Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500E-33ks - kako skinuti blokadu?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Svaka cast! Znas li princip za kawu 500 (gpz, kle, en...)? ???

 

A da pocnem da pisem knjigu ? Ostacu bez posla ako vam odam sve "tajne"  :D :D

:D

Aj nam bar reci jel se menjaju dizne i siberi?? ???

Koliko kosta "skidanje" blokade tj. sve to da se presteluje sta sve treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
Jedni pitanje..ili dva... Jel kad se menjaju poklopci menjaju se i siberi ili su to dva odvojena nacina da se smanji snaga. Kako sam cuo GPZ500 jedini ima 60ks od svih ovih modela ali ima valjda drugacije bregaste od svih ostalih. Ispravi me ako gresim, ovo me bas zanima. I trece, kakva je razlika izmedju ova dva sibera od 34 i 60ks (sem one rupice na siberu od 34ks)?

 

Koliko je meni poznato, bregaste su iste. Jedino nisam siguran za ove novije modele KLE-a koji imaju 48KS, mada mislim da je prica o povoljnijem obrtnom momentu na racun snage samo reklamni trik, a da su te 2KS izgubili zbog euro normi (ekologija, buka, itd).

Varijanta od 60KS ima poklopac karburatora koji dozvoljava pun hod sibera, za razliku od 50kS gde je hod ogranicen zadebljanjem na poklopcu.

Dakle ako je tvoj GPZ 34ks, proveri kakav je poklopac, a rupica na siberu moze da se zatvori, ona u stvari sluzi da se smanji potpritisak koji podize siber. Trenutno nemam kod sebe knjigu, ali verujem da mozes naci na net-u podatke o diznama  i podesavanjima igle i vazduha za 60 KS, mada mislim da je najjednostavnije kupiti set za reparaturu karburatora (komplet dizni i dihtunga), onda si bar siguran da je sve fabricki. Vecina GPZ 500S je uglavnom otvorena, samo je pitanje koliko strucno je to uradjeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Jedni pitanje..ili dva... Jel kad se menjaju poklopci menjaju se i siberi ili su to dva odvojena nacina da se smanji snaga. Kako sam cuo GPZ500 jedini ima 60ks od svih ovih modela ali ima valjda drugacije bregaste od svih ostalih. Ispravi me ako gresim, ovo me bas zanima. I trece, kakva je razlika izmedju ova dva sibera od 34 i 60ks (sem one rupice na siberu od 34ks)?

 

Koliko je meni poznato, bregaste su iste. Jedino nisam siguran za ove novije modele KLE-a koji imaju 48KS, mada mislim da je prica o povoljnijem obrtnom momentu na racun snage samo reklamni trik, a da su te 2KS izgubili zbog euro normi (ekologija, buka, itd).

Varijanta od 60KS ima poklopac karburatora koji dozvoljava pun hod sibera, za razliku od 50kS gde je hod ogranicen zadebljanjem na poklopcu.

Dakle ako je tvoj GPZ 34ks, proveri kakav je poklopac, a rupica na siberu moze da se zatvori, ona u stvari sluzi da se smanji potpritisak koji podize siber. Trenutno nemam kod sebe knjigu, ali verujem da mozes naci na net-u podatke o diznama  i podesavanjima igle i vazduha za 60 KS, mada mislim da je najjednostavnije kupiti set za reparaturu karburatora (komplet dizni i dihtunga), onda si bar siguran da je sve fabricki. Vecina GPZ 500S je uglavnom otvorena, samo je pitanje koliko strucno je to uradjeno.

 

Kod mene se radi o EN-u. Ako bi bilo sve isto onda bi i en i kle i er5 imali mogucnost otvaranja na 60ks a to sam video samo na gpz500s, ovim ostalim je 50ks max. A nalazio sam na ebay posebno bregaste za dobijanje 60ks, zbog toga mislim da su na gpz drugacije, al nije ni bitno vise me zanima ovo oko karburatora. Znaci da bi imalo efekta mora da bude sve zamenjeno, i poklopac i zatvorena rupica na siberu i promenjene dize, pretpostavljam da se nista ne dobija samo zamenom poklopca i zatvaranjem rupe na siberu bez promene dize??

Mislim da ovi setovi za reparaciju ima u luisu da se kupe, nisam znao da idu i dizne u kompletu. Hvala za info! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 357 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: QJ motor svt 650 x

MCM Racing vam je sve tacno rekao. Znam to iz licnog iskustva, ali bih vam to preporucio da odete kod majstora koji ce vam zapusiti rupe sa originalnim cepovima predvidjenim za to i nastelovati i precistiti karburator. Stim sto kle i en imaju za poslednjih 15 godina razlicite karburatore mislim 4 razlicita. No princip je isti ili skoro slican.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Moto Selo
  • Motocikl: Kawasaki en 500,Sachs x road 125

Ajmo dalje.Da li je neko u medjuvremenu resio zagonetku za en 500.Kako mu povecati konjazu.Bili smo na dobrom putu da se obelodani sve do kraja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

za en nezam,ali skoro sam skidao na gpz 500 imao je rupe u gornjoj zoni sibera i nije dizao siber do kraja.kada sam ih zapusio motor prosto leti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 364 postova
  • Lokacija: Vlasotince
  • Motocikl: kawa er5

Odradio i ja to isto tecnim metalom zapusio rupu na siberu jos letos no moraju da se promene i dizne jer ide on al kao da se gusi na 7000-8000 obrtaja, pitanje je sad koje staviti :) er 5 isti agregat. Jedan prijatelj rece mogu od juga 110 mislim da su ili 112, no treba i ler dizna da se promeni a to je veci problem. Dobro kod mene je i specificno to sto sam stavio kn filter i otvoren izduv te fali i jedno stelovanje karbova da se odradi. Nigde da nadjem podatke za onaj louisov repair kit za karb za kle 500 tj er5 en 500 koje su dizne tj koji je razmer. Nije ni skup oko 16e ceo kit sve dizne i dihtunzi.

 

p.s. znam da je tema god dana stara ali problemi ostali i dalje a do resenja zamalo nismo stigli te eto dok je zima moglo bi da se cacka i da u prolece bude laganica bez nervoza

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Dizna od Juga 55 je 117 a od stare Zastave 101 sa dvogrlim karburatorom je 130 to mozete nabaviti.

Od KLE 500 do 96 god su poklopci bez ogranicenja ali zato mu je mala kutija filtera vazduha tako da nikad nece imati snage. Kod KLEa bi preporucio K N filtere.

Samo sa KN filterima i sa 112 diznama KLE ima 54 ks, a sa diznama 130 ima 60ks.

Bregaste su potpuno iste jer su uglovi otvaranja ventila isti za sve modele,KLE< EN< ER5, GPZ.

Ja imam burgiju od 1,3 mm pa ko hoce neka dodje u Cacak da izbusimo dizne, najbolje da nabavi od JUGA tako da original ostanu.

Ja sam uradio mog KLEa isao je kao lud i jos ide.Ler diznu nisam dirao. Pozdrav za sektu KLE, i ostali Kawasi.

PS snaga ulazi na usta !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

posto nema snage na 8-9 hiljada obrtaja to vec prelazi 3/4 gasa

tako da ler dizna nema uticaja,potrebno je zameniti glavnu diznu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1435 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

@ srbac

Vech imash jednog interesenta, koji se svojim KLE-om sprema put Cacka...:)))

POZZZ!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da ne otvaram novu temu,pitanje isto,ali za TDM 850 4CN (3VD) uvezen iz CH i u saobracajnoj stoji da ima 37KW = 50KS. Svuda sam nasao da isti model ima 57KW = 77KS. 1neznam.gif Sta raditi. 0stabre.gif Hvala u naprijed na savjetu.1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Probaj nekog TDM koji je regularan, moguce da je kod tebe sve ok i da ima 77 ks, sto bi reko Cola ,ja tu nista nebi diro!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

@ srbac

Vech imash jednog interesenta, koji se svojim KLE-om sprema put Cacka...:)))

POZZZ!!!

Posalji mi dizne od juga 45 ili 55 u preporuceno pismo, ja ih busim i vracam nazad, busi ha ha ha :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4678 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Evo nasao sam slike.

Na slici proba za poklopac se vidi kakav je poklopac u pitanju. Ako ide do kraja kad se gurne gore onda je to OK ali ako par mmilimetara stane pre poptunog otvaranja znaci mora se menjati poklopac, mada ga neko moze na strugu srediti ali bi bilo dobro da dok to radi ima jedan za uzor, Pozdrav

post-1342-089177300 1294868764_thumb.jpg

post-1342-053641000 1294868812_thumb.jpg

post-1342-021706500 1294868856_thumb.jpg

post-1342-091516000 1294868879_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Ajd da vam skratim muke  ;D ;D ;D ;D

GS500 1987-1993

Glavne dizne zamenuti i staviti 120 (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 135)

Dekle sibera zamenuti za drugima bez "granicnika"

Osigurac na igli staviti u treci zljeb (fabricki cetvrti)

Osnovu na 2,25 krugova izviti

Sinhronizacija

Imam par pitanja. Kada se kaze dekla sibera, jel se misli na poklopac od gore? Moze li to onako pod Srpski, odseci taj granicnik sto ima?

Zbog cega stavljati manju diznu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

jeste to su poklopci gore ...a secenje malo teze zbog vodjice za oprugu jedino ako su granicnici dodatno-naknadno ubaceni onda se mogu iscupati ....manja dizna ide zato sto ...kad se izvadi granicnik , siber i igla idu vise gore i motor dobija previse goriva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Odradio sam to odavno... Sreca pa su grancnici mogli da se izvade. Dizne sam tek pre par dana stavio 120, a bile su 135. Sada imam malih problema sa stelovanjem smese. "Osnovu na 2,25 krugova izviti" Na ovakvom podesavanju motor je kada je dobro zagrejan gubio obrtaje na leru i hteo je da se ugasi... Mozda zato sto mi je potpuno otvoren auspuh :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Ja sam skoro pocupao te granicnike...dizne su mi 120. Gusi se motor na 2 do 3 000 obrtaja a posle ide extra. Sta znaci "Osnovu na 2,25 krugova izviti"? I na koliko obrtaja je ler gas kod njega? pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • suzuki rider, 365 postova
  • Lokacija: okolina Šapca

Ler je izmedju 1200 i 1500. Srafovi za osnovu se nalaze sa donje strane karbova i sluze za stelovanje smese na leru i manjim obrtajima. Jesi pomerao iglu? Ja imam rupu izmedju 4 i 5k rpm...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Plavi Banditos 600s

Nisam pomerao iglu,stoji na fabrickom mestu tj, u onom najdubljem kanalu. Vidis kod mene je ler ispod 1000,tako je dosao iz Svajcarske. Znaci da odvrnem te safove dva kruga? Danas cu da probam pa da vidim sta ce biti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja