Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
On 24.7.2021. at 21:07, mick je napisao:

Nisam navodio ime niti sam znao ko mu je prodao samo sam rekao da to nije istina, ako si se uvredio šta da ti kažem...

Uz dužno poštovanje nema potrebe da vodim računa o izražavanju ako sam u pravu.

Evo moje rezervne potkape...sa sve uredno navedenom veličinom. 2aac12ff8d61d6fe96ad83f15617cbd4.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

 

 

Ne znam ni ja ko mu je prodao, a napisao sam "...UGLAVNOM..."

Zasmetalo mi je ono "lupio". Nije bas lep komentar. A o izrazavanju UVEK treba voditi racuna, tako su bar mene moji roditelji vaspitavali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
 
Ne znam ni ja ko mu je prodao, a napisao sam "...UGLAVNOM..."
Zasmetalo mi je ono "lupio". Nije bas lep komentar. A o izrazavanju UVEK treba voditi racuna, tako su bar mene moji roditelji vaspitavali
Naravno...ali mene su pored svega toga učili da reagujem na svesrdne komentare tipa "pazi da ti se nešto ne desi ako kažeš nešto a da si ti u pravu"
Svakako moje poštovanje za godine je tu...ovo piskaranje je bezazlena zdrava konverzacija, ništa više od toga.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Тема је ненамерно отишла у другом правцу пошто је превагнуло то да купим нови 502С уместо неког половњака па је можда глупо да вртимо у круг једну исту причу :). А и сад сам се усредсредио на полагање јер без тога нећу ни да помишљам о мотору. Мада ћу окачити после пар неких модела који су ми привукли пажњу па ви дајте своју оцену да ли је избор реалан.

Пошто је моја одлука једно 95% већ утврђена мислим да би само чудо могло да ме одврати од куповине истог и прелазак на неки други модел. Ал ајд нећу да малеришем јер не зна дан шта носи ноћ.

Пошто је тај мотор 500сс јел може неко да ми каже колико би износила регистрација на ту кубикажу? Нешто сам гуглао и дођох до информација између 16 и 18 хиљада. Мени је то сасвим пристојна цена и све преко 20 би ми искрено било много, вероватно.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre 1 sat, mick je napisao:

Naravno...ali mene su pored svega toga učili da reagujem na svesrdne komentare tipa "pazi da ti se nešto ne desi ako kažeš nešto a da si ti u pravu" emoji6.png
Svakako moje poštovanje za godine je tu...ovo piskaranje je bezazlena zdrava konverzacija, ništa više od toga.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

 

Mozda se nisam dobro izrazio. Meni je zasmetao tvoje "taj lupa", ali sam na jedno uvo primio, na drugo pustio. 

Sto se drugog pasusa tice - apsolutno podrzavam, samo nece skoditi da malo povedemo racuna o recniku.

Pratio sam ovde na BJB pre godinu-dve kako su se rec-po-rec zakacili, i to ozbiljno, dva super lika i to upravo zbog neodmerenog recnika. Doslo je maltene do onog "ajde da se nadjemo da..."  :(  A obojica super ljudine, drugari, saljivdzije... Znam ih obojicu. Tek kad sam "podviknuo"  :hej:  obojici smirili su se. Da se znaju licno - bili bi ortaci.

I jos nesto - nemaju moje godine mnogo veze sa tim - svi koji me znaju kazu da sam previse neozbiljan i za tinejdzera  :lol:

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1842 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 33 minuta, LuckyVladano je napisao:

 

Mozda se nisam dobro izrazio. Meni je zasmetao tvoje "taj lupa", ali sam na jedno uvo primio, na drugo pustio. 

Sto se drugog pasusa tice - apsolutno podrzavam, samo nece skoditi da malo povedemo racuna o recniku.

Pratio sam ovde na BJB pre godinu-dve kako su se rec-po-rec zakacili, i to ozbiljno, dva super lika i to upravo zbog neodmerenog recnika. Doslo je maltene do onog "ajde da se nadjemo da..."  :(  A obojica super ljudine, drugari, saljivdzije... Znam ih obojicu. Tek kad sam "podviknuo"  :hej:  obojici smirili su se. Da se znaju licno - bili bi ortaci.

I jos nesto - nemaju moje godine mnogo veze sa tim - svi koji me znaju kazu da sam previse neozbiljan i za tinejdzera  :lol:

Ma kakvi...kakvi konflikti. Zdrava rasprava je sjajna stvar za ubijanje stresa, naravno ako imaš zdravog sagovornika :) Što se tiče komunikacije istina...mada i ljudi su danas besni. Inače ''taj lupa'' je više sleng nego neki stav ili mišljenje, zato se i ne obazirem na to preterano. A i forum nije baš najzdravija sredina za obitavanje... 

Promenio član mick

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha MT 07 ABS AŽURIRANA KM, 2017. godište, Naked, vozilo prešlo 8250 km, Beograd. Cena 5.950 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Honda Nc 750 S, 2016. godište, Naked, vozilo prešlo 24000 km, Beograd. Cena 4.700 € - Motori - Polovni Automobili

 

WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Triumph Tiger XR, 2011. godište, Touring, vozilo prešlo 29560 km, Beograd. Cena 5.600 € - Motori - Polovni Automobili

 

Ови модели су ми занимљиви али им цене нису баш занимљиве ако ћемо реално. А и оно што ми прво мало боде очи је мала километража у односу на годишта. То наравно не важи за јамаху која је релативно нова.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Vespa LML T-5 i GTS 300 ie
4 hours ago, Сале said:

Тема је ненамерно отишла у другом правцу пошто је превагнуло то да купим нови 502С уместо неког половњака па је можда глупо да вртимо у круг једну исту причу :). А и сад сам се усредсредио на полагање јер без тога нећу ни да помишљам о мотору. Мада ћу окачити после пар неких модела који су ми привукли пажњу па ви дајте своју оцену да ли је избор реалан.

Пошто је моја одлука једно 95% већ утврђена мислим да би само чудо могло да ме одврати од куповине истог и прелазак на неки други модел. Ал ајд нећу да малеришем јер не зна дан шта носи ноћ.

Пошто је тај мотор 500сс јел може неко да ми каже колико би износила регистрација на ту кубикажу? Нешто сам гуглао и дођох до информација између 16 и 18 хиљада. Мени је то сасвим пристојна цена и све преко 20 би ми искрено било много, вероватно.

Mozda ti ovo pomogne u odluci;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па зато што га вероватно стално вози а стајала му је нека матора километража. А и реално додаш још хиљаду ипо и купиш нов. 

 

@bobanr лик је узео кредит и купио 502С и сад му већ не ваља и купује овај други. А још мољакао да му дају попуст и све то снимао и избацио на јутуб. Не бих да доносим преурањене закључке али очигледно има више пара него памети. А тај trk502x је чак и мало скупљи. Он је око 7к колко ми се чини. Фин је мотор али сувише велики за мене. И превазилази моје финансијске могућности. Тако да сам пре за 502С

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Имам 1 питање. Можда је мало глупо али копка ме јер је овај мој инструктор погубљен човек 100% па не могу ништа са сигурношћу да узмем било шта што ми каже.

Када у току вожње кочим, да ли кочим искључиво предњом, искључиво задњом или обема кочницама у исто време??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Čista fizika, prednja kočnica je daleko efektnija od zadnje,

ali,

Zavisi od više faktora i terena, da li je suv asfalt, da li je mokar...

Uglavnom na suvom ide 80% prednja, i 20% zadnja, s razlogom motori imaju dva velika diska napred a nazad jedan mali.

Što je klizavija podloga to više kočiš zadnjom, jer,

prednji točak kad prokliza - padaš

Zadnja kad prokliza - imaš šanse da se spasiš.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Имам 1 питање. Можда је мало глупо али копка ме јер је овај мој инструктор погубљен човек 100% па не могу ништа са сигурношћу да узмем било шта што ми каже.
Када у току вожње кочим, да ли кочим искључиво предњом, искључиво задњом или обема кочницама у исто време??
То мора да осетиш, у принципу користе се обе кочнице а све остало је искуство у процени ситуације и нормално тла испод точкова.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Ок, хвала људи.

Као што рекох имам неког чудака за инструктора а човек је тотално конфузан, неразумљив и чудно му је што нисам никад сео на мотор па мисли да све већ знам и све морам да га питам по 50х и да све разлажем на атоме јер се код мене ништа не подразумева. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Додуше, читао сам и слушао да се обе користе равномерно али нисам баш сасвим сигуран у то па сам зато и питао.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Ок, хвала људи.
Као што рекох имам неког чудака за инструктора а човек је тотално конфузан, неразумљив и чудно му је што нисам никад сео на мотор па мисли да све већ знам и све морам да га питам по 50х и да све разлажем на атоме јер се код мене ништа не подразумева. 
 
Педагогија је посебан дар. Има људи који много знају а нису у стању да пренесу. Треба ту победити доста "звери" у себи. За шкртости стартно нема места.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1398 postova
  • Lokacija: Beograd-Borča
  • Motocikl: CFmoto 800MT

@Салеbio sam skoro u istoj situaciji kao i ti, isto 40 godina, isto nikada seo na dvotockas.

resim da kupim nesto samo da nije 50cc, problem nemam nista od A kategorije osim AM, da li da kupim MP3 koji se vozi sa B kategorijom ili da polazem za A?

Resim da kupim polovan MP3 da vidim kako ce to meni ici, kakav je osecaj i sve ostalo. 
Polovni preskupi, shvatim da je bolje dodati jos malo i kupiti nov, usput naletim na tricity 300 koji mi je mnogo lepsi, kupim njega. Isporuka skutera za 2 meseca. Za tih 2 meseca sam pregledao sve klipove i procitao sve sto sam stigao o voznji motora, detaljisao sam previse kao i ti :) na kraju sam poceo i da razmisljam da li sam i trebao da kupim. Najvise me plasila tezina skutera od 240kg.

kada je stigao skuter, znacilo je to sto sam gledao i citao ali se vecina toga svodi na osecaj i iskustvo, gurkao sam ga i ljuljao, vezbao prvo sporu voznju, skretanje, polako ubrzavao, i dalje mi je bilo u glavi tih 240kg.

Sada vec ulazim u 4 mesec (svakodnevne) voznje, motoric mi je lagan kao perce, ne izbegavam vise vetrovite dane… 

Isto planiram da polazem za A da ne zavisim od trotockasa.

Sve u svemu krenuli smo u neki novi svet sa 40 godina, zreli smo i previse razmisljamo nego klinci koji krecu sa 20 pa nam je i teze ali i sigurnije

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1244 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki Strom 650A, Yamaha XJ600S

Ako ti je instruktor truba, menjaj, u istoj auto školi, u drugoj auto školi...
Realno za 40 časova će te naučiti samo da položiš ispit, ali opet, mora i to postupno, a realno malo je vremena.

Ja sam na časovima dobio uputstvo da se koči SAMO prednjom ("nemoj zadnjom, oće da zablokira"). Naravno da je to njegova priča, ali sam pomalo dodavao zadnju, pogotovo prilikom usporavanja na semaforu, motor ide ravno, ja po malo zadnju da osetim, i posle polaganja sam se "terao" da je koristim, tj. obe kočnice, da steknem naviku i osećaj. Po gradu nećeš voziti preko 40-45, i moraš ko sivonja da zgaziš (uzeti etalon mere sa rezervom :) ) da bi blokirao točak, tako da pitaj ga da probaš na poligonu malo zadnju, pa pojačavaj po malko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 318 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS

30 časova ima, ne 40 (pretpostavljam da ima B).

Ja sam položio u četvrtak, iz prvog pokušaja.

Prezadovoljan sam bio instruktorom od početka, odlična komunikacija, strpljiv, očigledno ima iskustva sa vožnjom, nije bilo glupih saveta tipa "koči samo prednjom, šaltaj na toliko i toliko obrtaja", sve sam mogao da isprobam i osetim, generalno skroz realna slika vožnje, a ne samo šta je potrebno da se položi.

Takodje, 10ak časova je i on išao motorom umesto autom iza, što je super, to bi trebali svi da ubace.

Ako nisi zadovoljan - menjaj instruktora. To stvarno može da napravi ogromnu razliku u tome kako ćeš da doživiš vožnju i polaganje (ja pre prvog časa bukvalno nisam ni 300 metara napravio na motoru). Srećno default_0a-smiley.gif

Sent from my Mi 10 using Tapatalk



  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Инструктор је лик од 60+ година и сморен до јаја али је ок човек овако. Похватао сам већ сам како све функционише јер имам положено за Б а мотор ради по истом принципу само што су команде другачије. Колко сам сконтао он је у фазону ко год дође на обуку он мисли да је већ раније возио мотор. Е код мене се зајебо :).

Много већи проблем је што је мотор тешка кршина. Нисам познавалац мотора али по овоме се види да му је душа узета, да је падано са њега небројено пута и да није уопште одржаван. Мењач кочи и тешко пребацује из 1. у 2. и обрнуто, квачило не хвата добро, гас није људски подешен, полако додајем и он цимне одједном итд.... Јуче сам га гледао из даљине и буквално ми било жао машине. Као курва од 80 год коју и даље товаре зарад профита и пара. Али ту је газда крив кога боли уво да одржава возило а то ми је посредно рекао и инструктор. О ових 4 дана обуке на полигону бих могао да напишем један подужи есеј али зауставићу се овде.

Елем, проћи ће и то. Данас идем први пут на улицу после полигона па се надам да ћу се снаћи. Пожелите ми срећу :ph34r:

Promenio član Сале
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja