Jump to content

Moto Zajednica

Cena goriva u 2021, 2022, 2023, 2024, 2025, 2026.......

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 637 postova

 

Svi koji voze primete jako cesto poskupljenje goriva sada imamo jedne od jacih cena goriva ja bih rekao...I?Imate makar stav neki u vezi toga?Dokle cemo placati sta i kome tolike akcize,harac ili sta vec?

SRB.GLOBALPETROLPRICES.COM

Cene benzina po državama, iz zvaničnih izvora.

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Solo Rider, 2748 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300 A

Baš sam komentarisao da sam nekad ne toliko danvo u bandita sipao pun za 1500.- din, a sad pre neki dan 3000.- din. 

@Motorcyclist Pa dosta će biti izgleda kad budemo rešili da okačimo moto priču o klin.....druge nema. :neznam:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6713 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Napisao sam u nekoj temi da gorivo i registracija nikada neće biti jeftiniji nego sada. Uživajte dok možete.

 

Na kraju, kako alternativni pogon bude uzimao maha, odrapiće cene goriva nenormalne. Kao za cigarete.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Sve je pocelo krajem 2010 kada je tadasnja Vlada pokrenula inicijativu (koju su im predlozili nasi "veliki prijatelji" kojima smo poklonili NIS) da cenu goriva mogu slobodno da formiraju trgovci i da nema potrebe da drzava vise odredjuje maksimalnu cenu. A kada se to desi, krece borba za udeo na trzistu i da ce zbog toga cene goriva biti nikad manje! Naravno to je pocetkom 2011 i usvojeno.

Cim se to usvojilo pumpadzije prave udruzenje, gde svi zajedno formiraju cene kako njima odgovara i naravno gorivo ode daleko iznad nekadasnje maksimalne cene.

 

Inace, na pocetku ove godine je ED bio 142,59 a danas  je161,09...

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Previse je!

Nije odrzivo ovako, manje kupujem, manje "im" ostaje...

Vec sam oglasio da motor za skuter menjam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

34% je porasla cena sirove nafte ove godine, tako da je to to.
Kada bi Kinezi imali isti broj automobila po glavi stanovnika kao Amerikanci, ne bi im bile dovoljne celokupne svetske zalihe nafte.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

O čemu vi pričate?! Ukupno u ceni goriva drzava zahvata oko 60% cene, ostalih 40% uzimaju SVI - proizvodjači, trgovci, prerada....

Može nafta da padne na 20 $ u svetu, kod nas će koštati 135 din.

04531cb6b3bd52b4441b429aa1ea34cb.jpg


Sent from my iPad using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
Pre 2 sati, ser je napisao:

pumpadzije prave udruzenje, gde svi zajedno formiraju cene kako njima odgovara i naravno gorivo ode daleko iznad nekadasnje maksimalne cene.

Мислим да нису проблем пумпаџије већ ови хоштаплери на власти. Највећи проценат горива оде на акцизе тј. на оно што држава узме као што рече човек изнад.

А то како смо се борили против поскупљења добро се видело пре коју годину кад су у знак протеста сви возачи блокирали путеве, мостове и веће саобраћајнице на 2-3 сата. Све је тако трајало неких 10-ак дана колико се сећам и све је пукло ко по обичају. Проблем је што овај народ не може да истраје ни у чему. А све се своди на прост избор- или ћеш да се возиш или нећеш. Још је донекле срећа што мотор мање троши од аутомобила али и то је крајње дискутабилно ако се се узме да неко не силази са 2 точка.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Istrajalo bi se u tome da ljudima na plaćanje nisu stigle ogromne kazne za tako nešto je potrebno udružiti više struktura ne samo jednu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



годину кад су у знак протеста сви возачи блокирали путеве, мостове и веће саобраћајнице на 2-3 сата. Све је тако трајало неких 10-ак дана колико се сећам и све је пукло ко по обичају. Проблем је што овај народ не може да истраје ни у чему.


Neće biti da su svi blokirali ali svakako nije u tome rešenje jer ne možete samoinicijativno blokirati javne površine. Neko bi ipak da prođe. Prošle godine smo videli da može i bez saobraćaja...
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 7 minuta, stryker_026 je napisao:

za tako nešto je potrebno udružiti više struktura ne samo jednu

Да али које структуре кад реално све њих боли уво за обичног човека коме је тај бензин и најпотребнији. А возачи имају прост избор а то је или ће купити бензин и возити се или неће. А држава то зна и зато и држи цене на високом нивоу. Једино да се велика већина људи сложи (а што је практично немогуће) и да не користе своје превозно средство већ да иде превозом па би мања потрошња резултирала и јефтинијим горивом што се управо десило прошлог пролећа колико се сећам. Мада од тога реално нема ништа а и то није решење.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Smatram da vredi ostati i boriti se za ovu zemlju, bolje sutra...ok smatrao ali zaista vise ne...pasos i na zapad...ovo je ponizavajuce jako mislim na opste stanje...

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1638 postova
  • Motocikl: /

Kolka god da je akciza, da je drzava zadrzala pravo da odredjuje najvisu cenu, gorivo bi sad bilo jeftinije za 15tak dinara. 

2010 je barel bio 100$ ili oko 0.63$ litar. Najvisa dozvoljena cena ED bez akcize i pdv-a je tad bila oko 60din, sto mu dodje po tadasnjem kursu oko 0.67$ (~90din bio $).

Sad je barel oko 75$ ili 0.47$ litar, a po tabeli iznad vidimo da se ED prodaje po ceni od 75,66din ili 0.76$, sto mu dodje skuplje iako je barel jeftiniji, a da ne pricamo na pocetku godine kad je bio 50$. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Akvarista u pokusaju, 138 postova
  • Lokacija: Rumenka
  • Motocikl: Suzi nudista SV650 '09

I ovo plaćamo kroz cenu goriva:

 

WWW.021.RS

Skupština NIS AD za članove Odbora direktora te kompanije izabrala je 11 osoba među kojima su Danica...

:grr:

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Pa cime su zaduzili Srbe, Amere, Ruse ili koga drugoga kada vec 30 godina zive na tudjoj grbaci, cak i 15 godina posle izlaska iz (vidljive) politike. Ona u ruskoj firmi prima platu na kojoj joj cak i guvernerka NBS zavidi, njega i dan danas zovu u Ameriku na molitveni dorucak... Sta se to toliko ne vidi, a da takav zivot njima omogucava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Cena goriva je bila na ovom nivou i pocetkom 2020. godine, pa je kao posledica pada cene "Brant" nafte na svetskom trzistu pala naglo i cena goriva. Od leta prosle godine se cena vracala na gore polagano. I sada smo opet na pocetku 2020.

Zarada naftnih kompanija daleko od toga da je mala, ali vecinski cenu goriva "pumpaju" drzavne dazbine. A i ta prica oko promene zakona, tu je drzava odigrala pametno. Skinula odgovornost sa sebe, a napravila sebi prostor da moze da zida cenu nametima koje krajnji potrosac ne vidi ili ne zna (jako mali broj ljudi je upoznat sa strukturom cene goriva).

Na kraju sve to svakako preko ledja krajnjeg potrosaca...


Sent from my SM-G985F using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja