Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500E-33ks - kako skinuti blokadu?

Recommended Posts

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Nenenenene. Ne diraj ih. Opet, oni su za stelovanje smese! Za visinu ler gasa imas isto nesto kao sraf, veceg je promera i nalazi se sa donje strane izmedju karbova. Ne diraj te srafove za osnovu. A igla treba da bude na trecem kanalu od gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 331 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Znam koji je saf za ler i povecao sam ga na 1300 obrtaja,sad je malo zustriji i nema vise "kneglu" kad mu naglo dodas gas. Razlog zasto mi se gusio je to sto je imao malo goriva u rezervoaru. Danas sam ga napunio i motor radi normalno a duplo bolje bez blokade.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hajde da ozivim temu:

Kawa KLX 650 '93.god "ustrojen" na 20KW (27KS).

Stigao takav iz CH.

Dakle, sta nabudziti i ubudziti, da bi imao svu snagu???

"mcm-racing" i "the_phenom" POMAGAJTE!!!

Naravno, i svi ostali saveti su vise nego dobrodosli. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Pa kreni od karbova.... Pogledaj u usisnim granama dal nema neka pregrada, a onda i u poklopcima sibera. Pogledaj u nekom manualu kojeg su promera glavne dizne na verziji bez blokada, moguce da ces i njih morati da menjas. Pa onda naknadno stelovanje karbova....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

KLX 650 je ugusen sa malom kutijom za filter vazduha. Skine se kompletan poklopac sa kutije( i ne vracas ga vise), operi sundjer filtera za vasduh sa tecnoscu za sudove, osusi ga i to je to, ... moze i K&N filter kosta oko 40 e...

Auspuh bi najbolje bilo zameniti ga, mislim na lonac.

Auspuh je tezak 5,9 kg i pun je svega i svacega, bukvalno je teska robija da se otvori i prodzara. Ja sam na mom KLXu probio auspux sa HILTI burgijom od 18mm sa svih strana...

Glavnu diznu stavis od 145 do 150 (mozda je sada 148 i ne diras), pa koju nadjes sve jedno radice dobro. Sraf za smesu zavrnes do kraja i odvijes 2,5 do 3 kruga, opet je sve jedno....radi dobro. Top speed 180 km/h, prva dize na tocak lako bez kvacila, pun snage.... Potrosnja???? Trosio mi je na otvorenom sa dve osobe i punim koferom 5,5 a u gradu 7-7,5 lit na 100 km. Cini mi se da manje trosi sada nego dok je bio ugusen na 27 ks. Moj KLX je bio za Svajcarsko trziste od 27 ks.

Ovo je moje iskustvo od prosle godine.... nije sa interneta... sa srecom ga otpusiiiii :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

KLX 650 je ugusen sa malom kutijom za filter vazduha. Skine se kompletan poklopac sa kutije( i ne vracas ga vise), operi sundjer filtera za vasduh sa tecnoscu za sudove, osusi ga i to je to, ... moze i K&N filter kosta oko 40 e...

Auspuh bi najbolje bilo zameniti ga, mislim na lonac.

Auspuh je tezak 5,9 kg i pun je svega i svacega, bukvalno je teska robija da se otvori i prodzara. Ja sam na mom KLXu probio auspux sa HILTI burgijom od 18mm sa svih strana...

Glavnu diznu stavis od 145 do 150 (mozda je sada 148 i ne diras), pa koju nadjes sve jedno radice dobro. Sraf za smesu zavrnes do kraja i odvijes 2,5 do 3 kruga, opet je sve jedno....radi dobro. Top speed 180 km/h, prva dize na tocak lako bez kvacila, pun snage.... Potrosnja???? Trosio mi je na otvorenom sa dve osobe i punim koferom 5,5 a u gradu 7-7,5 lit na 100 km. Cini mi se da manje trosi sada nego dok je bio ugusen na 27 ks. Moj KLX je bio za Svajcarsko trziste od 27 ks.

Ovo je moje iskustvo od prosle godine.... nije sa interneta... sa srecom ga otpusiiiii :zdravo: :zdravo:

 

:takoje::care: :care: :care::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Honda sevenfifty 750 imam isti problem švajcarac pise 35 kw a trebalo bi dosta više.Čuo sam da postoje šajbne izmedju karbova i cilindra.E sad da li je samo to ili ima još nešto?Ako neko zna nek javi.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.
On 21.10.2008. at 21:14, mcm-racing je napisao:

Ajd da vam skratim muke  ;D ;D ;D ;D

GS500 1987-1993

Glavne dizne zamenuti i staviti 120 (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 135)

Dekle sibera zamenuti za drugima bez "granicnika"

Osigurac na igli staviti u treci zljeb (fabricki cetvrti)

Osnovu na 2,25 krugova izviti

Sinhronizacija

 

GS500 1994-1995

Glavne dizne LEVA 125 Desna 122,5 (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 130)

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb (fabricki cetvrti)

Zamenuti gume izmedju karburatora i glave 35mm (fabricki zatvorene na 17mm)

Osnova 2 kruga izviti

Sinhronizacija

 

GS 500 1996-2000

Glavna dizna 115  (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 117,5)

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb i ispod bele plastike skinuti metalnu platnicu

Siberi - mora se zatvoriti 4mm rupa bocno na siberima

Opruga sibera 105mm (fabricki 95mm)

Osnova 2 kruga izviti

 

GS500 2001-2004

Glavna dizna 115 

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb vazi za 2001-2003 g.

Siberi - mora se zatvoriti 4mm rupa bocno na siberima

Osnova 2,25 kruga izviti

 

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Siber.jpg

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Igla.jpg

 

 

... dzabe menjate bregaste i palenja  ;D ;D ;D ;D 

 

 

 

post-4551-12879008081269_thumb.jpg

post-4551-12879008081544_thumb.jpg

Svaka čast na objašnjenju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja