Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
Pre 3 sati, Mr_Wolf je napisao:

Nije proizvodnja jedini faktor koji utiče na visinu zarade, tu je mnogo bitnija uređena tržišna ekonomija.

 

Pored već pomenutih bankarskih usluga, Švajcarska je čuvena i po visokokvalifikovanoj radnoj snazi, pa su im tako najveći uvozni i izvozni proizvodi zlato i "neklasifikovane" transakcije, ali su na trećem  lekovi  (Novartis, La Roche, Alcon), a na četvrtom i petom mestu satovi i nakit. Inače, samo izvoz satova im godišnje donese više nego naš ukupan godišnji izvoz - uključujući robu koja se proizvede za strance u stranim fabrikama gde samo koriste našu radnu snagu.

 

Pre 5 sati, Arakis je napisao:

Proizvode kamate u silnim bankama. 

Otprilike uz pomoc para "prljave" fabrike izmestili,debelo naplacuju licence,a bave se samo finim poslovima,pa ko ne kupi njihov proizvod malo zavrnu slavinu u bankama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Nije tema ali da se nadovežem. Koje su to poznate švajcarske banke? Kod nas su uglavnom austrijske. Ne naplaćuju švajcarci sitnu kamatu na Militinovu kreditnu karticu ili mali stambeni kredit. Kamate su svuda na istorijskom minimumu i čak negativne na CHF. To je ozbiljan wealth management za bogate klijente iz USA, Kine i Rusije, mada su im ameri ukinuli zaštitu anonimnosti podataka zbog sprečavanja pranja novca i finansiranja terorizma i izbegavanja poreza u USA. Ono što je specifično je industrija osiguranja i reosiguranja kao i turizam (dođe npr. gomila Nemaca da voze GS po Alpima).

Mislim da oni nisu učili u školama da je njihova zemlja bogata nego su morali da se pomuče da smisle nešto u prethodnim vekovima. Imali su i Švajcarsku gardu koja je čuvala Papu baš zato što su bili siromašni i znali samo da čuvaju krave i da se biju.
ac055541b55cd42438a66ef1fd23ba49.jpg

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
On 5.7.2021. at 16:49, Motorcyclist je napisao:

Mene samo zanima gde je granica kod ovog naroda? Kada ce jednom reci DOSTA JE?!

Granica je 1000 din.Većina sipa gorivo za pomenutu sumu i ne vide da su do skoro sipali 8,pa 7 sada 6 litara.U većini normalnih drzava kada cene bilo čega poskupe,čitav narod izadje na ulicu.Ovde su ljudi ucenjeni radnim mestom,raznim privilegijama,bore se za opstanak....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ucijenjeni su samo oni koji su na drzavnim jaslama, kod privatnika su stalno otimanja za radnike. Nema vise ucjenjivanja, odose drugom.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Ceo svet polako prelazi na baterije, struju, i ostala alternativna goriva uz subvencije drzave.

nasi cute, prave se ludi i ubiraju kajmak sa nafte i benzina preko akciza pa pdv na cenu plus akciza.

Kad na kraju toliko poskupi pa predjemo i mi na struju i baterije bez ikakvih subvencija oni ce da dignu akcize na struju i tako u krug.

Inace sada bas gledam racun za struju:

Na potrosenu energiju dodaju 7,5% akcizu (porez) pa kad se to sabere dodaju 20% pdv (porez), znaci porez na porez i na kraju mi to platimo od plate koja je takodje oporezovana.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
@BigorNešto ih mnogo na državnim jaslama....
Jeste vala, cini mi se da ih ima bar trecinu vise nego sto ih treba i gdje treba. Opet i u privatnom sektoru imas onih koji podrzavaju svaku odluku vlade i bez da razmisle o njoj ili su prosto nezainteresovani za bilo sta. Zive od danas do sutra i nevide prekosutra. Njima je najljepse

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1269 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
2 hours ago, Bigor said:

Jeste vala, cini mi se da ih ima bar trecinu vise nego sto ih treba i gdje treba. Opet i u privatnom sektoru imas onih koji podrzavaju svaku odluku vlade i bez da razmisle o njoj ili su prosto nezainteresovani za bilo sta. Zive od danas do sutra i nevide prekosutra. Njima je najljepse emoji23.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Nema veze, ionako nista ne rade.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 13 sati, Bigor je napisao:

Jeste vala, cini mi se da ih ima bar trecinu vise nego sto ih treba i gdje treba. Opet i u privatnom sektoru imas onih koji podrzavaju svaku odluku vlade i bez da razmisle o njoj ili su prosto nezainteresovani za bilo sta. Zive od danas do sutra i nevide prekosutra. Njima je najljepse emoji23.png

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Sve je to ok,ali da li nekad pogledaju u svoj novčanik koji je prazan?Frižider?Da li idu na letovanja,zimovanja,ili celu platu troše na benzin i servisiranje krševa.Ili žive na kreditima,što kažeš od danas za sutra?I ja radim u jednoj privatnoj firmi,ali imam tu privilegiju da mogu da razmišljam svojom glavom.Cena goriva je nenormalno visoka.Polovina je akciza.A država koja se finansira od akciza,a ne od proizvodnje i ostalih delatnosti......

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova

Već par godina je najveći prihod budžeta Carina, što znači da vlast zakonima omogućuje prihode interesnim grupama koje finansiraju kao protivu slugu što stranku što pojedince iz njenog vrha. A ovamo se kunu u to kako su narodnjaci u svojoj duši i delovanju, a narod im služi samo za to da imaju koga da izmuzu

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin

@Sharky - Alex U zemlji  kojoj je Golf dvojka dizel sinonim za auto,teško da će neko preći da vozi na full struju,možda neki hybrid.Čak i ako se to desi poskupeće struja ili će ukinuti subvencije.Od čega bi država živela ako nema akcizne robe i poreza!?

Promenio član Bob Rock70
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

"Od čega bi država živela ako nema akcizne robe i poreza!?" 

 

Pa ajd da cujemo od cega drzava treba da zivi a da nije od akciznih roba i poreza?

 

 A sto se tice cene goriva u americi, nema veze sa tim sto neko sa nekim automobilom koji ima motor od 6,2l treba da predje ameriku. Ne, amerikanci mnogo ulazu u istrazivanje, i eto, posrecilo im se... 

figkKqQ.jpg.644ca74481f0fd2fdad8782df5972850.jpg

 

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ja sada iz Bosne, cijene kao i prije 2 mjeseca. Plin 1.09km, benzin 2.05, a nessto sto je najskuplje ne ugledah koje 2.16km. ima razlike u cijena od pumpe do pumpe, sve u svemu hocu reci da nisu naftni derivati poskupili vec su opet nabaceni kekakvi nameti kod nas.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre sat vremena, Bigor je napisao:

Ja sada iz Bosne, cijene kao i prije 2 mjeseca. Plin 1.09km, benzin 2.05, a nessto sto je najskuplje ne ugledah koje 2.16km. ima razlike u cijena od pumpe do pumpe, sve u svemu hocu reci da nisu naftni derivati poskupili vec su opet nabaceni kekakvi nameti kod nas.


Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Kod nas stalno neki nameti,još od Turaka:)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

"Od čega bi država živela ako nema akcizne robe i poreza!?" 
Drzava treba da zivi od izvoza, tacnije vise robe da izveze nego sto uveze (vise para da udje u drzavu nego sto izadje)

drzava je kao i porodica, ako porodica ne zaradi koliko im je potrebno za osnovne potrebe moraju da pozajmljuju.

Ako uzmes pare od svoje zene, dece, roditelja… ti ces imati vise para ali u porodici je i dalje ista svota novca.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: ...Honda Transalp XL 700,Honda Africa Twin
Pre 2 sati, raps je napisao:

"Od čega bi država živela ako nema akcizne robe i poreza!?" 

 

Pa ajd da cujemo od cega drzava treba da zivi a da nije od akciznih roba i poreza?

 

 A sto se tice cene goriva u americi, nema veze sa tim sto neko sa nekim automobilom koji ima motor od 6,2l treba da predje ameriku. Ne, amerikanci mnogo ulazu u istrazivanje, i eto, posrecilo im se... 

figkKqQ.jpg.644ca74481f0fd2fdad8782df5972850.jpg

 

Mi istraživali, ali nikako da nam se posreći

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550
pre 30 minuta, Sharky - Alex je napisao:

 

"Od čega bi država živela ako nema akcizne robe i poreza!?" 
Drzava treba da zivi od izvoza, tacnije vise robe da izveze nego sto uveze (vise para da udje u drzavu nego sto izadje)

drzava je kao i porodica, ako porodica ne zaradi koliko im je potrebno za osnovne potrebe moraju da pozajmljuju.

Ako uzmes pare od svoje zene, dece, roditelja… ti ces imati vise para ali u porodici je i dalje ista svota novca.

Sve je to lepo, ali objasni kako to drzava izvozi... 

Evo, na primer, kupis bmw i sve pare idu u nemacki budzet, jel tako? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kada bas pomenu BMW, koliko je Njemacka kao drzava zastitila auto industriju samo zato sto je to ogroman biznis. Milioni uposlenih u firmama koje snabdjevaju konponentama gigante poput BMW-a. Sta nasi rade, dizu cijene gorivu, tehnickim pregledima, udavise Zastavu, svakog entuzijastu koji pocne nesto da radi skresu po nogama, pa ne radi se to tako.
Nazalost to je nas usud, ne samo sada vec od uvjek. Umjesto da zastitimo svoje i pustimo ih da rasire krila, gledamo da ne izgubimo koji glas i stolicu, uffff... Mogao bi danima navoditi sta sve ne stima ali nema svrhe
Poenta je da drzava treba pustiti da nicu nasi neki BMW-ovi i Mercedesi.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока





Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Nebitno je da li je bmw, zastava ili tomo vinkovic. Poenta je da na svetu ne postoji drzava koja ne naplaćuje porez. Takodje, drzava ne uvozi i ne izvozi vec to rade preduzeća, od kojih drzava uzima svoj deo (porez i carinu). 

Prema tome, porez je neminovnost, i stvarno su sulude te price o tome "kako je jadna drzava koja zivi od poreza i nameta", a i poprilično iritiraju jer otkrivaju koliko autori znaju o tome sta pricaju. 

Drugi deo tvog odgovora, lezi u nama samima. Imas i po forumu tema gde se vodi polemika "domace vs strano" i uglavnom je to strano bolje, lepse, sladje... Evo, imas galax ulja za motocikle, pa ko ih koristi? A jeftinija su 2-3 puta od stranih ulja istih karakteristika. Koliko smo nepoverljivi i naopaki, benelli je za nas kinez a volvo, ciji su vlasnici isto kinezi, je volvo. A sad, probaj da zamislis, koliko bi trebalo vremena da neko kupi neki nas bmw ili mercedes. I da li bi vlasnik naseg bmw-a ili mercedesa mogao izdrzati toliko dugo dok ne pocne masovna prodaja? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2782 postova
Pre 2 sati, Bob Rock70 je napisao:

Kod nas stalno neki nameti,još od Turaka

ovi današnji europski nastrojeni naslednici srba iz turskog vremena bi rekli da su turci bili bolji jer su imali manje poreze od ranije srpske vlastele i da nije tako velika šteta što su im odcekli glave.

To su moderne eurice a oni nekada su se zvali poturice a bilo je i raznih drugih vrsta. :tras2:

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Ma ne sporim ja oko poreza i akciza, naravno da se mora i treba placati ali ovo na gorivo je previse.
Evo koliko je trebalo Rimac Automobilima da se probiju u svijet i da se kupuju njihove koponente, a mozes pogledati video gdje je Mate govorio koliko je muke imao sa njihovom vladom dok se nije iscupao i to zahvaljujuci drugima van Hrvatske koji su prepoznali njegov potencijal. Slazem se i da je problem u nama samima ali valjda bi ti koji nas vode trebalo da budu pametniji. Trenutno znam da otkako je Kina uzvratila sankcijama EU da je opsta pomama za paletama i nekim sanducima kojima je cijena skocila skoro duplo, pa sta rade ti toliki savjetnici u vladi sto ne koriste takve informacije i ne nude gotovu robu vec sijecemo drva i prodajemo kao materijal?
IMT propade, kupi ga Tafe kao da nesto radi ovde, samo uzeli licencu za sve sto smo mi stvorili i prodaju nama gotov proizvod.
Ne kosim se ja stobom da nisi u pravu ali ima nacina da drzava zaradi samo sta se to desava???

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja