Jump to content

Moto Zajednica

Borča 23.06.2021.

Recommended Posts

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Jutros videh na fejsu fotografije saobraćajne nesreće na Zrenjaninskom putu, kod Borče. Zna li neko kako je kolega?

Po onom što je neko napisao, ima prelom nogu i rađena je reanimacija... 

Nadam se da će se kolega izvući...

 

205195825_4894598447221936_8205653351214747477_n.jpg

203303797_4894598533888594_8621514292097879588_n.jpg

Promenio član bajker71
slovna greška
  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2379 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250

Predpostavljam da se auto okretao preko zebre umesto da je produzio dva semafora gore pa se redovno okrenuo polukruzno?

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic

Kaze mi kolega, njegova devojka je bila u busu kada se to desilo. Mentol sa pezoom je pravio polukruzno preko pešačkog prekaza, momak na motociklu je odleteo 10-ak m od motora prilikom udarca. Nemam info kako je motociklista...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Stavili smo betonske pregrade kao da zivimo izmedju Palestine i Izraela. Ali ne vredi. Mozda da postavimo mitraljesko raketna gnezda.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Lepo kažem i odgovorno tvrdim da se mora pre polaganja vožnje uvesti detaljan pregled glave...

Nadam se da će kolega brzo se oporaviti...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk



  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Trebalo bi na Zrenjaninskom putu, po sredini pešačkih prelaza, postaviti one šarene stubiće i tako onemogućiti i fizički pravljenje ovakvih prekršaja. Zakoni i propisi pojedince ne sprečavaju da čine gluposti, priznaju samo fiziku.

Jednom prilikom sam video lika kako koristi pešački prelaz pa pređe uzmeđu betonskih ploča u suprotan smer, i tako vozi stotinak metara da bi skrenuo u jednu od bočnih ulica!!!

Jedino rešenje je trajno oduzimanje vozačke dozvole uz plaćanje astronomske novčane kazne.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: KMDŽ
  • Motocikl: NHX
Pre sat vremena, bajker71 je napisao:

Jednom prilikom sam video lika kako koristi pešački prelaz pa pređe uzmeđu betonskih ploča u suprotan smer, i tako vozi stotinak metara da bi skrenuo u jednu od bočnih ulica!!!

 

Retko prolazim tuda, ali mislim da nijednom nisam prošao, a da nisam video da neko to radi. Jeziva deonica, baš kao i svaka druga gde uz magistralni put nikne čitavo naselje od raznih trgovinskih radnji i radnjica, poput dobrog dela Ibarske oko Stepojevca npr.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi
5 hours ago, bajker71 said:

 

Jednom prilikom sam video lika kako koristi pešački prelaz pa pređe uzmeđu betonskih ploča u suprotan smer, i tako vozi stotinak metara da bi skrenuo u jednu od bočnih ulica!!!

To kod Saraha pa pre rode desno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Ne, ovo je Krnjača. Sledeći semafor posle raskrsnice za Kotež a 50tak metara pre onog velikog Amana i Mol pumpe. Baš tamo gde su one treš pljeskavice, na fotkama se vidi sam lokal.

Promenio član Bojssa
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Od raskrsnice Borca-Ovca pa do raskrsnice za Kotez, postavljena je pre mnogo godina betonska barijera da bi fizicki sprecila pesake a i motorizovana vozila da presecaju put po volji.
Razlog je veliki broj poginulih i povredjenih.
Narocito u periodu nasilnog doseljavanja ljudi prognanih iz Hrvatske, Bosne i sa Kosova.
Takvih nesreca nije bilo pre. Bilo je pijanih koji slete sa puta.
Dolazak preko 220.000 ljudi i aljkavost organa vlasti uslovio je urgentnost u organizovanju saobracaja.
Istina je da se na Zrenjaninskom putu mozete iskljuciti i egzibicijama u sporednim ulicama okrenuti samo kod hotela Eleganc, reskrsnicama Kotez, Krnjaca Bitolj, Krnjaca OMV ili na Bogoslovija. Mislim veoma jadno.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Do ove godine sam vrlo cesto bio na relaciji Zrenjanin - Zvezdara i iskreno sam srecan sto smo i ja i motor u jednom komadu. To sto sam video i doziveo na tih par km od petlje za Pupin do Bogoslovije i nazad nisam nigde i nadam se da ce tako i ostati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Којекуде, 484 postova
  • Lokacija: Borča-Bgd

Mene su baš na toj raskrsnici ka Kotežu, kada se ide iz pravca Borče ka gradu, obišli jedno par puta dok na motoru čekam semafor i to dok sam u desnoj traci ka gradu. Obiđu me u onoj krajnjoj desnoj za skretanje u Kotež, produže pravo, iseku i nastave kao da se ništa ne dešava. Zadnji put neki mandovi sa treš Fordovim kombijem. Inače baš ova raskrsnica ka Kotežu je i naj problematičnija jer se na svakih mesec dana dešava neki karambol.

Mislim da je saobraćajna nekultura leve obale svojstvo svih žitelja, ne samo izbeglica, nabildovana sivilom devedesetih, slabijim kvalitetom školskog obrazovanja, nemaštinom i slabijom infrastrukturom u odnosu na urbanije delove Boegrada, koja je rezultirala svim ovime. To su devedesetih i početkom dvehiljaditih, u glavnom bila naša neodgojena "deca" u svojim nabrijanim bmw kockicama, Gtijevima itd.. Situacija danas je daleko bolja i da je neke volje, i ovo bi se moglo sprečiti. Kao što neko pametan reče u postu iznad, da su na pešačkom postavili po jedan ili dva stubića, rešili bi ovaj problem gde vozači na divlje rade polukružno na uskom pešačkom prelazu, ne gledajući dobro ko ide iz suprotnog pravca. Moj dobar prijatelj je tako umalo nastradao kod onog pešaškog u blizini UNC-a, prošao je sa težim telesnim povredama ali hvala Bogu živ..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
Do ove godine sam vrlo cesto bio na relaciji Zrenjanin - Zvezdara i iskreno sam srecan sto smo i ja i motor u jednom komadu. To sto sam video i doziveo na tih par km od petlje za Pupin do Bogoslovije i nazad nisam nigde i nadam se da ce tako i ostati.
Najbrze i bezbednije je ici kruznim putem do pancevca.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1538 postova

Živeo sam u Novom Beogradu a rodbina u Banatu i od kako znam za sebe, išli smo tim putem. Bio je mali, uzan, samo po jedna saobraćajna traka i uvek je bilo "stani-kreni" tim delom. Ćale je znao da kaže da od Pančevačkog mosta do Padinske skele potroši više vremena nego li ostatak puta. Sudari i nesreće su bila svakodnevica. Kada su završili renoviranje i proširivanje "Zrenjaninca", pa onda petlja na vojvođanskoj strani "Pančevca", uh, progledali smo ljudi moji. Put nije imao semafore, regularne raskrsnice i pešačke prelaze a onda lepo dve trake, autobusi svoje izvučene stanice, posebne trake za skretanje, semafori koji rade, ma milina! Okolina se lagano prilagodila svemu i napravili su prilaze. I onda, u nekom trenutku, skoro pa kao preko noći, nestade osnovna kultura saobraćaja, poštovanje propisa, pojaviše se kontejneri na kolovozu, parkirani automobili, autobusi ne ulaze u svoje stanice, pešaka na sve strane, semafori počeše da služe da naprave neki "light-show" a ne da regulišu bilo šta, obilaženje, sirene... I opet smo došli na situaciju sa početka. Moj otac ovo nije doživeo ali mi je žao što nikada nije prešao preko Pupinovog mosta, bar jednom k'o čovek. Zrenjaninski put je kao biće za sebe. U Beogradu a kao da nije. Jeste saobraćaj u gradu priča za sebe ali taj deo je kao ispit života: "Ko preživi, pričaće!" Nadam se da se kolega izvukao.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

На жалост сваки семафор,  од панчевачког моста па све до борче,  је постављен тек пошто је на том пешачком прелазу погинуло по неколико наших суграђана . Чини ми се последњи  код УНЦ  или ауто отпада бели кад је трудница, супруга неког кошаркаша прегазила девојчицу из насеља поред око 2010 год  чини ми се .По природи посла сам био на лицу места  а сутрадан у породици настрадале девојчице  . Лично сам гледао 1995 године у лето , као клинац удара аутом човека који баца ђубре у контејнер  преко пута мол пумпе код куће са кровом од трске- Контрјнер се налазио уз ивицу пута. Много људи прекривених белим чаршавима сам видео у задњих 3о так година на зрењанинском путу . Најгоре је полукружно НЕЛЕГАЛНО скретање код РОДЕ из правца борче ка граду где има знак обавезан смер право  на жалост скоро сви ту скрећу лево а могу ЛЕГАЛНО код кнез петрола да скрену али неће .Јесенас опет био присутан после саобраћајке  пијан  50 годишнјак сренуо лево и двоје деце од 18 год.  која су била у пунту бацио на кров срећом деца лакше повређена била везана пијанац одвежен на ВМА .  МОГУ овако још дуго  али и даље има усијаних глава , пијанаца , силеџија ,мафијања и расејаних  возача и док се озбиљно не  крене  са казнама неће се ништа променити . И да напоменем  то што у борчи не живе др. мр.  и елита из круга двојке не значи да је у другим деловима града све цвеће и воће подједнако се на целој територији   БЕОГРАДА   и  СРБИЈЕ праве прекршаји. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 632 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Tdm 900

Kazne postoje ali policija radije postavlja radare i patrole kod sajma, kod otc nbg(buvljak), na sirokim pravim putevima gde nema kuca i pesaka...

 Ne kazem da ne treba da stoje i tu ali postoje crne tacke po periferiji grada na kojima se jako retko mogu videti.

   

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Ja ni jednom nisam radar video u blizini neke osnovne škole isl. gde je ograničenje brzine realno i opravdano. Ali na širokim i prglednim pravcima čuče klošari. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V
Pre 2 sati, bajker71 je napisao:

Ja ni jednom nisam radar video u blizini neke osnovne škole isl. gde je ograničenje brzine realno i opravdano. Ali na širokim i prglednim pravcima čuče klošari. 

Vojvodjanska ulica u staroj Bezaniji,stalno radarisu kod skole,ogranicenje 30

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 401 postova
  • Lokacija: v.gradiste
  • Motocikl: V2- americki

Glavni razlog je infrastuktura, tj nedostatak iste. BG I'ma infrastrukturu grada od max 500 k stanovnika. Posle 2000 doslo je do "buma" izgradnje,sto naravno nije pratila izgradnja adekvatnih puteva, parking a,parkova... Sve dok se peru pare od gudre,lopovluka, otimacina... jednom reci kriminala kroz mahnitu izgradnju poslovno-stambenih objekata sto vecih gabarita bice sve gore I tu ne pomazu zobs-ovi a ni kazne.

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1015 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 63, Herceg Novi-Baosici
  • Motocikl: Honda CBR 900 RR
Pre 11 sati, zemunac72 je napisao:

Vojvodjanska ulica u staroj Bezaniji,stalno radarisu kod skole,ogranicenje 30

U Vojvodjanskoj je ogranicenje 50km/h 30 je u Nehruovoj kod obe skole. Tacno je da je radar redovan u Vojvodjanskoj i to ne samo kod skole nego i pred kruzni tok iz pravca Zemuna ili posle Sterije, ko poslednje zgrade pre Gandijeve. Zivim bas tu i gledam ih svaki dan. Realno su i potrebni. U poslednjih mesec dana trojica kolega je imalo saobracajku u tom delu, poslednji sa busom na uglu Vojvodjanske i D. Vukasovica. Divlja se tu.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Bas kao sto Zoltan kaze, ogranicenje je 50 u Vojvodjanskoj. A postoje i table za skolu, ali bez ogranicenja na 30kmh. Uostalom, mene su tu zaustavili, vozio sam 68, ogranicenje 50, dobio sam uplatnicu. Da je bila 30, bilo bi prekrsajna prijava i onda kod sudije. 

Promenio član Zille-nbg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja