Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki GS 500E-33ks - kako skinuti blokadu?

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7075 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pozdrav Bajkeri! :)

Nedavno sam uzeo Suzuki GS 500E ('94god.) koji ima blokadu-ogranicen je na 33 ks,a bez ove blokade bi trebao da ima nekih 48ks.

Raspitivao sam se tamo i vamo, kopao po netu trazio odgovore ,slike ,bilo sta, ali sve sto sam saznao je na engleskom pa nisam bas najbolje razumeo...

Jedni kazu da ima neka podloska izmedju karburatora i glave koja smanjuje-gusi protok i nju treba izvaditi i sve sastaviti nazad kako je bilo i resen problem,

Drugi opet kazu da je blokada u karburatoru, tj. da ima neka iglica koja nedozvoljava siberu da se podigne do kraja pa nju treba izvaditi i to je to.

Treci kazu da treba menjati dizne itd...

A cetvrti kazu da ima elektronsku blokadu u kilometar satu...

Sve u svemu, svi govore razlicite stvari i sad sam jos zbunjeniji nego sto sam bio, nisam bas neki neki veliki mehanicar ali znam da je u pitanju neka sitnica koju bi mogao i sam da uradim samo neznam kako, a nebi da zeznem motor jer stvarno je dobar-radi ko sat, samo hocu da dise svih 48 konja koji su tu u njemu.

E sad interesuje me KAKO se skida blokada, GDE se nalazi, dali treba nesto dodatno da se ugradjuje, ili treba samo da se izvadi nesto iz masine i to je to.

Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Kada sam kupio Hondu CB 500 gospodin nemac mi spakovao i prigusnice sa kojima se "skida" konjaza na 33KS. Radi se o dve gumeno-metalne membrane sa ustrojenom rupom koje se montiraju izmedju filtera za vazduh i karburatora.  Jednostavno,smanje mu usis vazduha ,nasteluje se protok benzina da bude manji (manja dizna) i to je to. 

  Analogno tome potrazite nesto sto stoji izmedju kucista filtera za vazduh i karburatora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 642 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Honda CBR 954

Negde budu te membrane sa smanjnom rupom na usisu goriva, znaci izmedju karburatora i cilindra.. Tako da i kad to skines sve motor ce ti se gasiti i nece raditi na leru dok ne nastelujes karbove  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Predsednik FREE WHEELS-a VEL.PLANA
  • Motocikl: XL 1000 V Varadero, crni

Radio sam Vulkana 800 i blokada je bila izmedju karbova i cilindra(metalna platna sa rupom).Samo sam nju skinuo i motor je isao mnogo bolje.Nisam morao da ista stelujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Ne znam tacno kako je reseno na GS500, ali ima nekoliko nacina na koji to rade. jedan nacin ste gore vec naveli, pa evo jos par za koje znam.

- Najgore resenje za nas je drugacija bregasta osovina. Bez promene bregaste se ne moze resiti.

- Blokada stavljena u izduvni sistem. Moze biti plocica u izduvnoj grani icli kompletna cev u cevi koja ide kroz izduvnu granu. Novi izduv je skup.

- Najjednostavnije za nas je kada sajla gasa ne otvara karburator do kraja.

- Na modernim motorima je to elektronski reseno, bilo blokadom obrtaja postavljenom nize ili na neki drugi nacin o kome racuna vodi softver.

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ne znam za ove novije motore, al sam bio prisutan pre petnaestak godina kad je drugar na nekom Japancu ( Honda il Suzuki ) to radio na motoru. Otkacio je auspuhe, i izvadio plocice koje su bile ubacene unutra i smanjivale protok izduvnih gasova. Potom je otkacio i karburatore, i odatle povadio slicne plocice, i na kraju je izmenjao sve dizne u motoru. Taj njegov motor se proizvodio u tri varijante 27 ks, 34 ks, i valjda 44 ili 50 ks. Motor je doterao iz Nemacke polovan, i tamo je odmah i kupio komplet dizni za jacu varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 217 postova
  • Lokacija: Mladenovac N44.26.967 E020.42.012

ja sam imao blokadu na yamahi, na gumama izmedju karburatora i cilindra, pola su bile zatvorene, otvorio sam to i sad motor bolje radi i ide

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

po neki svajcarac se na bregastoj drugacije zubi,,to jest na lancanicima postoje oznake ch za svajcarsko trziste za zupcenje na manjoj konjazi,i oznaka e za evropsko trziste sa vecom konjazom,,,pa treba proveriti i kako je uzupceno.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ista stvar i mene zanima za kawasaki kle, 93.god.,uvežen iz švajcarske, u saobraćajnoj piše 19.9kw...

 

Za kle i EN 500 bi trebalo da je isti sistem posto su iste masine i karburatori, jedino sto kod mene pise da je 25kw, sad moguce da na 20kw skidaju drugom metodom, skinucu ovih dana karburatore da vidim ima li kakve plocice za ogranicenje protoka pa javljam..ako nije to onda su dizne manje garant.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Ista stvar i mene zanima za kawasaki kle, 93.god.,uvežen iz švajcarske, u saobraćajnoj piše 19.9kw...

 

Za kle i EN 500 bi trebalo da je isti sistem posto su iste masine i karburatori, jedino sto kod mene pise da je 25kw, sad moguce da na 20kw skidaju drugom metodom, skinucu ovih dana karburatore da vidim ima li kakve plocice za ogranicenje protoka pa javljam..ako nije to onda su dizne manje garant.

 

Moj EN ima 36KW (bez blokade je), ali cu da pratim ovu temu-informativno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 372 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: MTS 1200s DVT

 

A cetvrti kazu da ima elektronsku blokadu u kilometar satu...

 

 

GS nije Mercedes :)

 

Nema u km satu nista sigurno... Vozio sam GS500 koji je vec bio otvoren, ali sam gledao dosta po internetu i vecina ljudi je pricala o skidanju nekih sajbni koje se nalaze u usisu, verovatno izmedju kucista filtera za vazduh i karbona. treba proveriti to mesto. kreni redom, to ti je najlakse, moguce i da su dizne u karbonima manje.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

 

A cetvrti kazu da ima elektronsku blokadu u kilometar satu...

 

 

GS nije Mercedes :)

 

Nema u km satu nista sigurno... Vozio sam GS500 koji je vec bio otvoren, ali sam gledao dosta po internetu i vecina ljudi je pricala o skidanju nekih sajbni koje se nalaze u usisu, verovatno izmedju kucista filtera za vazduh i karbona. treba proveriti to mesto. kreni redom, to ti je najlakse, moguce i da su dizne u karbonima manje.

 

 

 

Ma nesto od te dve stvari je sigurno. Sad, najbolje bi bilo da su sajbne, samo povadis i prestelujes karbove, nije problem ni dizne promeniti al gde naci da se kupe te "otvorene".

Imao sam isto en500 koji je bio na 25kw pa mu skinuta blokada u Nemackoj  i pisalo je u nemackoj saobracajnoj sta je menjano al eto nisam se setio na vreme da prevedem...jbg.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: novi sad

na tdr Yamahi sam imao slucaj da sam dobio dva cdi. jedan je bio sa blokadom a drugi je bio "otvoren",pa se po zelji mogao ugraditi jedan ili drugi i to je bilo to...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: novi sad

E i zaboravih da kazem da je na onom slabijem CDI bilo obelezeno markerom koliko PS isporucuje,tako da mozes pogledati kod sebe ako je neko obelezio CDi i pise npr 20KW znaci da treba da nabavis drugi "otvoren" i to je to...

Ili da pozajmis od nekog ko ima isti bike pa da probas...Nista te ne kosta.

Ako imas manual za njega trebalo bi da imaju podatci o tome,jebem li ga...

Ako nemas ili ne mozes da skines javi pa cu ti poslati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4688 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Drugar je na ZZr 1100 imao neke plasticne platne so malom rupom izmedju karburatora i motora,skinuo je to isao je bolje ali je na kraju ipak menjao obe bregaste,pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Da malo pojasnimo neke stvari... Kod GPZ500s i ostalih modela koji koriste taj agregat smanjenje snage postize se promenom poklopca karburatora i promenom sibera

( ako uspem postavicu slike). Kod nekih modela Yamahe i Suzukija snaga je smanjena ugradnjom gumenih "flansni" izmedju karburatora i usinog kanala koji imaju smanjen precnik otvora  (manja "svetla mera"). Obicno na njima postoji oznaka u kW (Yamaha) ili kataloski broj po kome se moze identifikovati snaga (Suzuki). Honda je kod nekih modela koristila drugaciju bregastu (CB400, CB450), ili drugacije zupcenje.

 

6YFRd_vergaserdeckel50psxj2.th.jpg

2lDVl_vergaserdeckel60pskf5.th.jpg

 

WJfsz_vergaserschieber34pszm6.th.jpgthpix.gif

 

IZ6sQ_vergaserschieber60psjv0.th.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+
[/Da malo pojasnimo neke stvari... Kod GPZ500s i ostalih modela koji koriste taj agregat smanjenje snage postize se promenom poklopca karburatora i promenom sibera

( ako uspem postavicu slike). Kod nekih modela Yamahe i Suzukija snaga je smanjena ugradnjom gumenih "flansni" izmedju karburatora i usinog kanala koji imaju smanjen precnik otvora  (manja "svetla mera"). Obicno na njima postoji oznaka u kW (Yamaha) ili kataloski broj po kome se moze identifikovati snaga (Suzuki). Honda je kod nekih modela koristila drugaciju bregastu (CB400, CB450), ili drugacije zupcenje.

 

quote]

 

Ipak nije ispalo kako treba. Na prvoj slici je poklopac sibera 50 KS

                                            Na drugoj je poklopac sibera 60 KS

                                            Na trecoj je siber 34 KS

                                            Na cetvrtoj je siber 60 KS

Naravno, rec je o agregatu za GPZ ( EX, EN, KLE, ER ) 500

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

[/Da malo pojasnimo neke stvari... Kod GPZ500s i ostalih modela koji koriste taj agregat smanjenje snage postize se promenom poklopca karburatora i promenom sibera

( ako uspem postavicu slike). Kod nekih modela Yamahe i Suzukija snaga je smanjena ugradnjom gumenih "flansni" izmedju karburatora i usinog kanala koji imaju smanjen precnik otvora  (manja "svetla mera"). Obicno na njima postoji oznaka u kW (Yamaha) ili kataloski broj po kome se moze identifikovati snaga (Suzuki). Honda je kod nekih modela koristila drugaciju bregastu (CB400, CB450), ili drugacije zupcenje.

 

quote]

 

Ipak nije ispalo kako treba. Na prvoj slici je poklopac sibera 50 KS

                                            Na drugoj je poklopac sibera 60 KS

                                            Na trecoj je siber 34 KS

                                            Na cetvrtoj je siber 60 KS

Naravno, rec je o agregatu za GPZ ( EX, EN, KLE, ER ) 500

 

Jedni pitanje..ili dva... Jel kad se menjaju poklopci menjaju se i siberi ili su to dva odvojena nacina da se smanji snaga. Kako sam cuo GPZ500 jedini ima 60ks od svih ovih modela ali ima valjda drugacije bregaste od svih ostalih. Ispravi me ako gresim, ovo me bas zanima. I trece, kakva je razlika izmedju ova dva sibera od 34 i 60ks (sem one rupice na siberu od 34ks)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

GPZ ima 60ks kada je otvoren. U mojoj  saobracajnoj pise 25kw, ali su mu radjeni i karburatori i izduv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 647 postova
  • Lokacija: TEMERIN
  • Motocikl: ZXR 750 R

Ajd da vam skratim muke  ;D ;D ;D ;D

GS500 1987-1993

Glavne dizne zamenuti i staviti 120 (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 135)

Dekle sibera zamenuti za drugima bez "granicnika"

Osigurac na igli staviti u treci zljeb (fabricki cetvrti)

Osnovu na 2,25 krugova izviti

Sinhronizacija

 

GS500 1994-1995

Glavne dizne LEVA 125 Desna 122,5 (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 130)

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb (fabricki cetvrti)

Zamenuti gume izmedju karburatora i glave 35mm (fabricki zatvorene na 17mm)

Osnova 2 kruga izviti

Sinhronizacija

 

GS 500 1996-2000

Glavna dizna 115  (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 117,5)

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb i ispod bele plastike skinuti metalnu platnicu

Siberi - mora se zatvoriti 4mm rupa bocno na siberima

Opruga sibera 105mm (fabricki 95mm)

Osnova 2 kruga izviti

 

GS500 2001-2004

Glavna dizna 115 

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb vazi za 2001-2003 g.

Siberi - mora se zatvoriti 4mm rupa bocno na siberima

Osnova 2,25 kruga izviti

 

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Siber.jpg

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Igla.jpg

 

 

... dzabe menjate bregaste i palenja  ;D ;D ;D ;D 

 

 

post-4551-12879008081269_thumb.jpg

post-4551-12879008081544_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Valjevo

Ajd da vam skratim muke  ;D ;D ;D ;D

GS500 1987-1993

Glavne dizne zamenuti i staviti 120 (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 135)

Dekle sibera zamenuti za drugima bez "granicnika"

Osigurac na igli staviti u treci zljeb (fabricki cetvrti)

Osnovu na 2,25 krugova izviti

Sinhronizacija

 

GS500 1994-1995

Glavne dizne LEVA 125 Desna 122,5 (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 130)

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb (fabricki cetvrti)

Zamenuti gume izmedju karburatora i glave 35mm (fabricki zatvorene na 17mm)

Osnova 2 kruga izviti

Sinhronizacija

 

GS 500 1996-2000

Glavna dizna 115  (fabricki je u zavisnosti od zemlje isporuke uglavnom 117,5)

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb i ispod bele plastike skinuti metalnu platnicu

Siberi - mora se zatvoriti 4mm rupa bocno na siberima

Opruga sibera 105mm (fabricki 95mm)

Osnova 2 kruga izviti

 

GS500 2001-2004

Glavna dizna 115 

Dekle ostaju

Osigurac na igli staviti u treci zljeb vazi za 2001-2003 g.

Siberi - mora se zatvoriti 4mm rupa bocno na siberima

Osnova 2,25 kruga izviti

 

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Siber.jpg

C:\Documents and Settings\User\Desktop\Igla.jpg

 

 

... dzabe menjate bregaste i palenja  ;D ;D ;D ;D  

 

 

 

Svaka cast! Znas li princip za kawu 500 (gpz, kle, en...)? ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja