Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Drug član, 4345 postova

Пожељујем сречу, и оно што осетиш на "школском мотору" не узимаш здраво за готово. Сваки, али баш сваки мотор је прича за себе, неке су сличне, неке не али у суштини сваки је своја прича што од модела, што од старости и потрошености.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk



  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
30 časova ima, ne 40 (pretpostavljam da ima B).

Ja sam položio u četvrtak, iz prvog pokušaja.

Prezadovoljan sam bio instruktorom od početka, odlična komunikacija, strpljiv, očigledno ima iskustva sa vožnjom, nije bilo glupih saveta tipa "koči samo prednjom, šaltaj na toliko i toliko obrtaja", sve sam mogao da isprobam i osetim, generalno skroz realna slika vožnje, a ne samo šta je potrebno da se položi.

Takodje, 10ak časova je i on išao motorom umesto autom iza, što je super, to bi trebali svi da ubace.

Ako nisi zadovoljan - menjaj instruktora. To stvarno može da napravi ogromnu razliku u tome kako ćeš da doživiš vožnju i polaganje (ja pre prvog časa bukvalno nisam ni 300 metara napravio na motoru). Srećno default_0a-smiley.gif

Sent from my Mi 10 using Tapatalk




То је она прича: Због тог и тог сам ја заволео Физику/ Историју...........

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 27 minuta, Сале je napisao:

 

Много већи проблем је што је мотор тешка кршина. Нисам познавалац мотора али по овоме се види да му је душа узета, да је падано са њега небројено пута и да није уопште одржаван. Мењач кочи и тешко пребацује из 1. у 2. и обрнуто, квачило не хвата добро, гас није људски подешен, полако додајем и он цимне одједном итд.... Јуче сам га гледао из даљине и буквално ми било жао машине. Као курва од 80 год коју и даље товаре зарад профита и пара. Али ту је газда крив кога боли уво да одржава возило а то ми је посредно рекао и инструктор. О ових 4 дана обуке на полигону бих могао да напишем један подужи есеј али зауставићу се овде.

Елем, проћи ће и то. Данас идем први пут на улицу после полигона па се надам да ћу се снаћи. Пожелите ми срећу :ph34r:

Šta se žališ...svi smo prošli kroz to! Ko je učio i polagao na Jugiću taj može i avion da pokrene i pilotira :lol3:

Vidiš to meni smeta u ova ''nova'' vremena...naplate ti masnu sumu za celu priču a onda ti daju ragu na dva točka, ista svar sa opremom.

 

Umesto da su pametni pa da zarade još više uvaljujući opremu koju možeš kod njih kupiti i umesto da naprave saradnju sa nekim moto dilerima koji će ih snabdevati sa motorima uz neko reklamiranje ili saradnju kroz edukaciju (tu istu ragu ti daju da ti pokažu razliku) naše autoškole ostaju u kamenom dobu uz naplatu usluga za savremen svet....samo u Srbiji.

 

Ono što mi ne smeta jeste da ćeš uz tu ragu naučiti da ceniš adekvatno održavanje motora, znaćeš da nema svrhe sedati na neispravan motor, primetićeš razliku u načinu vožnje usled zamora materijala i dosta ćeš dobro naučiti koliko su kontrole gasa, kočnice i ciklistika važne. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 1835 postova
  • Lokacija: Beograd. Bele Vode
  • Motocikl: ex.Liberty 125 & Scarabeo 400i, Kawa ER-5

Baš tako, kao što kolega mick reče, kad savladaš tog krša po beogradskim ulicama, kasnije ćeš moći svaki motor svuda da voziš !

Samo polako, i sigurno...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Хвала људи. И ја мислим да ће ми бити лакше кад после ове раге седнем на нешто боље него да буде обрнуто.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Прођох ватрено крштење. За велико чудо није ми била фрка ни мало. Овај инструктор ишо испред мене и још ме цимао у фазону, дај гас шта килавиш :lol2:

Мада није исто кад си у колима и кад идеш 40 и кад си са том истом брзином на мотору где се чини да је то много брже.

Али осећај је супер

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Videces vremenom da na motoru u gradu nema "zevanja" po okolini kojom god brzinom da ides. Cas posla neko legne na kocnicu direktno ispred tebe. U autu si ipak malo opusteniji (bar ja).

PS: a lepo sam ti rekao da ga dignes na zadnji tocak i tako bar 50 metara :nanana:  :lol:   Posle toga te nece pozurivati - GARANTUJEM !!! :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Koliko se meni cini, lomina o kojoj niko ne ume/zeli da se stara  :neznam:  Kad se pusti kocnica, motor krece. Zapinje izmedju 1 i 2. Verovatno gazda ne umeju ni sajlu kvacila da nasteluju  <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Pretpostavljam,da se znate,šala i od mene.Ali bolje da se uči na nekom drndalu,kada bude seo na svoj motor ima da se vozi kao na vazdušnom jastuku.:jee5:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ih, ovi novi bajkeri...Hiljade pomagaca, hiljade saveta hiljade utesitelja i odbora za jedno obicno polaganje i kupovinu prvog motora.  Mislim i ja sam nov bajker uporedujuci se sa ljudima koji voze decenijama. Al nije ovde problem u tome ko koliko dugo vozi, nego ta nesigurnost kod novajlija. 

 

Cas mi potkapa mala, cas ocu nov motor u garanciji, cas mi je motor iz autoskole krs itd. Sto bi moj deda rekao-razmazeni...

 

Vas problem novajlija (kad kazem novajlija mislim pogotovo na ove zadnje 2,3 godine od kad je poceo ekstremni rast trenda na 2 tocka) je obican strah da se izadje iz zone komfora, malo rizikuje i stave muda u procep. 

 

Sto nadalje objasnjava i ovu pomamu da mora da se ima nov motor pa makar i kineski ako se nema za GS, da sve sto je polovno ne valja, da mora da se ima brda navigacija uredjaja i opreme iako se predje 3000 km u sezoni plafon. 

 

Pocni da ucis vec od danas da budes sto samostalniji - i da se navikavas na lose uslove, ako planiras da putujes sutra sa tom dozvolom i novim motorom. Nema veze sto je novi...

 

Ako se naviknes da se "pomoc uvek dobija lako" i to pogotovo unapred - bez sopstvenog iskustva...Najebao si negde na putu kad ti motor izlomi rebra u nekom jarku ne daj Boze il kad te u 3 ujutro negde ostavi motor 1000 km od kuce. 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

@LuckyVladano @gebee&co  наравно да се не љутим, све је ок. Мене је иначе мало теже наљутити :)

 

@Pingvin37 потпуно си у праву, морам признати. Јесте ме мало страх од 2 точка, јесте да и даље обитавам у тој зони комфора како кажеш и све стоји на месту што си написао али зар све то није одлика некога ко се први пут упушта у овако нешто?? Зар није људски плашити се и зар је то срамота?? Мене није. Поготово када је у питању овако нешто озбиљно. За све вас који иза себе имате десетине хиљада пређених км ово моје писаније вероватно изгледа смешно и глупо што можда и јесте али овај форум је једино место на коме могу добити информације од људи који су прави познаваоци мотоцикала. Ја и нисам навикао да све у животу добијам лако како си написао али увек тежим да сазнам што више о ономе што ме занима. Зато и гњавим са можда небитним питањима да бих што безболније прошао кроз тај почетнички процес кроз који су сви прошли. 

Ја се опет извињавам због скретања са теме и обећавам да престајем да давим са овим полагањем и све везано за то.

А кад смо код нових или половних машина, почео сам интензивније да гледам Triumph моделе који изгледају стварно добро. Е сад, једино што мени ту мало не одговара је што су сви они које сам снимио са великим кубикажама и снагом што мени као почетнику и не би можда одговарало.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1397 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Сале pusti ti njih, oni su i zaboravili kada su pocinjali :) :) :) 

Salim se naravno, kroz ovu tvoju temu sam i ja dosta toga naucio od iskusnijih.

 

cim uzmes motor idemo ti i ja da se vozimo da im pokazemo sta rade pocetnici :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1821 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600S

Zato ne volim ovo pisanije,jer uvek moram da kažem da se šalim,pošto još ne možemo da se gledamo.Сале nemaš razloga da se stidiš ničega,niti je sramota pitati,ali malo da se čačnemo.Mada ima neke istine i u ovome što se piše,jer nebi naguralo 13 strana.Samo lagano i doći će sve na svoje,pa ćeš i ti kroz neko vreme da nekog novog štrecaš.A što se tiče početaka,bilo je tu poderotina koliko hoćeš samo nije bilo foruma.Kad je to bilo,bolje da ćutim.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja