Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
pre 8 minuta, sasa ns 1 je napisao:

ovi današnji europski nastrojeni naslednici srba iz turskog vremena bi rekli da su turci bili bolji jer su imali manje poreze od ranije srpske vlastele i da nije tako velika šteta što su im odcekli glave.

Svakako je turski harač bio manji od današnje akcize

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 2 sati, raps je napisao:

Sve je to lepo, ali objasni kako to drzava izvozi... 

Evo, na primer, kupis bmw i sve pare idu u nemacki budzet, jel tako? 

Evo kako:

ti pokrenes firmu za proizvodnju oklagija, prodajes po srbiji, biznis ide, proizvodis i vise nego sto treba stbiji krenes izvoz preko granice, drzava bi tu mozda mogla i da pomogne a i ne mora ako mozes sam, izvozis robu donosis pare u drzavu.

isto to uradim i ja sa gumicama za tegle na primer, moze i tebi i meni drzava da pomogne.

Cak je i Sloba to znao 90-ih pa je kriminalcima davao pasose i rekao im da idu preko granice i tamo kradu i pljackaju, donece pare u srbiju, i ako su to njihove pare potrosice ih u srbiji.

Greska je sto sada drzava finansira strane investitore koji iznose pare iz drzave a samo mali procenat ostave za plate zaposlenih a i taj procenat su dobili od drave.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra




Pa ajd da cujemo od cega drzava treba da zivi a da nije od akciznih roba i poreza?


Opet je pitanje različitog shvatanja države. Što se mene tiče, može država i da ne živi ako će to da znači da ćemo živeti mi. Ovakva pitanje oslikavaju potpuno nepoznavanje stanja u privredi sa jedne i rasipanja državnog novca sa druge strane.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50
pre 34 minuta, Sharky - Alex je napisao:

Evo kako:

ti pokrenes firmu za proizvodnju oklagija, prodajes po srbiji, biznis ide, proizvodis i vise nego sto treba stbiji krenes izvoz preko granice, drzava bi tu mozda mogla i da pomogne a i ne mora ako mozes sam, izvozis robu donosis pare u drzavu.

isto to uradim i ja sa gumicama za tegle na primer, moze i tebi i meni drzava da pomogne.

Cak je i Sloba to znao 90-ih pa je kriminalcima davao pasose i rekao im da idu preko granice i tamo kradu i pljackaju, donece pare u srbiju, i ako su to njihove pare potrosice ih u srbiji.

Greska je sto sada drzava finansira strane investitore koji iznose pare iz drzave a samo mali procenat ostave za plate zaposlenih a i taj procenat su dobili od drave.

I sto je najgore, drzava export destimulise i oporezuje,tako da je unosnije i lakse baviti se uvozom nego izvozom. Moj tast ima fabriku koja izvozi u EU , nisam verovao koliko ga drzava saplice na svakom koraku a  unosi nov spoljni novac u zemlju i ima 50 zaposlenih. Vise se isplati da uvozis kinesku robu i smece nego da nesto pravis. Mislim da su trenutni ljudi u svim strukturama vlasti kao i oni na svim celnim pozicijama drzavnih sluzbi totalni debili,mada im se to vidi i po facama. Kad ih ne bi gledali svaki dan po medijima i da vam neko pokaze nekog od njih rekli bi za vecinu ako ne i sve ovaj covek je debil vidi na sta lici. 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
Pre 4 sati, Sharky - Alex je napisao:

Evo kako:

ti pokrenes firmu za proizvodnju oklagija, prodajes po srbiji, biznis ide, proizvodis i vise nego sto treba stbiji krenes izvoz preko granice, drzava bi tu mozda mogla i da pomogne a i ne mora ako mozes sam, izvozis robu donosis pare u drzavu.

isto to uradim i ja sa gumicama za tegle na primer, moze i tebi i meni drzava da pomogne.

Cak je i Sloba to znao 90-ih pa je kriminalcima davao pasose i rekao im da idu preko granice i tamo kradu i pljackaju, donece pare u srbiju, i ako su to njihove pare potrosice ih u srbiji.

Greska je sto sada drzava finansira strane investitore koji iznose pare iz drzave a samo mali procenat ostave za plate zaposlenih a i taj procenat su dobili od drave.

Opet nisi odgovorio na pitanje kako drzava izvozi. Kao sto i sam primecujes, pocinjes objasnjenje sa "ti pokrenes firmu..." 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

@rapsporez i akcize nemaju veze sa vezom.

Akciza sluzi da popunjava rupe u budzetu koje se stvaraju zbog unistene privrede i nedovoljne naplate poreza i uvek ide na stetu gradjana.

 

 

Pre 7 sati, Bigor je napisao:


Evo koliko je trebalo Rimac Automobilima da se probiju u svijet

Jedna epizoda auto emisije :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 661 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Samo ću ostaviti ovo ovde. Istina iz godine i meseca kada je gorivo bilo najjeftinije od 2010 godine:

Chart-04-SR2020-FuelsEurope.jpg?resize=1

Prema podacima od 15.3.2021, kod nas akcize (ovo plavo) iznose 62,23 RSD, odnosno oko 0,53 centa. Pritom je i tabela iz gornje slike značajno drugačija danas nego što je bila prošle godine u maju, sa bitno višim cenama.

 

struktura-cene-goriva-udruzenje-naftnih-

 

Naravno da mi ne bi palo ni na kraj pameti da branim ekonomsku politiku Srbije, ali nemojte da se ložite da to ne rade svi.

 

I svakako će se pokrenuti pitanje prosečnih plata, životnog standarda i slično, ali kao što već rekoh u nekoliko navrata - država koristi priliku koju joj kreira tržište (mada država dobrim delom formira tržište ali to je već treća priča).

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT
Pre 8 sati, raps je napisao:

Opet nisi odgovorio na pitanje kako drzava izvozi. Kao sto i sam primecujes, pocinjes objasnjenje sa "ti pokrenes firmu..." 

Ti si drzavljanin Srbije i ti si drzava a ne samo “gazde” na vlasti. Svi mi koji zivimo ovde smo drzava.

Ne daje nama vlast pare iz svog dzepa nego nase pare iz budzeta.

Isto tako vlast ne daje penzije iz svog dzepa nego nase pare koje smo stedeli i koje su nam se odbijale od nase bruto zarade.

vlast nije drzava, vrhovni vodja, gazda i slicno, vlast je izabrao narod da govori i odlucuje u ime svih nas i u nasu korist, da ne bi nas 6,5 miliona vikali svi u glas i odlucivao ko kako hoce.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
@ser
default_0takoje.gif
Porez i akciza nemaju veze sa vezom, osim sto je akciza poseban oblik poreza na promet.. 
Porez na promet je prestao da postoji uvođenjem PDV, kao i u svim EU državama.


I svakako će se pokrenuti pitanje prosečnih plata, životnog standarda i slično, ali kao što već rekoh u nekoliko navrata - država koristi priliku koju joj kreira tržište (mada država dobrim delom formira tržište ali to je već treća priča).


Država koristi priliku ali uvek na štetu građana. Kada treba da pojeftini gorivo, to se ne desi bez obzira što je svuda pojeftinio. Kada treba da se smanje kamatne stope, ne smanje se bez obzira što su svuda smanjene nego se povećaju naknade jer su svuda povećane. Kada treba nešto smisleno da se uradi, mi to ne možemo bez obzira što drugi rade.
  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 299 postova

Vlast ne daje pare za penzije iz nečije štednje,tih para nema,već uzima od ljudi koji trenutno rade ili se zadužuje da bi ih isplatila.
Nije to rezervoar već protočni bojler.
Onaj koji pregori ako je uključen a na ulazu nema vode.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1575 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S
RS.N1INFO.COM

Cene nafte na globalnom tržištu prošlog vikenda pale su najviše u poslednjih devet meseci jer trgovci zbog novog talasa širenja koronavirusa prodaju terminske ugovore u očekivanju slabljenja...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 346 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Treba razgraniciti poresku drzavu koja je npr. danasnja Nemacka, ili Osmansko carstvo (bilo nekada), od ovog danasnjeg privida bilo kakvog razumnog sistema i u bilo kom smislu - drzave.

 

Evo primer prilikom ebay online kupovine: kupljen vizir 85$. Nas carinik, hvala Bogu naucio da koristi Google, kaze - ovo kosta 107e, evo tebi obracun carine i poreza pa plati... A ti se posle, sto bi rekli neki nasi 'uceni' ljudi - zali vodovodu!

 

Znas kad bi Svaba tako pausalno uradio? Nego ce te kontaktirati (znam iz iskustva), pa gospodine prilozite neki racun, dokaz kupovine, po kojoj ceni, itd itd.

 

Ovaj nas ce jos da baci racun, ali na carinskoj deklaraciji ce da napise tacno za koji je model motora (pa kako prijatelju provali, moze da bude za bilo koji model, odakle si toliki poznavaoc), gde je moja originalna faktura sa iznosom koji je placen?

 

I onda se pitam prijatelju, imas li ti decu, ili bilo koga do koga ti je stalo... Zasto da te kunu, za cije babe zdravlje radis takve stvari?

 

Nego, ovo navodim kao jedan primer ophodjenja drzave prema gradjanima. Treba svi da budemo svesni sa kakvim nefer igracima imamo posla... 

 

Kao mnogi, imam prijatelje u Nemackoj, i oni se tamo zale na visoke poreze, kako im odpadaju usi... Ali opet, voze svake dve, tri godine novi automobile, letuju po Italiji, jezerima, svuda po svetu, pcke materine, i zive kao sav normalan svet...

 

A mi?

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1482 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Pitanje je sta je za koga skupo i kako ko gleda na cene.

Prijatelj u americi radi za 4500$ kao medicinski radnik. Iznenadio se kad je video da koristim iphone. Kaze nemam ja para za to, skup je.

Ujna u ceskoj ima penziju 800€ kaze skupa im struja, ja pogledam racun on 35€ za prethodni mesec.

Jedino sto su oni tamo svi nauceni da placaju sve dazbine i malo je onih koji duguju.

kod nas pola ljudi ne placa struju, infostan, kartu za gradski prevoz, kredit banke… Sve se to kompenzuje tako sto podignu cenu i naplate sve to nama koji placamo.

”Udri konja koji vuce, onog sto ne vuce ostavi sa strane, hrani ga i ne diraj ga”

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 853 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Tako je @Sharky - Alex i u drzavnim sluzbama sto se tice rada. Imas ljude koji se sklanjaju od posla i radni dan utuku na razne nacine sem u poslu. A imas i one koji se pokidase i rade i za sebe i za njih i za jos nekoga ko nije zaposlen jer realno fali ljudi  na svim radnim mestima makar u mojoj bransi. I onda ti koji rade pregore  tokom godina ,a ove neradnike niko i ne dira. E sad ova glupa drzava svesna toga pokusala je da uvede neki informac sistem koji je pravila firma brata vazne zene u vlasti,program je nakaradan za upotrebu i ne funkcionalan ali je trebao i da uvede sistem bodovanja rada.npr broja operacija,utrosenih lekova,broja bolnickih dana. Naravno to su neki od parametara koji su u svetu vazni. Medjutim kako se sve radi naopako tako je i taj program napravljen samo kao administrativna forma koja je samo zakomplikovala procedure i dala prost nacin za manipulisanje. Neko moze da razduzi 4 operacije uklanjanja bubuljice ,dok neko razduzi jednu realnu operaciju. I tako je taj sa 4 bubuljice ucinkovitiji od ovog realnog. 

Posebna stvar su tenderi. Ranije Mile u magacioner dobije potraznju od glavne sestre da npr fali gaza. Mile izvadi paket i to je to. Kad se smanji kolicina paketa,Mile kaze Radmilu da nema vise gaza a ovaj zove ekonomsku sluzbu da nabave jos,oni nazovu par firmi koje po srbiji prave stignu gaze za 4-5 dana i radi se. E danas nije vise tako. Danas se raspise tender na tacno odredjeni dan u godini a ako je necega nestalo u medjuvremenu radi se bez toga sto uvodi u nekvalitet rada.

Kada bude tender trazi se najjeftinija ponuda. I tako kineski skalpel i indijska šuplja gaza,pobede nemacki skalpel i srpsku gustu gazu. Ti radis sa losim dok imas a kad nemas snalzis se sa koje cime. A pacijentu se uredno odbija od plate "obavezno" zdravstveno osiguranje.

  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Sve je to lepo, ali objasni kako to drzava izvozi... 
Evo, na primer, kupis bmw i sve pare idu u nemacki budzet, jel tako? 
Carina, porez, registracija, a posle i održavanje i servisi idu državi, da ne kažem gorivo tj akciza. Nemcima plaćaš samo 2 tone gvožđa

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 8 sati, Motorcyclist je napisao:

Tek sam poceo. 

Nije problem ukrasti već da te ne uhvate!Zato srećno:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja