Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre sat vremena, slobasuper9 je napisao:

Ja čisto sumljam da neka zemlja u svetu ima rast kao mi. :)
Pa mora neko da plati tolike kapitalne investicije valjda majku mu.

Ako bi gledali i cene drugih stvari kod nas,uzimajući u obzir oroporciju prosečnih primanja i troškova onda ništa nema logike. Masa stvari kod nas,proporcionalno primanjima, su dosta skuplje nego u svetu.

Generalno,mene isto gađa cena goriva,ali, ima izreka,ne vozi ko ima nego ko je navikao i kome treba,a takvih nas je 90%. Zašto onda ne ubrati plodove mora? Narod će se voziti,koliko god da košta i to je to.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 

Već sam pričao o tome, ali nemojte se zanositi da se "rast" plaća iz realnih prihoda. "Rast" se plaća iz kredita, i tu su nameti daleko veći nego na gorivo. Ako od prodajne cene goriva država uzima 60-ak%, od ukupnog troška kreditiranog projekta - 80-95% ide u privatne džepove.

 

Čak i potkupljivanje ljudi raznim donacijama ide iz kredita.

 

Pare od akciza se koriste da se isplate plate armiji partijskih činovnika zaposlenim po raznim javnim preduzećima gde ne rade ništa a uzimaju platu (naravno troše se i po"legalnim" osnovima, ali je ovo primarni netransparentan rashod belih para).

 

Inače, procenat ubiranja države u ceni goriva kod nas je nižem-prosečnom nivou nameta država u Evropi. Razlika je što se u razvijenim državama te pare koriste za realne troškove a ne za plaćanje poslušnika, pa je samim tim manja potreba za korupcijom, povećava se efikasnost i konkurentnost javnog sektora i kao kranji ishod povećava životni standard što na kraju odgovara na pitanje kakav je njihov standard a kakav je naš, i zašto je to tako. 

 

Naravno ovo se ne odnosi samo na cenu goriva već na sve aspekte trošenja državnih para. Mislim da sam par stranica ranije već pisao o tome, pa neću ponovo. 

 

Da ostanem na temi za kraj, na ovom linku se mogu naći podaci o udelu nameta na cenu goriva u državama EU.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Upravo sam presao gazelu kao da je 14h...

Bez ikakvog stajanja, sad u 17:15h.

Evo dok sam napisao poruku, bus kod plavog mosta, silazim...

Izgleda da se vise ne ispati sipanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Sad da smo pametni kao što nismo, pa da bojkotujemo sipanje goriva, pa neka deru sami sebe sa akcizom, degenerici. Žrtvovao bih mesec dana da ne sipam ni kap benzina, samo u inat lopovima.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT

Јбг, треба "економски тигар" да исплати предизборне "премије" за пензионере, 100е за младе до 30 година, па ових 300.000 динара за прво дете. онда до 20.000е за младе брачне парове (као)...
Замаже очи, а овамо грејање, инфостан, струја, гориво ... само скакућу.

Наплати се са дебелом каматом.

Сви ћуте, сви срећни, обострано задовољство.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
On 21.1.2022. at 12:29, Deki Katana je napisao:

Zanimljivo da se zaboravio trend 1 DEM = 1 L, kasnije 1 EVRO = 1 L, koji je trajao od kako znam do ne tako davno. Ili je mozda 1 EVRO = 180 DIN ali nam to jos niko nije rekao.

 

Za evro se ne sećam detalja, ali za DEM je malo komlikovanije od toga - zavisi koje gorivo se gleda, i velika je bila razlika.

Elem, benzin, 98/100 - to sam sipao u to vreme:

1991 je litar goriva bio nešto oko 1.2 DEM, pa kad je krenulo lagano divljanje inflacije poskupi na 1,4, pa spadne na 1,2...

Poslednje čega se sećam da je 1 DEM bila 13 din, a gorivo skočilo na 18.

Posle toga je već 1 DEM otišla na 16, i sve je otišlo...

 

I onda, brzo posle bomardovanja, dok je gorivo još bilo teško naći, radio sam u Veranu, i, na tada Đelmašovoj pumpi (današnji Petrol kad se sa Žarkova krene nizbrdo prema Adi) smo mogli da sipamo i kad nije bilo slobodne prodaje - dizel D2 bio 1 DEM, benzin 1,5 DEM.

 

A, za Evro, koliko se ja sećam, kod nas je cena bila 1,2e, i uvek je vlast isticala kako je to manje nego po Evropi - Austrija, Nemačka, Italija... redom su imale cene 1,4-1,5.

Tek od pre par godina, nema poređenja ni sa kim - "region" je svakako jeftiniji, a Evropa, osim Skandinavije i Švajcarske, redovno biva jeftinija od nas. I od tad se o ceni goriva u medijima prektično ni ne priča. Objave u Novostima da će gorivo da poskupi dinar-dva, redovno ponavljaju, i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

@Marko05 Sta mu dodje tih 20 'iljada "evara" za mlade bracne parove?

 

Mozda mi je vreme da se zenim, kada uzmem i saberem sve... 100 evra, 20 iljada, 300 iljada... pihhh

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 56 minuta, estel je napisao:

@Marko05 Sta mu dodje tih 20 'iljada "evara" za mlade bracne parove?

 

Mozda mi je vreme da se zenim, kada uzmem i saberem sve... 100 evra, 20 iljada, 300 iljada... pihhh

Па рекао је највећи да ће од нове године мчадим брачним паровима дати до 20.000е за куповину стана.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100
pre 25 minuta, Marko05 je napisao:

Па рекао је највећи да ће од нове године мчадим брачним паровима дати до 20.000е за куповину стана.

Boze, kakva faca.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F
On 1/26/2022 at 5:22 AM, zaludan said:

zavisi koje gorivo se gleda

Uporedjivalo se sa obicnim benzinom, dizel je bio dosta jeftiniji.

To su bili lako pamtivi reperi za procenu stanja u drzavi. Povecanje cena goriva je uvek bio prvi znak i drugih povecanja.

Tako je i cifra od 1000 necega deviznog (DEM ili EVRO) bio reper za troskove cetvoroclane porodice u Beogradu (popularno potrosacka korpa).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2634 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Na zalost 200din/litra je realno do leta.  :(

Sinoc sipao u Bosni dizel za 140 i koliko mi prija toliko i popi..m sto nas toliko klepaju ovde.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Na kraju ce prodati onu stvar ne sto neko bojkotuje(ko ovde da bojkotuje ili sl)jer sve manje ce se sipati i sve redje...Nije globalno gorivo toliko skocilo koliko sam uspeo da procitam na netu koliko ovde uzima ovo sto sebe naziva vlast valjda sta znam...zalosno

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6813 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nameti za vozilo su drastično skočili. Počevši od goriva i registracije. Niko se od vozača ni za šta ne buni. Šta kažu, to narod plaća i gunđa sebi u bradu. Da im je stalo do ekologije, popustili bi celu stvar sa plinom, ali ne... Odrezali ga do granica neisplativosti sa mučnom procedurom. Dizel, da ne pričam... Ljudi ih i dalje masovno kupuju i voze. U suštini, jeftinije od ovoga više nikada neće biti, može samo skuplje. Za Clio 1.2 16V sam registraciju platio skoro 20.000. Sa novim povećam cene tehničkog, sledeće godine sasvim sigurno prebacuje 20.000 dinara. Tamo 2012. registracija za isti auto je koštala 11.000 dinara i 1000 dinara tehnički. Negde i besplatno ako uzimaš njihovu polisu.

 

 

Promenio član Alekre
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 991 postova
  • Lokacija: Beograd

Ovo kineski me asociralo... Naime, sedeo sam sa jednim rudarom nedavno, i spomenusmo Rio Tinto. Kaže on jeste, moj im je fakultet radio analize i tako to, stoji da postoji opasnost po životnu sredinu i da je neophodna kontrola u sprovođenju svih mera zaštite iste... Ali vidi, veli on, Kinezi su do sada povećali proizvodnju bakra 5 puta, bez ikakvih prethodnih analiza o štetnosti po životnu sredinu, a znamo da je time učinjena šteta, i da je proces bespovratan... Ako je on lagao mene, i ja lažem vas...

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

Ovo što nama rade sa cenama goriva je baš ono "porez na budale".

 

Stoka glasa, ode na pumpu sipa preskupo gorivo, psuje državu, i opet ode da glasa za iste.

 

(Ovo govorim iz iskustva u okruženju)

 

 

P.S. Ja idem jednom-dva puta mesečno u BiH (iz drugih razloga, nema veze s gorivom, ali mi dobro dođe), i skoro nikad ne sipam gorivo kod nas. Kad se desi da moram, bukvalno sednem preračunavam koliko najmanje mogu da sipam i da imam za do preko granice.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900
Pre 2 sati, zaludan je napisao:

Ovo što nama rade sa cenama goriva je baš ono "porez na budale".

 

Stoka glasa, ode na pumpu sipa preskupo gorivo, psuje državu, i opet ode da glasa za iste.

 

(Ovo govorim iz iskustva u okruženju)

 

 

P.S. Ja idem jednom-dva puta mesečno u BiH (iz drugih razloga, nema veze s gorivom, ali mi dobro dođe), i skoro nikad ne sipam gorivo kod nas. Kad se desi da moram, bukvalno sednem preračunavam koliko najmanje mogu da sipam i da imam za do preko granice.

E, nije mnogo ni bitno za koje glasas. Kada jedni dignu cenu ili akcizu ili bilo koji drugi namet, drugi to iskoriste da dodju na njihovo mesto i... nista ne ukinu. Ko je lud da se odrekne sigurnog prihoda? Narod se na sve navikne.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Prvo ode na pumpu, sipa u traktor za 1000, jebe mater svima, dok izlazi vice lopovi, pa odatle ode da glasa za te lopove, onda dok ceka skelu kuka kako je nafta skocila u nebo, ne isplati mu se da frezuje, pa kad udje u skelu nudi 200 skeledziji umesto 500 a da mu ne kuca racun... I onda kada mu je plan sa podmicivanjem uspeo krene da velica Vucica i tvrdi da kad bi imali jos 5 takvih kao on, bili bi svetska sila i jaci od Amera :lol3:

Ziva istina, lokalni simpatizer tu kod mene, 2020te na dan glasanja...

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja