Jump to content

Moto Zajednica

Probna vozacka A2 i vazenje iste u Bosni

Recommended Posts

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Pozdrav, imam probnu vozacku za A2 kategoriju, i pogledao sam na par sajtove da li ista vazi u Bosni i na svim je pisalo da vazi.

Sinoc dozivim neprijatnost da mi policajac na Sremskoj Raci zeli zabraniti ulazak u Bosnu sa mojom probnom, i jedva me covek pustio.

 

Da li neko zna neki zakon ili obavest gde je navedeno da probna vozacka vazi u Bosni?

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Nazovi nasu ambasadu u bosni pa pitaj. Ili bosansku kod nas. Nasa drzava dozvoljava odlazak u inostrantsvo sa probnom al je pitanje da li drzava u koju idee prihvata istu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Leicester , Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM900

Samo ime ti kaze da je PROBNA. Izdata je da se proba na teritoriji Srbije, druge države nisu u obavezi da te puste da isprobavalš na njihovoj teritoriji.

 

Šta će se desiti ako dođe do udesa? Da li će osiguranje da prihvati isplatu štete jer si vozio sa probnom van teritorije za koju ti je izdata. Plus, kogod da je stvarno kriv, probni će da nastrada.

 

Promenio član rast

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
2 minutes ago, rast said:

Samo ime ti kaze da je PROBNA. Izdata je da se proba na teritoriji Srbije, druge države nisu u obavezi da te puste da isprobavalš na njihovoj teritoriji.

Ali i mogu da puste

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2400 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
4 minutes ago, maxone said:

Pa i u Bosni je 6 meseci za auto bila probna, pa su isli u Srbiji bez problema, problem je sto na nasoj pise da je probna, i to tako da bode oci.  

 

Evo clanak.

 

WWW.SATPLUS.RS

Naše vozačke isprave u inostranstvu

 

AJ kopiraj sta pise, posto se bez naloga ne moze procitati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X

Zvao ambasadu Srbije u Sarajevu i kazu da nikad nisu dobili dopis u vezi probnih vozackih dozvola, i da nemaju pojma.

Zvao granicnu policiju i kazu da nije definisano zakonom, i da to zavisi od slucaja do slucaja, tj. na koga naletis na granici.

 

Nije mi jasno kako niko tamo nije odlucio da resi ovo pitanje, banana drzava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Harley Davidson Street Glide, Ducati Supersport S

Ušao u BiH sa probnom sigurno 80-100 puta za dve godine (2019-2020), nijednom nije bio problem. Da budem iskren možda su mi 4-5 puta samo i tražili dozvolu, nijednom me nisu vratili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 329 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MV Agusta Brutale 800 & gsxr 1000

Za mnogo godina prelazenja granice sa BiH, nikad nikad nikad mi nisu trazili vozacku.

Dam im licnu, eventualno su pitali za zeleni karton dok se to trazilo i put pod gume.

E sad, ako si od onih koji sami trpaju sto treba i ne treba u ruke granicarima, onda je to druga prica.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Motocikl: Benelli TRK 502X
Pre 14 sati, Nolanka je napisao:

Za mnogo godina prelazenja granice sa BiH, nikad nikad nikad mi nisu trazili vozacku.

Dam im licnu, eventualno su pitali za zeleni karton dok se to trazilo i put pod gume.

E sad, ako si od onih koji sami trpaju sto treba i ne treba u ruke granicarima, onda je to druga prica.

Dao curinu licnu, i svoju, i pita mene lik za zeleni karton, ja kazem pa to je ukinuto, i onda kaze daj mi vozacku i saobracajnu, i poceo da serucka. Mozda sto je bilo kasno, il je bio nadrkan sto sam se ubacio ispred kolone pa neki seronja u autu svirao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja