Jump to content

Moto Zajednica

Registracija po novom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nije kapitalizam ako nema kapitala nego samo država drnda. Šteta što nisu ugledni privrednici i ušli u posao sa tehničkim pregledima. Onda bi to i dalje koštalo 1000 dinara i bilo bi u sigurnim rukama, kao i svi drugi atraktivni poslovi i tenderi nego mora po principu kondoma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
On 6.7.2021. at 19:58, N.F.S. je napisao:

Meni drugar pominje cenu tehnickog od oko 10000din...
Nista zvanicno i provereno ali mi se i kao aber ne svidja!

Sent from my SM-A202F using Tapatalk
 

VIDOVDAN.ORG

НОВА правила за технички преглед ће од ове недеље и званично почети да се примењују, и између осталог ће подразумевати и снимање читавог тока контроле,

hteli ste platu od 610 evra u proseku ko što kaže vođa.Pa to mora negde da se ptroši :maloljut:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Danas obavio nesto ispod 5000 din tehnicki za motor sve ok a mora da bude kao i do sada tehnicki ispravan i originalan nesto pricaju da je predlozena cena oko 8000din za auta sad sta ce biti ne znam

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Ljudi moze im se,kao i gorivo kao i hranu dakle moze im se vrvtn tom prihodom odrzavaju samo sebi razumljiv neki sistem ne znam?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Ovo nije do drzave nego do onih koji drze tehnicke... monopolisti. Dogovaraju se :jok:

bio je 2500 i otiso na 5000 a nista se nije promenilo...

kupili su digitalni aparat. ....

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Oni ce za dva dana da zarade te pare koje su trebali da uloze u novu opremu. :maloljut:
Da, to je suština. Zašto gazda da plati ako može neko drugi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Ovo nije do drzave nego do onih koji drze tehnicke... monopolisti. Dogovaraju se :jok:
bio je 2500 i otiso na 5000 a nista se nije promenilo...
kupili su digitalni aparat. ....
Jesi siguran da nije?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Od opreme nista nisu menjali. Samo su nas zezali za auspuh i migavce...

ogranicili su im 30min po autu i to je sve... Sta ja imam sa tim sto on drzi auto 30 min, kada nista oko auta ne radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Morali su da prilagode objekte,novu opremu uzmu to su ozbiljne pare,cujem da snimke teh pregleda moraju da plate licenciranoj firmi da ih skladisti a to je par hiljada evra godisnje bazdarenje masina godisnje jos porezi i takse tako cujem a sta ako je to istina?

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka





  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako nista ne ocekujes,nista te ne moze ni razocarati., 335 postova

Danas komsiju vratili zato sto mu neradi zadnji brisac na autu (neki Pasat karavan novijeg godista) ima rok od 72 sata da ga popravi.

Da li sada svi tehnicki imaju "video nadzor" ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Sindikat Samostalni Jahač, 323 postova
  • Lokacija: nacionalni park"Sebeš"
  • Motocikl: XTZ750+Tomos Automatic A3+VFR750 RC36

Ja sam danas definitivno odustao od registracije motora za ovu godinu.. Nemam ni vremena da izostajem sa posla ni više živaca da se natežem po tehničkim pregledima i raznim tumačenjima pravila šta može a šta ne može .. Vratili su me zbog slajdera jednom,pa sam ih skinuo ,pa je onda problem zbog par sitnih pukotina na bočnim plastikama, a ja za svaki dolazak na tehnički moram da uzmem slobodan dan na poslu ..U međuvremenu mi ističe period od mesec dana da registrujem ,u suprotnom moram da vadim novu tablicu, saobraćajnu i to košta dodatno.. Tako da odustajem ,ne mogu više .. 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 52 minuta, srbac je napisao:

Od opreme nista nisu menjali. Samo su nas zezali za auspuh i migavce...

ogranicili su im 30min po autu i to je sve... Sta ja imam sa tim sto on drzi auto 30 min, kada nista oko auta ne radi...

Od opreme se menja sve (osim ko je uzeo u zadnje dve god.)

Objekti se "prilagodjavaju" nama falilo 3cm u visinu, 2cm na ulazu i kanal dublji 1cm bez zezanja.

To sto su ti auto do sada gledali 30min od sada ce sve pretresati, verovatno i duze jer za 30min ekipa mora biti bas dobro uigrana.

 

@alex1974 da svi teh. u Srbiji od juce snimaju video.

 

@Ivanrsvb ne mora biti licencirana firma ali ako snimak iz nekog razloga nestane teh. se zatvara tako da ...

 

Drzava je nametnula veoma ozbiljna ulaganja a ogranicila % od osiguranja, nekada se teh. namirivao kroz polisu a sada mora kroz svoju cenu (to nije opravdanje da bude 8-10000).

 

Tako da kolege nema vise brzinski i nisu gledali, sada neko drugi to sve gleda.

Cak i neki koji su imali veze i nekog "od gore" te veze su napravile korak nazad, video pa se nema prostora za "zaleganje".

I kao sto to uvek biva u jednoj zemlji na brdovitom balkanu-kola ce se slomiti na raji.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Badada , to sto ti pricas je ono sto treba. Ja to u praksi nisam video. Sve je isto kako je bilo. A te video snimke ce bas neko gledati. Ko ima vremena da to radi. Možda će gledati dva minuta jednom mesečno...

U Crnoj Gori snimaju od 2016 godine....

Promenio član srbac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Plan je definitivno da se broj teh. pregleda smanji, prvo su uzeli pare za opremu pa ce kasnije kontrolisati e sad ako neko ima petlju da muva sa snimcima-svaka mu cast.

Samo polaganje/otvaranje (iako linije rade) je 120000.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ponavlja se ista priča kao kada su digli cenu tehničkog na 5000.Svi su gundjali i vikali da to tako neće ići i desilo se ništa cena skočila i svi se pomirili s tim tako će i sada da se desi.Nedelju dve će narod da gundja da se bavi time i to je to...Čak ni "vlastodršcima" to ne smeta jer osim većeg priliva u budžet tu je i benefit što narod ima jedno vreme da se nečime bavi pa ne moraju oni da lansiraju neke "spinove".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8242 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Pre manje od mesec dana registrovah motor, teehnicki se sastojao od slikanja, gledanja dimenzija guma i cimanja zadnjeg tocka po valjcima. 

5 minuta ukupno, to zadovoljsvo kosta  (kostalo) je 4000din, da, ustanovili su da sam tehnicki ispravan, lopovcine...

U Kg mi nikada ni broj motora gledali nisu, kamoli nesto vise. 

Manje je udesa bilo dok je teh. pregled kostao nista ili 500 din, izlazili ljudi veseliji, niko ih nije drndao pa vozili opusteno, oslobodjeno :D 

 

(P.S. reklama je kao besplatan tehnicki, tu gde sam radio a ustvari sve je u cenu uracunato, samo nemas u racunu kao stavku)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Što je poskupelo...

Ranije su se samo slikali, po jednoj ceni. Sada se snimamo, znate li pošto je metar trake za kameru, puta 30 minuta, mora da poskupi...

:)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Svako ko radi treba da ulozi novac u alat, opremu itd. Sta musterija ima sa tim.  
Za tomos je registracija ukupno 3200din. Tehnicki ce biti 7000. :lol3:
Da li tomos automatik vredi 10200din?

Poskupeo taxi jer je taksista kupio nov auto.... forca Vale

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900
7 hours ago, sasa ns 1 said:

treba ukinuti tehnički pregled :care:,>:( :moto1:voziti bez registracije,ili za prvi korak protestvovati samo smisliti način kako,pa ako neće  onda anarhija

I svima će biti lepo dok ih ne udari neko  neosigurano vozilo, potkači neko odpozadi zbog ćelavih guma ili obori pešaka zbog neispravnih brisača...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, srbac je napisao:

Svako ko radi treba da ulozi novac u alat, opremu itd. Sta musterija ima sa tim.  
Za tomos je registracija ukupno 3200din. Tehnicki ce biti 7000. :lol3:
Da li tomos automatik vredi 10200din?

Poskupeo taxi jer je taksista kupio nov auto.... forca Vale

to je tačno ,moped se i kupuje da bi bio jeftino prevozno sredstvo i po ceni novog,eksploataciji i dodatnih troškova poput tehničkog.Ali poenta je da ne bude ništa jeftino što se tiče saobraćaja pošto su ljudi spremni da plate,ali ne za mopede naročito iz 1977.Država je odlučila da nas orobi pa samo traži način kako pa komplikuje tehnički kao opravdanje za dizanje cene a sve kao zbog naše bezbednosti.

Isto kao što je klot golf preko 20000 evra,i to je samo zato jer nemci vole da plate nemačko i jer imaju ,a to ne nemoguće porediti sa nama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
Pre 10 sati, Dule Sebeški je napisao:

...U međuvremenu mi ističe period od mesec dana da registrujem, u suprotnom moram da vadim novu tablicu, saobraćajnu i to košta dodatno.. Tako da odustajem ,ne mogu više .. 

 

60 dana je rok. Samo da znaš, kolegijalno ti skrećem pažnju. Sačekaj još malo, isprati šta se dešava u narednih par nedelja, pa odluči da li ćeš registrovati motor...

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja