Jump to content

Moto Zajednica

Retardo Patreze - malo glasanje

Ko osvaja nagradu Retardo Patreze?  

20 članova je glasalo

  1. 1. Ko osvaja nagradu Retardo Patreze?

    • Vozac levog skutera koji gura drugog sve vreme
      1
    • Vozac desnog skutera koji nije zakocio i pustio retardiranog "prijatelja" da ode
      1
    • Devojke koje se voze bec kaciga i smeju radosnom dogadjaju
      1
    • Panduri koji FANTASTICNO obavljaju svoj posao
      3
    • Ja zato sto ih nisam zaustavio i napravio teksaski masakr motornim vozilom Hondom XL600V
      4
    • Njihovi roditelji jer su svi genetski retardirani
      3
    • Niko nije kriv, to je samo jos jedan radostan dan u nasim zivotima
      8


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Vracam se juce popodne s posla oko 1800, vozim lagano kuci kroz Jurija Gagarina imam sta da vidim.

 

Dva skutera, 50-80 kubika sa po dve osobe. Dva klinca (oko 17 godina), jedan nosi kacigu drugi ne, voze dve devojke obe bez kaciga.

 

E sad, to ne bi bilo toliko neobicno za videti da oni nisu odlucili da se guraju dok se voze. Vozio sam namerno iza njih nekih dva kilometra kako bih video koliko covek moze biti retardiran jer sam ja bio ubedjen da sam do sada video donju granicu.

 

Guranje je pocelo pri nekih 50km na sat. Decko sa leve strane se spojio sa motorom sa desne i kako on ubrza tako ga ovaj prati. Zatim u jednom momentu decko sa leve strane stavi svoju nogu na desni skuter i nastavlja voznju. Pri tome se jasno vidi da se naslonio na njega zestoko jer idu paralelno a levi motor je nagnut na desnu stranu nekih 10 stepeni. Prolaze raskrsnice, semafori, a vesela igra se nastavlja. Sve vreme ove akrobacije oni ubrzavaju a sa njima i ja jer ne mogu ocima da verujem. U jednom trenutku shvatam da idemo 70 kilometara na sat a da levi vozac skutera nije skinuo nogu sa desnog vec ceo kilometar. Naravno, tu igri nije kraj. Krecu u preticanje automobila iz desne u srednju traku a levi vozac sve vreme gura desnog i ne da mu da se prestroji iako su se priblizili na 3 metra od automobila. Nakon nekako izvedenog prestrojavanja uz guranje igra se nastavlja. Sve vreme devojcice se radosno smese jer je sve ovo super zabavno, logicno...

 

Pratio sam ih od buvljaka do Maksija u bloku 63 gde sam skrenuo kuci. Oni su se i dalje gurali i sjajno zabavljali nakon mog odlaska.

 

E sad, meni treba vase misljenje. Ko je ovde retardiran? Vozaci, suvozaci, panduri koji nemogu ni akciju za kacige da sprovedu do kraja? Roditelji? Ja zato sto se nisam zaustavio ispred njih, izlomio im motore njihovim ekstremitetima koje sam pre toga iscupao u napadu besa ili opet ja zato sto ih nisam zaustavio i nalupao samare devojcicama?

 

PS: Pri odlasku na posao sam stajao na semaforu i ispred mene na raskrsnici prolaze dva klinca na skuterima. Jedan slepuje drugog tako sto ovaj jednom rukom upravlja a drugom se drzi za rame ili ruku drugog skuterasa. Ceo manevar izvode tako sto na raskrsnici skrecu u levo, seku putanju automobila koji ima pravo prvenstva i koji je dolazio sa nekih 70 na sat. Jel ovo jos jedan slucaj retarda?

 

I posle se pitamo zasto se voznja motocikla smatra za opasnu i nepotrebnu zanimaciju. Zasto svakog dana gine neki motociklista.

 

Mozda ne bi bilo lose pored kampanje sa flajerima za vozace zapoceti i kampanju sa flajerima za klince koji kupuju svoje prve skutere. Lepo sa jedne strane full slika izlomljenog skutera sa kratkom informacijom sta se desilo i koji je ishod a sa druge strane sematski prikaz raskrsnice na kojoj se taj udes desio i lepo objasnjeno sta je vozac skutera u stvari trebao da uradi. Naravno, slika mora da bude najgora moguca kako bi im se urezala u njihovu jos ne razvijenu svest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Meni su ubedljivo najveci retardi te glupe devojke koje golih ledja sednu na motor od XYZ+1 konjskih snaga, naravno bez kacige i prepuste se slucaju zarad jebemliga cega....

 

Mislim da cu to moci da shvatim tek kad mi IQ padne na dvocifrene grane, tamo negde oko 70te godine zivota. To samo majka (i patka) moze da voli... :):lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

mislim da si u stvari TI najveci krivac sto si sve to video a ISCOOLIRAO. Takvih je slucajeva milion i tu ne pomaze ni Chainsaw massacre iz drugog lica. Retardiran je zakon koji im dozvoljava da voze bez prethodnog driblanja psihijatra i bilo kako pokazanog umeca na scoot-u organima (ne)reda i (be)zakon(j)a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR
Ma bre' date=' to su deca debili koji su nabedjeni vozaci.[/quote']

 

A kako se ponasa neko ko je nabedjeni vozac? :D Voleo bik malo detalja... 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd
glupe devojke koje golih ledja sednu na motor od XYZ+1 konjskih snaga, naravno bez kacige i prepuste se slucaju zarad jebemliga cega....

 

Da bi ovo razumeo, moras biti Veliki Tantra Sex Guru :wink: 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: kikinda-novi sad

ja znam da kad sednem na motor odma stavljam i kacigu, prosle godine sam imao udes i docekao sam se na glavu.taj dan da nisam imao kacigu-tog trenutka,mene vise nebi bilo.desavalo mi se par puta da ne stavim kacigu na glavu ,ali od tog udesa,dok ne sidjem i ne ugasim motor ,meni kaciga i dalje stoji na glavi. KACIGA JE ZAKON!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2110 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki GSX-R 1000 L1 SBK; MV Agusta F4 1000 S; Ducati 996 S; Aprilia RSV4 RF; Suzuki GSX-S 1000 M0; Suzuki GSF 1200 N

Prekjuce kod mene u komsiluku dva lika pokusavaju (bez uspeha) da upale Yamahu Majesty, i kad su konacno skontali da od toga nema nista, jedan dotera Ladu, uzme sajlu za vuchu i veze za kuku, a ovaj drugi sedne na motor i uhvati drugi kraj sajle. Odslepa ga ovaj tako a ja sedim, gledam i -neverujem!!! :shock:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4227 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори

nazalos takvih slucajeva je sve vise kod nas,ali ode di ja zivin u Vankuveru nema jer bi ti panduri oduzeli motor sa velikom novcanom kaznom i par pojena na vozckoj.

 

Ali je i kad je +30 nosin koznu jaketu,kacigu,dobre rukavice i naracno cizme ali za motor ne neke mekane.Spazile su me par puta da ne izvrnen zglob.I to je zakon kod mene bez ove opreme ni u WC tako reci jer nikad se ne zna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Hahaha, nisi trebao nista da uradis, jer bi u protivnom stavili nogu na tvoj Transalp i gurnuli te i rekli ti "Matori iskuliraj" :D:D:D

Salim se. Dok ne posete retardi neki dan urgentni centar, takvi se ne opamete drugacije...

Ja sam se naslikao i nagledao za zadnjih 10 godina svacega radeci u novini...Tuzno...

A najgore je sto svi misle da su neranjivi i supermeni, dok se negde ne omlate, ili drugog ne unesrece (a samim tim i sebe), a posle im kriv djavo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Neverovatno mi je bilo da niko od njih ne pokusava da razmislja. Kad ides ulicom sapletes se i padnes uvek se nesto oderes, udaris, raskrvaris, ugruvas ili slicno. A 4 retarda se voze skuterima 80km na sat i guraju u sorcevima i majicama. Da su pali izgledali bi kao 4 banane, ogluljene... i izlomljene... Kad citam svoj tekst shvatam da ne mogu recima da vam docaram situaciju koju sam video.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1085 postova
  • Lokacija: Јужни Београд
  • Motocikl: Beta Xtrainer

Možda je predlog oko podele letaka najbolji, ali znate kakvi su kilinci usijanih glava. Za njih su skuteri igraèke i ne shvataju šta može da ih zadesi ukoliko ne shvate koliko treba biti oprezan, zbog sebe i zbog ostalih uèesnika u saobraæaju. S tim u vezi, možda bi bilo dobro narezati disk sa klipovima koji prikazuju strahote prouzrokovane glupiranjem i neozbiljnošæu. Diskovi se lako iskopiraju i nisu skupi. Kad krenemo na vožnju ponesemo par komada i, susretnemo li kretenèiæe koji odgavaraju opisu iz Giulianovog teksta, kulturno im podarimo da pogledaju. Verujem da æe ih znatiželjni majmunèiæi pogledati.

Krivim policiju, posebno marsovce, što ne organizuju akciju presretanja klinaca i žestokog kažnjavanja. Ali, dobro znamo gde živimo...

Doæi æe sve na svoje. Kad-tad! A mi, uèesnici ovog foruma, akcijama treba da ubrzamo proces!

"A na dan bezbednosti ako nas se sete-sete, ako nas se ne sete nikom ništa..." :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT
Da bi ovo razumeo, moras biti Veliki Tantra Sex Guru

 

...sve recceno :0

 

Pustite bre decu nek se zabavljaju, samo se brinete za druge....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja verujem da smo u stvari mi tu retardirani, cim ne znamo da uzivamo u tim prelepim letnjim igrama gurkanja na motorima. A kad je vec toliko zanimljivo na skuteru pri 80 na sat, kako ce tek biti na vecem motoru na 180??? Jupiii, idem da nadjem nekog druga pa da se malo gurkamo.

 

 

P.S.-vis sta ti je kad si debilan. Zamalo i kacigu da ponesem :?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Piaggio Beverly 200

1. to su klinci

2. igraju se sa opasnim igrackama

3. pa jos treba da ispadnu i smekeri pred devojcicama

4. toga je bilo i bice, koliko god se neko nervirao ili ne

 

zakljucak 1: ako se neko od nas 'normalnih' vozaca nadje u situaciji da prisustvuje klinackim ludorijama, neka odreaguje instinktivno, ili neka ne odreaguje uopste - najmanje sto treba da radi je da se nervira

 

zakljucak 2: mnogo je kretena na ovom svetu, nema se toliko vremena za pravilno usmeravanje

 

Mozda sam bio malo ostar... :-k

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Velika Krsna
Meni su ubedljivo najveci retardi te glupe devojke koje golih ledja sednu na motor od XYZ+1 konjskih snaga' date=' naravno bez kacige i prepuste se slucaju zarad jebemliga cega.... [/quote']

Znaju oni koji ih woze,ne woze ih za dzabaka....

 

4Giuliano: po meni dobro si postupio shto si isqlirao. Izwini,ali ko si ti da im chitash lekcije i deklamujesh Ochenash? Oni imaju swoje roditelje koji su retardi shto nisu na wreme uchili swoje budalaste napaljene klince onome shta ih cheka u saobracaju. Da su se ne daj Boze skrshili twoja duznost i obaweza wozacha je da im pomognesh,ali da ih ti waspitawash i drzish pridike- [-X A uostalom,shta da si i pokushao da im "objasnih" neke stwari,a oni igrom sluchaja budu malo,kako da se izrazim- "pametniji",pa te lepo dochekaju,zawrnu ushi na pola dwan'es' i poshalju te kuci da razmislish o swom pokushaju preduzimanja fizichko- waspitnih mera,i ti u tom sluchaju ostanesh "trudan" (da ne kazem je*en )?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja