Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Znaju bosanci da mi dolazimo preko po jeftinije gorivo pa je vrlo moguće da pumpe pored granica "miksaju" svašta, znajući da je tu najlakše prodati. Ja često idem za Bosnu i nikada ne sipam odmah, kad pređem. I nikada nisam imao problema.

Možda grešim...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja svaki put sipam na samoj granici, prelaz Raca i nikada nista nisam osjetio.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -

 

Ja na Pavlovića mostu redovno sipam na prvim pumpama, takođe nikad ništa, a znam i neke koji se kunu da je bolje gorivo tu nego kod nas :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, Blaza je napisao:

Znaju bosanci da mi dolazimo preko po jeftinije gorivo pa je vrlo moguće da pumpe pored granica "miksaju" svašta, znajući da je tu najlakše prodati. Ja često idem za Bosnu i nikada ne sipam odmah, kad pređem. I nikada nisam imao problema.

Možda grešim...:neznam:

Gresis, od granice do Bn ima, nisam brojao ali 30tak pumpi i nije im u cilju da ih Pasatasi i zemljoradnici obilaze, naprotiv,ne idu sa max cenama, caste za preko 50l ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 7 sati, stari roker je napisao:

Znači oko 40 dinara razlike. 20 evra po rezervoaru. 10 mi treba da odem do tamo. Znaci nije neka ušteda, ali ako sipam dva-tri puta mesečno ostane mi lepa razlika. I ne osećam se kao ovca. 

 

Ne ostane praktično ništa.

Nikad nećeš stići na pumpu sa baš praznim rezervoarom. Realno je da ćeš sipati 52-55 litara. 

Znaci, razlika je 2,200 din, oduzmi 10lx131 din, i već si na jedva 900.

Ako ideš na Pavlovića most, oduzmi još 320 kinti za mostarinu (160 u jednom pravcu). 

Samo neka sića ostane.

 

S druge strane, naravno, provozao si se, i nisi ovca :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1897 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Kao što sam i napisao, možda grešim, jer ja nikad nisam imao problema. 

E sad, zamisli da ideš u Mađarsku (a ti u Bosnu, npr. Bijeljinu), pa pored goriva kupiš malo kućne hemije, gume za motor, neki ćilim za predsoblje, svratiš na ćevape, i eto uštede !:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2822 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Eto mi ona stvar ustede, krene zena, kupuje i sto treba i sto ne. Na kraju ja ostanem kratak za gorivo, sve potrosi

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 13 sati, zaludan je napisao:

 

Ja na Pavlovića mostu redovno sipam na prvim pumpama, takođe nikad ništa, a znam i neke koji se kunu da je bolje gorivo tu nego kod nas :D

Можда овај мој ренџер није навикао на тако добро гориво и пун резервоар па му необично, не зна како да реагује, збуни се.:jee:
Ма има и код нас свачега што се тиче горива. Ево у Уе, у насељу Крчагово "MOL" пумпа.
Гориво које точе није прошло поред "MOL"-a.
Следећи пут ћу да пробам и на "Energopetrol"-у па да упоредим.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Juče sam sipao na Eko pumpi, najbliža mi je a i uvek dovoljno kvalitetno gorivo. Radnik je bio malo raspoložen za priču i kaže da im je šef rekao da očekuje cenu od 220 dinara po litru oko Nove godine. Onda je tu krenula ironija: "Pa mora tako. Eto, gradimo tolike puteve, bolnice, škole... Svaki građanin dobija 50€. Mora se to nadoknaditi." Samo sam slegnuo ramenima. Nemam šta dodati. Ne živim ovde, dođem i odem, glupo mi da komentarišem.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Predugo držimo na silu sve, kao privid da se kako tako živi.
Od svih stvari koje bi se u tom kontekstu mogle spomenuti evo jedna, kurs eura zakucan pa čini mi se godinama, a ustvari se prodaju devize da se tako održi na 120, jer nam je privreda ćorak. Kad bi pustili, otišao bi evro na 200 i nešto, sve bi poskupelo lančano.

Valjda kad gorivo bude 200, pređe tu neku "psihološku" granicu, da će to biti neka kapisla..
mada... ćuti, može da bude i gore, šta da je gorivo 300...

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4396 postova
2 hours ago, lomitelj said:

Juče sam sipao na Eko pumpi, najbliža mi je a i uvek dovoljno kvalitetno gorivo. Radnik je bio malo raspoložen za priču i kaže da im je šef rekao da očekuje cenu od 220 dinara po litru oko Nove godine. Onda je tu krenula ironija: "Pa mora tako. Eto, gradimo tolike puteve, bolnice, škole... Svaki građanin dobija 50€. Mora se to nadoknaditi." Samo sam slegnuo ramenima. Nemam šta dodati. Ne živim ovde, dođem i odem, glupo mi da komentarišem.

Ma ljudi u Srbiji su PUNI KO BRODOVI! samo se foliraju. Svi po dva automobila, gorivo im nije skupo, cena motora u oglasima divlja jer se kupuje sakom i kapom, stanovi itd... Znaci samo sisaj JER SE IMA!

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
Pre 1 sat, nafetS je napisao:

Valjda kad gorivo bude 200, pređe tu neku "psihološku" granicu, da će to biti neka kapisla..
mada... ćuti, može da bude i gore, šta da je gorivo 300...

Иду му избори још мало, не верујем да ће баш толико да се к*рчи.
Јбг, овима што им је гориво главни ресурс за посао је запушио уста субвенцијама за нове таксије, узимањем бусева за митинге 365 дана годишње...
Остали су ови "ћути, биће горе...", верни "фЕнови" и мањина која га не тангира нити може шта да постигне.
Тек ћемо да пливамо у го*нима.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /

Komsije Hrvati ogranicili maksimalne cene goriva.

A kod nas ED vec 172,40 din.

 

Nego, kad se ukuca na googlu nesto oko goriva ispadaju rezultati gde 5 godina unazad kukamo na nenormalno povecanje...

I skupstina i dalje ne gori!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
Ma ljudi u Srbiji su PUNI KO BRODOVI! samo se foliraju. Svi po dva automobila, gorivo im nije skupo, cena motora u oglasima divlja jer se kupuje sakom i kapom, stanovi itd... Znaci samo sisaj JER SE IMA!
Iskreno, kad vidim, koliko se velikoj većini vozača vozila svih kategorija uvek i svuda žuri, ograničenja ne jebe niko živ, samo žustro i nadrkano po gasu i razvlačenje od semafora do semafora, može se zaista zaključiti da je štednja na potrošnji goriva zaista nisko na listi prioriteta. Ne želim da bude skuplje, naprotiv, samo primećujem obrasce ponašanja. A svi se prvenstveno interesuju za potrošnju kada kupuju neko vozilo. Logika mi nije jasna. Valjda bi manju potrošnju da mogu da mu ga daju po gasu i pomisle: "Nema veze, malo troši, neće ovo ubrzanje skupo da me izađe..."

Stavim tempomat na 55km/h po gradu i svi me obilaze a ja ih sve stižem na semaforima, ulazim u "zeleni talas" bez kočenja i tako u krug. Ispadoh čudan i budala koja koči saobraćaj a nije tako. Dok sam ja opušten, ne žurim nigde jer ne radim u hitnim službama, oko mene su mnogi namršteni, nervozni i ljuti na sve i svakoga. Šteta. Nije tako oduvek bilo.

Samo tako primećujem, kažem, 'nako više za sebe, ne kritikujem niti savetujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova
10 minutes ago, Motorcyclist said:

Ne znam gde si vozio ali u Beogradu je prolazak na crveno deo kulture.

Razgovora radi, vozio sam dobrim delom Evrope i u Indiji. Iako sam svašta video i doživeo, opet se čudim. I uvek se sam čudim kad o tome pričam. Ostali ne. Nekako su navikli. Mora biti da sam ja čudan, nemam drugo objašnjenje. Ali da ne širimo priču, tema je cena goriva. Neka ostane na tome. U ime toga, dodaću da je cena goriva u Nemačkoj takva, da se na cenu u Srbiji, samo doda zarez posle prve cifre i dobija se cena tamo u evro jedinicama. Ipak, najviše sam tamo platio 2009. godine. Litar benzina je bio 1,86€. Uskoro je stigao do 2€ i onda je država rekla: "Dosta!" I sve se vrlo brzo vratilo na nekih 1,5€. Dakle, još nije dodirnuta psihološka granica. Još uvek se isprobava gde je.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 4_tocka_i_karoserija, 1574 postova
  • Lokacija: N44 37.451 E20 22.527
  • Motocikl: -
Pre 17 sati, Blaza je napisao:

Kao što sam i napisao, možda grešim, jer ja nikad nisam imao problema. 

E sad, zamisli da ideš u Mađarsku (a ti u Bosnu, npr. Bijeljinu), pa pored goriva kupiš malo kućne hemije, gume za motor, neki ćilim za predsoblje, svratiš na ćevape, i eto uštede !:)

Taman pomisliš, kad ono..

 

Pre 17 sati, Bigor je napisao:

Eto mi ona stvar ustede, krene zena, kupuje i sto treba i sto ne. Na kraju ja ostanem kratak za gorivo, sve potrosi emoji23.png

 

 

Pa to ti je ono - most ili ćuprija.

 

Meni je najgore što je stalno čekam :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S
Pre 2 sati, štampar je napisao:

.итд.

a kuvanje flaša? pa u dvolitarku stane 1.5 litara..
pa traženje plavog benzina jer je dobar, a komša kupio kilo farbe za kolače i pravi šta ti treba... :D

 

Pre 2 sati, Marko05 je napisao:

Иду му избори још мало

ma sad je takvo stanje da može da sazove KZN i da skine gaće i kaže ".... ga svi"... i šta? ništa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1304 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
pre 4 minuta, nafetS je napisao:

ma sad je takvo stanje da može da sazove KZN i da skine gaće i kaže ".... ga svi"... i šta? ništa.

Истина.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1650 postova
  • Motocikl: /
Pre 2 sati, lomitelj je napisao:

Iskreno, kad vidim, koliko se velikoj većini vozača vozila svih kategorija uvek i svuda žuri, ograničenja ne jebe niko živ, samo žustro i nadrkano po gasu i razvlačenje od semafora do semafora, može se zaista zaključiti da je štednja na potrošnji goriva zaista nisko na listi prioriteta

Jel si ti siguran da si to ovde video?

Ja uvek nalecem na ove sto pipaju gas ko da hoce da pipnu govno

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja