Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Sasvim ok put, asfalt i krivine...na početku su malo zahtevne ali tu i nemožeš nekom velikom brzinom da prođeš. Kasnije kad se popneš u ravniji deo opuštencija je. Mir, skoro pa da nema saobraćaja, dosta vidikovaca...generalno vrlo opuštajuća deonica kad se ide iz Bg-a, baš prija. Pa posle ona pista od puta prema Kladovu... :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
43 minutes ago, Сале said:

Занима ме и шта се све подразумева под додатном опремом на мотору? Знам шта је то код аутомобила али стварно немам појма коју додатну опрему мотори могу имати.

Sirok spisak, aljde da probam, dodace kolege jos :D 
Bocne torbe/koferi, centralni kofer, mini torbe u koje mozes da stavis prvu pomoc/kisno odelo, tank torba, drybag... To bi bilo nesto od prtljaga. Onda imas za zastitu motora. Crash barove, cerada, disc lock, lanac, alarm, protektori za hladnjak, skid plate...
Onda mozes da stavis mini toolbox, u koji mozes da stavis neki alat, set za reparaciju guma, krpice, kompresor, vezice, kokain, sprej za lanac sta god zelis... Mozes staviti maglenke da primete lakse. Od dodatne opreme motori mogu imati i tempomat, abs, adaptivni radar, displej u boji, aftermarket izduv,elektricno ogibljenje i tako u nedogled...

Zavisi od tipa motora i mnogih drugih faktora. Nesto ti je dodatna oprema, nesto ti mislis da je dodatna oprema.Nesto je fabricka dodatna oprema, nesto je aftermarket. Nekoga ne zanima nista od ovoga kad prodajes motor, neko gleda svaku sitnicu. Subjektivno je i svako stavlja na motor prema svojim potrebama sta misli da mu treba.
Uglavnom, mozes potrositi jos jedan beneli ili mt 07 samo na dodatnu opremu kad ih budes pazario xD

Promenio član gavrela
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



Планирам да полажем за А категорију и да купим мотор. Нисам никада возио мотор али планирам да се мало озбиљније позабавим тим стварима након што положим.


Najbolje ti je da odmah ideš na GS. Neko opšte iskustvo je pokazalo da svi, manje ili više, pre ili kasnije, završe na GS-u.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Да, разумем. Капирам да је нека опрема неопходна попут заштите, цераде, тих алата и ствари које су неопходне за неко мање више дуже путовање.

А како функционише фризирање машине у смислу да додам неке додатке на фелне да изгледају моћније или неке додатке на сам мотор како би допринео том естетском моменту? Да би сам мотор изгледао мало уникатно и аутентично. Како се ту крећу цене?

@X8 Vračar Шта је GS??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

To ti dolazi vremenom kad malo ovladaš motorom. Prvo kreni od početka pa polako ideš u dodavanje...jer to sve košta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Upravo sada, Сале je napisao:

Па и ја сам мислио отприлике тако нешто. И шта је GS???

Svaka čast za ovo pitanje :jee:

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
2 minutes ago, Сале said:

Па и ја сам мислио отприлике тако нешто. И шта је GS???

Gelände/Straße

neki kazu da je samo GS motor :DDD

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 77 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 07
Па и ја сам мислио отприлике тако нешто. И шта је GS???

BMW na kome ja neću da završim nikada jer ne mogu da dohvatim pod verovatno


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Upravo sada, Сале je napisao:

А на српском је то...??

Joooj druže nemoj ta pitanja oko GS-a! To ti je veeeliki greh!!! :D 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Па и ја сам мислио отприлике тако нешто. И шта је GS???
Ukucaj u Google BMW GS, a možda još bolje na yt da vidiš konkretno. Nije baš da može rečima tačno da se opiše. Odeš tamo, čekiraš svu opremu da ne bi lomio glavu i oko toga, oni ti to daju uz određenu nadoknadu i kod kuće lagano razgledaš gde je šta i šta je šta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit
Pre 1 sat, mick je napisao:

@mrmiki vidi... @Pingvin37 smatra da se TRK ne može voziti  u dvoje :D 

 

Moze moze, ja 110, zena 100, jadan on nije ni znao sta ce ga ceka kad sam ga kupio :lol2:

 

Oseti se razlika, tacno je da mu malo fali snage ali ne da bi isao brze nego da bi lakse podneo, ali meni licno ne smeta, polako, uzivanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
pre 3 minuta, Сале je napisao:

Па и ја сам мислио отприлике тако нешто. И шта је GS???

 

Svaki drugi motor koji vidis kad izadjes na otvoren drum  :lol:

(pogledaj ispod mog nick-a sta pise pa googlaj ako vec stvarno ne znas). Nekako sam skeptican ka novim clanovima koji ne napisu u profilu NISTA o sebi. Ako imas "staru" B vozacku (sa AM kategorijom), ako sve polozis iz prve, polaganje, casovi itd bi te kostalo oko 38000 din (info od prekjuce od jednog vlasnika auto-skole). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Ма ја сам мислио да полажем тек следеће године на пролеће. Плашим се ако сад положим изаћи ћу из фазона док купим машину.

Ај баш ћу да изгуглам и испитам то везано за ГС. Сад баш и немам времена

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4368 postova
Razlika između motocikala sa 100+ ks i gore navedenih u vožnji ista kao i razlika u vožnji Fiat-a Punto i Ferrari-ja.
Fiat je udobniji u vožnji po ovim našim iskrpljenim putevima i sigurno je prodavaniji od Ferrari-ja...  
Sa motociklom od 100+ ks preticanje je pravi užitak, bez obzira da li si sam ili sa saputnikom. Uzbrdicu ne oseća, nema šaltanja u nižu brzinu. Kočnice, takođe, prate performanse agregata. Degradiranje snage agregata je priča koja ne drži vodu...
Prelep je osećaj kada ispod sebe imaš mašinu koja u svakom momentu, kada god pomisliš, može da ti da ubrzanje koliko poželiš. E sad, za neiskusnog vozača nije, premda zna snaga i da te izvuče kod loše procene u preticanju...
Ko će se za šta odlučiti stvar je afiniteta i ne vredi nikoga ubeđivati, pogotovo ako misli suprotno. 
Kada god sam kupovao motocikl nikoga nisam pitao za mišljenje. Srce odlučuje.  
И ја не разумем баш то питање али јбг.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
pre 13 minuta, LuckyVladano je napisao:

 

 Nekako sam skeptican ka novim clanovima koji ne napisu u profilu NISTA o sebi.

Зашто скептичан? Ја сам се регистровао искључиво да бих чуо мишљења стручних људи и да бих полако улазио у целу причу. Попуњавање профила ми није баш од неког приоритетног значаја за сам почетак.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ajde da probam da ti objasnim - mozda si i stvarni lik. AKo jesi - dobrodosao. Ako si ti Crno dete - stvarno si deriste, dete !

Ovde na forumu se pojavio od pre nekog vremena neki lik (da ne kazem tezu rec) kome je valjda prvi nick bio "crno dete". Onda su ga banovali, sta li, a on se zainatio, pa otvara raznorazne nove naloge i onda teme koje su dusu dale da ostali clanovi upadnu u neku raspravu. Kakva mu je to dusevna hrana - nije mi jasno. Zato su sada svi stari clanovi skepticni prema novim clanovima koji ne napisu bas nista, ili skoro nista o sebi (mada i to moze da se lazira). Ako to nisi ti, i ostanes ovde na forumu, vremenom ces i sam videti o cemu se radi.

Sto se motora tice - imas sasvim dovoljno godina da ti je kocnica u glavi, pa ne treba da te brine "prejak" motor. Glavni savet ti je : SEDNI na svaki motor koji ti se svidja, i zamoli da te neko slika na njemu. To ce ti dati dobar orijentar kako ti izgledas na njemu, i "kako ti stoji". 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1274 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Kada se neko registruje na forum, red je da se predstavi i kaže nešto o sebi. Takođe lepo bi bilo i da aktivno učestvuješ i u drugim temama u skladu sa svojim afinitetima, da daš neki lični doprinos a ne samo da očekuješ od foruma nešto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 1 minut, bajker71 je napisao:

Kada se neko registruje na forum, red je da se predstavi i kaže nešto o sebi. Takođe lepo bi bilo i da aktivno učestvuješ i u drugim temama u skladu sa svojim afinitetima, da daš neki lični doprinos a ne samo da očekuješ od foruma nešto. 

Ne znam što ste ga spopali...čovek lepo otvorio temu rekao šta ga zanima, pitao...još povrh svega rekao da nema još dozvolu i da želi da uđe u moto svet. Ima normalan rezon i pokušava da ukači šta je šta...još ni ne razume kako forum funkcioniše. I ja sam pre 13 godina pri registraciji ostavio većinu profila prazno pošto mi to ništa nije značilo, kasnije je krenuo i taj deo.

 

@LuckyVladano što se tiče botova...mislim da admini imaju pristup IP adresama pa tako nije baš teško otkriti istog lika. Ne verujem da je toliki lik da menja IP adrese prilikom ponovne registracije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1873 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Pozz Sale !

Kad već planiraš tek sledeće godine da polažeš za motor, a i da se ponoviš njime, uzmi ove godine neki skuter do 50 kubika, da osetiš malo dva točka, da osetiš malo grad, da ti ne propadne ova sezona, a može dosta da se nauči...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ma za srce me ujeo kad je rekao da ne zna sta je GS  :lol:

Rekoh da sam "skeptican", ali sam ipak dao par saveta. Inace, on se jeste predstavio, ali... Ma nadam se da je ovo ipak druga prica. Ako ikako budem mogao da pomognem, pokretac teme ce lako naci moj broj na forumu, pa neka me nazove.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1930 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 8 minuta, LuckyVladano je napisao:

Ma za srce me ujeo kad je rekao da ne zna sta je GS  :lol:

 

Hhehehe a drmno ti je malo kavez! :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja