Jump to content

Moto Zajednica

Benelli 502C или половни јапанац???

Recommended Posts

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
Pre sat vremena, Сале je napisao:

Па и ја сам мислио отприлике тако нешто. И шта је GS???

Imaš bure piva od mene :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1266 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr
pre 3 minuta, LuckyVladano je napisao:

Malo   :lol:  

Prosto mi je neverovatno da iko koga zanimaju motori nije cuo za npr GS, Afriku, R1 itd. Daj Boze da gresim !

R1 ili ni jedan. Mora da je čuo :P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
pre 5 minuta, LuckyVladano je napisao:

Malo   :lol:  

Prosto mi je neverovatno da iko koga zanimaju motori nije cuo za npr GS, Afriku, R1 itd. Daj Boze da gresim !

Imao je čovek verovatno druge zanimacije u životu nego da prati razvoj GS-a u svetu :D  a i trenutno ga zanima dijametralno suprotan model. Da ga ne zatrpavamo za sad...neka makar položi za A :) pa polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Malo     
Prosto mi je neverovatno da iko koga zanimaju motori nije cuo za npr GS, Afriku, R1 itd. Daj Boze da gresim !
Postavi neku fotografiju, čisto informativno, da čovek zna šta to brunda na 2 točka i 2 ono dole kako se zove... Krupna su slova, a polja plavo bela, niko nikada nije prošao pored toga na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

@LuckyVladano разумем да је теби вероватно чудно што не знам шта је GS али на жалост је тако. Верујем да има ботова који товаре остале чланове неким апсурдним питањима али то код мене није случај. Заиста сам се регистровао да бих чуо стручна мишљења и није ми циљ да било кога зајебавам. Стварно се никада нисам бавио моторима јер ме то није ни претерано занимало. Сада се то у многоме променило.

Уколико неко стварно сумња да сам бот ево вам број 0641738855 па може свако да ме провери ако жели а и искрено волео бих уживо да се упознам с неким и попричам јер је то другачије него овде преко форума. Такође, радим у Трећем основном суду у Бгд па ако неко пролази туда може да се јави па да прозборимо коју реч а злу не требало ако некоме нешто и затреба у суду можда бих могао нешто да погурам. (јмбг не могу да оставим јбг :lol:)

Драго ми је да су сви људи који су се јавили на овој теми нормални, предусретљиви и са гомилом лепих и нормалних савета а с обзиром да сам нови члан без дана искуства на мотору. Висим врло често на неком метал форуму који је пун којекаквих дркаџија и кад се јави неки новајлија који креће у те музичке воде са неким најнормалнијим и обичним питањима, онда креће подјебавање, зезање, неозбиљност и све што иде уз то што је мени тотално јадно. Драго ми је што је ситуација овде потпуно супротна од тога и што сте сви колико могу да видим нормални људи и хвала вам свима на саветима и нормалној комуникацији.

Извињавам се што сам тотално скренуо са теме али осетио сам потребу да се "оправдам" на неки начин.

Што се тиче ауто школе и полагања, намеравам тек следеће године на пролеће да полажем па ми ништа није хитно па сам чак мислио и мало раније да резервишем полагање  баш због тих гужви. Можда сам мало рано отворио тему али хоћу на време да почнем да разматрам све могућности јер ипак, није мали новац у питању и цела ова прича са моторима је јако озбиљна на крају крајева па није можда добро наврат нанос доносити било какве одлуке.

Ето...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra


@LuckyVladano разумем да је теби вероватно чудно што не знам шта је GS али на жалост је тако.


Čudnije je što znaš šta je Benelli i to baš 502C nego što ne znaš šta je GS. Bukvalno je beskonačno više GS-ova koje možeš videti u saobraćaju i materijala na internetu nego bilo čega vezano za taj konkretni kineski skuter.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па само зато што ми је тај кинез/италијан привукао пажњу својим изгледом и тиме што није претерано јак па би вероватно био идеалан за мене као почетника. Негде горе сам и написао да ми 80% мотора слично изгледа а ја генерално не волим баш уобичајене и једноличне ствари већ нешто што мало одскаче од неких репера. Конкретно сам мало читао о том моделу и гледао разне снимке са јутуба па па знам неке појединости. Иначе ван тога сам тотална незналица за мотоциклизам и све везано за то. Али полако сам почео да учим захваљујући вама :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4398 postova
20 hours ago, Сале said:

@Pingvin37 Зашто мучење? Па солидно иде колко ми се чини. Или ти видиш и чујеш нешто што ја не региструјем?! Додуше на оном 502С практично и нема седишта за сувозача тако да и не мора много да се мучи да повуче :lol:

 

@Ivan F. Морам да кажем да све озбиљније размишљам о машини попут твоје :) Не знам само како би изгледао да му се угради задњи кофер?!

Pa mucenje sa saputnikom sigurno. Vozio sam motor iste kubikaze i sa manje kg i kada stavis saputnika pozadi nema tu vise zabave. Ide on, odvesce te gde hoces ali to vise nije to. Mada tebi kao pocetniku mozda to i nije nesto bitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X

@Сале ne cimaj se sve je ok i Lacky je preventivno reagovao. Videću kad budemo nas par šunjali po gradu da te cimnemo pa da svratiš i malo pogledaš mašine.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

@mick било би ми баш драго :)

 

А пошто је онај 502С тежак ко тенк скоро, да ли би можда био бржи или удобнији за вожњу ако би био мало лакши? Ово наравно питам из перспективе неког ко није ни сео на тај мотор хаха. Рецимо скине се онај задњи део око задњег точка где иде таблица. То сигурно има око 10 кг ако не и више.

@Motorcyclist

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra



А пошто је онај 502С тежак ко тенк скоро, да ли би можда био бржи или удобнији за вожњу ако би био мало лакши? Ово наравно питам из перспективе неког ко није ни сео на тај мотор хаха. Рецимо скине се онај задњи део око задњег точка где иде таблица. То сигурно има око 10 кг


Imaš sada dosta jake bicikle sa električnim motorom, pa možda za početak to da probaš. Osetiš malo ciklistiku i saobraćaj oko sebe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
@mick било би ми баш драго
 
А пошто је онај 502С тежак ко тенк скоро, да ли би можда био бржи или удобнији за вожњу ако би био мало лакши? Ово наравно питам из перспективе неког ко није ни сео на тај мотор хаха. Рецимо скине се онај задњи део око задњег точка где иде таблица. То сигурно има око 10 кг ако не и више.
@Motorcyclist
Možemo da ti pokažemo isti agregat kao na 502C pa sam proceni imamo u ekipi CF, Beneli, Strom i td...

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Е па може. Ако пролазите поред суда или негде преко лабудовог или петловог брда можемо да се видимо

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Е па може. Ако пролазите поред суда или негде преко лабудовог или петловог брда можемо да се видимо
Biće!

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

I upisuj to polaganje odmah, položi, uzmi dozvolu. Nije frka da na jesen položiš a u proleće kupiš motor.

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Па ја сам мислио да је боље да положим непосредно пре него што купим машину. Плашим се да ћу мало изаћи из фазона за време те паузе између полагања и куповине мог мотора. Можда грешим, не знам?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1958 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TRK502X......SVT650X
Па ја сам мислио да је боље да положим непосредно пре него што купим машину. Плашим се да ћу мало изаћи из фазона за време те паузе између полагања и куповине мог мотора. Можда грешим, не знам?!
Ako mene pitaš polaži čim pre...jer bez dozvole nećeš moći ni da probaš motore a da ne govorim oko peripetija i cimanja kad euforija uhvati.

Poslato sa LYA-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 107 postova
  • Lokacija: Београд

Има логике. Хвала на савету :takoje:

А јел купујете нову или половну одећу/обућу. Гледајући цене, рачунам да ћу морати да спуцам још минимум 1000 евра за те ствари и то под условом да купујем неке просек ствари.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250
Па ја сам мислио да је боље да положим непосредно пре него што купим машину. Плашим се да ћу мало изаћи из фазона за време те паузе између полагања и куповине мог мотора. Можда грешим, не знам?!
Kad završiš polaganje nećeš biti u fazonu za vožnju, već ćeš zvanično imati dozvolu. Topla preporuka bilo koji kurs bezbedne vožnje posle.
Veruj mi, sam osećaj za vožnju se vraća 3 minuta po sedanju na motor, isto kao plivanje, skijanje, vižnja bicikla...

Sent from my SM-A202F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE
pre 31 minuta, Сале je napisao:

Па ја сам мислио да је боље да положим непосредно пре него што купим машину. Плашим се да ћу мало изаћи из фазона за време те паузе између полагања и куповине мог мотора. Можда грешим, не знам?!

Po tom rezonovanju bi neko ko van sezone ne vozi trebalo da ponovo odvoza neki cas, nije bas tako. 

;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja