Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pre 7 dana sipao plin za 95 din po litru.

Malopre opet na pumpu - stoja bato

Pitam lika, pa kad pre, kaže "Malo po malo svaki dan i odeee".

I još će da ide gore...ea8531bf66f179f363297d5d7dc110e1.jpg

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Reč dve o svemu ovome, možda neko zna, neko ne. Dizanje cena mic po mic je dizanje cena koje ne diriguje država niti stanje na tržištu već je podizanje trgovačke marže, očigledno im se može, pa što da ne. Cena goriva jeste skočila u poslednje vreme i to drastično ali povećanje cene goriva koje diktira država dešavaju se periodično. Ovako trgovci podižu cene u međuvemenu, očekujući taj rast, što ima dvojaku funkciju. Prvu, namernu, čistu zaradu. Drugu, nenamernu, ili samo delimično namernu, manji šok kad cena skoči. Neka realna cena goriva sad na pumpama, sve sa trgovačkim maržama trebala bi biti 155 za BMB95 i 92 za TNG, što je i dalje mnogo, ali ovih 10-ak dinara do trenutne cene po kojoj se gorivo prodaje je čista masna zarada trgovaca.

Fun(ny) fact, trgovačke marže na gorivo kad je stanje normalno tj. stabilno, iznenađujuće su male po litru goriva, u proseku 1,5 do 2,5 dinara, zavisno od vrste goriva i lokacije benzinske stanice.

 

Fun(y) fact no.2, naftnu kompaniju litar "običnog" i "neobičnog" dizela košta isto (or as-near-as-makes-no-difference), pa vi vidite šta ćete s tom informacijom. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 12 sati, Gordak985 je napisao:

Fun(y) fact no.2, naftnu kompaniju litar "običnog" i "neobičnog" dizela košta isto (or as-near-as-makes-no-difference), pa vi vidite šta ćete s tom informacijom. 

Ovo je dobra informacija, ali pravo pitanje je, ima li efekta, taj „neobicni" dizel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000
Pre 2 sati, boki.64 je napisao:

Ovo je dobra informacija, ali pravo pitanje je, ima li efekta, taj „neobicni" dizel?

Višegodišnje profesionalno iskustvo u drumskom prevozu robe i putnika nedvosmisleno i bez trunke sumnje u podatke, rezultate i analize koje sam češće da nego ne ja prikupljao i obrađivao, pokazalo je da okreni, obrni, smuti, prospi, jebiga, zavisi. Isto je i kod "neobičnog" benzina, samo još manje izraženo i još više zavisi.

 

Kad se prašina slegne i po(d)vuče crta, što je vozilo novije, modernije, i sa manje kilometara pod pojasom, veće su šanse da će osetiti pozitivnu promenu prilikom sipanja "neobičnog" goriva. Promena se može osetiti u vožnji ili ne ali ako efekta ima skoro da mora pokazati značajnu razliku u potrošnji, mereno od čepa do čepa, 5-10% kad je dizel u pitanju, ispod toga previše mala razlika da bi se uzdao u rezultate, proveriti na nivou nekoliko rezervoara uzastopno, pa ako se ponavlja znači da nije na nivou statističke greške. Preko toga, sve su šanse da je nešto drugo uticalo. Kod benzina ne bih očekivao razliku u potrošnji veću od 5% ali ako su gorenevedene kockice lepo složene, može lepo da se oseti razlika u vožnji, pogotovo u visokim obrtajima.

 

Opet sam se raspričao, pozdrav.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
20 minutes ago, Motorcyclist said:

Cesto se osim potrosnje i performansi pominje i magicni uticaj na manje habanje motora sa tim aditivima...

Kao sto rekao kolega, kod novijih vozila. A ne mi koji vozimo aute od 20+ godina, sipano u njega boga pitaj sta sve, pa se mi sad uzdamo u u aditivirani dizel u kliu 2001. 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 924 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Honda CBF 1000

Najveći uticaj na manje habanje motora je ulje visokog kvaliteta. Na čemu vrlo često štedimo, posebno kod starijih vozila sa većom km. Šarena laža majstor Mileta (izvinjavam se svakom majstor Miletu, ovo kažem onako, znate na šta mislim) sine šta će ti to (ubaci marku i viskozitet preporučenu od strane proizvođača), ja u moja vozila sipam (ubaci marku i viskozitet preporučenu od Mileta, najčešće jeftino i na koje Mile ima procenat) pa im ništa ne fali. Ideja da starijoj mašini prija lošije ulje je tolika besmislica da ne znam odakle da počnem, a sprečavanje curenja ulja kroz spojeve koji ne dihtuju gušćim uljem je seci uši, krpi dupe rešenje koje u najboljem slučaju dugoročno pogoršava stanje a u najlošijem prosto ne radi.


Druga strana medalje što se kod nas prodaje sve i svašta, imao sam sreću da sam profesionalno sarađivao sa velikim uvoznicima pa nije poreklo dovođeno u pitanje. Kvalitet jeste. I kod velikih imena. Nije sve što je skupo dobro, niti sve što je jeftino loše, samo na žalost, najčešće jeste.

Promenio član Gordak985
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1876 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5
Pre 7 sati, drmilan_ je napisao:

mi koji vozimo aute od 20+ godina, sipano u njega boga pitaj sta sve,

Kad se setim uljane repice devedesetih...šta god da sipaš u rezervoar (u to vreme) sve guta, samo teraj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1552 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
pre 22 minuta, Blaza je napisao:

Kad se setim uljane repice devedesetih...šta god da sipaš u rezervoar (u to vreme) sve guta, samo teraj...

 

Okreneš i izvadiš ključ, auto i dalje radi...četvrta, kočnica, puštaj kvačilo...

Oktani? Ima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6803 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Kidanje, 170 dinara je litar regularnog benzina.

 

Malo možete da uštedite ako plaćate Intesinom karticom na LukOilu. Poput je 7 dinara po litru. Nije neka ušteda, ali eto, dinar tamo, dinar ovamo...

 

252793426-3016005185307910-1674788521453

Promenio član Alekre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050

Ima tu mesta za još poskupljenja, niko se ne buni, šta ćemo. Nebo je granica, ja sam kupio dobar bajs i sva motorna vozila koja imam, a imam ih 3 komada, ću zameniti ovim jednim.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 8 minuta, milomir22 je napisao:

Ima tu mesta za još poskupljenja, niko se ne buni, šta ćemo. Nebo je granica, ja sam kupio dobar bajs i sva motorna vozila koja imam, a imam ih 3 komada, ću zameniti ovim jednim.....

Elektricni bajs ili klasicni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2805 postova
Pre 3 sati, zaludan je napisao:

 

Okreneš i izvadiš ključ, auto i dalje radi...četvrta, kočnica, puštaj kvačilo...

Oktani? Ima.

banda sa jedne pumpe za vreme bombardovanja mi uvali tako neko sranje bez oktana.Vraćam se ja sa puta i stanem opet na tu pumpu kao isterujem pravdu.Njih zabole ni ne gledaju me kako treba.Kad ono izleti iz kola ekipa u uniformama sa uprtačima i dugim cevima i dreknu ,,vrati pareeee,,

Ovi se usraše i vrate i njima i meni pare a benzin smo potrošili iako ništa nije valjo.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Kidanje, 170 dinara je litar regularnog benzina.
 
Malo možete da uštedite ako plaćate Intesinom karticom na LukOilu. Poput je 7 dinara po litru. Nije neka ušteda, ali eto, dinar tamo, dinar ovamo...
 
252793426-3016005185307910-1674788521453425018-n.jpg
Odvale 170,pa ti daju popust. Nis 166,40Screenshot_20211106_120326.jpg

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Malinar u pokusaju, 1584 postova
  • Lokacija: Kg
  • Motocikl: uljara 600, triumph 1050
14 hours ago, Alekre said:

 

Malo možete da uštedite ako plaćate Intesinom karticom na LukOilu. Poput je 7 dinara po litru. Nije neka ušteda, ali eto, dinar tamo, dinar ovamo...

 

Raspitaj se da nije intesa uvela neku proviziju na plaćanje karticom, lopovi su to. Nešto mi to 7 din/l mnogo veliki popust, verovatno se tale lukoil i intesa medjusobno....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: SVT650X

Ja sam pre neki dan saznao, placao zeninom Intesa karticom u gigatronu, i dobio popust 15%. Niti igde pise, niti iko to spominje (osim kad sam izguglao), a moze lepe pare da se ustede na vece uredjaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja