Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@slave74 bas to, problem je sto se u saobracaju ne kontrolise nista osim pojasa i upaljenih svetala.

Upravo to sam pitao komandira saob. policije (u Šidu) i par saobracajaca (izmedju ostalog i za ksenone).

Odgovor je isti- to vi na teh. gledajte!

Reko da ali tehnicki traje, uzmimo i ceo dan, sta cemo sa ona 364 dana do sledeceg?

Odgovor je-nista! 

Odgovor iz ABS-a po pitanju kres barova, "kuka i veriga" na motorima, kako legalizovati npr pod zastitnu opremu (sto bi islo u korist i osiguravajucim kucama) takodje dodatna svetla radi lakse uocljivosti (podrazumeva se podesena, postoji regloskop) sto povecava bezbednost?

Odgovor je-skinize za tehnicki!

Ok ali necu ga posle cuvati u sobi nego koristiti u javnom saobracaju!

Jbg tih 35-40 min. na tehnickom su bitni a posle pa sta nam bog da.

I Jevtic se mogao zaloziti oko toga umesto sto u kombinezonu ulazi u studijo.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300

I na kraju , ko ce da pregleda sve video snimke. Pregledace se u slucaju potrebe vanrednih pregleda u slucajevima udesa itd.

To je moglo i ranije pri saobracajnoj kontroli.

 

Sve to stvara  pritisak na radnike t. pregleda, koji ce taj pritisak morati preneti na musterije. Jer tako to ide.

Ne znaju vise kako da uzmu pare, pa eksperti izmisljaju nove fazone.

 

 

 

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Kako preko leta pregledaju grejač zadnjeg stakla? Postoji mogućnost da ne radi svaka linija...

Šalu na stranu, ovo je smišljeno samo za pljačku najširih narodnih masa dok su teretna vozila pretovarena u saobraćaju i to niko ne kontroliše, a može vrlo lako. Lasta je ubica na točkovima, što smo više puta komentarisali ovde na forumu i juče se, na nesreću, potvrdilo.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8412 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Kako preko leta pregledaju grejač zadnjeg stakla?

Aman X8! Ne daj im ideje covece, ako hladnjacu kao obavezni deo opreme teh. pregledima nametnu eto nama jos po 4-5000din cena gore! :jee:

Ubedjen sam da "tamo negde" postoji tim koji idiotizme uz osmeh (podsmeh) smislja.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Ja sam ubedjen da su ozbiljni, ubedjeni da je to jedino ispravno i sto je najgore-moguce sprovesti u delo.

Prvu gresku su napravili teh. pregledi sto su dozvolili menjanje opreme, sve je posle bilo lako.

Oprema koja je kostala par hiljada € sada ide "na kilo" bukvalno.

Trometar 1800 din. sa nalepnicom, a pipak se klima, u startu masi par mm. 

Ima ona "ne daj boze da se ... " koja se nikada nece ostvariti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 436 postova
  • Lokacija: Železnik
  • Motocikl: Yamaha Fazer 600
pre 28 minuta, bdada je napisao:

 

Trometar 1800 din. sa nalepnicom, a pipak se klima, u startu masi par mm. 

Ima ona "ne daj boze da se ... " koja se nikada nece ostvariti.

Izvini kolega @bdadaali na metru(tj.mernoj traci) mora da ima pomeranja samog vrha i to za debljinu onog savijenog dela,ako neko od ovih sto smislja pravila procita mozda pocnu da traze neke nove sa fiksnim tim delom....a to ne postoji

Izvini za off ...:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Ma mi smo kurac od naroda,sutra da uvedu da moramo mesecno od plate da placamo siptarima po 1000 dinara,svi bi kukali,jebali mamu,ovo,ono i u ponedeljak otisli i platili i mlatili praznu slamu po forumima.

Svabe podignu gorivo za par centi,cela zemlja stane,jebo nas.

  • Sviđa mi se 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1957 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 11 minuta, piki je napisao:

Ma mi smo kurac od naroda,sutra da uvedu da moramo mesecno od plate da placamo siptarima po 1000 dinara,svi bi kukali,jebali mamu,ovo,ono i u ponedeljak otisli i platili i mlatili praznu slamu po forumima.

 

Hehehhh paa ovvaajjj mi im i plaćamo, nikad nismo ni prestajali :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
Pre 12 sati, mick je napisao:

Hehehhh paa ovvaajjj mi im i plaćamo, nikad nismo ni prestajali :) 

U pravu si skroz,mislio sam na novo nesto kad bi se uvelo,ali razumeli ste svi na sta sam mislio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ili recimo ako je u auto originalno ugrađen kasetofon: da li je veći prekršaj ako kasetofon gužva traku ili ako sam ugradio MP3 player bez saglasnosti proizvođača o saobraznosti?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 10.7.2021. at 9:11, Bojssa je napisao:

to su stvari koje konstatuješ u zapisniku i naložiš otklanjanje.

 

On 10.7.2021. at 9:40, bdada je napisao:

odnos vlasnika prema vozilu

Mali off,nekad su vozaci 10 dana pre registracije odlazili kod majstora da pretrese auto za tehnicki,danas idu na tehnicki sa neispravnim stop svetlima i bivaju vraceni,naravno."Pa gde si posao rodjeni".

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

U petak bio da zakazem tehnicki za sutra, zajedno na brzinu "pregledali" motor, ja mu ukazao na sve izmene u odnosu na fabricko stanje nakon cega je konstatovano da samo LED sijalicu u faru zamenim regularnom. Cena komplet usluge (tehnicki, osiguranje, registracija, usluga agencije) otisla gore za 1500 dinara. Javim se sutra kako sam prosao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Bio, video, ljubazni su bili, motor prosao.

Cena samo tehnickog za motore je 3.500 gde sam ja radio, a posto sam isao preko agencije imao sam i lep popust, samo 1.500 dinara komplet me izaslo vise u odnosu na proslu godinu. Provera brojeva, homologacije auspuha (top od GSF1200 btw sto i pise na njemu), provera pritiska u gumama, njihove dimenzije, svetlosna signalizacija, sirena i cuveni valjci. Sve gotovo za cirka sedam minuta, posle smo sedeli u klimatizovanoj prostoriji i balavili na tete :D 

Motor ima plocice vise namenjene za track day nego za svaki dan za ulicu, pomenuti top koji nije njegov, zatamljeni vizir Alibaba i 30 poslanika, far koji nije ustelovan jer je u njemu do jutros bila LED sijalica pa sad baca negde ka Basaidu i desna bocna strana koja ima lepe oziljke od klizanja. Sve ove "nedostatke" sam napomenuo u petak na sta mi je tehnicar rekao da je motor utegnut (nista nece otpasti sa njega), sve na njemu je u fabrickim dimenzijama, koci , ima ispravnu svetlosnu signalizaciju, sveze gume, on kao tehnicar i motorista nema zbog cega da me obara. I zbog toga sam mu zahvalan jer je moj motor radna masina za svaki dan, a ne paradna za po kaficima pa mi je bitno bilo da prodje. Pritom motor odrzavam sam koliko mogu tj koliko zdravlje dozvoljava (za ostalo tu je Ranko :D ) i gledam da bude ispravan ako treba sad za Bad Arolsen ili Bransche da zapucam (posao).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 2 sati, Thaedass je napisao:

homologacije auspuha

Sad odem u garazu i....vstrom top skorpion ima homologaciju,majesty fabricki nema,peda 50 star dve godine nema nikakvih oznaka na auspuhu.Kako znaju da su na skuterima fabricki auspusi?

E da,pre par dana menjam.gume na 650 gs,ima zanimljive topove,dok radim zagledam.malo i nisam video nikakve oznake

Promenio član ivica744

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd
Pre 17 sati, ivica744 je napisao:

 

Mali off,nekad su vozaci 10 dana pre registracije odlazili kod majstora da pretrese auto za tehnicki,danas idu na tehnicki sa neispravnim stop svetlima i bivaju vraceni,naravno."Pa gde si posao rodjeni".

To su stvari koje su se oduvek kontrolisale i one su od naj većeg značaja za bezbednost u saobraćaju. Prskalica zadnjeg stakla, prskalica fara ili poklopac šrafa od brisača vetrobrana nije i za takve stvari sam napisao da se treba naložiti ispravljanje u nekom dužem vremenskom roku a ne u roku od 3 dana jer bitno ne utiču na bezbednost ostalih učesnika u saobraćaju.

Promenio član Bojssa

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1699 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Razumemo se,to su nebuloze.Treba ljudi da postanu svesni radnji koje obavljaju i kao sto rece bdada,odnos vlasnika prema vozilu.Pregledaj bar malo neke stvari pre tehnickog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Mi uzimamo od lika sto ih i instalira sa sve programom a on verovatno tamo. Treba podeliti zaradu bratski. :)

 

@Bojssa rok je tri dana da se ne radi ceo pregled, sasvim dovoljno za sitne neispravnosti.

Kako zamisljas recimo pojavis se posle mesec dana, vozilo je vec registrovano, sta kontrolor da radi kada dodjes? 

Ne moze dopisati u zapisnik jer je zaveden i na osnovu njega izdat reg. list koji se vec nalazi u dosijeu, da pogleda samo-to je onda za njegov ceif, nema smisla.

Poklopac srafa brisaca jeste nebuloza (nadam se da ce neki kontrolori nauciti nesto ovim novim polaganjem) prskalice i jedna i druga su izuzetno korisne i uticu na bezbednost, samo kod nas se do skoro donosila saobracajna (cak su i tu neke agencije isle musteriji na noge) bez auta pa nam je svasta nebuloza, jednostavno nemamo naviku, kao sto serviseri "deru" ... Govorim generalno, ne upirem prstom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Ima jos jedna zanimljivost...

Kolko vam treba terabajta i HDD-a da pokrijete celu godinu sa snimcima u visokoj rezoluciji?

Pa puta broj tehnickih pregleda.....

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

...samo kod nas se do skoro donosila saobracajna (cak su i tu neke agencije isle musteriji na noge) bez auta pa nam je svasta nebuloza, jednostavno nemamo naviku, kao sto serviseri "deru" ... Govorim generalno, ne upirem prstom.


Ovo je glavni problem kod nas - idemo iz krajnosti u krajnost. Do pre nekoliko godina, bukvalno su najveći krševi su prolazili tehnički pregled, a sada smo podigli lestvicu na nivo skandinavskih zemalja! Ali bukvalno! U Grčkoj, Španiji i Italiji se registruju automobili u mnoogo lošijem stanju, dok kod nas vraćaju zbog nedostajuće tečnosti za prskalice! Jedan kolega sa drugog foruma je okačio sliku potvrde ga je tehnički odbio zbog toga!

U drugim zemljama, postoje napomene koje nisu od sustinske važnosti a koje se upisuju prilikom tehničkog pregleda. Te napomene ostaju zapisane, auto se registruje ali ostaju kao opis manjih nedostataka auta. Mi smo ovde dosegli nivo umetnosti, auto star 5-6 god u sjajnom stanju neć proći tehnički zbog neke suitnice. Bukvalno se traži da auto bude u fabričkom stanju u zemlji gde je prosečna plata 450 EUR, a mediana mnogo manja.

Nešto tu mnogo ne štima, mnogo


Sent from my iPad using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Ili uz svako vozilo da narežu DVD koji moraš da nosiš u vozilu i onda kada te policija zaustavi u saobraćaju uzmu taj snimak sa tehničkog da pogledaju na licu mesta. Ti čekaš naravno dok ovaj gleda snimak i proverava saobraznost vozila. I onda kaže aha, stavio si led sijalice i maglenke posle tehničkog = 30.000. Nisu ti prskali po šajbi na tehničkom = 50.000 za njih i još 20.000 za tebe. Znači 100.000 za tigra.



  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 339 postova

Da ali sto bi se drzava trosila da policiji kupuju dvd plejere?

Treba dvd plejer i tv da nosimo u autu kao obaveznu opremu a naravno mozemo da ih kupimo samo u nekoj bratovoj prodavnici i rok trajanja (plejeru i tv - u) im je 5 godina pa posle sve ispocetka :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja