Jump to content

Moto Zajednica

BMW Puzzle

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS

Cao,pouzdano znam da je mnogo motora koji se voze u Srbiji uvezeno kao "super,hiper,jedan vlasnik u papucama itd" a u stvari su lomovi sastavljeni od 2 ili i vise slupanih krseva.Ima i onih koji su ispravljani ili u najboljem slucaju "samo" im je skinuta kilometraza za 100-200 kkm.Zato mi je palo na pamet da odem na izvor i kupim slupan motor i sam ga iskompletiram za sebe.Nasao sam vec i motor,i drugi ram,tocak,viljusku...sve u svemu 80% potrebnih delova.Naravno,otvoricu i agregat,zamenicu karike,pregledacu vodjice ventila,kvacilo,kardan....Rec je o GS 1200,odavno zeljenom motoru kojeg nema sanse naci preko sa manje od 150 kkm ispod 6000 jura a u Srbiji primerci sa 80 kkm se prodaju i za 4500...Sve u svemu svesno idem u pravi lom sa idejom da ga spakujem za sebe od pocetka do kraja pa da se vozim sledecih 10 godina.E sad,zena tvrdi da sam "prolupao" skroz,a sta vi mislite?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Ti se sa njom lepo dogovaraj, i sve prihvataj , ali samo dok je po tvom. E sad ozbiljno, voleo bi da te izdaleka posmatram dok to sve budes rasklapao i sklapao.:cirka2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 774 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1250GS ADV

To je prihvatljivo u slucaju da si bas dokon i da ga imas za neke bas smesne pare ,1000€ plafon, pa i da rizikujes.


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Bogdane, druze, ja te kapiram i podrzavam.

Nije toliko potreba za novom masinom koliko je potreba za novim projektom.

Ja malo malo imam takve akcije i razni su projekti u pitanju.

Tako da samo napred, otvori temu i udri!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
pre 27 minuta, laband je napisao:

To je prihvatljivo u slucaju da si bas dokon i da ga imas za neke bas smesne pare ,1000€ plafon, pa i da rizikujes.


Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

Tu je srz problema,nisu bas jako smesne pare,skoro 2000 ali ima jako puno dodatne opreme pa mislim da je racunica ok.Nisam bas ni dokon ali racunam da mi cela operacija potraje do sledece sezone.Bas zbog tjh stvari zena i kaze da sam odlepio pod stare dane :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
pre 3 minuta, francuz69 je napisao:

Bogdane, druze, ja te kapiram i podrzavam.

Nije toliko potreba za novom masinom koliko je potreba za novim projektom.

Ja malo malo imam takve akcije i razni su projekti u pitanju.

Tako da samo napred, otvori temu i udri!

Hvala na razumevanju.Upravo je to u pitanju,ubi me lickanje sredjene masine kad nema sta da se radi...plasim se samo sta ce biti kad ovo zavrsim,da me ne uhvati neki novi pundravac :jee3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Vrsac, Srbija
  • Motocikl: Gilera Nexus 500, ZX6R

Ako imas znanja i uslova, a poznajes motor - znas kako je bio odrzavan pre udesa - zato mi nije jasna malo ova zamena karika jer kad se agregat otvori zna tu da se nakupi dosta ulaganja ali to je opravdano time sto planiras da ga zadris dugo, ja mislim da bi trebao da ga uzmes. Ako vec ima i te dodatne opreme i dobro si se informisao o ceni svih polovnih delova koji ti fale, sto da ne, ako imas svoju racunicu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS
pre 51 minuta, MarkoT je napisao:

Ako imas znanja i uslova, a poznajes motor - znas kako je bio odrzavan pre udesa - zato mi nije jasna malo ova zamena karika jer kad se agregat otvori zna tu da se nakupi dosta ulaganja ali to je opravdano time sto planiras da ga zadris dugo, ja mislim da bi trebao da ga uzmes. Ako vec ima i te dodatne opreme i dobro si se informisao o ceni svih polovnih delova koji ti fale, sto da ne, ako imas svoju racunicu.

 

Mislio sam na zamenu karika i pregled vodjica ventila cisto zbog osvezenja motora jer mislim da ga zadrzim za sebe duze vreme.Ali to je operacija koju bih uradio mozda tek kad on prohoda i kad izmerim kompresiju i potrosnju ulja.Ako to sve bude ok moguce da ga necu ni otvarati,samo cu nastelovati ventile.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja