Jump to content

Moto Zajednica

Da li se moze registrovati na 6 meseci

Recommended Posts

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Trebalo bi da je jos uvek moguce, ali ti se usteda svede na 50% cene polise, a takse, nalepnica i tehnicki ti imaju istu cenu kao i za registraciju na godinu dana. I tih 50% od cene polise je za 4. premijski stepen, tako da ako trenutno imas nizi stepen polise usteda ti dodje jos manja. Takodje, ako sledece godine resis da opet registrujes na celu godinu polisa osiguranja ti krece od 4. premijskog stepena.

 

To je moje iskustvo od pre 2 godine gde je moja usteda za 650cc bila na kraju oko 20-25 eur. Ne verujem da se nesto promenilo u pozitivnom smeru za to vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBF600SA PC43

Pre neki dan su na polovnim automobilima objavili ovaj tekst nije lose procitati :)

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Motocikli i mopedi mogu da se registruju na manje od godinu dana, npr. na šest meseci, ali pitanje je koliko novca tako može da se uštedi? Objasnićemo stavku po stavku, da bi svako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 622 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Da, to je to sto smo DjoleLO i ja napisali. Opcija postoji, ali je usteda mizerna tako da se realno i ne isplati. Mozda nekome sa Goldwing-om ili ZZR1400.

 

Moj motor sam medju prvima u gradu registrovao na 6 meseci. To je bilo novo i za tehnicki pregled pa su pozvali MUP Valjevo i dobili USMENO uputstvo/tumacenje kako treba postupati u ovom slucaju. Po njihovom uputstvu su odradili sve, naplatili mi SVE umanjeno za 50% i poslali na salter MUP-a zbog nalepnice. Uredno je izdata na 6 meseci, negde od aprila do oktobra, ako me secanje ne vara.

 

Posle nedelju dana me zovu sa tehnickog i javljaju da cu dobiti poziv da se javim u MUP radi te registracije na 6 meseci jer nije uradjena kako treba i da moram doplacivati nesto. Dobijem i taj dopis iz MUP da se javim u odredjenom periodu. Nije me mrzelo pa sam taj dopis poslao u SAT, Motore i jos neke novine, poslao i zastitniku gradjana... Zvali iz tih casopisa da im pojasnim kakva je bila procedura, zvali i tehnicki pregled, MUP Valjevo... Stigao i mejl/odgovor od zastitnika, haos ispao... :lol:

 

Na kraju odem u MUP, a školska mi radi u tom sektoru, u pozadinskim kancelarijama (ne na salteru). Poce da se jada kako su zvali iz casopisa, kako su zvali iz centrale u Bg, seks ceo nastao. Ja se sitno smejuljim, ali me provalila. Djubre jedno, pa zbog tebe je sva ova glupost.

 

Elem, nezvanicno su oni pogresno tumacili nacin obracuna, a to je zato sto ni oni nisu dobili iz Bg pojasnjenje propisa. Zvanicno, ja nisam izvrsio kompletnu uplatu registracije i ako ne izvrsim doplatu oni ce mi ponistiti registraciju. Otisao do banke, izvrsio doplatu taksi i doneo uplatnice. Sa tehnickog me zamolili da NE doplacujem osiguranje jer bi morali da poniste polisu, da vrate pare, da ponovo uplacujem...I tako ostanem registrovan 6 meseci.

 

P.S.

U februaru prodam motor drugaru (neregistrovan, je l' te?). On sa njim ode na tehnicki da ga registruje, a oni ga odbiju uz objasnjenje da je registrovan do aprila i da ne moze da produzi registraciju 2 meseca pre isteka. :lol:

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Po zakonu moze ali ima stvari koje se ne isplate. Skoro sam citao, cena tehnickog se ne umanjuje jer se radi pa se radi. Osiguranje koje se uplacuje ispada nesto mizerno jeftinije. Za 6mes registracije je oko 60-70% cene koja bi bila na 12 meseci.

 

Pritom kada se opet sledeci put uplati ne racunaju se one olaksice ukoliko niste imali nezgode i prekrsaje jer se to odnosi samo kada se uplati za 12 meseci.  

 

Ima i emisija gde su i kolege sa foruma bile pozvane da komentarisu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Računica nije baš linearna. Pogrešna je "logika", vozim pola platim pola.

 

Šta ako ja tražim plaćanje na jedan dan, eto kažem "pa ja samo toliko vozim"

28000 din : 365 dana = 76,71 dinar?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

To mi je jedan od razloga zašto sam odlučio da ne vozim ništa jače od 125cc registracija i održavanje se ne osete odnese te ionako gde treba a mi u Srbiji baš i nemamo puteve za divljanje 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Evo ja sada vec znam da u avgustu necu moci da registrujem motor, kada bi moglo na 3 meseca po realnoj ceni posto imam tablicu itd, znaci samo produzenje bilo bi ok ovako ostaje da skuplja prasinu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc
Pre 6 sati, rast je napisao:

Računica nije baš linearna. Pogrešna je "logika", vozim pola platim pola.

 

Šta ako ja tražim plaćanje na jedan dan, eto kažem "pa ja samo toliko vozim"

28000 din : 365 dana = 76,71 dinar?

Ako se krece iz tacke da se dvotockasi ne voze punu godinu, logicno je da odobravanjem registracije na 6meseci i troskovi budu smanjeni na razumnu cenu. Inace cemu skracena registracija. Da se svako odrekao dela kolaca, svima bi bilo dobro. I videla bi se ta dobra namera i zelja da se izadje u susret. Ovako se drzava niceg nije odrekla, tehnici nista. Osiguranje jedino. Da su i oatali skinuli 10-20% od troskova, verovatno bi svi bili zadovoljni. To je moje misljenje kao pocetnika u celoj prici. Mozda bi ljudi onda radije drzali 2 motora, pa jedan placali na 12m, drugi na 6m cisto da izgustiraju. Mogucnosti i kalkulacije su ogromne :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

Da je sve logično kao što nije registracija bi trebalo da bude nezavisna od osiguranja i da je mizerna, kao sto i jeste, ona je 5000 dinara za motor preko 750ccm, a samo osiguranje je 17.500din+ tehnicki 5000din. Tablice i saobracajnu dobijes jednom i tvoje su dok je motor kod tebe. Sta se tu pokvari na tablicama ako ne registrujes motor 2 meseca, pa mora druge da ti daju? :) I da se tehnicki radi na 2 godine za motore, nema potrebe raditi svake godine. I da na tehnickom rade strucna lica za motocikle koja ce da gledaju da li je motor bezbedan za saobracaj(  kocnice, signalizacija, gume...), a ne da mere punjenje akumulatora i "ovalnost" diskova i da li izgled motora odgovara slici sa AMSS koju je ovaj skinuo sa googla.

Tako registrujes motor na dve godine-tehnicki i takse (50e), a osiguranje se plati na onoliko koliko oces da vozis, mesec, dva, godinu, dve, tri godine-ako uzimas na vise vremena osiguranje treba da daje povlastice.

Ali, tehnickom odgovara da uzme vise para, Sup-u da izdaje sto vise tablica i saobracajnih, i osiguranju da je osiguranje sto skuplje (sva osiguranja su povezana i oni dogovaraju cenu osiguranja sa drzavom).

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 327 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Trio Mustang 125cc

Koliko sam ja ispratio, postoji varijanta na 6meseci. Mada nije isplativa, jer valjda se tehnicki svakako placa po istoj ceni. A osiguranje skida cenu za tipa 20-30%, a ne srazmerno vremenu na koje registrujes. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS

"Ukoliko vlasnik koristi periodičnu registraciju, nakon isteka te registracije ima godinu dana vremena da ponovo registruje motor i za to vreme ne mora da vraća registarske tablice, već može ponovo da ih koristi.", a ako registrujes na godinu dana imas rok od 2 meseca kad istekne registracija da vratis tablice ili automatski stize kazna na adresu.

Ko je ovde lud? 

Sta sve mi mozemo da progutamo!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Kikinda - Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki ZZ-R1100

Puno banalnosti i nelogicnosti imamo u nasoj drzavi, pa stoga nisam ni mislio da ce ovo imati neku korist kod nas motociklista.

 

Odjavio sam svoj motor malko posle dva meseca, sva sreca nikakva koverta nije stigla na kucnu adresu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja imam 2 kazne za ne vracene tablice da platim, inace obe napisane posle vracanja tablica. Vratio sam u maju recimo kada sam cuo da ce pisati kazne a napisali mi u junu i julu 2021. Poceli su da pisu juna prosle godine a mogu da pisu za godinu dana unazad tako da pisu za tablice gde je registekla od juna 2020 a nisu vracene tablice u roku od 60 dana. Inace agencije i tehnicke preglede nisu obavestili o tome pa su i oni dovodili klijente u zabludu da nece biti kazni. I to sto zakon postoji odavno a taj deo se nije primenjivao niko ne pominje, da su odnah poceli i to da sankcionisu niko od nas ne bi dosao u situaciju da sada placa kazne, znao bi da mora da se vrate tablice i cao. 

Promenio član Biker Q

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 7/3/2021 at 8:47 PM, DarkoČa said:

Po zakonu trenutnom, registracija za motorcikle je minimum 3 meseca pa do pune reg.od 12 meseci.

Nece da bidne, procitaj ponovo, minimum je JEDAN mesec ( 28-29 ili 30-31 dan , sve zavisi kog meseca oces regu) a maksimum je naravno 12 meseci . Nema tu filozofije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Koliko moze moped sa zutim tablicama da bude neregistrovan a da ne moram da ga odjavljujem ili ponovo registrujem. Neko sa foruma rece 6 meseci, moze li neko da potvrdi. Zvao sam i neku agenciju i pitao na tehnickom ali niko nema pouzdan odgovor. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
23 hours ago, malitomic said:

Koliko moze moped sa zutim tablicama da bude neregistrovan a da ne moram da ga odjavljujem ili ponovo registrujem. Neko sa foruma rece 6 meseci, moze li neko da potvrdi. Zvao sam i neku agenciju i pitao na tehnickom ali niko nema pouzdan odgovor. Hvala

Slovo zakona kaze GODINU DANA - ALI jos jedno veliko ALI nasi organi reda i sudije imaju neko svoje misljenje koje je po njima : ne podrazumeva se  !!!   Nema tu sta da se ne podrazumeva ako u zakonu nepise drugacije.  Znaci po njima ide zvanicna verzija , koja je ista kao i za automobile a to je DVA MESECA (60 dana od isteka registracije) - mada opet kazem, u zakonu lepo stoji da je taj rok za motocikle 365 dana iliti JEDNA GODINA   !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 102 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Cbr1100xx, R1200GS
On 1/25/2022 at 9:52 PM, Grnca said:

Slovo zakona kaze GODINU DANA - ALI jos jedno veliko ALI nasi organi reda i sudije imaju neko svoje misljenje koje je po njima : ne podrazumeva se  !!!   Nema tu sta da se ne podrazumeva ako u zakonu nepise drugacije.  Znaci po njima ide zvanicna verzija , koja je ista kao i za automobile a to je DVA MESECA (60 dana od isteka registracije) - mada opet kazem, u zakonu lepo stoji da je taj rok za motocikle 365 dana iliti JEDNA GODINA   !!!

Slovo zakona kaže ovako:

Član 268

....

....

....

 

Registraciona nalepnica se izdaje sa rokom važenja od jedne godine.
Izuzetno od odredbi stava 9. ovog člana, na zahtev vlasnika ili korisnika, registraciona nalepnica se izdaje na kraći vremenski
period koji ne može biti kraći od jednog meseca za:

1) vozilo od istorijskog značaja (oldtajmere),
2) motorna ili priključna vozila koja nisu prvenstveno namenjena za učestvovanje u saobraćaju (pčelarska vozila i sl.) i
3) moped, laki tricikl, motocikl, teški tricikl, laki četvorocikl i otvoreni teški četvorocikl.

 

Član 274

 

Vlasnik, odnosno korisnik registrovanog vozila, ako u roku od 60 dana od dana isteka važenja registracione nalepnice ne podnese zahtev za izdavanje nove registracione nalepnice, dužan je da vrati registarske tablice organu koji je iste izdao.

Vlasnik, odnosno korisnik vozila dužan je da u roku od 15 dana odjavi vozilo ako je uništeno ili otpisano ili da prijavi promenu bilo kog podatka koji se upisuje u saobraćajnu dozvolu.

Pravno lice, preduzetnik, odnosno fizičko lice koje nije vlasnik vozila, ne sme u saobraćaju na putu koristiti vozilo koje je predmet finansijskog lizinga, odnosno zakupa, pre nego što se podatak o korišćenju ne upiše u saobraćajnu dozvolu u skladu sa odredbama člana 271. stav 3. ovog zakona.

Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, vlasnik, odnosno korisnik vozila za koje je registraciona nalepnica izdata u skladu sa odredbama člana 268. stav 10. ovog zakona, dužan je da vrati registarske tablice u roku od godinu dana od dana isteka važenja registracione nalepnice.

Odredbe stava 3. ovog člana ne odnose se na "rent-a-car" vozila.

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 472 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: suzuki sv 650 s,kawasaki z750,honda nsr 125 f2

Buraz ima neodjavljenu hondu od 2016 tacinje tad je prodao i niko je nije hteo odjaviti i posle nekog vrema je kupi nazad ali jos je nije odjavio a nije ni dobio kaznu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Kazne su pisane od juna 2021 za godinu dana unazad, znaci kome je istekla reg juna 2020 na ovamo a nije vratio u roku od 60 dana. Za 2016. nije mu pisana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja