Jump to content

Moto Zajednica

Sprint prince paljenje

Recommended Posts

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pozdrav svima, mozda ima nesto na ovu temu ali nisam uspeo da nadjem, tako da izvinjavam se ako ae ponavljam

Problem sa motorom, sprint prince 125, je sto nece da radi desni klip, struje ima ali izostaje paljenje u cilindru. Nekad se desi da motor upali na oba klipa ali uglavnom samo na levi. Kada se desi da upali na oba klipa krenem u voznju posle par metara motor krene da secka i ugasi desni klip, nekad se desi da ponovo upali desni klip ili se potpuno ugasi. Da li neko ima ideju sta moze biti problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

E sad ono sto me nervira:) motor bio kod majstora 20-ak dana, prvo je kao ispitivao struji tj CDI stavljao druge da proba, nije do njih moji su dobri, sad sam ih skinuo po prljavstini na njima nije ih tako, a ne skidao. Reko da je čistio karburatore, po polozaju selni nije ni njih tako. Njegovo objasnjenje da je kvar bio u ventilima, tj. od stajanja motora u zimskom periodu oksidirali ventili ili sta vec, skinuo očistio ventile i motor radi, sto i jeste bilo tako kad sam preuzeo motor pre par dana. Danas opet isto, desni klip ne radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i



Njegovo objasnjenje da je kvar bio u ventilima, tj. od stajanja motora u zimskom periodu oksidirali ventili ili sta vec, skinuo očistio ventile i motor radi.

Ako ti je ovako rekao, menjaj majstora


Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i
Имам три идеје: струја, гориво, вентили.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk


@insajder Evo, lepo piše

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока


  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger

Verovatno svečica, bobina ili cdi. Cdi daje impuls bobini da opali svečicu. Ako jedan cilindar ne radi a drugi radi onda je problem u liniji struje cdi - bobina - svečica.

 

Ili je možda lakša opcija, neki kablovi nisu dobro spojeni i gube kontakt.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Пожељно је да кабл свечице наместиш на "скакавац" да би могао да видиш шта се дешава кад угаси тај један цилиндар. Ако нема варнице онда је јасно, ако варница и даље "скаче" а он не ради, опет је јасно.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

Evo celo prepodne sam cackao oko motora i verovatno da ce biti karburator. Sto se tice struje kad ugasi desni klp skinem kabal i stavim drugu svecicu ponovo upalim motor na levi klip i prinesem svecicu blizu stubline baca struji skoro na 2 cm udaljenosti pri malo jacem gasu. Sto se tice karburatora, motor radi na oba cilindra dok je podignut sauh, cim vratim sauh motor gasi desni klip opet podignem sauh, dok motor radi na jedan klip, pali se i desni klip. Probao sam to i u voznji isto se desava. Sta sad tu moze da bude? Da li ce samo čišćenje biti dovoljno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Каква ти је гумена спојка на том карбуратору, да није цепнута а ти то не примечујеш? Узми брејк клинер и док мотор ради шприцај у гумену спојку, ако агрегат мења режим онда није у реду. Иначе ако саух доприноси да ради и сумњиви цилиндар онда то значи да иде превише ваздуха. Превише ваздуха може бити и ако је дизна запушена.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk





  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Taj cilindar ne dobija dovoljno benzina, ili dobija previše vazduha, tj vuče "falš" vazduh. Kao što Krokodilo reče, prskaju spojeve sa brejk kliner sprejom, pa ako promeni zvuk, onda tu spoj ne valja i tuda vuče vazduh

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Za početak probaj da lociraš šraf/ove/ za podešavanje smeše (protok ler dizne).

Ima ih dva jer je u pitanju dvogrli karburator i kada su  skinuti izgledaju ovako

20210704_171649.jpg.fea061ee09c5e68aff70e28aeec3c031.jpg

 

U tvom slučaju bitno je odviti malo desni šraf da problematični cilindar dobije bogatiju smešu.

Strana prema cilindrima

20210703_222044.thumb.jpg.ac2ef5c8f90fb46001820fdf51026b0e.jpg

 

Nalaze se sa donje strane i nepristupačni su, da ih ne čačka svako.

Vire diskretno iza ovog poprečnog limića

20210703_222109.jpg.9405200bfa820904321fd93e8f3509db.jpg

 

Malim odvijačem za par mm odvrni desni i videćeš kako će desni auspuh postati topliji.

Može se korigovati i levi, zatezanjem, mada nema potrebe.

 

Sledeći zahvat je sinhronizacija oba leptira karburatora preko šrafa u sredini između grla karburatora (sa oprugom).

Sinhrinizacijim dobijaš istivremeni odgovor gasa na oba cilindra.

Sedneš na motor koji radi, zagrejan na radnu temperaturu i uključenim svetlom (farom).

Nagneš se gornjim delom tela na desno i sa desne strane, odozgo, lagano obrneš ovaj šraf u u sredini u desno. Time malo otvaraš desni leptir i dobijaš da se malo podiže ler gas, ti ga spustiš točkićem.

Kada pomeraš ovaj crni točkić rukom ti otvaraš ili zatvaraš oba leptira istovremeno. 

Cimneš malo polugu gasa, sačekaš da spusti obrtaje.

 

Još jedna sitnica.

20210703_221702.thumb.jpg.c426f9d21b3b53074481670ade6e09b2.jpg

Za ove zahvate neophodna je prava alatka (na slici levo, prikaz veličine).

:takoje:

Promenio član feniks
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја препоручујем, карбураторе напоље, растураш их ко беба звечку , чишчење брејк клинером и дување комресором сваку дизну и сваки канал. Све друго је више дара него масла или, "дркачина у три чина".

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

Pre svega hvala svima na odgovorima i trudu... sad sam skinuo karburatore, ali moram da prekidam posao za danas...:) evo kako izgleda 

20210704_210823.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Svi odgovori se svode da cilindar ne dobija benzin, a ja bih rekao da ga ima viska, pa zalije odma svjecicu te nemoze da sagori taj visak i nema paljenje na njemu. To moze da prouzrokuje previsok nivo goriva u loncetu, a mozda i lose iglice sauga ako je na tom sistemu. U pravu je Krokodilo da ih rasturis u najsitnije detalje, samo sto bih ja uzeo karburator kliner, 600-700 din sprej. Pregledaj i sve o-ringove kakvi su svaka naizgled sitnica zna da pravi veliki problem. Trebao si prije vadjenja karburatora, a posle paljenja privjeriti i svjecice jer bi ti one dosta rekle, dal su mokre ili suve i koje su boje.

Послато са Redmi Note 8 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125
Pre 4 sati, feniks je napisao:

Za početak probaj da lociraš šraf/ove/ za podešavanje smeše (protok ler dizne).

Ima ih dva jer je u pitanju dvogrli karburator i kada su  skinuti izgledaju

Kolko krugova treba da budu odvrniti ovi srafovi? Kod mene je 2 kruga

Sutra cu kompletno očistiti karburator pa cemo videti sta ce biti

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 691 postova
  • Lokacija: Srbija i okolina
  • Motocikl: Tomos 14 M 1981

Izgleda da mu "majstor" nije dobro "vratio" usisne ventile posle čišćenja :)

Desni ne zatvara dobro i to može biti jedan od razloga.

 

Treba podesiti zazor ventila.

 

Karburator

Pre demontaže ova dva šrafčića za smešu prvo jedan po jedan zavrni do kraja.  Treba da brojiš koliko krugova su odvrnuti.

Zabeleži da znaš, treba ti taj podatak.

Nemoj ih prejako zatezati.

Posle ih odvrni i izvadi napolje.

Proveri da li imaju gumice na sebi.

Desi se da ostanu u kanalu.

Ako su pukle ili spale sa šrafa uzmeš gumicu sa dizne istrošenog upaljača.

Onaj obični plastičnjak sa kremenom, kupuje se na trafici.

Kad se plin potroši frknu ga u smeće.

Ja ih čuvam zbog tih gumica.

Lako se odvrne onaj točkić za podešavanje intenziteta plamena i imaš "O" ring u pravòj dimenziji ;)

Staviš je u ulje da malo nabubri i montiraš na šraf.

 

Isto tako kod montaže karburatora zavrneš ove šrafove do kraja i onda odvrćeš koliko su bili i pre.

Teoretski 1,25-1.5-2... kruga je domen preciznih mehaničara.

Ostalo je kao što su ti kolege prethodno preporučile.

 

Ovo i što sam prethodno  pisao nisu pretpostavke.

Vozim Regal Raptora 125, koji ima identične, Keihin, karburatore.

Ovi na njemu su čišćeni pre 5 godina.

Filter vazduha se redovno servisira.

Štelujem ih sezonski zima/leto.

Pošto smo u pokretu tokom cele godine isto tako i svećice idu u rasponu cr6hsa/cr7hsa.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Sprint prince 125

Eee konačno je resen problem,nisam se javljao, bio sam na putu

Ceo problem je bio slavini rezervoara, čist paradoks:na_glavi:

Prvo sam skinuo karburatore, temeljno ocistio, sve delove, loncice, proverio kanale, sve bilo ok, onda sam sve elemente sa levog prebacio na desni, ubacio gumice kao sto je feniks pisao i nastelovao ih na krug ipo, montirao ma motor i opet ista prica, desni cikilindar ne radi, opet skinuo karburatore i video da je desni karb potpuno suv, ali je ona cev koja sprovodi gorivo bila prohodna... e sta je mene sjebalo u celoj prici, kad god sam proveravao gorivo ja sam to radio vrlo kratko1-2 sekunde i na slavini je gorivo uvek teklo tad sam otpusti duze u flaši i vrlo brzo nakon otvaranja gorivo vise ne teci vec polako curka tako da se je slivalo samo do levog karburatora a desni je ostaja bez goriva, verovatno je ponekad islo jace pa je zato po nekad motor palio na oba cilindra... ond sam skinuo ceo rezervoar, skinuo slavinu i onaj njen filter koji je bio strasno zapljan, uz to je i veoma sitan, isprao rezervoar, vratio slavinu ali izbacio sam taj nje filter i motirao spoljni filter, i sada motor radi bez greške... jedna obicna sitnica napravila toliki posao:) hvala svima koji su ucestvovali u temi i davali savete

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Nadam se da si kupio kvalitetan i veliki spoljni filter. Oni mali sa krupnom mrežicom ne valjaju

Послато са M2007J3SY помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja