Jump to content

Moto Zajednica

Bmw F650 Gs Dakar 25Kw

Recommended Posts

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 2 minuta, srbac je napisao:

Ostavi to prijatelju. Poslace ti mnogo linkova od banke,speditera itd. Ali na tom broju (mailu)neces naci google nalog.... 

To se zove na internetu fishing (pecanje). Posalju hiljade mailova pa se neko upeca.

Za motor sve pita, kada si menjao ulje, servisiranje, gume itd

Cilj im je da ti uplatiš neku sumu novca, makar i 20 e.

Javi nam sta se desava. :takoje:

U celoj ovoj trgovini jedino sto mogu da platim je overa kupoprodajnog ugovora kod notara. Svako ko ocekuje nesto vise vara se. Da bih ikakvu pricu nastavio podizem dogovoreni iznos iz banke i to je to. A to kako ce spedicija da ga nosi i ko ce to da plati nije me bas briga.

Znaci prvo uplata cele sume..

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 7 minuta, Cvijanović je napisao:

I baš zapeo za tvoj motor?! A reci mi gde si ga oglasio, mobile.de,e-bay...? 

Samo domaci oglasnici KP i PA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Da li bi vi, da ste amerikanac koji radi u Rusiji, bili toliki kreten i na neviđeno kupovali motor za sebe u Srbiji.

Pristajete  na cijenu, plaćate transport do Rusije, carinske troškove...

Ovo bi za sve nas mogao da bude lijep test na izazove na koje se reaguje brzopleto, lakomisleno i pohlepno ☹.

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita

@malitomic drug, nisi trebao davati svoj racun. Ja ovde sumnjam na prevaru nekoga ko te odnekud zna, mozda je cak iz istog kraja. Pa onda krene redom, daj broj telefona, daj adresu, daj mail, daj viber, daj racun... i onda moze da se desi da ti orovali sifru maila ili vibera, a vec ima tvoj racun, pa da kupi nesto koristeci tvoj racun...

 

Amerika ima 330mil stanovnika, Rusija ima 150mil... A on je motor nasao bas u Srbiji sa 7mil stanovnika... ovih motora po Americi ima kolko oces...

 

Ja racun svoj racun dajem samo ljudima koje bas dobro znam uz zahtev da po uplati brisu i oni i ja poruke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
pre 40 minuta, N e g r o je napisao:

Jel ti zadnje tri cifre tog broja u USA 891?

 

Hoce i moj motor da kupi....

 

:sampion:Prevarant znaci. 

Hvala ljudi na komentarima, eto jos jednom se pokazalo da kolegijalnost i ova zajednica mnogo toga dobrog iznedre. Sprecicemo mozda da neko stvarno bude prevaren ovim putem.

Kolega @N e g r o hvala jos jednom

Screenshot_20210730-165807_Viber.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Taj…. Kako ne može da podigne pare sa mog računa ja sam mu poslao iban pre nego sto sam video ove poruke pa čekam uplatu… :-)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

I izgleda da se namerio samo na BMW pa možda i hoće da ih pazari. Poslao sam mu iban i javio da dobija mail adresu kad uplati pa kako hoće… kao uplatio bi sutra ali sam mu rekao da do ponedeljka onda nema ništa dok ne vidim uplatu…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

prodavao sam jedan bager i javlja se amerikanac da hoce da ga kupi i sve je to islo pitanjima vezanih za bager pa posle nekoliko poruka me moli da odem u francusku i da preuzmem kofer sa 4 miliona dolara pola za mene pola za njega,pa mi salje neke slike kako je on vojno lice kako je sada negde na ratistu i da je te pare na crno tamo zaradio i slao slike njegove porodice i na moje ne on je nastavio da ubedjuje. odbio sam coveka a mozda sam mogao i milioner da budem :grr:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

sve su to mutne radnje u koje se ja ne bih upustao. i skoro nasao auto u nemackoj po nekoj povoljnoj ceni i pisem coveku posto broj nema u oglasu i dobijam odgovor da radi na naftnoj platformi i da mogu da mu posaljem novac a on meni preko nekog speditera auto na adresu papiri i auto su kod njegovog prijatelja."Ok ja cu direktno od prijatelja da preuzmem auto i njemu cu pare ostaviti" bio je moj odgovor na koji nisam povratni odgovor dobio. Sada razmisljam mozda je pao sam platforme pre nego da mi je odgovorio :neznam:

  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
Upravo sada, N e g r o je napisao:

I izgleda da se namerio samo na BMW pa možda i hoće da ih pazari. Poslao sam mu iban i javio da dobija mail adresu kad uplati pa kako hoće… kao uplatio bi sutra ali sam mu rekao da do ponedeljka onda nema ništa dok ne vidim uplatu…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja sam ovog naduvao, rekao mu da je kriminalac i da idem pravo u policiju:na_glavi:. Rekoh mu i da znamo za njegove mutne radnje ovde, zavrsio diskusiju i blokirao na Viberu.

A mozda covek resio da pravi biznis pa da odavde tera motore za Rusiju pa ih tamo prodaje. E moj nece, taman nak sam i govno pojeo sto sam ga oterao.

Sta je tebi rekao, odakle je? Jel ista prica kao kod mene?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Samo sam pitao jel iz USA i rekao da jeste a onda sam ga pitao jel nema bembara tamo? Samo me pitao jel prodajem ili ne i šta ima od servisa da se radi… to je sve…

Sada me pitao sto sam obrisao mail adresu, rekoh da će dobiti kad vidim pare…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Chicago, IL / Bor, SRB
  • Motocikl: 04 Yamaha R1, 15 Kawasaki ZX-14R 30th Anniversary LE, 01 Ducati Monster S4, 21 Vespa Primavera 150 Sean Wotherspoon, 16 Aprilia Dorsoduro 750, 01 Suzuki Hayabusa, 14 Harley-Davidson Road King FLHR, 94 Suzuki RM250

Puna Amerika ovakvih prica :)

 

Glavne fore su "Kupujem za sina; Trenutno nisam u gradu; Imam previse obaveza na poslu; I sada najaktuelnija - Zbog Corone izbegavam susrete"

 

Ja sam skoro prodavao foto aparat koji je slicne vrednosti kao i tvoj motor, njih 10 je bukvalno slalo iste poruke u prvih 24h... Sa jednim sam cak isao i "do kraja", bas da vidim sta ce da se desi ( poslao mu neki genericki tracking number za UPS i rekao kako sam mu poslao paket ), a on je meni poslao "potvrdu" da je uplacen novac preko Bank of America - sa maila koji se zavrsava na "@gmail.com" i koji iz aviona vidis da je fejk :D

 

Sto se uplata preko PayPal-a tice, cuo sam da rade 2 stvari - prva je ova odozgo sa fejk emailovima, a druga da ti stvarno uplate novac, i kad ti posaljes proizvod oni pozovu PayPal i kazu kako im je kompromitovan account i kako oni nisu authorizovali tu uplatu.

 

Inace, sto se kupoprodaje vozila tice, te price da ce oni da uplate pare na racunn i posalju svog speditera/transportera i traze ti tvoje podatke - ne dajte nikada svoju adresu jer im to i jeste poenta, da dodju posle par dana i da ukradu auto/motor. Racun ko racun, taj ko ume da ti povuce novac s racuna ne bavi se ovim jeftinim prevarama :), ali adresa nikako...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1851 postova
  • Lokacija: pvo
  • Motocikl: Benelli

Adresa je kriticna i kod domacih kupaca,svako ti ulazi u kucu i vrsi inventar.Ja kad prodajem dam adresu stana u kom ne zivim,u kojem ne nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Prijavio ga Viberu, blokirao i čekam uplatu … :-)

Xaxaxaxa….

Kakav seronja, pa on ne zna gde je krenuo…

A na adresi nema motora, to se podrazumeva….


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan
On 1.8.2021. at 19:34, N e g r o je napisao:

Prijavio ga Viberu, blokirao i čekam uplatu … :-)

Xaxaxaxa….

Kakav seronja, pa on ne zna gde je krenuo…

A na adresi nema motora, to se podrazumeva….


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ima li sta novo sa Amerom, kaze li sta? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 450 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Magare (F800ST)

Ma gde sme da se javi… a i blokiran je odavno tako da nema ništa od njega….

Pokušaj phishinga na drugaciji način, malo pametniji nego drugi….


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Nesto mi se javilo u poslednje vreme da nam se blizi rastanak, pa resih da odvozam jednu lepu voznju.

Isao sam do Kladova Djerdapskom magistralom naravno. Malo sam vozio slalom pa sam preko Kovina i Stare Palanke, skelom presao u Ram. Tu sam imao pauzu od skoro dva sata jer mi je jedna otisla pre nosomIMG-8274857a1e9bd0e95a06092391df45bb-V.thumb.jpg.74f86a57c9d8504a3fc7dbde53c04239.jpg

Vreme sam prekratio uz riblju corbu u restoranu odmah poredIMG-4920fe90db4720a534ff17a3b0bfdeed-V.thumb.jpg.3ffc6061ecae33a57b94e51ae25c0b55.jpg

Vratila se opet te se ukrca oko 25automobila od kojih preko deset koji su vozili neki oldtimer reli. U vremesnoj druzini automobila i njihovih vlasnika isticali su se milicijski Stojadin, Tristać, Fića, Golf1 kabrio, Fiat Bertone, Audi 90.. Od dvotockasa sam bio jedino ja..IMG-273e664c480f65a3e8a5ca0b088ba637-V.thumb.jpg.bd9bb79849ed9dc310eca74011d9be26.jpg

Preko Srebrnog jezera hvatam pravac ka Golupcu i pocinje voznja Magistralom. Kako sam u debelom zaostatku sa vremenom jer je plan bio da se vratim do mraka, nigde ne stajem sem da sipam gorivo u Donjem Milanovcu. Dotle je put prilicno los, dobrim delom je asfalt skinut i radi se naveliko. Od Milanovca do kladova je nov asfalt u potpunostiIMG-181c283123e76a988440cc0cf2664bfb-V.thumb.jpg.5cffe9a05e9fb8b6e1722e29a976dafa.jpg

Nekoliko slika usput gde mi je ova sa elisama od turbina hidroelekrane bas zanimljiva zbog njihove velicineIMG-9688e8e72ac89d4b0355c048e8be049b-V.thumb.jpg.f1777f24ef149790b7122a17ca6a5228.jpgU povratku jos jedna stajanka za okrepljenje u Golupcu i nastavak ka kuci lagano da se ne remeti varenje 

 

 

IMG-c1deee2a08fb7ca209cb747694a89e10-V.jpg

IMG-55705b7813ff1d72eff586d17467da7d-V.jpg

IMG-3362ca751444ad24dc0b4bc29eca25ba-V.jpg

IMG-06b5d427452bb83c86e872164125027b-V.jpg

Malo su slike zbrkane ali se vidi glavno. Voznja je bila super, vratih se na kraju po debelom mraku, i sa izvozanih oko 550km odoh mirno na spavanje

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1110 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lanac, kaiš, kardan

Da ne zaboravim, motor je prodat. Novom vlasniku puno sretnih kilometara i uzivanja sa njim, bas onako kako sam i ja u poslednje vreme

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Uzeo ga Amerikanac iz Rusije za sina :oda2:

Promenio član srbac
  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Mislim da sam te snimio u petak kad si prosao kroz Donji Milanovac:) Ako si bio ti ovo..izvukao iz snimka

 

Screenshot-20210823-224643-com-huawei-hi
Screenshot-20210823-224635-com-huawei-hi

 

Promenio član Sale-VFR
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja