Jump to content

Moto Zajednica

$52 Motorcikl

Recommended Posts

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Pocatello USA

Evo jedne price koja mi se desila pocetkom leta. Drugar sa kojim radim se selio u Arizonu i rekao mi je da u dvoristu njegovog oca ima motorcikl. Pitao me je da li sam zainteresovan da ga kupim i da li bi znao kako da ga popravim. Naravno papira nije imao jer je motorcikli "dobio" od njegovog cimera. Pomislih nemam sta da izgubim pa reko ajd da vidim motor. Otisli smo u kucu njegovih roditelja i ispod cirade sedela je VF700 Honda Sabre 1984. Motor je imao oko 11000 milja, razbijenu instrument tablu, razbijen zmigavac, ulubljen rezervoar. Gume su bile skoro nove, motor dosta prljav, sediste je bilo u dobrom stanju. Ispisao sam broj sasije i motora i rekao mu da ako je sve uredu i ako motor nije ukraden da cu mu dati $200 za motor. On rece da bi 150 bilo dosta samo da ga izvucem iz kuce njegovih roditelja sto pre. Rekao je da mu dam pare kad mi on nabavi papire od njegovog cimera.Sutradan sam nazvao policiju i proverio da li je motor ukraden. Oni mi rekose da nije ukraden i da je poslednji put bio registrovan u Minesoti pre cetiri godine. Znaci motor je sedeo najmanje tri godine.

Sutradan sam otisao i doneo motor kuci. Par nedelja su prosle i ja od tipa nisam cuo ni glasa, a kamoli da sam dobio papire. A ni on nije dobio lovu. Tako da sam otisao u policiju i oni su probali da kontaktuju prethodnog vlasnika. Medjutim kad im to nije poslo za rukom izdali su mi nove papire koji su me kostali sve skupa $52.

Naravno ovo nije sve. Ja sam morao da ulozim nesto para u popravku koju sam sam uradio:

Polovna Instrument tabla $50

zmigigavac $15

Farba $35

Akumulator $30

ukupno delovi $130

 

Ukupna cena motora $52 +$130 = $182

 

 

Evo i rada koji je bio ulozen:

Karburatori ocisceni, Ugradjena baterija, Farbanje, Zamena instrument table i zmigavca, ciscenje motora.

A evo i slika.

 

404.jpg

404.jpg

xw6oN_img3lw7.th.jpg

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Motor stvarno dobro izgleda... kod nas bi dobio preko $1000 za njega!

 

Jbg, kako kaze ona prica "...plivaj sine, daleko je Amerika jos..." :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

E, probaj da ga kod nas registrujes tako !!! Ala bi ti trazili poslednjeg vlasnika !!! Osedeo bi a motor bi i dalje stajao u nekom cosku.

 

A sve i da uspes morao bi na onu cifru od 52 dodati jos jednu nulu

 

Inace svaka cast, bas si ga lepo doterao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Slicna stvar se i meni desila. Neki ovde znaju za to. Mene zove prijatelj i kaze mi da je video neki motor koji se prodaje za $50. Odem i pogledam, pa kazem coveku da ako ga upali dobija lovu, ako ne neinteresuje me gomila gvozdja. Motor upali i ja ga kupim. Nedostajao je upravljac, cilindar kvacila i rucice. Sa prevodom, i kupovinom delova sve me izaslo ~$700 kanadskih (oko $550 americkih). Prodao sam ga za 3 dana od oglasavanja za $1400.

 

Evo kakav je bio:

404.jpg

 

Ovo je slika kada je bio skoro gotov. Zamenjene su mu navlake na upravljacu i ono specijalo, ali krivo slov S na rezervoaru. U pitanju je Suzuki GV700 Madura.

CTdkS_maduranew1zc1.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Setimo se kakav je ovde otpad od motora kostao gomilu para, dok nije pusten uvoz...

Apsurd je da u ovako siromasnoj zemlji golf2 sa predjenih 500.000km star 20 godina kosta 2000 evra, nazalost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja