Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE
2 hours ago, gebee&co said:

Opet se zahvaljujem na opširnom odgovoru,samo mi malo smeta da stalno kukamo na državu.Država je takva kakva jeste,ona mora da se izdržava,isto su nezadovoljni i uFrancuskoj,Švedskoj,Engleskoj.Samo mi lično smeta stalna kuknjava na državu.Ništa drugo.Imam lep broj godina pamtim još gore situacije,svi drpaju ko god da je gore,i nijedan nije znao da postojim,niti će da zna,ali je ovo naša država i neću baš toliko da pljujem po njoj pored ovoliko dušmana koji jedva čekaju da kleknemo.Samo to.Niti me je ikada pomogla niti će,izveo decu na put o svom trošku,i danas radi do tri posla jer sam postavio malo više ciljeve,to je moja odluka,ali da baš sve nije dobro tu baš ne mogu da se složim.Čisto zbog ovih spolja.Razumem da ste mladi nezadovoljni,podržavam,ali.Uvek neko,, ali".

Iako sam ubedjen da i sam znaš ali moram da reagujem.Kukamo na državu ne kao zemlju već na oličenje države u državnom aparatu i onima koji su sve to uzurpirali.Ja drugu domovinu nemam i nemam nameru da je menjam i zato ću kukati i kritikovati ono što je država moja domovina postala i način kako se ophodi prema svojim gradjanima kao najgora maćeha i kako je sve podredjeno nekolicini odabranih.Naravno da država mora da se izdržava ali ne moraju da se izdržavaju toliki paraziti koji su se prikačili i sisaju krv ko pijavice a ta "država" na sve kreativnije načine izvlači novac od svojih gradjana koje bi ona trebala da štiti.

 

Poredjenje da živimo bolje bar od 70% svetske populacije je kao kad u osnovnoj školi dobiješ trojku pa te kući kritikuju a ti se pravdaš da ima i gorih i da nisi najgori.A da recimo uporedimo populaciju u Evropi jer nam je to ipak bliže pa koji je tu procenat od kojih mi živimo bolje?

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Opet se zahvaljujem na opširnom odgovoru,samo mi malo smeta da stalno kukamo na državu.Država je takva kakva jeste,ona mora da se izdržava,isto su nezadovoljni i uFrancuskoj,Švedskoj,Engleskoj.Samo mi lično smeta stalna kuknjava na državu.Ništa drugo.Imam lep broj godina pamtim još gore


Nije niko ovde "kukao" to je sigurno. Objektivno smo sagledavali stanje na bazi dostupnih podataka. Eventualno predlagali neka bolja rešenja... Takođe niko nije pominjao "državu". Država je po definiciji bezličan entitet po sebi ali može da se shvati i drugačije. Ovi što su na drugim mestima nrzadovoljni, su nezadovoljni na mnogo višem nivou od nas. Ja bi možda bio podjednako nezadovoljan i na Novom Zeland ali bi živeo mnogo bolje pa bi se bavio nekim drugim stvarima, a ne nezadovoljstvom.
To što neko spolja "čeka da kleknemo" je uticaj otrovnih tabloida koji NE rade u interesu države nego šire propagandu.
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Dobra je drzava, vec gorivo nam skupooo
Nekako ne vidim logiku u tolikim akcizama, da bi radio nesto moras biti mobilan, pa cak i kada trosis, a ako je gorivo preskupo naravno da cemo se suzdrzavati i sipati samo za nuzdu.
Hocu reci da ce biti manja prodaja i da ce se manje slivati od poreza u kasu, pa kakva je onda tu racunica podizanjem cijena svaki dan.
Sad ce neko reci, pa sipacemo kao i prije jer smo tako naucili, ako je tako onda nam je dobro. Ja sam vec poceo da sto manje koristim vozila ako ne moram

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 10 minuta, Bigor je napisao:

Dobra je drzava, vec gorivo nam skupooo emoji16.png
Nekako ne vidim logiku u tolikim akcizama, da bi radio nesto moras biti mobilan, pa cak i kada trosis, a ako je gorivo preskupo naravno da cemo se suzdrzavati i sipati samo za nuzdu.
Hocu reci da ce biti manja prodaja i da ce se manje slivati od poreza u kasu, pa kakva je onda tu racunica podizanjem cijena svaki dan.
Sad ce neko reci, pa sipacemo kao i prije jer smo tako naucili, ako je tako onda nam je dobro. Ja sam vec poceo da sto manje koristim vozila ako ne moram

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока
 

Rekoh već gore, ali se izgubilo kroz druge teme.

 

Sipaće se zato što nema alternative. Javni prevoz jedva funkcioniše, nezdravi ljudi pritisnuti borbom da prežive ne šetaju, ne voze bicikle, trotinete... i tako u krug.

 

Inače bih u duhu rezona odozgo mogao i da vam kažem da je kod nas odlično, pošto je u Italiji litar 95-ice 1.6€, i to kad naletiš, a ide i do 2.

Evo 2 računa, poređenje Slovenije i Italije. Inače meni auto pije 98+ oktana, a tek je njemu cena nenormalna.

slika.thumb.png.aa4610e9fc697071808dfc41791e7f0c.png

Promenio član Mr_Wolf

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


Dobra je drzava, vec gorivo nam skupooo
Nekako ne vidim logiku u tolikim akcizama, da bi radio nesto moras biti mobilan, pa cak i kada trosis, a ako je gorivo preskupo naravno da cemo se suzdrzavati i sipati samo za nuzdu.


Ovo je suština. Nije gorivo jeftino u USA jer su glupi i ne znaju da naplate akcize. Sistem je takav da se podstiče da svako radi i ima što više. Idi radi gore dole, troši što više, vozi auto, 2 motora i čamac. Nasuprot tome, kod nas se insistira samo na preraspodeli u korist penzionera.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Slažem se s gore napisanim i dodao bih da im niskoj cijeni goriva ne odmaže ni uvođenje demokracije po svijetu i koliko su sretni da u svakoj od tih država ima nafte (ili droge).
Kako bi uopće putovali da im gorivo nije jeftino;vlakom ?

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim
Pre 13 sati, Mr_Wolf je napisao:

Inače bih u duhu rezona odozgo mogao i da vam kažem da je kod nas odlično, pošto je u Italiji litar 95-ice 1.6€, i to kad naletiš, a ide i do 2.

 

I ja bih te u duhu ovog odgovora zamolio da uporedis koliko litara goriva za prosecnu platu moze da kupi Italijan, a koliko Slovenac u odnosu na stanovnika Srbije. Iskreno me zanima poredjenje, a ne znam kolike su prosecne plate u te 2 drzave.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
pre 13 minuta, grafigo je napisao:

I ja bih te u duhu ovog odgovora zamolio da uporedis koliko litara goriva za prosecnu platu moze da kupi Italijan, a koliko Slovenac u odnosu na stanovnika Srbije. Iskreno me zanima poredjenje, a ne znam kolike su prosecne plate u te 2 drzave.

Nije baš najsvežije, ali će raditi posao:

WWW.ROMANIAJOURNAL.RO

Petrol price is dependent on many different factors such as crude oil prices on the international markets, taxes or margins established by gas stations’ owners. The value of 1 litre of...

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 620 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Nisu ovi sajtovi najrealniji, ali kao sto kazes "radice posao" za brzinsko poredjenje. Brzinski cu dati i zakljucak: nije nama gorivo skupo, nego su nam plate male.  :)

 

Srbija 366l, sa prosecnom platom 459eur (54.271 rsd) i gorivom sa cenom 1.25e (148 rsd)

Slovenija 879l; 1128e; 1.28e/l

Italija 1219l; 1903e; 1.56e/l

 

i kao ekstrem stoji Svajcarska sa 3388l, sa 4605e prosecnom platom i gorivom od 1.36e/l

 

Razumem Amere i jeftino gorivo, treba onoliku zemlju preci sa nekim 6.2l motorom. Al sta ce Svajcarci sa tolikim gorivom da rade u drzavi koja je povrsinski 50% velicine u odnosu na Srbiju.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1393 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

Prosecna plata u srbiji 459€ hahaha…

to ie kao ona prica:

deda ima 70 godina a unuk 10 godina, u proseku imaju 40 godina, kao mladic u punoj snazi ali i dalje nijedan ne moze da jebe. ;)

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ovolika cena goriva u Srbiji posledica je državnih nameta od skoro 100 din po litru. To smo apsolvirali. Neverovatno koliko su naši Mega-Bleja ekonomisti, koji odlučuju o visini akciza, nestručni i seku granu na kojoj sede. Oni tako ubijaju tržište i dižu troškove poslovanja firmama i pljačkaju stanovništvo centralnih delova zemlje kojima je granica daleko. Ne verujem da neki kamion ili autobus pri prolasku kroz Srbiju sipa gorivo kod nas kada je u Makedoniji mnogo jeftinije. Da li se neko zapitao koliki je to gubitak za državu zbog nenaplaćenih akciza i umanjenog prometa. To nisu učili na Mega-Bleji...

Jedne godine, vraćajući se sa letovanja u Grčkoj, posmatrao sam u na pumpi u Makedoniji, veliki autobus naše turističke agencije kako sipa dizel. Šokirao sam se kada se automat za sipanje zaustavio na skoro 650 l goriva!!! Pitah vozača koliko uopšte prima rezervoar tog autobusa i dobih odgovor 800l! Znao sam da imaju velike rezervoare ali toliko baš...

E sad možete izračunati koliko bi račun za gorivo bio veći da je sipao u Srbiji i koliko je država izgubila kroz nenaplaćenu akcizu. Da su cene približnije, neko bi se i zajebao da sipa kod nas. Idu ljudi u Grčku i na granici sa MK im rezervoari prazni, čekaju da pređu pa da sipaju. 

Promenio član bajker71
  • Sviđa mi se 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2805 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Kakva li je situacija u Pirot, kako su oni podnijeli poskupljenje

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1299 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Trenutno sam u Turskoj. Cena goriva od 6,77 tl, do 7,77 tl. Najcesce 7,77. Odnos lira - euro je 9,99tl/1€. Pa vi vidite. 900km puta sam natocio za 444 tl, ili ti cca 44€ !!! Dzabana. Nekada je u Turskoj cena goriva bila duplo nego kod nas. Kad smo ranije odlazili za TR, rezervoar smo punili u BG, pa ako nedostane  dosipali za 10-15€, pa ponovo u povratku punili rezervoar u BG. Sada je smesno mala cena.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
On 17.8.2021. at 10:40, grafigo je napisao:

kao ekstrem stoji Svajcarska sa 3388l, sa 4605e prosecnom platom

Nije tema samo me bas zanima sta to toliko proizvode Svajcarci da im je tolika plata.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Nije tema samo me bas zanima sta to toliko proizvode Svajcarci da im je tolika plata.

Ne bi verovao koliko je njihovih robnih marki sama špic klasa u svetu. Od alatnih mašina do brodskih motora.

Satovi, banke i čokolada su mejnstrim.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 1 sat, ivica744 je napisao:

Nije tema samo me bas zanima sta to toliko proizvode Svajcarci da im je tolika plata.

Nije proizvodnja jedini faktor koji utiče na visinu zarade, tu je mnogo bitnija uređena tržišna ekonomija.

 

Pored već pomenutih bankarskih usluga, Švajcarska je čuvena i po visokokvalifikovanoj radnoj snazi, pa su im tako najveći uvozni i izvozni proizvodi zlato i "neklasifikovane" transakcije, ali su na trećem  lekovi  (Novartis, La Roche, Alcon), a na četvrtom i petom mestu satovi i nakit. Inače, samo izvoz satova im godišnje donese više nego naš ukupan godišnji izvoz - uključujući robu koja se proizvede za strance u stranim fabrikama gde samo koriste našu radnu snagu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Ja mislim da Danone nije Švajcarski, ali nema veze, svakako je zanimljiv primer.

Naime, na listi najvećih izvoznika Švajcarske skoro pa uopšte nema prehrambenih proizvoda. Pretpostavljam da, uprkos tome što je Nestle Švajcarski, lokalna radna snaga je preskupa da se proizvode generalno jeftini proizvodi kao što je hrana za izvoz.

 

Nisam istraživao, ali bih rekao da ono što se vraća u Švajcarsku od Nestlea, ulazi kao "neklasifikovane" transakcije - odnosno samo profit od lokalnih kompanija koje posluju u inostranstvu.

Inače, obrt Nestlea daleko nadmašuje naš godišnji BDP. Oko 50% je veći. Danone je ipak manja firma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja