Jump to content

Moto Zajednica

Od Austrije do Srbije je logicno preko Albanije

Recommended Posts

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Ili ostavio jaknu na bočnom koferu?

Послато са Mi Note 10 Lite помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Vidikovac kojem se imena ne Sjećaš se zove Dupci a uvala ispod Vruja, poznata po ilegalnoj gradnji i urbanocidu frenda i sponzora predsjednika Zoke Milanovića.


Šteta što se za posjetu Dubrovniku nisi malo bolje pripremio, njegova povijest je izuzetno zanimljiva, meni osobno iz doba Dubrovačke republike , Otomansko carstvo pokorilo i opljačkalo svu silu zemalja i naroda a Dubrovčani sa njima trgovali i nisu međusobno ratovali.

Granitni tucanik koristi GP Krk, oni su izvođači cestovnih radova u Primorsko Goranskoj županiji, Grobnička pista je također njihovo rukodjelo. GRIP je kao što si sam rekao vrhunski.

U Dalmaciji je za asfaltnu podlogu najčešće koristio tucanik od krečnjačka, GRIP je katastrofalan.
Prvi put s motorom u Splitu jedva stao na crveno, kad se upalilo zeleno pustim kvačilo motor u mjestu proklizuje.


Poslato priko Ténéré

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Steta sto nisi imao vise vremena pa da odvozas skroz od Dubrovnika do Tivta. Taj put sam nebrojano puta prosao biciklom, al mi je zelja i motorom. Sve uz more, uzivancija..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT
Pre 12 sati, stari roker je napisao:

Da nisi ostavio ključeve na izvol'te??? 

To samo nagadjas ili...? :D
 

 

Pre 5 sati, Bokes je napisao:

Ili ostavio jaknu na bočnom koferu? emoji3166.png

Jesam, ali jakna je vezana sajlom. Kaciga katancem za tank torbu, a ona ne moze da se skine dok se ne otvori.

 

 

Pre 3 sati, drmilan_ je napisao:

Steta sto nisi imao vise vremena pa da odvozas skroz od Dubrovnika do Tivta. Taj put sam nebrojano puta prosao biciklom, al mi je zelja i motorom. Sve uz more, uzivancija..

Polako, bice dana za megdana :D Trajekt Lepetane - Kamenari sam iskoristio samo da ustedim vreme, ali ostala je ideja da se obidje Boka...


 

 

Pre 4 sati, el classico je napisao:

Vidikovac kojem se imena ne Sjećaš se zove Dupci a uvala ispod Vruja, poznata po ilegalnoj gradnji i urbanocidu frenda i sponzora predsjednika Zoke Milanovića.


Šteta što se za posjetu Dubrovniku nisi malo bolje pripremio, njegova povijest je izuzetno zanimljiva, meni osobno iz doba Dubrovačke republike , Otomansko carstvo pokorilo i opljačkalo svu silu zemalja i naroda a Dubrovčani sa njima trgovali i nisu međusobno ratovali.

Granitni tucanik koristi GP Krk, oni su izvođači cestovnih radova u Primorsko Goranskoj županiji, Grobnička pista je također njihovo rukodjelo. GRIP je kao što si sam rekao vrhunski.

U Dalmaciji je za asfaltnu podlogu najčešće koristio tucanik od krečnjačka, GRIP je katastrofalan.
Prvi put s motorom u Splitu jedva stao na crveno, kad se upalilo zeleno pustim kvačilo motor u mjestu proklizuje.


Poslato priko Ténéré


Hvala na dopuni, tacno tako, tu smo stali!

Kao klinac sam mrzeo istoriju, pa sam mnogo toga propustio. Sad se trudim da to koliko toliko nadoknadim. Dubrovnik cu svakako ponovo posetiti i bolje se pripremiti. Sada nije bilo ni dovoljno vremena, a i nisam bas bio presrecan da setam po gradu previse u moto opremi.

Po Splitu nisam vozio motor, ali ovo puteva sto sam video je stvarno san snova. Svaka cast!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
Pre sat vremena, MilanS je napisao:

To samo nagadjas ili...? :D

Na jednoj slici od ranije video sam privezak za ključeve crvene boje, a na ovoj mi se čini da se vidi da visi sa leve ručke. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Tako je, tako je. Bravo!

Doduse ne visi sa rucke, nego iz bravice sedista, ali to nije ni bitno.

Sve sam lepo obezbedio, uvezao, proverio i otisao bezbrizno u setnju. Tek kada sam se vratio do motora, krenuo sam da se pipam po dzepovima, nema kljuca. Ok, imam rezervni, doduse u torbici na motoru. Zajedno sa nozem kojim bih isekao tu torbicu ako se nesto nepredvidjeno desi... :D
Kad, eto kljuca u bravici, ceka me...

Kreten...

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Knjazevac,Srbija
  • Motocikl: Auto honda civic 1.4 hecbek

Milane, da li možeš da mi pošalješ broj Mob. Telefona jer planiram put za Sloveniju i Austriju. Hteo bih da te pitam za neke sitnice za koje sam nesto neodlucan. 

Pozdrav, 

Dragan Zbiljic 

0637825829 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

7. dan
Sreda, 16.6.2021.


Tetka voli da popije kafu na miru pre posla, sto mi savrseno odgovara. I ja volim da razvucem jutarnju kafu i da me niko ne dira dok je pijem. Ustajanje oko 7, sa soljom i paklom na terasu i uzivancija. Malo smo se zapricali, pa je na kraju morala da javi da ce da zakasni na posao. Iako sam insistirao da cu da krecem, nisam mogao da odem bez dorucka.

Tek oko 10 sam krenuo iz Tivta. Plan koji sam napravio je da za pocetak obidjem krug oko Boke, posto sam to sinoc propustio. Onda bih verovatno skoknuo nazad trajektom, da ustedim vreme, pa svratio i do Budve, da se vidim sa tecom. Tu je poslom, nema sta da radi trenutno, pa sto da mu ne pravim drustvo malo. Odustao sam od odlaska ka Adi Bojani, koji cu djavo tamo, sve je ravno ko tepsija. Nadjoh ovde preporuke za Petrovacko brdo, pa cu preko njega i Skadarskog jezera na Hani i Hotit i cuveni SH20.

Kada sam prosao Lepetane, ubrzo sam dosao na prilicno uzak put. U startu mi je bilo interesantno, vozi se uz samu vodu, prilicno sporo, pa moze da se razgleda. Taj osecaj me nije dugo drzao. Vozi se previse sporo. Necu ja do druge strane stici letnji dan do podne. Kad stignem auto, muka ziva da ga obidjem. Ako ga ne obidjem, svaki cas stajemo da se on mimoidje sa nekim. Kada ga obidjem, pa nema nikoga ispred mene, malo ubrzam. Posle vise prepadanja od strane lokalaca koji kao da voze Veliku nagradu Boke Kotorske i izlecu iz krivine kao da su sigurni da nema nikoga, bilo mi je dosta. Gde se izlazi s ovog puta?

IMG-20210616-100704.jpg

Izgleda da se izlazi tek kod Kotora.
Osim sto mi se uvrtela pesma WhoSee-a u glavu (...Moze na Muo, moze Prcanj i Stoliv...), nista specijalno nisam dobio sto sam krenuo ovuda. Mozda bih dobio da sam imao malo vise strpljenja, ali to nije bio slucaj. Kod Kotora bezi desno, kroz tunel, pa pravac Budva. Kroz tunel greskom, ali ajde... ABS mi se to prepodne upalio vise puta nego za ostatak zivota. Razmazili su me oni putevi kojima sam vozio, pa mi je ovaj crnogorski asfalt klizav kao led.

U Budvi stajem na Eko pumpu da se natankam. Caskam sa Poljakom na GS-u koji ubrzo odlazi. Staje pored i pumpadzija, po obicaju odbijam pomoc, uvek sam sipam. Utom, komentarise on: "Gde ce ovaj?". Covek ide nekim krsem u rikverc, pravo ka meni i motoru. Vuce se, vidim da gleda da ne udari u motor, ali ide previse blizu za moj ukus. Prestao sam da sipam i gledam sta radi. Stoji pored i pumpadzija i cudi se. Batica se nabio bukvalno na 3cm od mog desnog kofera, bocno. Valjda je video da ga gledamo obojica krajnje zacudjeno...

-Brzo cu ja, samo da sipam i idem.
-(vadim pistolj iz rezervoara i dizem u vis) Pa covece, ja sipam, nisam stao ovde da odmorim.

-Nema veze, onda cu ja da sipam kad ti zavrsis.
-Pa ne mozes da sipas dok ja ne platim svoj racun.

-Onda cu da sipam cim ti platis, da te ne cekam da se sklonis.
-Tesko. Poklopac od rezervoara ti je na 3cm od mog kofera, ne mozes uopste da otvoris rezervoar.

-Pa ajde onda ti pomeri, pa cu ja da sipam.
-Covece, ne mogu da pomerim motor, nagnut je na stranu, naslonjen na nozicu, a ne mogu da ga ispravim od tvog automobila. Pola pumpe ti je prazno, ne znam sta si se nabio ovde pored mene.

-Ma ajde, pusti auto, vidis da je sav izgreban, slobodno ti ispravi motor i teraj.
-Aman covece, bas me briga za tvoj auto, necu da derem lakiran kofer o tvoj auto.

-Ma ajde, zajedno cemo da ga pomerimo, nista auto ne smeta.

Odustao sam... Cim sam napunio rezervoar pomerio sam motor 2 metra dalje, da ne razmisljam sta ce ovom ludaku pasti na pamet. Bocna nozica je napravila brazdu u betonu. Jebem ti ludaka... Nek se pumpadzija ganja sad s njim.

Skoknuo sam do Splendida, pokupio tecu, pa smo se vratili u Budvu, na pice. Malo smo i prosetali, da on nesto zavrsi, a meni je bilo definitivno dosta primorija. Barem u moto opremi. Kuvam se i hocu sto pre u brda i planine.

Ostavio sam tecu i produzio ka Petrovcu. Stao samo za sliku pored Svetog Stefana. Preporuka za Petrovacko brdo nije bila losa. Tamo stajem da se pozdravim sa Jadranom za ovu godinu. Dalje idem preko Skadarskog jezera. Ocekivao sam nesto lepo, a ono zaista ni na sta ne lici. Tvrdjava (Lesendro) na jezeru je zarasla, sva u korovu. Bukvalno nije bilo vredno ni zaustavljanja, a kamo li slikanja.

IMG-20210616-132811.jpg


IMG-20210616-132822.jpg


IMG-20210616-134342.jpg


IMG-20210616-134648.jpg


IMG-20210616-134742.jpg

Jedino sto je bilo interesanto je neko mesto gde su bili neki radovi, cini mi se u blizini jezera. Oguljen je asfalt, nasut onaj crni tecni djavo koji sipaju pre asfaltiranja, propustaju se vozila naizmenicno. Na mestu gde pocinje oljusten deo majstori bacaju asfalt lopatom. Valjda koriste automobile koji prolaze da im to utabaju, pa izmedju svaka 2 automobila bace po lopatu, dve. Naravno da bezim u travu i jedva prolazim tuda. Jos mi se cuei sto ne proteram motor preko njihove sveze bacene gomilice asfalta. Na celom potezu se na gume lepe kamencici, pa onda zvece o hladnjak... Hvala bogu na gustom stitniku hladnjaka koji je na motoru. Vec sam zamisljao kako ce mi trebati vise sati da oribam sranje koje ce mi napraviti ovih par stotina metara...

Pre Podgorice sam se odvojio desno. Garmin ima svezu mapu, ali ne lici na ono sto ja uzivo vidim. Batalio sam navigaciju i terao na osecaj. Ulice se rade, nije obelezno, ali uz pomoc mestana uspevam da izbijem gde sam zamislio. Skrecem desno na glavni put i vrlo brzo stizem na granicni prelaz. Kao i uvek, preticem kolonu i dolazim blizu kucice, u hladovinu. Sacekao sam da prodje neki auto i onda uleteo.

-Dobar dan.
-Dobar dan. A sto si ti pretekao celu kolonu?

-Malo mi je vruce da stojim tamo na suncu na 38 stepeni, u crnoj jakni i sa crnom kacigom.
-Pa ti onda kupi auto sa klimom!

Mislio sam da se covek zeza, pa se nasmejao i rekao da ja ipak vise volim motorom.

-E pa onda cemo da pisemo jednu prekrsajnu kaznu. To ti je 55 evra, pa ti drugi put opet obilazi kolonu. A? Sta mislis o tome?
-Pa ja bih ipak ako moze bez toga.

-Pa ne moze. Svi ovde cekaju lepo u kolima, a ti pretices celu kolonu.
-...

-Parkiraj motor tamo sa strane, skini se i donesi sva dokumenta.

Dobrih 15 sekudni sam razmisljao sta da mu kazem. Da li da prezalim tih usranih 55e i da mu kazem da mi se napase? Svakako izlazim iz CG i sto se mene tice, ne moram vise ni da se vracam. Aj da se skinem, pa da vidimo gde ce ovo da nas odvede... Za to vreme, njemu je na salter dosao sledeci automobil. Mene je neka devojka pozvala kod nje na salter, uzela pasos, zveknula pecat i vratila ga nazad. Ocima mi je pokazala nesto u fazonu: "Pusti budalu", pozelela srecan put i ja izadjoh bez kazne, ali i bez da nahranim pravicnog granicara.

Razgovor je skracen, ali odnos na granici tu i bilo gde po Evropi... Sto je veca banana od drzave, to vece ludilo na granici glume. Po Evropi se ponasaju kao da si gospodin koji je dosao na granicu, a ovde kao da si marva, a oni neka silna vlast.

Albansku stranu sam prosao bez ikakvih problema i nepotrebnih komentara. Nisam ni 50 metara prosao, stao sam da se stado koza malo skloni s puta. Odmah je i odvajanje za SH20, pa ajde da vidimo i to cudo.

IMG-20210616-151915.jpg

Zadrzao sam se neki minut da napravim par slika. Naisao je momak mojih godina u automobilu i zaustavio se pored. Sta li sad ovaj hoce jbt... Momak pita jesam li mozda u nekom problemu, je l mi treba pomoc. Zahvaljujem se i objasnjavam da ne treba. Bas prijatno iznenadjenje...

SH20 svakako nije razocarao. Nema zive duse, na nekim delovima cini mi se ni biljke, ali je zato put odlican. Krivine, podloga, sve je kako treba. Sreo sam samo par manjih grupa motora. Ugavnom Poljaka i kao da im je obavezno da idu u grupi od 4 motora. Ponovo je bilo delova na kojima sam pozeleo da imam krampone i neki drugi motor, pa da malo izadjem i na kamenjar. Medjutim, par lepih krivina i ljubav prema Trejseru se ponovo rasplamsa. Ko dolazi da odveze samo SH20, kao i ja, nek racuna da pumpi na tom potezu nema.

IMG-20210616-153132.jpg


IMG-20210616-153159.jpg


IMG-20210616-153331.jpg

Jedan kombi autobus sam obisao jedno 7 puta. Stanem negde da nesto slikam, a on me obidje, pa se opet jurimo. Svirnemo jedan drugom kao pozdrav do sledeceg preticanja. Cini mi se da i sad cujem karakteristicnu melodiju njegove sirene.

Negde pred kraj puta stajem na parking nekog restorancica. Grupa od, gle cuda, 4 poljaka se pakuje. Pitam ih koliko ima do granice, kazu mozda oko 5km. Punim flasicu vodom koja pici iz neke cevke, odlicna, hladna. Nailazi i kombi, svira, dolazi zena iz restorana da pokupi dostavu namirnica. Iskren da budem, nemam ideju gde im je najbliza civilizacija, ali ne deluje kao da postoji bilo sta u blizini. Kombi ponovo svira pri polasku. Izgleda da je bas ponosan sa svoju sirenu.

IMG-20210616-160217.jpg


IMG-20210616-162622.jpg

Tih 5km koliko su Poljaci mislili da ima sam vozio jedno 20 minuta. Kakvih crnih 5km... Stizem na granicni prelaz. Drveni kiosk i brodsko uze na putu, to je granicni prelaz. Stoje vec 4 neka druga Poljaka, ali nekako daleko od kucice. Kazu da cekaju pasose... Ok, ja cu moj da odnesem sam, u odnosu na njih, ja sam ovde domaci, brzo cu proci valjda. Nesto mi Poljaci merkaju motor sa cudjenjem, ovaj jedan valjda objasnjava da je to Tracer. Valjda nije dostojan njihovih ljutih masina, pa i ne znaju sta je uopste.

Medjutim, evo granicara...

-Hello
-Hello. Je l moze srpski ili inglis?

-Srpski? Srpski? A crnogorski ne razumes?

-Ma razumem, naravno, moze i crnogorski.

-A hrvatski ne razumes?
-Razumem, moze i to.

-Pa koliko ja treba jezika da znam da bih radio ovde na granici?
-...

-Dodje Crnogorac, hoce crnogorski. Dodje Hrvat, hoce hrvatski. Dodje Bosnjak, hoce bosnjacki. Sad dodjes ti, ti hoces Srpski. Hahah, pa koliko ja jezika treba da znam?
-Hah, ma moze i crnogorski i bosanski i hrvatski i srpski, svejedno.

-Pa je l razumes ti te jezike?
-Razumem.

-Ja ne znam kako vi imate toliko jezika, a svi se razumete.
-Hahah, evo, ne znam ni ja, verujte.

Dobar neki granicar, zajebant. Pokusao je ovu uidurmu da objasni i Poljacima, ali na srpskom (hrvatskom/crnogorskom/bosanskom), pa su ga slabije razumeli i bledo gledali.

Pustio je njih da prodju, proverio moja dokumenta i raspitivao se kako je u Srbiji, kako se zivi u Beogradu. Sjajan lik zaista.

Stizem i na crnogorsku stranu. Nosim pasos na salter na drvenom kiosku.

-Je l ulaz ili izlaz?
-Molim?

-Ulaz ili izlaz?
-Ulazim u Crnu Goru ako to pitate.

Posle gledanja pasosa...

-Ajde da mi otvoris bagaz.
-Sta da uradim?

-Da mi otvoris bagaz, za vidim sta nosis.
-Dobro, koji cete kofer?

-Jedan po jedan, a kreni od kog hoces.

Nikad me niko nije smarao da otvaram kofere na motoru, ali ajde... Otvaram centralni kofer koji je napakovan unutra kao kula od karata. Ako se bilo sta pomeri, sve ce da se raspe. Izvolte! Gura covek prst unutra, jasno mu je da ce da  napravi haos ako bilo sta pomeri.

-Sta ti je ovo? A ovo? A ovo? Imas li nesto interesantno unutra?
-Imam. Eto 3 gutljaja rakije u flasici.

-Ma to me ne zanima. Imas li neke narkotike?
-Nemam.

-Ma nikad se to ne zna, danas svi nesto nose.
-Nemam zaista nista...

Posle jos malo njuskanja, konacno odustaje i pusta me da prodjem. Oooo brate mili, da l ce svaki granicar danas da me zeza nesto i zadrzava... Ubrzo stizem i prestizem poljake Poljake, sad mi se vec zuri kuci, a i galdan sam. Brzo su odustali od toga da me prate. Ne znam je l se i dalje cude kakav je to motorcic kojim putujem...

Ocekujem od drugara poruku sa preporukom gde jesti u Beranama. Ipak stizem brze ja do tamo nego poruka do mene, pa samo stajem na glavnom putu da popusim cigaru i vidim gde cu dalje.

Opcije su Rozaje, Novi Pazar, Raska, Kraljevo ili Bjelo Polje, Prijepolje, Kokin Brod, Zlatibor... Ovo drugo znam da je fino, prolazio sam mnogo puta, znam da cu da ga sprzim cas posla. Ova prva opcija, ko zna da li sam ikada tu prosao. Nije da cu nesto da vidim, uhvatice me mrak, ali... Novi Pazar. Cevapi. Ma tamo idem! Preporuka za Berane nije stigla na vreme, ali za cevape u Pazaru jeste.

Put ka tamo? Au majko sveta... Kao da su Slovenci pokrali sve saobracajne znake Crnogorcima. Kod ovih prvih svaka neravnina na putu obelezena, a ovde nista nije obelezeno. U jednom od tunela, pravac, taman zavrnuh malo da cujem trocilindricnu melodiju, kad vidim da auto u daljini koci. Sta radi ovaj? Ludak ce ladno da stane u sred tunela!? Kocim i bezim u levu traku i tek tad shvatam da su majstori oljustili sloj asfalta na pola neosvetljenog tunela, a nigde znak nisu stavili.

Naravno da ni van tunela tako nesto nije obelezeno, ali se barem vidi. Zbog odrona i radova put se na vise mesta koristi naizmenicno, semafori to regulisu. Treba li da naglasavam da niko ne jebe semafore 2%? Koji divlji zapad, majko mila. Jedva sam docekao nasu granicu.

Tu se zapricah sa nekim kamiondzijom, dopada mu se motor, a inace vozi na kamionu Fiate iz Kragujevca u CG. Vozio je i neke GS-ove, pa mu je zanimljiva moto prica. Fino sam se ohladio po ovim brdima, pa se vracam u normalnu jaknu, letnju pakujem u kofer. Cekacu red dok to obavim i popusim cigaru, pa cu da uletim na salter, vec cu biti neko vreme blizu kucice. Bas iz pravca kucice cujem besan zenski glas...

-Gospodine! Gospodine! Vratite se u vozilo!

Gledam oko sebe, samo smo kamiondzija i ja van vozila.

-Ko? Je l ja?
-Da gospodine! Vratite se u vozilo smesta!

-Paaa... evo me pored mog vozila...
-Kako pored?

-Lepo, evo naslonjen sam na svoje vozilo.
-Ma kako ste naslonjeni!?

(dize se na prste da vidi preko automobila i valjda tada ugleda motor)
-Hmh! Dobro!
Vratila se u kucicu nesto gundajuci sebi u bradu...

Kamiondzija se ubio od smeha, ja sam presvukao jaknu, pa presao granicu i dalje svojim putem. Pravac Novi Pazar, Kod Jonuza na cevape. Parkiram u blizini i cim sam usao pesacku zonu, tu je i lokal. Ne znam sto pade konobaru na pamet da mi nudi pola porcije, ali nije ni bitno, svakako uzimam celu. Ne da sam se najeo... Cevapi su bili vrhunski, Koka Kola pomaze da ih svarim, a ja se mislim sta dalje.

IMG-20210616-204431.jpg

Proslo je pola 9, ima klackanja do Beograda... Mogu i u Prokuplje, da tamo prespavam, blize mi je. Doduse, to znaci da cu i dobar deo sutrasnjeg dana izgubiti. Dok ustanem, popijem kafu, jedem, ispricam se sa familijom... Ma jok bre, to je to, dosao je i taj trenutak...

IMG-20210616-204928.jpg

Kad stignem, stignem. Da nadjem pumpu, napunim rezervoar i pravac Beograd. Tako i bi... Zao mi je sto taj deo puta vozim nocu, ali bice prilike da se provoza i danju. Ovo je vec blizu kuce, sve ovo moze da se vozi svaki vikend. Setio sam se i da imam jos jedan set cepica za usi, pa aj da ih stavim. Bio sam sokiran koliko mi je to znacilo, bukvalno mi je bilo 5 puta lakse da vozim, samo zbog te tisine.

Put od Raske je stvarno odlican za voznju, samo me taj mrak muci i spusta mi prosecnu brzinu. Onda sam se uhvatio sa nekim BMW-om peticom i to je bila savrsena simbioza. Vozi covek za sve pare, ja ga pratim na taman tolikoj razdaljini da mu ne smetaju moji farovi, a da on meni osvetljava sta me ceka. Kad zaglavi iza nekoga, ja ih prestignem, dam mu znak kad moze on da prestigne i cepamo dalje. Kako smo se skontali tako dobro, ne znam ni sam, ali mi je mnogo vremena ustedeo.

Od Kraljeva ka Cacku trazim pumpu da popijem kafu. Prva ne radi, sledeca je toliko mala da mi deluje da nema aparat za kafu, onda opet jedna koja ne radi i eto ga, bingo, veliki Mol, ima kafu sigurno. Malo me to vraca u zivot, ali sam vec propisno umoran. Napravio sam malo duzu pauzu. Samo jos da se sprzi autoputem, izdrzacu.

Ispred naplatne rampe sam stao da zapalim cigaru i da prodje malo vremena. Sta ja znam mere li prosecnu brzinu za motor ili ne, ovako bar nece biti paprena kazna. Sleteo sam se na Novi Beograd jako brzo i stao ispred zgrade nesto posle 1. Uneo kofere u stan i to je to. Konacno ne moram da se raspakujem, konacno moj krevet.

IMG-20210617-011336.jpg

Kilometrazu vidite (Trip 1), bilo je ovo sasvim finih 7 dana voznje. Utisci i zakljuci mozda u nekom sledecem postu..

  • Sviđa mi se 25

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1515 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kawasaki Versys 1000 Grand Tourer

Odličan putopis, zanimljivo, duhovito - baš imaš talenat da verbalizuješ sve ono što si usput doživljavao. :takoje: Imam utisak kao da sam bio pored, i bio svedok svega onog o čemu si pisao... 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 355 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Liberty 150 - Beverly 250ie - Majesty 400

Bravo za putopis.. recito, slikovito i pomalo filmski sve .., a kako i nebi bilo kada je prava pravcata avantura..a da, imas minus sto nisi svratio u Prokuplje;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue
Odličan putopis, zanimljivo, duhovito - baš imaš talenat da verbalizuješ sve ono što si usput doživljavao. :takoje: Imam utisak kao da sam bio pored, i bio svedok svega onog o čemu si pisao... 

A ja da sam vozio iza njega.

Aferim majstore za putopis!!!


Poslato priko Ténéré

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 41 postova

Odlican putopis,i puno korisnih informacija.Zaista svaka cast,mogao si ove cevape jesti i kod nas u TT da budes nas gost imamo lep moto club na izlazu iz grada.Planiram ove god zanimljivo isti termin slicna ruta samo kontra putanjom.Polazimo iz Tutina preko Sh20,onda Trebinje pa dalje preko Rijeke i Pule prema Krajnskoj Gori,nekoliko dana Alpi i nazad preko Bosne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014

Ne znam kako mi je promakao ovaj putopis.
Uživao sam čitajući ga.


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4CN/3VD

Oduševljen sam putopisom i kako to prenosiš na nas, publiku
Šta se sprema za ovu sezonu ?

Послато са SM-G973F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Ostade putopis bez nekog sumiranja utisaka na kraju, ali nema veze, drago mi je da vam se dopao.

 

On 12.3.2022. at 14:51, Stole_018 je napisao:

Šta se sprema za ovu sezonu ?


Za ovu sezonu se ne sprema nista, jer kad god nesto "spremam" ne bude nista na kraju. Evo, ovo ce biti 4. godina da se spremam da odem na TA i TF, a otisao sam tacno 0 puta... Sta bude, bice. A nesto ce da bude sigurno... :)

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000
On 25.3.2022. at 10:02, MilanS je napisao:

Evo, ovo ce biti 4. godina da se spremam da odem na TA i TF, a otisao sam tacno 0 puta...

Hahahahahaha kod mene obrnuto,3 godine mi se ispaljuje Grosglokner,a TA i TF bio bar 5 puta:lol3:.

 

Bravo za putopis,lepo napisano i lepo uslikano:takoje:.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja