Jump to content

Moto Zajednica

Kocnice I valjci na tehnickom

Recommended Posts

  • Drug član, 1144 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 7.7.2021. at 10:34, Kalesin je napisao:

Kad se sad nisam izvalila preko stolice :lol2:...verujem da je samo greška u kucanju.. fanny je britanski sleng za pi**ku...i naravno crtani film u glavi gde inspektori kače video...:lol2:

@bdada jesi vido sa kakvim se pred znanjem ide na tehnički,a ne ko ti:lol3:

@Kalesin:jee1:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Honda CBF600N

Danas odrađen tehnički. Nisam smeo ni da gledam šta će da urade sa motorom. Kako god, platih ga 8000 dinara i jos 19500 registracija. Za motor od 17 godina i 600 kubika, previše. Preterali su brate.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 14 minuta, Геџа je napisao:

Kako god, platih ga 8000

Da li znas jel linija komplet po novom ili rade na staro ovlastenje?

Postoji rok ko je uplatio taksu da moze raditi sa starim ovlastenjem dok ne polozi po novom, mnogi nece ni otvarati i rade po starom uz bezobrazne cene teh. i produbljuju vec veliki jaz dok na foru narodu uzimaju pare, mesetare, za mene ala ratni profiteri.

Jasno vam je za koliko ce taksu od 110000 otplatiti sa ovim cenama, posle kljuc u bravu i nikom nista a ko ozbiljno hoce da radi u startu ce biti ispljuvan.

Za sve ozbiljne teh. preglede ova cena je visoka i za putnicki program.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Moto Guzzi Breva 750ie

A cena, cena je prava sitnica. Ko svetog Petra kajgana... bezobrazno skupo. A što se tiče cene opreme za tehnički pregled, pa svaki alat košta al se i isplati al ne na ovaj način. I uopšte ne znam zašto opterećuju teh. preglede kaznama za modifikacije ili tako to,

njima je svuda u svetu bitno kako kočiš, izduvni gasovi, dal radi signalizacija a ne zašto imaš ovaj izduv ili retrovizor. A ako te zaustvi pandur sa tim modovima ili bez homologacije ti plaćaš kaznu...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad
2 hours ago, Геџа said:

Danas odrađen tehnički. Nisam smeo ni da gledam šta će da urade sa motorom. Kako god, platih ga 8000 dinara i jos 19500 registracija. Za motor od 17 godina i 600 kubika, previše. Preterali su brate.

Juce sam registrovao motor, 599ccm, 76kW, '96. godiste, preko agencije isao, sve ukupno me je izaslo 17.500 dinara. Tehnicki za motore da ides direktno bez agencije je 3.500 dinara gde sam ja radio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1846 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Ne, samo sam reagovao na konstantno pravdanje više cene zbog opreme.Ako ti se ne isplati menjaj delatnost.Mislim da smo mi motordžije trenutno siročići koje niko ne zarezuje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Moze li mi neko objasniti sta konkretno ne valja na prvom dijagramu sile kocenja za prednji tocak? U pitanju je prednja kocnica Tomos motocikla, zadnja kocnica je dobra. Kontrolor koji je radio mi nije objasnio vec drugi radnik sa konstatacijom da ne valja prednja kocnica. Nisam ga najbolje razumeo ali rekao je da im tocak zablokira, da ne mogu da urade. Kao posle 5 sekunde valjda treba sila da bude na pola( jer se pola pritiska pedala) a da im kao izbaci i tocak blokira. Video sam da su stelovali silu sajle(barem jedno 6 puta) i da kada sam preuzeo motor da je sajla bila otpustena skoro skroz i da mi motor hvatao onako tek na kraju pritiska poluge  a na pola skoro i da nihe kocio.

 

U pitanju je prednja dobos kocnica sa 2 razmikaca pakni, zadnji dobos je sa 1 razmikacem. Unutrasnji precnik tocka 140mm a pakne su 138.5mm do 138.6mm. Imam rok od 7 radnih dana da sredim to . Sto se mene tice, prednja kocnica odlucno koci, nabija amortizere kako je dobra. Mislio sam da ce biti problema sa zadnjom koxnicom ali bilo je suprotno!

IMG_20220808_175415.jpg

Promenio član viktor1986

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

@viktor1986 ne mogu da je "doziraju" sto ce reci kada je stisnu odma napravi maksimalnu silu, to je ok kada se ispituje kocnica ali za ispitivanje ovalnosti treba polovina max ostvarene sile pri kocenju, zalepe pakne sto bi se reklo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 115 postova
  • Lokacija: Beograd okolina
  • Motocikl: Tomos 14M, Voge 500DSX

Idem opet sa malo drugacijim stelovanjem pa kako bude. Ja ne mogu da podesim da na pola hoda poluge bude pola sile kocenja. Veliko je pitanje da li je fabricki motor tako kocio jer u to vreme, davne 1986-e, nisu gledali pola sile kocenja vec samo da li koci. Tocak koci sigurno samo sto oni ne mogu to da izmere jer ne sede na prednjem tocku, jako je lagan napred i eto problema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1885 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Koja glupost od propisa ! Znači, treba "namazati" pakne da slabije koče ???

Znam da bdada jednostavno objašnjava pravilnik, ali verujem da je i njemu ova situacija glupa...ne znam kako drugačije da je nazovem...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Svi cemo imati isti problem ako ovo ostane na snazi, ne brinite, vecina diskova su plivajuci tako da je nemoguce da ovalnost bude u zadatim granicama.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja