Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Pre 11 sati, Сале je napisao:

Па и ја се руководим тиме. Мислим да је овде важно шта је корисније а не шта је боље.

Vrlo jednostavna stvar...polažeš isključivo na manuelnom menjaču. Tako da, zaključak izvuci sam. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Ок, хвала људи. И ја сам тако претпостављао али реко само да будем 100% сигуран.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 2 sati, mick je napisao:

Vrlo jednostavna stvar...polažeš isključivo na manuelnom menjaču. Tako da, zaključak izvuci sam. 

Ovo nije u potpunosti istina. Polaže se na istom motoru na kom se voze časovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Ovo nije u potpunosti istina. Polaže se na istom motoru na kom se voze časovi.
Ne znam...u moje vreme si morao da polažeš na manuelnom menjaču. Ako je sad to promenjeno, ne znam šta bih rekao.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Upravo sada, mick je napisao:

Ne znam...u moje vreme si morao da polažeš na manuelnom menjaču. Ako je sad to promenjeno, ne znam šta bih rekao.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

Jeste, mislim da je 2013. ili 15. promenjeno. Mada je i tada postojala rupa, pisalo je da motor mora da ima menjač, a ne manuelni menjač, pa su se zato provlačili sa Burgmanom i Manom sa simulacijom šaltanja i DCT hondama na polaganju.
U svakom slučaju, sada se više ne vozi svojim već isključivo školskim motorom, menjač nije definisan, i polaže se na istom motoru na kom se voze i časovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Jeste, mislim da je 2013. ili 15. promenjeno. Mada je i tada postojala rupa, pisalo je da motor mora da ima menjač, a ne manuelni menjač, pa su se zato provlačili sa Burgmanom i Manom sa simulacijom šaltanja i DCT hondama na polaganju.
U svakom slučaju, sada se više ne vozi svojim već isključivo školskim motorom, menjač nije definisan, i polaže se na istom motoru na kom se voze i časovi.
Haos jbt...lično moje mišljenje je da je manual menjač obaveza. Posle toga radi šta ti volja...u ciklistiku spada i korišćenje menjača na adekvatan način.

Ja sam polagao recimo na katani gsx 600f osmice sam kidao!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па ова школа где полажем (а вероватно и све остале) има 2 мотора са различитим мењачима па сам због тога и питао јер имаш избор обуке на било ком од њих. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 1 sat, Сале je napisao:

Па ова школа где полажем (а вероватно и све остале) има 2 мотора са различитим мењачима па сам због тога и питао јер имаш избор обуке на било ком од њих. 

Polagaćeš na onom na kom budeš i vozio. A verovatno jeste bolje da učiš na menjaču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

U auto školi u kojoj sam ja polagao, A1 i A2 kategorije se obučavaju i polažu na skuteru. Puna A kategorija isključivo na motociklu sa manuelnim menjačem. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Купим данас ону поткапу да не би стављао ону њихову кацигу на главу јер ко зна ко ју је све носио и једва је навукох кући колко је тесна. Не знам да ли ја нисам навикао да носим такве ствари али оно чудо баш стеже. И рече ми онај лик у радњи да су све универзалне и да немају величине па се само питам шта би ли било да имам већу главу??Нема теорије да би оно навуко. Не знам да ли се то временом развуче или не. Јел нормално да се баш припија уз главу или не?  Купио сам памучну а била је и она синтетичка која је верујем растегљивија ал не бих баш да ми се упали глава под пластиком.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Imaš veličine naravno...taj koji ti je lupio pojima nema. Do duše ne znam zašto ne uzmeš kacigu za sebe? Što koristiš tuđu...

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па и на оном паковању пише да је универзална. 

А мислио сам да прво положим па да почнем да се снабдевам опремом.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

Heheh jedno pakovanje nije komplet proizvodnja :) 

 

Što se tiče opreme...kaciga je osnova i slobodno izaberi neku za sebe, ne moraš davati stotine eura za 7k dinara imaš pristojnih. Ne znam da li moram da ti pričam oko higijene...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Ма знам све то него рекох ај да изгурам те часове вожње па да онда почнем да купујем ствари. Зато и узех ову поткапу. Њу ћу у сваком случају носити и касније испод моје кациге. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

А немам појма. Можда и одем ових дана да узмем неку коју ћу касније носити. Видећу већ

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013
Pre sat vremena, mick je napisao:

Imaš veličine naravno...taj koji ti je lupio pojima nema. Do duše ne znam zašto ne uzmeš kacigu za sebe? Što koristiš tuđu...

 

Ja sam jedan od tih koji je "lupio"  <_<

Posle 8-9 godina prodaje moto-opreme teeeesko da "nemam pojma". Sledeci put povedi molim te racuna o izrazavanju, ima ovde na forumu i zlopamtila...

Potkape se UGLAVNOM rade u jednoj velicini, a cak i kad su od pamuka, obicno budu dovoljno rastegljive da pokriju ceo asortiman velicina glava. Naravno, ima (ne)casnih izuzetaka.

Za ostalo se slazem sa tobom, mada Sasa verovatno ceka da kupi motor i vidi koliko mu je para ostalo za opremu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
 
Ja sam jedan od tih koji je "lupio"  <_> Posle 8-9 godina prodaje moto-opreme teeeesko da "nemam pojma". Sledeci put povedi molim te racuna o izrazavanju, ima ovde na forumu i zlopamtila...
Potkape se UGLAVNOM rade u jednoj velicini, a cak i kad su od pamuka, obicno budu dovoljno rastegljive da pokriju ceo asortiman velicina glava. Naravno, ima (ne)casnih izuzetaka.
Za ostalo se slazem sa tobom, mada Sasa verovatno ceka da kupi motor i vidi koliko mu je para ostalo za opremu. 
Nisam navodio ime niti sam znao ko mu je prodao samo sam rekao da to nije istina, ako si se uvredio šta da ti kažem...

Uz dužno poštovanje nema potrebe da vodim računa o izražavanju ako sam u pravu.

Evo moje rezervne potkape...sa sve uredno navedenom veličinom. 2aac12ff8d61d6fe96ad83f15617cbd4.jpg

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 1 sat, mick je napisao:

Šta znam...ne bih takvu kacigu koristio. Ali kako želiš...

U mojoj školi su insistirali da se nosi njihova kaciga zbog komunikacije koja je već ugrađena.
Inače imam svu svoju opremu, ali džabe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1841 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
U mojoj školi su insistirali da se nosi njihova kaciga zbog komunikacije koja je već ugrađena.
Inače imam svu svoju opremu, ali džabe.
Woow haos ne znam, nisam neki čistunac ali znajući kako naš narod "brine" o stvarima čisto sumnjam da je postava te kacige ikad oprana a kamoli menjana nakon svakog korisnika, što bi bila normalna stvar obzirom na ludačke cene.

Pa nakon par vožnji samo potkapu kad opereš ukapiraš sve

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 649 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 12 sati, mick je napisao:

Woow haos emoji3061.png ne znam, nisam neki čistunac ali znajući kako naš narod "brine" o stvarima čisto sumnjam da je postava te kacige ikad oprana a kamoli menjana nakon svakog korisnika, što bi bila normalna stvar obzirom na ludačke cene.

Pa nakon par vožnji samo potkapu kad opereš ukapiraš sve emoji16.png

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka
 

I meni je bilo odvratno, ali šta ćeš. Potkapa, najveća moguća kaciga da bude što manje kontakta i nadaš se najboljem.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlaja, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: yamaha xj6

Auuu o cemu vi pricate, ja nisam ni pogledao kako izgleda unutrasnost kacige, bila neka siva jet.

I treba da nam uvedu peder brakove, svi smo postali zene:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja