Jump to content

Moto Zajednica

Cikamike kupio Hondu!!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Pozdrav drugari...

 

Evo da se upisem po protokolu, da ispravim ono javljanje sa kuknjavom oko probnih dozvola za A kategoriju od prosle godine...

 

Pre neki dan izvezem CB500F iz salona, i evo ovih dana razradjujem agregat i nove gume na ulicama Beograda.

 

U principu, motiv za povratak na dva tocka (tanano iskustvo sa mopedima iz mladosti ako racunam), bio je zamor od svakodnevne voznje automobila zakrcenim beogradskim ulicama u proteklih 15-tak godina.

 

Od prvobitnog plana za nabavku maksi skutera, koji sam razradjivao predhodnih nekoliko godina, stvari su se promenile nakon obuke na kawi 650cc. Malo sagledavam stvari, uporedjujem dobre i lose stvari i jedne i druge klase, i odlucujem se ipak za 'naked'...
Ni na kraj pameti mi nije bila kupovina novog motora, ali podpomognut cinjenicom sa cenama polovnih vozila u 2021. odlucujem se za nov (i prebacio budzet). Nije mi problem sto je kupljeni motor u A2 klasi, to gledam kao samo administrativnu stvar, da sam mogao jaci i brzi, verovatno... ali prvi motor se svakako preraste, a i zasto bih preskakao tolike kategorije, bio je moj rezon.


I evo sad, ulazim u svet motociklizma, na pragu 40-te, ali generalno sa solidnim vozackim iskustvom, i vozackim navikama...


Citam forum svakodnevno, stare i nove teme, dosta sam stvari ovde naucio, tako da nisam vise totalni nub... ;)


Cujemo se, gledamo se... Poz!

IMG_20210628_130947.jpg

  • Sviđa mi se 18
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Cestitkeee, lep motoor :) Ali kaciga ne ide uz tu boju, menjaj je :D Sa srecomm da ga terass

Promenio član Suza ZR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Hvala svima na cestitkama i dobrodoslici! :aha:

 

@Suza ZR

Hehe, da kaciga... Nju sam nabavio dosta pre samog motora, a imperativ mi je bila sto bolja uocljivost na ulici. Hteo sam skroz belu, posto je kao to boja koja se najbolje primecuje (ali nije bila u mojoj velicini). Kaciga mi je bas legla, pa sam se odlucio za crvena, jer meni samom nekako najlakse skrene paznju u saobracaju motociklista sa takom nekom jakom bojom kacige (crveno, narandzasto...).

 

Kad sam vec tu kod uocljivosti, da pomenem i jedan manji incident od pre neko vece (drugi dan od kad sam na motoru):

 

Izasao u prvu vecernju voznju, i lagano stajem na semafor u koloni automobila (nemam puno mesta za obilazenje, a i ne zurim nigde, cekam lagano po sredini). U jednom trenutku nesto me baci napred, pomislim da nisam slucajno pustio kvacilo... Kad pogledam, lik me zvekno autom u zadnju zadnju gumu, spala samo tablica. Nije bilo nikakve stete, vratio tablicu, on se izvinuo, ponudio da nadoknadi ako nesto treba (kao i sam vozi motor)... Nisam mu previse zamerio, malo sam i bio u soku posteno, ali ok, dobro je proslo...

 

Eto naucena prva lekcija o gradskoj voznji:

Provlaci se gde god mozes, uvek je najsigurnije biti prvi na semaforu, ako nema mesta, bezi skroz u stranu itd...

 

Jos jednom zahvaljujem svima i srecne i bezbedne kilometre zelim!

 

 

Promenio član cikamike
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 59 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SRAD, MT07, GS1200R, Honda CRF300L

Jbte neverovatno. Ja ne mogu da nadjem neko racionalno objasnjenje za takav potez, da udaris motor koji stoji i ti se zaustavljas na semaforu... Prvo sam pomislio valjda da nije zbog motornog kocenja jer se nije aktiviralo stop svetlo pozadi pa ne primete da ti stajes, ali realno ti da bi stao skroz na semaforu mora da si stisnuo kocnicu.

Ali da, najbolje se izgurati napred cak i ako oskudevas sa prostorom. Nadji negde i malo vezbaj brzo kretanje iz mesta da ne smetas drugima kada se probijes ispred a krenes sporo ili u zelji da ubrzas, ugasi ti se motor itd. Kucaj na netu u fazonu na eng ako ga znas "how to take off fast with motorcycle" objasne tehinku i kako da se pripremis za taj poduhvat itd.

Promenio član Suza ZR

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 343 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Tiger Sport 660

Ja sam bio poslednji u koloni, stajao sam tako nekih x sekundi (10, mozda i vise...), znaci vec uveliko zaustavljen. Mislim da sam bio na leru, blaga uzbrdica, drzim prednju kocnicu.

Mislim da me je vozac video, ali navodno je mahao nekim drugaricama na trotoaru :rolleyes: i eto nije dobro procenio odstojanje... Kad se sve tako podesi.

Da me uopste nije video, bilo bi mnogo gore, sabio bi me mnogo vise.

 

Ali eto, to mi je malo otvorilo oci odmah na pocetku o realnim opasnostima voznje u gradskim uslovima, a to je sredina u kojoj cu provoditi bar 90% vremena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki versys 650

Ja se provlačim gde god mogu i kada mi se ne žuri baš iz tog razloga. Dobra navika je da uvek budeš u brzini, desna noga na kočnici, levom se oslanjaš, ruka na gasu i pogled u retrovizoru. Uvek traži mesto gde možeš da pobegneš ako vidiš da se neko iza tebe ne zaustavlja.

Nek je sa srećom, jako lep motor :takoje:

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Honda CBF 600n
On 1.7.2021. at 18:19, cikamike je napisao:

Eto naucena prva lekcija o gradskoj voznji:

Provlaci se gde god mozes, uvek je najsigurnije biti prvi na semaforu, ako nema mesta, bezi skroz u stranu itd...

Jednom sam cuo dobar savet, na semaforu uvek ruke na volanu bas zbog toga, jer moze da te zakaci malo da padnes s motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja