Jump to content

Moto Zajednica

Dize obrtaje,ali ne ubrzava

Recommended Posts

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Pozdrav. Od kada sam promenio kaiš na skuteru,jer mi je pukao,skuter mi dize obrtaje ali ne ubrzava,odnosno ubrza nesto malo i nakon toga samo povuče i smanji obrtaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4386 postova

По не знам који пут, после пуцање кајша ИМА и ДРУГЕ ШТЕТЕ. То треба отклонити, ако не, пренос ради баш као у твом случају: ВЕЗ ВЕЗЕ.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Pa da samo kajs mi je pukao,ali tako je bilo i prosli put kad sam promenio,i prodje neko vreme,napravim kilometre,i opet ide kao i uvek. Ne znam da li kajs se kao razradjuje ili u cemu je stvar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ajde, imam vremena. Vidi, sefe, meni deluje da se ti pravis blesav. Izvini ako sam grub, izvini ako gresim, al' tako mi izgleda. Evo zasto.

 

Imas dva posta, reigstrovao si se vrv preko tri pikosekunde.. i ovamo pricas da si zamenio kais. Ako si ga sam menjao, onda bi se ocekivalo da znas kako se kais i proverava - startujes motor (pridrzavas bendiks necim ako treba) i kad das gas vidis da li se na varijatoru siri, a na kvacilu suzava. Pregledas, naravno, rolnice i slajdere, ako je potrebno pogledas i kakvo je kvacilo, ferode i sl.

 

Ako sumnjas na karb, onda skines kais, pa vidis kako prima gas bez kaisa. Ima li radilica radijalni luft itd..

 

(ne mora da znaci da ako je pukao kais ima i druge stete, mozda je samo kais, ali svakako treba proveriti).

 

Cudno mi je da ti nije palo na pamet da pogledas jutjub, ima milion videa na ovu temu, nego dolazis na forum da pitas.

Kais se ne razradjuje, ili radi ili ne radi. Treba, naravno, staviti pravu duzinu kaisa, ako je kratak polazice tesko (kao kolima iz trece-cetvrte), ako je predugacak nece hteti da "uhvati". I rolnice treba da imaju pravu gramazu.

 

Ajd uzdravlje.

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gol
  • Motocikl: Sprint Pulser 200

Sefe,da se pravim blesav ne bi pisao na forumu,tako da ne tupi. Nisam neki naucnik za te motore zato i pitam. Hvala u svakom slucaju,odvojicu jedan daj sa jednim covekom pa da ispregledamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Ublazivace? Mislis one slajdere/klizace varijatora? tri male trouglaste plastike..

Pa naravno da nece da radi bez toga.:zbunjen:

 

Ako ste imali jos ovako genijalnih ideja, dobro da ti uopste pali..

 

Realno.. ja iskucao tri metra post, da bi mi covek rekao da nije vratio slajdere :grr:

Ko je kriv? Pa normalno ja, sta sam uopste kucao.. imao sam i ja svojih bisera - i to mnogo vecih - al' nikad nisam skrivao.. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja