Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
8 hours ago, ivica744 said:

Sad odem u garazu i....vstrom top skorpion ima homologaciju,majesty fabricki nema,peda 50 star dve godine nema nikakvih oznaka na auspuhu.Kako znaju da su na skuterima fabricki auspusi?

E da,pre par dana menjam.gume na 650 gs,ima zanimljive topove,dok radim zagledam.malo i nisam video nikakve oznake

Fabricki top uvek ima logo i oznaku dela, (po)nekad i oznake za nivo buke ili euro normu. To sto nisu uvek na ociglednom ili vidljivom mestu ne znaci da ih nema :) 

Aftermarket varijante moraju da imaju na sebi oznaku za koje trziste je i oznaku za model i godiste za koji je homologovan inace nemas nacina da potvrdis da je legalan za ulicu. Lupam, E4 3526 utisnuto na samom topu, ukucas taj "kod" i naziv porizvodjaca i on ti pokaze fabricku deklaraciju gde pise da je recimo rec o Mivv topu koji je street legal, homologovan je za GSXR 1000 2007-2008 godiste za to i to trziste. Ako je rec o EU modelu kod nas nemas problema. Olaksavajuca stvar je ako sebi odstampas tu deklaraciju i taj papir drzis sa ostatkom dokumentacije.

Drug vozi sportaka sa kopijom SC-a i u ekipi je dobio deklaraciju je*ac zdravog razuma i slusnog aparata jer motor nikada nije ispod 85dB, a tehnicki je odradio pre mesec dana i prosao uz mito u vidu litre jako dobre rakije...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Tako je. A putarina da se ode od Beograda do Vranja i nazad prava sitnica 16.000
16000 ili 1600?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

I na kraju ove melodramaticne balade koja nam je nazalost svima poznata...koji bi servis preporucili?
Centar i NBG.

Pitam jer ne bih da odem tamo i fabricki ugradjenu opremu da skidam i cerupam, samo zato sto se nekom spustio (ne digao) jutros.

Hvala unapred za info.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Sto bi fabricku skidao?
Mene pitali za maglenke i videli da jekonzola integrisana i to je to…

P.S. Registrovao u Suncu na Ledinama


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
On 12.7.2021. at 18:55, bdada je napisao:

Mi uzimamo od lika sto ih i instalira sa sve programom a on verovatno tamo. Treba podeliti zaradu bratski. :)

 

@Bojssa rok je tri dana da se ne radi ceo pregled, sasvim dovoljno za sitne neispravnosti.

Kako zamisljas recimo pojavis se posle mesec dana, vozilo je vec registrovano, sta kontrolor da radi kada dodjes? 

Ne moze dopisati u zapisnik jer je zaveden i na osnovu njega izdat reg. list koji se vec nalazi u dosijeu, da pogleda samo-to je onda za njegov ceif, nema smisla.

Poklopac srafa brisaca jeste nebuloza (nadam se da ce neki kontrolori nauciti nesto ovim novim polaganjem) prskalice i jedna i druga su izuzetno korisne i uticu na bezbednost, samo kod nas se do skoro donosila saobracajna (cak su i tu neke agencije isle musteriji na noge) bez auta pa nam je svasta nebuloza, jednostavno nemamo naviku, kao sto serviseri "deru" ... Govorim generalno, ne upirem prstom.

Ne slažemo se. Prskalice farova su stvar visine paketa opreme na autu a ne bezbednosti, nema ih 80% auta, isto tako i zadnjeg stakla, 50% vozila ih nema ugrađeno pa ne ugrožavaju ikoga. Vrlo lako može sve da se reguliše pa i taj naknadni pregled, na sličnu foru koju najavljuju za izduvne gasove itd. Ovamo ćeš pustiti u saobraćaj da sam "otkloni kvar" nekog Tamića ili Golfa koji iz auspuha izbacuje Černobil a vratićeš čoveka sa  tehnički ispravnim vozilom, kome fali poklopac šrafa, poklopca prskalice na braniku ili otpale ukrasne lajsne sa vrata. Dovoljna je destimulacija prilikom idućeg tehničkog pregleda, ukoliko nije došao u vremenskom roku sa otklonjenim "sitnicama", idući tehnički 20% skuplji a onaj idući onemogućen. Generalno, mišljenja sam da će se vremenom sami zasititi količinom vraćenih auta koje svakako moraju da pregledaju u dodatnom roku od 3 dana, da će u naj skorije vreme krenuti to da propuštaju.

Ja moj auto držim utegnut i sam održavam jer ga vozim i pratim svaki dan, u glavnom pričam o supruginom autu, ćaletovom autu, sestrinom autu, koje ja provozam sa vremena na vreme i ako šta primetim, ukažem im. Ćale mi je penzioner i svoj auto vozi jednom mesečno a žene to voze od tačke A do B bez mnogo detaljisanja, ne mogu u svakom trenutku da ispratim baš svaku glupost. Koliko žena nema muža, brata a imaju obaveze, decu itd, ne mislim da im je 3 dana dovoljno da pronađu sve lajsne i poklopce, za neke artikle se čeka i po 10 dana ukoliko ih nema na otpadu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25
Meni sve miriše da će poklati tehničke preglede i dovedu jedan veliki, strani i gotovo. 

Pa to je i ideja…
Kako drugacije?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja u Suncu registrujem 4 automobila i 2 prikolice, posto su skoro poceli da rade prikolice do 750kg. Videcemo od oktobra kako ce prolaziti sve to. Do sada je sve zavisili od kontrolora, jedan me je vratio jer su mi noc pred tehnicki slomili zadnji brisac, a drugom nije smetala pukotina, tj linija na oba stop svetla. Videcemo... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre 7 sati, Bojssa je napisao:

Prskalice farova su stvar visine paketa opreme na autu a ne bezbednosti, nema ih 80% auta, isto tako i zadnjeg stakla, 50% vozila ih nema ugrađeno pa ne ugrožavaju ikoga.

Kod auta novije generacije prskalice su obavezne uz ksenon sijalice, postoji debeo razlog za to a to je da te sijalice prave mnogo vecu temperaturu od halogenih te po kisi mnogo brze osuse staklo fara tj spece se prljavstina i prepolovi intezitet osvetljenja, isto vazi za prskalice zadnjeg stakla, uslov za ugradnju je ugao stakla i kojim intezitetom se zaprlja (utice polozaj branika/blatobrana, dimenzije pneumatika ...) neki inzenjer je to stavio sa razlogom a mi smo nize obrazovani da bi toj odluci protivurecili.

Na sta bi tek licilo da mi odlucujemo da li je nesto obavezna ili dodatna oprema (da li su prskalice visi paket dodatne opreme ili su tu zbog ksenona) sto manje stvari kontrolor odlucuje to je teh. pregled kvalitetniji.

Rok za sitne neispravnosti je uvek bio 3 dana a tehnicki pregled se sme raditi 30 dana pre isteka, i ovo je takodje odavno, nije nikakva novina, samo treba promeniti navike.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Nešto će morati da bude relaksirano, ovakva situacija nosi sve više i više nervoze i narodu i operaterima na TP, ovo ako se nastavi neko će nekoga ne daj bože ubiti, tolika je nervoza. Ljudi su na ivici živaca, kako vidim na sve strane.

 

Što se motora tiče, ovaj haos objektivno će oboriti broj registrovanih motocikala i delimično imaćemo povratak u vesele devedesete... vožnja nerigistrovanih motora, a samim tim i sve više divljaka na ulicama.

 

Mislim da niko trenutno ne može da kaže za svoj motocikl hoće li ili ne proći TP, što je već samo po sebi nonsens.

 

Živeli braćo!

:jok:

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Sutra radim tehnicki za motor.Poskidao sam rol bar,kofere,nosace,maglenke,nije to meni neki problem da uradim a drugari rade na tehnickom pa da im bas ja ne bih pravio neki eventualni problem.

Kad bude gotovo sve to ponovo vracam na motor i onda je moj motor sa svom opremom na ulici tehnicki neispravan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

E zbog toga sam insistirao da se tehnicki odradi u stanju kakvo mi je vozilo u saobracaju...
Nema skidanja, daj napismeno sta nije po propisu pa da se teramo!
Prosao bez problema ;)

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

A da npr pokrenemo protestnu voznju, kako bi skrenuli paznju na sebe i na nelogicnosti sistema?

Zakucamo nor 31.jul ispred skupstine u 10, pa da napravimo kolaps.

Kako se prijavljuje skup?
Redari?


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U Kg. kada smo blokirali ulaz (kruzni tok iz pravca Batocine) medju nas su dosli policajci u civilu, prikljucili se masi.

Poznali smo ih odmah (po juznjackom naglasku i ponasanju), slikali su tablice i posle su stizale kazne!

Znaci, tablice pokrivene ako se nesto organizuje, bar ove budjave maske da se zakace preko.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Ne ne,
Ja mislim kao najavljeni skup, ne nenajavljen.
Kada je najavljen, drzava ti cak posalje pratnju


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i
13 hours ago, severian said:

Nešto će morati da bude relaksirano, ovakva situacija nosi sve više i više nervoze i narodu i operaterima na TP, ovo ako se nastavi neko će nekoga ne daj bože ubiti, tolika je nervoza. Ljudi su na ivici živaca, kako vidim na sve strane.

 

Što se motora tiče, ovaj haos objektivno će oboriti broj registrovanih motocikala i delimično imaćemo povratak u vesele devedesete... vožnja nerigistrovanih motora, a samim tim i sve više divljaka na ulicama.

 

Mislim da niko trenutno ne može da kaže za svoj motocikl hoće li ili ne proći TP, što je već samo po sebi nonsens.

 

Živeli braćo!

:jok:

 

Bravo za inteligentan post. Apsolutno oslikava situaciju na terenu.

 

Ne mogu se zakonodavac i radnici na tehničkim pregledima ponašati kao da žive u Norveškoj, a zapravo žive u siromašnoj Srbiji. Prema trenutnim standardima, tehnicki pregled može proći samo novo ili prilično novije vozilo, motocikl ili auto. A ogrooomna većina ljudi sebi to ne može da priušti, tako da se teorija sukobljava sa praksom, realnim životom. O kakvim ksenonima i prskalicama pričamo. Dovoljno je provozati se 5 minuta po Solunu i Atini, i videti kakva se sve vozila tamo registruju, u državi članici EU.:/


Ali ne, mi na ovim prostorima smo takvi. Bićemo veći katolici i od Pape :popovanje:

 

Nego, izgleda da je na delu čišćenje terena i dolazak velikih lanaca za tehnički pregled iz Evrope. Trajaće ovo dok se ne počiste mali TP, a onda će nam tehnički biti kao i u Francuskoj - duplo lakši nego što je u ovom trenutku :jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /
Pre 3 sati, m.milivojevic je napisao:

Zakucamo nor 31.jul ispred skupstine u 10, pa da napravimo kolaps.

Nema nikog sad tamo, bolje u Sopot ispred resort-a

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1072 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS 2009 K25

Kako god.
Ja rek’o da nas samo mediji isprate, da izdamo neko zvanicno saopstenje, zahtev, da ne bi bilo nekih losih interpretacija (neplaniranih ekcesa) itd…

Tipa rusenje vlasti i to.

Cilj nam je ispravka pravilnika o tehnickim i preporucene cene (ne vece od).

E da, ja aute registrujem u Alprosu, mada ne znam kakve su cene sada tu, al da su za preporuku, jesu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
pre 50 minuta, tomamega je napisao:

a onda će nam tehnički biti kao i u Francuskoj - duplo lakši nego što je u ovom trenutku :jee1:

A kakav je to tehnički u Francuskoj? Nisam upućen :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 176 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000

Mene vratise pre nego sto sam platio jer nemam nosac tablice sa katadiopterom i svetlom. Za nosace kofera i slajdere mi nista nisu rekli, pitali samo dal je fabricki izduv. Nabudzicu neko svetlo i katadiopter od bicikla pa cu da probam opet. Tehnicki preko puta slodesa na kanarevom brdu.

Promenio član Djeronimo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja