Jump to content

Moto Zajednica

Prskanje tecnosti za brisace po motociklistima - Slucajnost ili kultura?

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Pozdrav, zanima me misljenje ostalih motociklista.

Da li vas vozaci automobila sa vremena na vreme isprskaju tecnoscu za brisace?
Da li je to neka uobicajna stvar koju vozaci automobila rade? Kad vozim auto, stvarno mi to nikad nije palo na pamet, ali kad sam na motoru, desava se previse cesto da bi bila slucajnost.

Vozim iza auta, lepo vreme, nije bilo kise, covek pali prskalice... Jel to neki znak, da sam previse blizu (mada se desava i kad drzim sasvim pristojno odstojanje), ili je prosto neka fora, sala i zabava :).

 

Koliko vam se cesto desava da vas isprskaju? Meni dovoljno cesto da se zapitam da li je slucajnost ili neka fora cisto iz zabave....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7069 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ne verujem da je namerno, ljudi ne razmišljaju o tome i nisu svesni da je motocikl iza njih, ili im se prosto jebe ko je i šta je iza njih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Loše podešene prskalice. Msm da više kola ima kojima prskalice prebacuju šoferku nego onih kojima su podešene kako treba. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1464 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha XT660Z Tenere

Bila je već slična tema, ali ukratko moje mišljenje/iskustvo:
- nikad mi se nije desilo da me neko tako okupa
- mislim da kod nas u najvećem broju slučajeva ljudi jednostavno nemaju obzira prema drugim učesnicima u saobraćaju (a i ljudima generalno), pa je to i ovde slučaj
- neki mali procenat to radi namerno i svesno. Kao što postoje ljudi koji vole da okupaju pešake kolima dok pada kiša. Znam par takvih likova iz priče.
- nije uvek do loše podešenih prskalica. Postoje automobili kod kojih je tako napravljeno/podešeno da lepo bacaju na većim brzinama. To je i kod mene slučaj. Ako bi ih podesio da ne prebacuju dok stojim ili idem baš sporo - na ~90kmh i preko, kako najčešće i vozim - bi bile totalno neupotrebljive. I na autu je sve ok - tako je i kod drugih vlasnika ovog modela.
Ja sam svestan toga, pa kad ih koristim u gradu idem na "cim", ne pritiskam prskalice do kraja ni dugo, da bih mogao da nakvasim šoferšajbnu i operem je
- što se tiče temperature i vedrog neba - nema to mnogo veze, ima ljudi koji ne voze kola svakodnevno pa se zaprlja šoferka. Ili kao što su kod mene u kraju već godinu i više dana neki radovi pa za čas napada prašina na kola.

Promenio član antir3ality
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 839 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
14 minutes ago, antir3ality said:

- što se tiče temperature i vedrog neba - nema to mnogo veze, ima ljudi koji ne voze kola svakodnevno pa se zaprlja šoferka. Ili kao što su kod mene u kraju već godinu i više dana neki radovi pa za čas napada prašina na kola.

Ili nek dune malo vetra i sve je već prljavije. Bez obzira da li sam parkirao na natrkrivenom delu ili pored zgrade, najčešće moram da operem šoferku kad krenem. Plus, ako parkiraš ispod drveta da uhvatiš hlad, pa još ako je lipa, nema šanse da ostane šoferka čista. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1533 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Po lepom vremenu to mu dodje prosto osvežavajuće, podhladi te fino...sad tečnosti imaju i onu mirisnu notu pa malo i zamirišeš :D

Meni više smetaju oni Papuanci što bacaju maramice, limenke, paklice od cigareta i ostale viškove iz auta :D 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 88 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki KLE 500 2007, Motomorini X-CAPE 650

Bio je slucaj da mi je dobro doslo to porskanje, vizir na kacigi bio umrljan od insekata, pa mi je pomoglo da ga obrisem rukavicom samo u toku voznje :)

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Meni se slučajno dogodilo jednom da sam uključio prskalicu, a prethodno nisam pogledao u retrovizor i baš se zadesilo da me neki kolega obišao (znači bio je iza mene). Mislim da ljudima u kolima ni ne padne na pamet da prskalice bace toliko iza sebe da poprskaju iza. Ako i neko to uradi namerno, cenim da je to samo 1% vozača.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
Pre sat vremena, donadog je napisao:

Bio je slucaj da mi je dobro doslo to porskanje, vizir na kacigi bio umrljan od insekata, pa mi je pomoglo da ga obrisem rukavicom samo u toku voznje :)

Blago tebi kada mozes tako, ja "kiselim" viledom dok ne ispusim, tek onda mogu obrisati. :)

 

Inace studija sa Oxforda kaze da muskarci cackaju nos u autu jer misle da su sami pa tako i prskalice ... :D

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 768 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

meni vise smeta kad cobani puse u svom skupom automobilu i drze ruku sa cigaretom napolju. i na kraju samo puste pikavac koji nije ugasen i koji ide na tebe. Jebali ih bmweji i audiji koji se prodaju bez piksli u autu. Sto je auto skuplji to je pojava cesca.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 117 postova
  • Lokacija: Bec
  • Motocikl: BMW F800GS

Ja sam od onih koji trosi tecnost za stakla pa skoro ko benzin... :)

Prskalice su namontirane da pri vecim brzinama ciste staklo tako da kad stojis prebacuju. Bez obzira kavo je vreme ovek se desi da imas ostatke polena, izmet ptica, razmazanu bubu. I kad krenes da koristis brisace jos se vise razmaze, pa onda udri po prskalicama dok se ne ocisti... vodim racuna da ne prskam druge ali na 40 stepeni na asfaltu mi i ne smeta kad me neko poprska. Veci je problem kad auto razmaze pseci ili konjski izmet pa kad guma krene da razbacuje to pozadi ko blato.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: Zadar
  • Motocikl: Jawa 350, Suzuki bandit 600

Mnogi sasvim slucajno, eno mene moja zena neki dan okupala, ja vozio iza nje a ona pere li ga pere, kad sam joj istrubio onda je skuzila sto je :lol2:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 641 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Meni je to isto smetalo, pogotovo na velikim vrucinama. 

 Prsne po viziru kacige i odmah zasusi. Ako sunce bije pod nezgodnim uglom bas mi napravi problem.

 A kad perem soferku u laganoj voznji onda prskam samo na zez da mi ne prska po zadnjoj ili tudjoj 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3969 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Mene su jedan put namjerno špricali iz auta, dvoje balavaca, umiru od smija.
Kad sam obišao i stao ispred njih silazeći s motora face im poblijedile.
Ima svakakvih kretena, sve više bez obzira na mjesto radnje.

Gluposti se danas šire brže eterom nego covid19.


Poslato priko Ténéré

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Glasam za namerno češće nego slučajno kao što nikome ne pada na pamet da ostavi prolaz za motor po sredini nego svi gaze liniju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja