskoj? Nisam upućen :neznam:

Мој ујка је пре недељу дана одрадио технички преглед у Паризу, за Рено Сеник, 2007. годиште. Укратко, трајало је 20так минута, погледали су људи ауто, ништа посебно, мерење гасова је обавезно, али те глупости прскалице, боја седишта итд. нико није ни погледао. Цех је 90 ЕУР али важи 2 године, дакле јефтиније него код нас. Укратко, рече ми ујка да тај Сеник никако не би прошао код нас по овим правилима. Толико о глуматању стандарда Европе код нас.

 

Још када бих вам рекао колико је једноставан и јефтин пренос власништва возила у Француској, не би ми веровали. Нећу да вас нервирам овде :)

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja kupio motor, i ja i prodavac odradili notara, platio sve u agenciji i evo nedelju dana čekam porezno... pa kad se oni smiluju, odjava tablice i saobraćajne, pa čekaj novo...

Promenio član Biker-Boy

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ma sve znam, ja prošao istu proceduru. Prenos vlasništva vozila u Srbiji je jedan od većih stresova. Druga solucija je da platite agenciji uslugu komplet, i onda sve dobijete za 7-10 dana. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Upravo registrovan

Rekose da nisam morao skidati kofere i nosace istih,al kao kres bar ne bi bio pozeljan.24700

Maglenke skrivene ispod plastika

 

 

 

 

 

20210720_150237.jpg

Promenio član ivica744
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre sat vremena, tomamega je napisao:

Ma sve znam, ja prošao istu proceduru. Prenos vlasništva vozila u Srbiji je jedan od većih stresova. Druga solucija je da platite agenciji uslugu komplet, i onda sve dobijete za 7-10 dana. 

Pa ja upravo i radim tu drugu opciju, preko agencije, i rekose mi u agenciji da cemo samo porezno da cekamo 4-5 dana :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, ivica744 je napisao:

Upravo registrovan

Rekose da nisam morao skidati kofere i nosace istih,al kao kres bar ne bi bio pozeljan.24700

Maglenke skrivene ispod plastika

 

 

 

 

 

20210720_150237.jpg

I eto tako malo kasnije imam tek registrovan motor koji bi na ulici trebao biti tehnicki neispravan

 

20210720_173917.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


нико није ни погледао. Цех је 90 ЕУР али важи 2 године, дакле јефтиније него код нас. Укратко, рече ми ујка да тај Сеник никако не би прошао код нас по овим правилима. Толико о глуматању стандарда Европе код нас.


Odlično. Hvala za info. Treba obavestiti Dekru i Alvirovića da nismo glupi baš koliko nas smatraju.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Kod auta novije generacije prskalice su obavezne uz ksenon sijalice, postoji debeo razlog za to a to je da te sijalice prave mnogo vecu temperaturu od halogenih te po kisi mnogo brze osuse staklo fara tj spece se prljavstina i prepolovi intezitet osvetljenja, isto vazi za prskalice zadnjeg stakla, uslov za ugradnju je ugao stakla i kojim intezitetom se zaprlja (utice polozaj branika/blatobrana, dimenzije pneumatika ...) neki inzenjer je to stavio sa razlogom a mi smo nize obrazovani da bi toj odluci protivurecili.
Na sta bi tek licilo da mi odlucujemo da li je nesto obavezna ili dodatna oprema (da li su prskalice visi paket dodatne opreme ili su tu zbog ksenona) sto manje stvari kontrolor odlucuje to je teh. pregled kvalitetniji.
Rok za sitne neispravnosti je uvek bio 3 dana a tehnicki pregled se sme raditi 30 dana pre isteka, i ovo je takodje odavno, nije nikakva novina, samo treba promeniti navike.
Malo je tri dana u današnje vreme, dok stignu delovi, zakažeš kod majstora, itd.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
6 hours ago, X8 Vračar said:

 

 


Odlično. Hvala za info. Treba obavestiti Dekru i Alvirovića da nismo glupi baš koliko nas smatraju.

 

Nema na čemu. 

 

Mada, dovoljno je otići do Grčke i pogledati kakvi se krševi od automobila regularno voze na ulicama i shvatiti da smo mi zaista lideri u regionu. Švedski standardi za tehničku ispravnost vozila, a svi ostali segmenti društva na nivou afričkih zemalja   :jee1:

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Dakle ne mogu da verujem da je ovo iz prvog posta tačno...

U Nišu trenutno nije moguće izvršiti tehnički pregled i registrovati motor... Upravo sam zvao tehnički gde sam do sada registrovao, potvrdili su mi da ne rade od pre 20ak dana, i uputili na Prokuplje ili Leskovac (ali nisu mi rekli koji tačno pregledi rade, to sad pokušavam da saznam).
Napomenuli su da se radi na zakazivanje, i da se zbog ogromnih gužvi čeka i po 20 dana za termin ...
Strašno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Da napišem followup, možda nekom bude od koristi.
U Nišu trenutno ipak postoji jedan tehnički pregled koji može da radi motocikle. U pitanju je Modena, tamo negde kod aerodroma. Problem je što je prvi slobodan termin za 30ak dana.

Tehnički pregled u Prokuplju koji radi je Smer. Kod njih se čeka malo manje - 20ak dana. Oni su mi preporučili da odvezem motor kod njih i da ga ostavim tamo, pa da oni urade tehnički prvom prilikom kada se neko ne pojavi u zakazanom terminu. Mada - ne dopada mi se nešto mnogo ta ideja, a i to može da potraje. Još nisam odlučio šta da radim...

 

Tako da Nišlije, planirajte i zakazujte tehnički na vreme :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

I tehnicki pregled Kong Komerc, radi skutere i motorcikle, i to po starom, znaci da za skutere treba COC ili potvrda da ne prelazi brzinu vecu od 45 km/h, a i kofer treba da se skine ko ima...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Sta ti je sistem,juri,cekaj i daj brdo para za nesto za sta oni treba da se utrkuju ko ce bolje i brze uraditi za manje para...Nikada ranije krajnji potrosac nije bio vise ponizen ni u tezem stanju kao danas a plasim se da je to pomalo mozda i na globalnom nivou

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Nema na cemu, drago mi je da bar neko moze da resi ovaj glupi problem, iako ja ne mogu, jer nemam ni Coc ni potvrdu, a skuter je kineski, tako da je nabavka potvrde nemoguca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Mene upravo vratili,zadnji levi tocak (auto) slabo koci,rekose 3 dana da otklonim kvar ali u zurbi ne setih se da pitam posto je danas petak jel to znaci da popravim do ponedeljka ili od ponedeljka 3 dana?

Inace svi majstori gde sam isao su u velikoj guzvi :(

Promenio član alex1974

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 10 sati, Dusan_93 je napisao:

Nema na cemu, drago mi je da bar neko moze da resi ovaj glupi problem, iako ja ne mogu, jer nemam ni Coc ni potvrdu, a skuter je kineski, tako da je nabavka potvrde nemoguca

Onda rade po "prastarom" jer se zadnjih god. dana ne trazi potvrda o max. brzini a po "novom" se meri na tehnickom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Da dodam moje iskustvo, u Vrscu, tehnicki pregled Teddy, u guzvi si i kada sam zvao 22.07 rekao mi je nista pre 01.08 sto se tice termina, registrujem tamo svake godine. Vrlo prijatan covek koji radi mi je rekao da ako mi nije hitno dovezem motor ujutro i ostavim, pa ako uhvate termin ubacice ga. U toku istog dana kog sam ga dovezao (23.07) su ga ubacili, motor radi, koci i sija po propisima. Ima zamenjen rep od Gsxr K1 ali nisu zamerili to kao ni prethodnih godina. Sve u svemu pozitivno i neocekivano brzo ali kaze mi da sam imao srece da ga urade odmah u danu. Uglavnom cene je i dalje stara, 3600 din za tehnicki pregled. Celokupno produzenje registracije za Suzuki GSXR 750, 2000 godiste, sa najboljim premijskim stepenom (znaci najveci popust) je izasla 17200 (sa tehnickim). 

IMG_20210723_104215.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Izgleda da i ovde imamo veće katolike od samog Pape. :popovanje:

Hvala Bogu, stigla su pojašnjenja iz MUP koja shodno pravilniku o podeli kažu da se vozilo NE SME vratiti sa tehničkog pregleda ako mu ne radi zadnji brisač a kamo li prskalica jer u terminologiji ne postoji brisač zadnjeg vetrobranskog stakla, već isključivo prednjeg,  čime je brisač zadnjeg stakla svrstan u kategoriju dodatne opreme koja nije obavezna niti od ključnog značaja za bezbednost u saobraćaju, iako je preporuka da se sva oprema održava ispravnom, sa čime se svi slažemo. Isto tako ni različiti dezeni sedišta, tapacirunga, nedostajuće ukrasne lajsnice na vratima, kvaci, braniku i ostalih gluposti koje su izmislili preplašeni službenici tehničkih pregleda više neće biti problem prilikom tehničkog pregleda.

Promenio član Bojssa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ako se ne varam imas dodirnih tacaka sa MUP-om pa pitaj kolege sta misle o doticnom i izjavi za novine.

Ne znam da li ujutru da gledam u pravilnik o podeli ili naslovnu informera.

Kolega @Bojssa je te zaista razumem i kolicinu ogorcenosti ali veruj da ni nama nije lako sa takvim "strucnjacima" kao doticni, e takvi su krivi za stanje kakvo jeste.

Evo primera (nisam imao zeludac da sve ispratim) "prskalice vetrobrana (znaci soferke) moraju biti ispravne ali vas ne mogu vratiti sa teh. ako fali tecnosti"!!!

Pa kako je ispitati, rendgenom? 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
On 19.7.2021. at 21:18, bdada je napisao:

Kod auta novije generacije prskalice su obavezne uz ksenon sijalice, ...

Da li to znači da ukoliko auto ima ugrađene prskalice (koje ne rade), a pri tome nema ksenone, već halogene sijalice ili to zavisi od ... osobe koja radi na tehničkom da li će to biti neispravnost ili ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Koliko sam ja razumeo,ispravite me ako gresim,sve sto je fabricki ugradjeno na autu mora da radi da bi se presao tehnicki.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1298 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

Na autu imam i ksenone svetla i pranje istih, ali zaista nema potrebe da koristim. Slabo to moze da ocisti. Da ima brisac ok, ovako bezveze.

Iako koristim uvek tecnost za pranje vetrobrana, a zimi tecnost koja ne mrzne, desava se da leva mlaznica zaledi i propisa. Posto je na niskom mestu u sistemu kroz nju iscuri skoro sva tekucina iz rezervoara i upali se lampica na instrument tabli.

Morao sam da je fizicki iskljucim, a dovodno crevo zacepim.

Moracu da skidam branik, da menjam prskalicu , koja je skupa, i koja ce sledece zime verovatno prsnuti...

Bas su pritisli sa svih strana.

Kad ne znamo da se bunimo, tako ce nam i biti.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja